Tofik, Maniek, Leoś, Antek i Fiona to urocze alpaki, które należą do Helenki, małej dziewczynki z Kotulina pod Gliwicami. Skąd się tam wzięły i jak należy się nimi opiekować? O tym Bartek Jędrzejak porozmawiał z opiekunami zwierzaków.
Biała bluzka z bufiastymi rękawami, która była modna w latach 80. i 90., przeżywa teraz swój renesans. Takie modele sprawdzą się na szereg okazji – od spotkań formalnych po sytuacje codzienne. Nie każda kobieta może je jednak nosić.
Jak zmieniło się życie w czasie pandemii - o to Robert Szulc będzie pytać mieszkańców miejsc, do których dotrze w czasie swojej podróży. Niezwykłą, czteromiesięczną wyprawę dookoła świata rozpocznie już 15 stycznia. Jakie kraje odwiedzi? Czym jest dla niego istota podróżowania? Opowiadał nam o tym w Dzień Dobry TVN.
Gabi Drzewicka udała się na wizytę do ginekologa Roberta Jędry. Jednak nie do gabinetu, a pomieszczenia z instrumentami muzycznymi. O co chodzi?
Żywienie dzieci to temat, który spędza sen z powiek większości rodziców. Dzieci zamiast warzyw wolą jeść słodycze. WHO alarmuje - coraz więcej dzieci cierpi na nadwagę i otyłość! Jak przekonać dziecko do zdrowego odżywiania? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy dr Hannę Stolińską.
W nowym roku Łukasz Skop ponowie wraca z cyklem "Co z tego wyrośnie?" w Dzień Dobry TVN. Specjalista tym razem na tapetę wziął paprocie. Jak o nie dbać i pielęgnować, by rosły zdrowe i silne oraz jak zrobić z nich ozdoby ścienne? Te rozwiązania mogą was zaskoczyć.
Brazylia to miejsce pełne dziwactw i sprzeczności. Prysznice są na prąd, a w święta zamiast na pasterkę, idzie się na imprezę. Właśnie za tę różnorodność Hanna Zborowska Neves pokochała ten kraj. Nam honorowy konsul RP w Brazylii opowiedziała o życiu i kulturze tamtejszej społeczności.
Turcja staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem estetyki turystycznej. Co to znaczy? Otóż coraz więcej Polaków wyjeżdża tam na operacje plastyczne. W Dzień Dobry TVN ekspert rynku turystycznego Maciej Nykiel wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje.
7 stycznia 2015 roku dwóch terrorystów otworzyło ogień w paryskiej redakcji "Charlie Hebdo", zabijając 12 osób, a kolejnych 11 ciężko raniąc. Atak ten był reakcją na publikowanie w magazynie karykatur Mahometa. W tym roku mija 6 lat od tragicznego wydarzenia, które wspominali Anna Kalczyńska oraz Michel Viatteau z Agence France Presse.
Historia tego obiektu sięga XVII wieku. Pałac Pod Blachą obok Zamku Królewskiego w Warszawie to jedno z najciekawszych miejsc w stolicy. Przez 15 lat mieszkał tam książę Józef Poniatowski - jeden z największych dowódców epoki napoleońskiej. Poznajcie jego niezwykłą historię.
Katarzyna Wasick to olimpijska faworytka nominowana w plebiscycie na najlepszego sportowca roku. Zawodniczka błyszczy w rywalizacji z największymi gwiazdami światowego pływania. Ostatnio pobiła 6 rekordów Polski i osiągnęła szósty wynik wszechczasów na 50 m stylem dowolnym.
Ławnik sądowy to przedstawiciel społeczeństwa, który zasiada za stołem sędziowskim i pomaga w wydawaniu wyroków. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak zostać ławnikiem sądowym, powinien wiedzieć, że do pełnienia takich obowiązków nie trzeba mieć wykształcenia prawniczego.
Wilgoć zbierająca się na oknach - to problem, który każdej zimy powraca do wielu polskich domów. Zdarza się to zwłaszcza, kiedy na zewnątrz ziąb, a w środku grzeją kaloryfery. Jak raz na zawsze pozbyć się "parowania okien" poradził Wiesiek Skiba, nasz złota rączka.
Każdy wyjazd zagraniczny lub krajowy wiąże się z pakowaniem najpotrzebniejszych rzeczy. Bez nich codzienność mogłaby być nieco utrudniona. Bez względu na to, jakim środkiem transportu podróżujemy, nasz bagaż musi być odpowiednio zabezpieczony, zwłaszcza na lotniskach.
ANZAC to nazwa stosowana dla połączonych sił wojsk australijskich i nowozelandzkich, czyli Korpusu Australii i Nowej Zelandii. Anzac Day to najważniejsze narodowe święto obchodzone w Australii, w kwietniu, podczas którego czczeni są żołnierze australijscy i nowozelandzcy walczący na przestrzeni lat.
Do 17 stycznia w całej Polsce trwają zimowe ferie. Rodzice starają się, by dzieci wypoczęły po trudach izolacji i nauki zdalnej, ale nie jest to takie proste. Ze względu na pandemię koronawirusa obowiązuje bowiem wiele ograniczeń. Czy można wysłać swoje pociechy do rodziny, która mieszka w innym mieście?
Zaczęły się ferie, ale nasze pociechy z powodu pandemii nigdzie nie wyjechały. Większość dzieci jest w tej chwili z nami w domu. - Mamo, tato, pobawisz się ze mną? Ile razy to słyszeliśmy? Animatorka Patrycja Lipińska zaprezentowała, jak możemy zagospodarować naszym pociechom czas w domu.
Katarzyna Jaroszyńska tym razem odwiedziła obrzeża Bielska-Białej. To właśnie tam wraz z psiakiem mieszka młode małżeństwo - Beata i Tomek. Swoje cztery kąty urządzili wspólnie i udowodnili, że nowoczesne mieszkanie może posiadać duszę.
Izolacja związana z pandemią jest trudna dla nas wszystkich, a szczególnie dla najmłodszych. Dzieci nie chodzą do szkół, nie spotykają się z kolegami, natomiast często zamknięte są w czterech ścianach i spędzają czas przed ekranem. Nic zatem dziwnego, że rodzice martwią się, że ich pociechy nie mają kontaktu z rówieśnikami. Jak temu zaradzić? Z tym pytaniem w naszym studiu zmierzyła się Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięca.
Trenerka psów Olga Talarska razem ze swoją suczką Hanzą wtajemniczyła nas w psi świat. Dowiedzieliśmy się, czemu może przysłużyć się psi węch i jaką odgrywa rolę w życiu psa. Nosework to jeszcze niezbyt popularna dziedzina sportowa, która z chwili na chwilę cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród czworonogów i ich właścicieli.
Elektronika, biżuteria, rodzinne pamiątki i wartościowy przedmioty - te rzeczy coraz częściej trafiają do lombardów. Problemy finansowe szczególnie widoczne stały się w trakcie pandemii. Brak pracy i długi to pierwsze czynniki, które zmusiły społeczeństwo do spieniężania zbieranego przez lata dobytku. Czy to dobry sposób na zastrzyk gotówki? Swoją opinię wyraził Maciej Samcik, dziennikarz ekonomiczny.
Minęło 10 lat od śmierci Kasi Sobczyk. Jednak jej rodzinne miasto Tyczyn k. Rzeszowa wciąż pamięta wielką artystkę. Niedawno bowiem powstał niezwykły mural z wizerunkiem wokalistki. A jak wspominają ją mieszkańcy i bliscy?
Rządowy program walki z niepłodnością, który miał być alternatywą dla zapłodnienia metodą in vitro - nie wypalił. Resort zdrowia zdecydował o jego zamknięciu. Tym samym pary, które starają się o dziecko nie będą mogły już liczyć na wsparcie ze strony państwa.
Prawie w każdym zakątku Polski znaleźć można liczne zamki, pałace i twierdze z różnych okresów historycznych. Nie tylko stanowią one popularne atrakcje turystyczne, lecz także na stałe wpisały się w krajobraz kraju. Które z nich można uznać za najpiękniejsze zamki w Polsce?
Tanatopraktor to zawód poniekąd owiany tajemnicą. Bynajmniej nie z powodu braku dostępu do informacji, ale trudności, która może każdemu towarzyszyć w zgłębianiu tego, czym faktycznie zajmuje się tanatopraktor. Do jego głównych obowiązków należy zadbanie o właściwą ekspozycję zmarłego.
Rock and Roll to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych tańców. Muzyka, ruchy, jak i charakterystyczne ubranie i fryzury obecne są w kulturze masowej. Taniec przyciąga fanów na całym świecie, choć ze względu na trudne akrobacje niewielu zostaje prawdziwymi mistrzami Rock and Rolla.
Z pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś się, dlaczego aktorzy potrafią rozpłakać się w bardzo szybki sposób. Okazuje się, że stosują oni kilka skutecznych trików, dzięki którym na ich policzkach szybko pojawiają się łzy. Skorzystaj z tych metod i dowiedz się, jak rozpłakać się na zawołanie!
Paulina Holtz na co dzień gra w produkcjach telewizyjnych i na deskach teatralnych. Swoje życie zawodowe dzielnie łączy z byciem mamą dwóch córek. Ponadto udaje jej się znaleźć czas na hobby. A lista jej pasji jest naprawdę imponująca!
Kobiety w XXI wieku żyją i funkcjonują, przynajmniej w teorii, na równych prawach z mężczyznami. Nowoczesna kobieta wyzwolona jest odważna, pewna siebie, niezależna i samodzielna, a także skoncentrowana na swoich potrzebach i własnej karierze zawodowej.
Michał Dubicki z województwa dolnośląskiego został Mistrzem Europy w cięciu i rąbaniu drewna. Specjalnie dla naszych widzów zaprezentował przykładową konkurencję z zawodów. Zobaczcie materiał.