Choć tym razem Katarzyna Jaroszyńska ze swoim cyklem "Odpicowane mieszkanie" znalazła się w Gdańsku, wnętrze przypominało wystrój zza oceanu. Zobaczcie niezwykłe mieszkanie w odcieniach złota, różu i fioletu. Czym podczas projektowania inspirowała się jego właścicielka?
Osoby prowadzące własne firmy w czasie pandemii próbują wykorzystać ten fakt, żeby wyjechać na urlop. Jak twierdzą, w tym czasie mogą pracować online. Czy jest to zgodne z prawem? Sprawę wyjaśniała w naszym programie adwokat Eliza Kuna.
Większość z nas już powoli zaczyna czuć świąteczny nastrój, co niewątpliwie wszystkim znacznie poprawia humor. Niestety, tegoroczne Boże Narodzenie będzie zupełnie inne, niż dotychczas. Jak wytłumaczyć dzieciom, że nie zobaczą się ze wszystkimi bliskimi?
Pandemia koronawirusa zmieniła oblicze rynku pracy. Wiele osób straciło posadę, trudności z zatrudnieniem mają również ci, którzy dopiero zaczynają karierę. "New York Times" tych ostatnich nazwał "pokoleniem COVID-19".
Polską wieś pokochali nie tylko Polacy, ale także obcokrajowcy. Często zamieniają oni swoje metropolie na małe i urokliwe miejscowości w naszym kraju. Co ich urzeka i inspiruje? O tym opowiedzieli nam mieszkający w Polsce: Stéphane Lefevre - Francuz, producent owczych serów oraz Urian Hopman - Holender, właściciel agroturystyki.
Pochodzenie przyprawy, jaką jest pieprz cytrynowy, nie jest jednoznaczne. Wiadomo jednak, że tę ostrą i orzeźwiającą mieszankę stosowano już wieki temu i do dziś cieszy się ona niesłabnącą popularnością na całym świecie. Poznaj właściwości pieprzu cytrynowego i jego zastosowanie.
Czajnik z regulacją temperatury to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów czajników elektrycznych. Pozwala on bowiem na podgrzanie wody do konkretnej temperatury, co natomiast ułatwia przygotowanie wielu dań i napojów. Jak działa czajnik z regulacją temperatury i jak go wybrać?
To jedyna taka galeria w Polsce. Wielkoformatowe dzieła sztuki można podziwiać na odremontowanych wiejskich wiatach PKS-u. Folkowe Przystanki są prawdziwą atrakcją regionu łódzkiego. Skąd wziął się ten pomysł?
"Nadzieja" to charytatywna akcja z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów. W jej ramach ukazała się książka o tym samym tytule. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy. - Dostaliśmy od wydawcy jedno zadanie - napisać teksty, które będą krzepiące, które trafią do czytelników i dodadzą nam otuchy - powiedziała w Dzień Dobry TVN pisarka Joanna Gierak-Onoszko.
Paweł Kryszałowicz o tym, że choruje na raka złośliwego, dowiedział się nagle. Gdyby nie wsparcie jego ukochanej, Joanny, nie wie, jakby sobie poradził. W tym trudnym czasie mógł liczyć także na wsparcie kolegów z reprezentacji Polski, którzy zorganizowali mecz w jego rodzinnej miejscowości. - Musieliśmy się zachować jak prawdziwi sportowcy, czyli walczyć do końca - powiedział Jerzy Dudek w Dzień Dobry TVN.
Polaktacyjny zanik piersi to jednostka chorobowa wpisana do Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób WHO. Jak się okazuje, może ona dotyczyć większości matek. Jakie są jej przyczyny i objawy? Na pytania odpowiedział nam doktor Łukasz Drozd, spec. chirurgii plastycznej oraz Magdalena Pyznar, tancerka, dietetyczka, mama 14-miesięcznej Zuzi.
W amerykańskim miasteczku Rabbit Hash w stanie Kentucky polityka zeszła na psy. I to dosłownie, bo buldog francuski Wilbur został... burmistrzem. Robert Stockinger spotkał się online z politykiem i jego właścicielką Amy Noland.
Elżbieta Widz-Grabiec z Brzegu miała latami współpracować z komornikiem. Teraz zdradza: "Licytacje były ustawione". Dlaczego zdecydowała się na ujawnienie prawdy? Tematem zajęli się reporterzy Uwagi! TVN.
Początek grudnia to pora, kiedy myślimy o prezentach mikołajkowych. 6 grudnia zbliża się wielkimi krokami, czasu na wybranie podarunków dla najbliższych zostało coraz mniej. Tradycyjnie jednym z najczęściej kupowanych upominków jest książka. Pandemia nie sprzyja jednak wielogodzinnym wędrówkom po sklepach w poszukiwaniu idealnego tytułu. Jeśli nie chcecie wychodzić z domu, pomocna okaże się akcja "Książka na telefon".
Półki oraz regały to meble, które z pewnością przydadzą się w każdej spiżarni lub piwnicy. Możesz na nich bez problemu przechowywać słoiki z przetworami lub inne produkty spożywcze. Kupując odpowiedni model, zwróć uwagę na kilka kluczowych parametrów, takich jak wymiary i materiał wykonania.
Ten rok przyniósł nam mnóstwo nieoczekiwanych zwrotów akcji, na które musieliśmy się zgodzić niezależnie od nas. Zmęczeni pandemią, zdalną pracą, świętami bez rodziny czy ograniczeniami w wyjazdach marzymy o wielkich zmianach. Czy będziemy do nich tacy skorzy, gdy wszystko ucichnie? O strachu przed tym, co nowe i trudnościach, jakie sprawia podejmowanie życiowych decyzji, opowiedział Jakub Bączek, trener mentalny.
Dobrze dobrany system ogrzewania domu to niezwykle istotna inwestycja. Wybierając rodzaj instalacji grzewczej, warto rozważyć ogrzewanie nadmuchowe. Zależnie od naszych preferencji i nakładu finansowego może być ono realizowane przy wykorzystaniu kominka lub pieca gazowego.
Ciepłe i mięciutkie, a zimą najchętniej w ogóle niezdejmowane. Skoro już wszyscy wyjęliśmy je z szaf, poświęćmy im chwilę na odpowiednią pielęgnację. Tylko dzięki niej nasze swetry zachowają swoją jakość i wygląd na długie lata. Jak o nie zadbać tłumaczyła w naszym programie projektantka Basia Chrabołowska, miłośniczka naturalnej wełny.
Katherine i Fred Sternowie postanowili oddać do muzeum meble, które należały do ich rodziny od ponad stu lat. Zgodnie z wolą ojca, piękne fotele i szafa przetransportowane zostały z Nowego Jorku prosto do Wrocławia. O rodzinnym prezencie otrzymanym od słynnego architekta Hansa Poelziga opowiedzieli nam spadkobiercy mebli.
Wielu ojców wyobraża sobie swoją rolę jako "bankomat". Chcą pracować, zarabiać, a z dzieckiem się bawić, a nie wychowywać. Jak jednak poprawić to podejście? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN psycholog, Piotr Mosak.
Pani Helena od 27 lat pracowała we Włoszech przy opiece nad osobami starszymi. By dorobić do emerytury, sprzątała także mieszkania. 3 sierpnia kobieta wyszła do pracy i zaginęła. Córki momentalnie rozpoczęły poszukiwania. Po blisko dwóch dniach kobietę odnaleziono w krytycznym stanie w szpitalu w Neapolu. Pomocy odmówiły NFZ, ambasada, Ministerstwo Zdrowia, Kancelaria Premiera i Prezydenta RP. Obecnie pani Mariola Szczepaniak i Barbara Grzebyk walczą o zdrowie mamy. Nam opowiedziały o zaistniałej sytuacji.
Domowe sposoby na walkę z chorobą dotyczą głównie infekcji wirusowych, które są szczególnie dotkliwe w sezonie jesiennym i zimowym. Jak walczyć z wirusami w domu? Jak wspomóc organizm w walce z chorobą?
Jakość powietrza, którym oddychamy ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Były prowadzone na ten temat badania – naukowcy jednoznacznie przyznają, że zanieczyszczenia i zła jakość powietrza przekłada się negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale także na stan psychiczny.
Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Chce nas bronić przed złem, wszędzie towarzyszyć, a poza tym zawsze cieszy się na nasz widok. Czasem jednak zwierzak potrafi sprawiać problemy. Jak sobie z nimi radzić? O tym w naszym programie mówił behawiorysta Radek Ekwiński.
Sytuacja na świecie ciągle jest niespokojna, ale istnieje magiczne miejsce, gdzie czas płynie wolniej i zupełnie inaczej. Aneta Rychter zaprosiła naszych widzów do Myszogrodu, czyli świata, który sama stworzyła. Znajdziemy tam myszy jej autorstwa oraz historie, które dla nich pisze. Wkrótce ukaże się jej książka o tych małych stworzeniach.
Naukowcy z Uniwersytetu Columbia przeanalizowali wpisy Donalda Trumpa na Twitterze. Chcieli na tej podstawie ustalić, czy amerykański prezydent cierpi na zaburzenia snu. Wyniki tych badań omówił w naszym programie Mateusz Majchrzak, ekspert snu. Wyjaśnił również, jak sprawdzić, o której godzinie nasz mózg funkcjonuje najlepiej.
Jemioła kojarzy się przede wszystkim ze świętami. To jednak niejedyny powód, dla którego ten półpasożyt jest postrzegany bardziej pozytywnie niż negatywnie. Wyciąg z jemioły ma wiele właściwości leczniczych, dlatego warto włączyć go do codziennych kuracji.
Tradycję rozpoczął jego praprapradziadek, który pod koniec XVIII wieku pracował dla cara Aleksandra. Garncarstwem zajmują się jego ojciec i stryj, a on sam jest najprawdopodobniej najmłodszym w Polsce przedstawicielem tego zawodu. Na czym polega magia gliny? O tym opowiedzieli nam Rafał, Ireneusz i Mirosław i Piechowscy.
Wielkimi krokami zbliżają się święta. Choć w tym roku z pewnością będą one inne, warto wcześniej rozpocząć przygotowania, by uniknąć dodatkowych problemów. Trzy tygodnie przed Bożym Narodzeniem dokładnie zaplanujmy zadania na każdy tydzień. Jak to zrobić? O szczegółach opowiedziała nam ekspertka organizacji czasu Karolina Cwalina-Stępniak.
Pani Maria Lipka od kilkudziesięciu lat wytwarza kapelusze. Jej projekty nosili aktorzy, politycy, profesorowie, a także gwiazdy opery. Mimo upływu lat, nie zwalnia tempa i nadal doradza w doborze nakryć głowy.