Dawid Barteczko i Michał Witek to astronauci pasjonaci - zbudowali nawet własny statek kosmiczny. Nie tylko opowiadają o wszechświecie, ale też zabierają dzieci w kosmos. Zobacz, co jeszcze robią Astrohunters.
Wybór odpowiedniej drogi życiowej oraz znalezienie celu i sensu swojego życia to bardzo trudne zadanie. Zwykle im więcej różnych możliwości i kierunków, tym większe zamieszanie i trudność w podjęciu odpowiedniej decyzji. Cel w życiu jest tym, co nadaje sens ludzkiej egzystencji.
Dr Mary Sheedy Kurcinka jest cenioną edukatorką i autorką książki "Temperamentne dziecko". W rozmowie z Anną Kalczyńską tłumaczyła, jak wychowywać maluchy, które są bardziej uparte i emocjonalne. - Bycie temperamentnym dzieckiem nie jest wymówką dla złego zachowania - podkreśliła specjalistka.
"Nie wiem, co robić w życiu" – wbrew pozorom to stwierdzenie pada nie tylko z ust młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają do świata dorosłych. Obecnie coraz więcej osób przekonuje się, że dotychczas wykonywane zajęcia nie czynią ich szczęśliwymi.
Święta, święta i po świętach – mówimy 26 grudnia. Wcale nie musi tak być. Wiele osób wprost uwielbia gwiazdkową atmosferę, a teraz może zatrzymać ją na dłużej. W jaki sposób?
Małgorzata Brzozowska jest jedną z najlepszych w historii polskiego sportu siedmioboistką, która reprezentowała milicyjny klub Gwardia Warszawa. Formalnie była więc stróżem prawa, aż do lat 90. XX w., kiedy została zwolniona ze służby. To wtedy pokochała pirotechnikę. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej niesamowitej pasji.
Zgon należy zgłosić w urzędzie stanu cywilnego w ciągu 3 dni od śmierci. Przed pochówkiem trzeba załatwić formalności: zgromadzić niezbędne dokumenty, wybrać zakład pogrzebowy, zadecydować o miejscu pochówku, ustalić termin pogrzebu i mszy, zakupić kwiaty. Zwykle wystarczy kilka dni, by dopełnić formalności pogrzebowe.
Monika Jamer i Marcelina Rusnak są świeckimi misjonarkami Kombonianów. Obie wyjechały do Republiki Środkowoafrykańskiej. Pierwsza z nich pomaga Pigmejom w Mongoumbie, a druga w stolicy - Bangi. Poznajcie te niezwykłe kobiety.
Lilie, hortensje, tulipany i wiele innych kwiatów – to otoczenie, w którym odnajduje się najlepiej. Aleksandra Rusak ma niezwykły talent do układania niepowtarzalnych bukietów. Skąd wzięła się u niej ta pasja?
W okresie dobrej koniunktury na rynku budowlanym wielu inwestorów zastanawia się nad tym, jak zostać deweloperem i zarabiać na obrocie nieruchomościami. Zdecydowanie najważniejszym wymogiem tego biznesu jest własny kapitał, a równie istotne znaczenie ma odpowiednia wiedza na temat branży.
Dla sześcioraczków z Tylmanowej to już drugie Boże Narodzenie. Z tej też okazji na ich profilu instagramowym pojawiło się świąteczne zdjęcie. Maluchy wyglądają uroczo, a fani nie wychodzą z podziwu dla rodziców, którym udało się skupić uwagę dzieci.
W jakiej sytuacji możemy zwrócić do sklepu zakupiony towar i czy każdy sprzedawca ma obowiązek go przyjąć? Na pytania dotyczące zasad zwrotów zakupów dokonanych w sklepach stacjonarnych i internetowych odpowiedzieli eksperci.
Piernik znany jest od wieków i choć przez cały rok można się nim delektować, to jak wiadomo, w Boże Narodzenie smakuje najlepiej. Śmiało można powiedzieć, że to polski symbol świąt. Poznajcie zatem piernikową pracownię Darka Menkusa, którą odwiedził Piotr Wojtasik.
Choćbyśmy bardzo chcieli, żeby Wigilia była idealna, to czasami życie lubi zaskakiwać i jednak coś idzie nie po naszej myśli. Co wtedy robić? W studiu Dzień Dobry TVN gościli Robert Górski wraz z żoną Moniką, aktorka Aldona Jankowska oraz aktor Szymon Piotr Warszawski. Naszych gości zapytaliśmy o to, co im kiedyś poszło nie tak w Wigilię i jakie wpadki zaliczyli.
Marta Malak-Branicka dobę po porodzie doznała rozległego udaru krwotocznego. Okazało się, że od urodzenia żyła z tętniakiem w głowie. Kobietę udało się uratować, ale czekała ją długa, intensywna rehabilitacja. Do domu, męża i córeczek wróciła po dwóch latach. Teraz rodzina chce zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu i poczuć atmosferę świąt.
Dominik Święs to człowiek, dla którego Święta Bożego Narodzenia to nie tylko jeden, dwa czy trzy dni. U niego trwają cały rok, nawet w sierpniu. Jak to jest możliwe? Sprawdził nasz reporter Michał Nobis.
Nasi prowadzący mają niemałą konkurencję. Pewna stacja zdobywa coraz większą popularność, bo ma gwiazdy, które są kolorowe, wygadane i w dodatku świetnie się prezentują. O jakim kanale mowa? I jak to się dzieje, że zwierzaki znakomicie się komunikują?
W tym roku około 9 proc. Polaków straciło kontakt z przyjacielem lub z kimś z rodziny. Święta są okresem, kiedy bliskich brakuje najbardziej, więc może warto odnowić relację z kimś, kogo się straciło? O akcji, która ma pomóc odbudować zerwane więzi opowiadał w naszym programie jeden z jej inicjatorów, kulturoznawca Jacek Wasilewski.
W tegoroczne święta nie zastanawiamy się, jak usadzić wszystkich gości i ile potraw przygotować, ale jak nie złamać reżimu sanitarnego. Jeden z naszych widzów boryka się z dylematem, czy w razie kontroli jest zobowiązany wpuścić do domu funkcjonariusza policji.
Karolina Mazurkiewicz zna się z Groszkiem już prawie trzy lata. Pies w przeszłości był na łańcuchu, trafił do przechowalni miejskiej, aż wreszcie otrzymał dom tymczasowy. Zwierzak miał wówczas około 1,5 roku. Chwilowa właścicielka i uroczy czarny psiak z piernikowymi łapkami na tyle jednak przypadli sobie do gustu, że postanowili nigdy się nie rozstawać. Karolina była naszym gościem i opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN o niesamowitej więzi ze swoim psem.
Wieś pod Lublinem - to tu mieszka polsko-brazylijska rodzina, która uwielbia stare meble. Całe wnętrze domu zastawione jest wiekowymi komodami, stolikami i lustrami, które zyskały nowe życie. A jak żyje się jego mieszkańcom? Odwiedziliśmy ich z kamerą po tym, jak zgłosili się za pośrednictwem naszej facebookowej grupy "Odpicowane mieszkanie".
Unoszący się w powietrzu zapach korzennych przypraw i pięknie udekorowany świąteczny stół. Rozpoczyna się rodzinne biesiadowanie przy wieczerzy, a tu wpadka: rozlany na biały obrus lub kreację czerwony barszcz, wino, olej ze śledzika czy kleks z majonezu. Plamę zwykle chcemy szybko zmyć, by nie została z nami na dłużej. Czym możemy się ratować i jakie domowe środki będą pomocne w interwencji? Pokazywała to w naszym programie Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników.
Paulina i Bartek Gruszeccy to para, którą odwiedziliśmy już w Walentynki. Śpiewające małżeństwo wzrusza i inspiruje. Od 15 lat są swoimi najlepszymi przyjaciółmi, a choroba Pauliny, rdzeniowy zanik mięśni, jest tylko powodem do bycia bliżej. Całe ich życie jest pełne niespodzianek. Niedawno spełniło się największe marzenie Pauliny - urodziła synka.
Co zrewolucjonizuje nasze życie od strony technologii w 2021 roku? Niemal każdy będzie już korzystał z sieci 5G, możemy też spodziewać się nowej generacji telefonów komórkowych, reklam w mediach społecznościowych w oparciu o sztuczną inteligencję oraz kolejnych form cyberataków. Opowiadał nam o nich dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
Jest takie miejsce w Polsce, gdzie powiedzenie "mądry jak sowa" nabiera wyjątkowego znaczenia. Rodzina uszatek z Głowna od 12 lat mieszka na szkolnej wierzbie. Ptaki są przyzwyczajone do gwaru , dzwonków i uczniów. Może też chciałyby się czegoś nauczyć?
"Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej". I tak właśnie jest w przypadku kolęd, bo kochamy je, ale nieraz przecież słyszymy, że zamiast "chwały" jest "zwała", albo i "chała" lub inny dziwny twór. Robert Motyka z kabaretu "Paranienormalni" opowiedział, jakie teksty w kolędach mylimy najczęściej i dlaczego tak się dzieje.
Budowa lub remont domu wymaga dokonywania rozważnych i przemyślanych wyborów na każdym kroku. Każdy projekt powinien uwzględniać nie tylko stylowe, ale też funkcjonalne i odpowiednio wyposażone wnętrza. Trudno wyobrazić sobie bezpieczny dom bez wysokiej jakości okien.
Wiele pań zastanawia się, jak stać się kobietą z klasą lub damą. Warto pamiętać, że klasa nie odnosi się tylko do wyglądu, lecz także do zachowań, postaw, cech charakteru oraz reakcji w różnych sytuacjach.
Czas okołoświąteczny to idealna okazja, aby złożyć życzenia bliskim nam osobom. Sytuację tę wykorzystali nasi widzowie, którzy na facebookowym profilu Dzień Dobry TVN zwrócili się do swoich rodzin i przyjaciół. Wybrane życzenia przeczytał Jarek Juszkiewicz.
Jan-Krzysztof Duda zaczął grać w szachy, gdy miał zaledwie 5 lat. Już jako młody chłopiec odnosił pierwsze znaczące sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Zawodnik na swoim koncie ma już tytuł arcymistrza, a w 2020 pokonał także wybitną postać światowych szachów - Magnusa Carlsena. Jak wyglądała jego droga do kariery?