Jak radzić sobie z trudnymi chwilami? Aktorki Anna Guzik i Klaudia Halejcio oraz stand-uper Antek Syrek-Dąbrowski nie mają wątpliwości. Ich zdaniem, najlepszym sposobem jest żartowanie i śmianie się z siebie samych.
Pesach to święto żydowskie powiązane z wydarzeniami, które opisane są w świętych pismach jako wyjście Izraelitów z Egiptu. Chodzi tutaj o dziesiątą plagę, podczas której Bóg miał oszczędzić dzieci Izraelitów, którzy wejścia do swoich domów oznaczyli krwią baranka.
Konwisarstwo to jeden z popularnych wymarłych zawodów. Uprawiane było już w czasach średniowiecznych i wymagało zręczności oraz talentu artystycznego. Dlatego warto się przekonać, czym zajmowali się konwisarze.
Ekaterina Nekrasova wykazała się olbrzymią wytrzymałością fizyczną i hartem ducha. Na jednym oddechu przepłynęła pod lodem jeziora Bajkał aż 85 metrów. Tym niezwykłym wyczynem zapisała się w Księdze Rekordów Guinessa. O swoim sukcesie sportsmenka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Jedni z podróży przywożą magnesy, inni pocztówki, a Michał Pilaszek i Cindi Ellison z Wietnamu zabrali do Polski… psiaki rasy Phú Quốc Ridgeback. Obecnie jako jedyni w Europie mają hodowlę tych czworonogów. Co to za rasa? I dlaczego jest zagrożona?
Czy czeka nas rewolucja w wydatkach? Transakcje bezgotówkowe cieszą się coraz większą popularnością. O tym, jak to wpłynie na nasze portfele rozmawialiśmy z Katarzyną Iwanoską, ekonomistką i blogerką finansową.
Biały nalot na powierzchni ziemi w doniczce często świadczy o tym, że roślina ma problem z pleśnią. Jak trzeba wtedy zareagować? W najnowszym odcinku "Co z tego wyrośnie?" wyjaśniał to Łukasz Skop. Ogrodnik podał także przepis na domowy preparat pleśniobójczy.
Chyba każdy z nas chociaż raz widział na spacerze psa, który wyglądem bardzo przypominał swojego właściciela. Takich duetów jest naprawdę sporo! Behawiorysta wyjaśnia, z czego może to wynikać.
Od poniedziałku 18 stycznia dzieci z klas I-III ponownie chodzą do szkoły. Lekcje odbywają się zgodnie z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Pozostałych uczniów nadal obowiązuje zdalna edukacja. Jak będzie wyglądało nauczanie, kiedy wszyscy wrócą już do szkół? O tym w naszym studiu rozmawiali dr Monika Just, pedagog i Dariusz Zelewski, dyrektor SP nr 1 w Kartuzach.
Sklep z wikliną na warszawskiej Pradze funkcjonował nieprzerwanie od 30 lat. W momencie, kiedy przyszła pandemia, z powodu braku klientów Sylwester Nejman postanowił zamknąć lokal. Nagła wyprzedaż asortymentu jednak odmieniła jego losy. Teraz interes 85-latka przejęły jego wnuczki. Jak im idzie?
Wiosną na antenę TVN7 powróci "Ślub od pierwszego wejrzenia". Będzie to już piąta edycja popularnego programu. Stacja ogłosiła już nabór do jego szóstej serii. Internauci, widząc zgłoszenie, zasypali więc pytaniami Anitę Szydłowską. Co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na udział? Czy warto się zgłosić? Była uczestniczka przygotowała dla nich kilka wskazówek.
Od 20 stycznia władzę w Stanach Zjednoczonych sprawuje Joe Biden. Nowy prezydent USA to wielka zmiana nie tylko dla Amerykanów, ale i całego świata. Co zmienia jego wybór? Opowiedzieli o tym Jolanta Pieńkowska i Piotr Kraśko.
Taras to świetne miejsce do wypoczynku, zwłaszcza w cieplejszych porach roku. Przyjemnie odpoczywa się na nim po całym dniu pracy, służy jako przestrzeń do suszenia prania, uprawiania roślin czy nawet organizowania przyjęć dla przyjaciół. Warto osłonić taras przed czynnikami zewnętrznymi.
Tym razem Katarzyna Jaroszyńska ze swoim cyklem "Odpicowane mieszkanie" zawitała do kamienicy na warszawskiej Pradze. Choć lokum Marcina Osińskiego ma zaledwie 70 m2 jest absolutnie magicznym wnętrzem. Wszystko dlatego, że w środku znajdują się setki roślin.
Brytyjski Glastonbury Festival został przełożony ze względu na pandemię koronawirusa. Decyzję o odwołaniu tegorocznego wydarzenia organizatorzy przekazali za pośrednictwem Facebooka i Instagrama.
Psy i koty zostawione same w domu potrafią wyrządzić wielkie szkody. Choć przez ostatnie miesiące, podczas pracy zdalnej, mieliśmy nad nimi nieco większą kontrolę, wszystko może się zmienić, gdy wrócimy do pracy. Warto więc nieco wcześniej zadbać o gadżety, które skutecznie zajmą nasze czworonogi na kilka godzin. Najciekawsze zabawki pokazał nam Konrad Koterba, czyli Pan Gadżet.
Lagom to mało znane określenie stylu życia popularyzowanego przez Szwedów. Skandynawska filozofia życia, choć wciąż mało znana, zyskała spore grono fanów. Specyficzny sposób myślenia ma odzwierciedlenie nie tylko w życiu codziennym, ale i w innych obszarach, np. w modzie, architekturze wnętrz.
Dzięki uprzejmości braci Collins Chuck Norris dowiedział się o sukcesach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Legendarny aktor zachwycił się działalnością Jurka Owsiaka. Dlatego nagrał wideo, w którym docenił fundację oraz nazwał się jej przyjacielem.
Pandemia, praca zdalna, a do tego problemy finansowe - wszystko to potęguje uczucie napięcia, które potem chcemy uwolnić. Radzenie sobie z przejawami gniewu jest jednym z największych wyzwań w związku. Złość partnera może bowiem zranić i sprawić, że zaczniemy w siebie wątpić, a nawet stracimy poczucie bezpieczeństwa. Jak nie potęgować konfliktu? O tym opowiedziała nam Marta Żysko-Pałuba, psycholog i psychoterapeuta.
Pracownicy helskiego fokarium poszukują wolontariuszy, którzy pomogą przy opiece nad zwierzętami. Niedługo focza rodzina nieco się powiększy, w ośrodku potrzebne więc będą dodatkowe ręce do pracy. Jakie wymogi należy spełnić, by zostać częścią zespołu?
Agnieszka Małolepszy pracuje od blisko 23 lat. Jak podkreśla, bez prawdziwej pasji żadne osiągnięcia w tym zawodzie nie byłyby możliwe. To właśnie ona wygrała konkurs "Położna na medal". Co oznacza dla niej ten tytuł? O tym mówiła w naszym programie.
Podobno na początku związku kobiety myślą: "mam nadzieję, że on się zmieni", a mężczyźni: "mam nadzieję, że ona się nigdy nie zmieni". Z biegiem czasu poznajemy się bardziej i na światło dzienne wychodzą cechy, za którymi możemy nie przepadać. Czy jednak warto za wszelką cenę próbować zmieniać partnera? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psychoterapeutka i certyfikowany coach, Tatiana Mindewicz-Puacz.
Produkcja filmów ma wiele elementów składowych. W jeden projekt zaangażowane jest mnóstwo ludzi. Najważniejsi z nich to zdecydowanie aktorzy i reżyserzy. Bez tych osób nawet najsprawniej działający zespół nie stworzyłby filmu godnego nagrody, jaką jest Złoty Glob.
Tomasz Kołodziejski od lat pasjonuje się parowozami, a miłością do pociągów zaraził także swojego bratanka Michała. Panowie wspólnie podziwiają maszyny, które jak twierdzą, mają duszę. "To zawsze było fascynujące" – powiedział młodszy pasjonat kolei.
Filip Skont Niziołek to wrocławski artysta znany ze sztuki ulicznej. Jego oryginalny styl da się rozpoznać na pierwszy rzut oka, przechadzając się ulicami miast. Pierwszy raz za puszkę ze sprayem chwycił w wieku 12 lat. - Moje prace są związane lokalne z miastem, z ludźmi - powiedział artysta.
Każdy rodzic wie, że bal przebierańców to ważny dzień w życiu wszystkich dzieci. Na samą myśl o grach i zabawach, w jakich wezmą udział tego dnia, pojawia się ekscytacja. Staje się ona jeszcze większa podczas szukania kostiumu. Dowiedz się, jak stworzyć strój piratki dla dziewczynki.
Oksana i Marek Kmiecikowie od kilku lat przemierzają Azje Środkową na motocyklach. Przejechali wiele tysięcy kilometrów mieszkając głównie u tubylców. Z każdej podróży wracają pełni energii z pomysłem na kolejną wyprawę. Fragment ukochanego kraju postanowili przenieść także do Polski.
Stwierdzenie "żyć, jak pies z kotem" już lata temu weszło do powszechnego języka. Czy ma jednak słuszność? Okazuje się, że niekoniecznie. Istnieją sposoby, by nasi mali domownicy się akceptowali, a nawet zaprzyjaźnili. Jak tego dokonać? Wytłumaczyły to Katarzyna Frindt, Inspektor TOZ i wolontariuszka w Schronisku w Celestynowie, oraz Sonia Maciuszek, behawiorystka.
Media społecznościowe i to, co znajdujemy w sieci, wielu z nas może wpędzić w kompleksy. W związku z tym powstał pewien algorytm, który ma wybierać dla nas zdjęcia i treści, które nie będą wywoływać naszego gorszego samopoczucia. Na czym to polega i jak ma działać? W Dzień Dobry TVN wytłumaczył to dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
Rozstanie z partnerem dla wielu jest naprawdę bolesne - w końcu w momencie odejścia człowiek przeżywa wszystkie stany, które pojawiają się także podczas żałoby. Niektórzy jednak próbują przeciągnąć owy proces. Okazuje się bowiem, że aż 70 proc. osób po zakończeniu związku nie potrafi całkowicie odciąć się od swojego byłego i zaczyna śledzić go w sieci.