Sztukateria ożywi wnętrze Twojego mieszkania. "Można je malować pod kolor ściany albo w kontraście do niej"

Sztukateria – hit w aranżacji wnętrz

Elegancja, szyk, dbałość o najmniejszy detal i nienaganna prezencja to cechy zdecydowanie przemawiające za przyklejeniem sztukaterii w swoim domu. Co więcej, sztukaterie to łatwy i szybki sposób na odmianę wnętrza. Nie musimy robić dużego remontu, żeby nasze cztery kąty wyglądały bardziej spektakularnie.

Sztukateria - gdzie warto ją zastosować?

Sztukaterie to detale, które mogą odmienić charakter wnętrza. Ostatnio staje się coraz bardziej popularna. Największym hitem są obecnie kasetony oraz ozdobne listwy-gzymsy zasłaniające karnisze, czyli tak zwane listwy przykarniszowe.

- W starej kamienicy wygląda najlepiej. Super, jeśli jest to odrestaurowana sztukateria gipsowa - powiedziała Ewa Mierzejewska, ekspert w dziedzinie urządzania wnętrz.

- Kiedyś sztukaterie były gipsowe, dziś są wykonywane z twardych materiałów - tworzyw sztucznych i MDF-u. Można je malować, na przykład pod kolor ściany albo w kontraście do ściany. Uwaga, biały MDF lubi zmieniać barwę, dlatego szczególnie te z MDF-u trzeba malować. Ale za to są odporne na wilgoć i pleśń, dzięki temu nadają się też do łazienki - dodała.

Jaką sztukaterię wybrać?

Sztukaterie mogą być bardzo ozdobne, dekoracyjne, ale nie muszą. Często mają wiele praktycznych zastosowań.

- Lista przypodłogowa ma dziury, przez które przepuszczamy kable. To jest super wynalazek. Trzeba sprawdzić, czy dany materiał nadaje się np. do łazienki - mówiła ekspertka.

- Sztukateria i listwy to drobne detale - czy to listwa przypodłogowa, czy taka biegnąca przez środek ściany. Ale to niesłychanie zmienia klimat wnętrza. To, czy wybierzemy listwę prostą, czy w innym kształcie, ma ogromny wpływ na charakter wnętrza - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie