remont

  remont

  Wałek do malowania ścian to proste narzędzie, dzięki któremu każdy może samodzielnie wykończyć wnętrze. Jednak nie można postawić tu na przypadkowy wybór. Jaki wałek do malowania ścian będzie najlepszy? Wszystko zależy od rodzaju i wielkości powierzchni oraz typu farby.

  Szpachla to masa o uniwersalnym zastosowaniu. W zależności od składu można ją wykorzystywać do wyrównywania i wygładzania wielu powierzchni.

  Układanie terakoty dla wielu z nas może wydawać się czynnością skomplikowaną. Jednak przy odpowiednim wyposażeniu i dokładności jesteśmy w stanie wykonać tę pracę samodzielnie. Konieczne będzie przygotowanie niezbędnych narzędzi, precyzja w działaniu oraz zapoznanie się z najważniejszymi zasadami – wówczas układanie terakoty przebiegnie prawidłowo.

  Ile kosztuje remont mieszkania w kamienicy, a ile w bloku? Koszt może wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy – zależnie od powierzchni, zakresu prac i standardu wykończenia. Możliwa jest zarówno opcja ekonomiczna, w ramach której korzysta się z tańszych materiałów i wiele prac wykonuje samodzielnie, jak i sytuacja, gdy wykonawstwo w całości zleca się specjalistom.

  Remonty są różne. Jedne wymagają zdzierania tapet, zdejmowania podłóg i cekolowania ścian, inne natomiast polegają wyłącznie na kosmetycznym odświeżeniu pomieszczenia. W przypadku każdego z nich istotną czynnością okazuje się malowanie sufitu. Niektórzy żyją w przekonaniu, że to, jak wygląda sufit, nie ma większego znaczenia. W końcu kto będzie mu się przyglądał? Trzeba jednak mieć świadomość, że źle pomalowany sufit zauważy dowolna osoba, która wejdzie do odnowionego pokoju.

  Umywalka stanowi niezbędny element wyposażenia każdej łazienki, jednak obok funkcji praktycznych, przypisuje się jej także rolę ozdoby pomieszczenia. W bogatej ofercie sklepów budowlanych znajduje się wiele modeli, różniących się między sobą kolorem, kształtem i techniką montażu. Jak wybrać ten właściwy?

  Podwieszany sufit to obniżenie stropu z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych opartych na stalowej konstrukcji. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie ciekawych aranżacji w salonie czy łazience. Montując sufit podwieszany, stelaż i inne mocowania należy umieścić na miejscu solidnie i zgodnie z zaleceniami specjalistów – najważniejsze przy tego typu instalacjach jest bezpieczeństwo.

  Gruntowanie podłoża, w tym gruntowanie sufitu, to zabieg, który powinien poprzedzić nałożenie farby. Gruntowanie polega przede wszystkim na naniesieniu specjalnego podkładu na przeznaczoną do malowania powierzchnię. Dzięki tej czynności będziemy mieć pewność, że efekt okaże się trwały, a praca została solidnie wykonana.

  Na rynku budowlanym od pewnego czasu obserwuje się stały wzrost cen. Eksperci wyliczają, że budowa średniej wielkości domu i jego wykończenie to kwota zwiększona o ok. 30 tys. zł w stosunku do roku 2019. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli złota rączka, Wiesiek Skiba oraz architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski.

  Aranżacja poddasza ze skosami stanowi nie lada wyzwanie i rządzi się swoimi prawami – jeśli jednak przeprowadzi się ją w przemyślany sposób, można znacznie zwiększyć przestrzeń użytkową domu. Aranżacja pokoi na poddaszu pozwoli urządzić dodatkową łazienkę, pokój dla gości, a nawet salon. Jak się za nią zabrać?

  Ewelina i Przemysław Mejka marzyli o zakupie własnego domu. Kiedy po długich poszukiwaniach znaleźli idealne lokum dla siebie i swoich dzieci, okazało się, że budynek wymaga gruntownego remontu. Para zdecydowała, że odnowi go własnymi rękami. Efekt ich pracy zachwycił. Dlaczego zdecydowali się sami remontować dom? Skąd czerpali inspiracje? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Choć drewniana podłoga jest piękna i robi wrażenie, to jednak trzeba o nią odpowiednio dbać, a położenie jej jest bardzo pracochłonne i kosztowne. Krzysztof Miruć w programie "Weekendowa metamorfoza" udowadnia, że można otrzymać ten sam zachwycający efekt, dzięki winylowym panelom, które rewelacyjnie imitują drewno.

  Największe światowe gwiazdy wraz ze wsparciem braci Scott przygotują wyjątkową niespodziankę swoim bliskim - przeprowadzą metamorfozy ich domów. Jak z malowaniem ścian i zrywaniem tynków poradzi sobie rodzina Kardashianów, LeAnna Rimes, Kevin Hart czy Gwyneth Paltrow? Premierowy odcinek programu "Remonty gwiazd" już w najbliższą niedzielę 1 sierpnia na TVN Style.