remont

  remont

  Gruntowanie podłoża, w tym gruntowanie sufitu, to zabieg, który powinien poprzedzić nałożenie farby. Gruntowanie polega przede wszystkim na naniesieniu specjalnego podkładu na przeznaczoną do malowania powierzchnię. Dzięki tej czynności będziemy mieć pewność, że efekt okaże się trwały, a praca została solidnie wykonana.

  Na rynku budowlanym od pewnego czasu obserwuje się stały wzrost cen. Eksperci wyliczają, że budowa średniej wielkości domu i jego wykończenie to kwota zwiększona o ok. 30 tys. zł w stosunku do roku 2019. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli złota rączka, Wiesiek Skiba oraz architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski.

  Aranżacja poddasza ze skosami stanowi nie lada wyzwanie i rządzi się swoimi prawami – jeśli jednak przeprowadzi się ją w przemyślany sposób, można znacznie zwiększyć przestrzeń użytkową domu. Aranżacja pokoi na poddaszu pozwoli urządzić dodatkową łazienkę, pokój dla gości, a nawet salon. Jak się za nią zabrać?

  Ewelina i Przemysław Mejka marzyli o zakupie własnego domu. Kiedy po długich poszukiwaniach znaleźli idealne lokum dla siebie i swoich dzieci, okazało się, że budynek wymaga gruntownego remontu. Para zdecydowała, że odnowi go własnymi rękami. Efekt ich pracy zachwycił. Dlaczego zdecydowali się sami remontować dom? Skąd czerpali inspiracje? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Choć drewniana podłoga jest piękna i robi wrażenie, to jednak trzeba o nią odpowiednio dbać, a położenie jej jest bardzo pracochłonne i kosztowne. Krzysztof Miruć w programie "Weekendowa metamorfoza" udowadnia, że można otrzymać ten sam zachwycający efekt, dzięki winylowym panelom, które rewelacyjnie imitują drewno.

  Największe światowe gwiazdy wraz ze wsparciem braci Scott przygotują wyjątkową niespodziankę swoim bliskim - przeprowadzą metamorfozy ich domów. Jak z malowaniem ścian i zrywaniem tynków poradzi sobie rodzina Kardashianów, LeAnna Rimes, Kevin Hart czy Gwyneth Paltrow? Premierowy odcinek programu "Remonty gwiazd" już w najbliższą niedzielę 1 sierpnia na TVN Style.

  Wydawać by się mogło, iż czasy pandemii znacząco wpłyną na osłabienie sektora budowlanego. Kto bowiem decyduje się na remont mieszkania, gdy tak niepewne jest jutro? Kto kupuje mieszkanie lub buduje dom, gdy nie wiadomo, co przyniosą najbliższe miesiące? Okazuje się jednak, że w sektorze tym niewiele się zmieniło, a co więcej, sklepy budowlane odwiedzane są przez ogromne rzesze klientów, sklepy online osiągają największe wyniki sprzedaży, a rynek nieruchomości jest w ogromny rozkwicie.

  Aranżacja przestrzeni mieszkalnej to odpowiedzialne zadanie, bez względu na to, czy budujemy dom od podstaw, czy też podejmujemy się remontu starego budynku. Wnętrze może wydawać się większe nie tylko za sprawą wyburzania ścian i podnoszenia sufitów, ale także dzięki odpowiednio dobranym meblom i dodatkom. Czy można powiększyć przestrzeń w domu, a przy okazji połączyć ze sobą dwa różne style jego wystroju? Program "Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem" udowadnia, że tak.

  Niekiedy, by odmienić wygląd wnętrza, nie trzeba inwestować w remont całego pokoju. Dobrym pomysłem na nadanie nowego charakteru pomieszczeniu jest renowacja mebli. Krzysztof Miruć w programie HGTV pt. "Zgłoś remont" pokazał, jak unowocześnić starą kanapę.

  Wykończenie surowego mieszkania nie jest łatwą sprawą. Jak mądrze zagospodarować przestrzeń, aby była nie tylko ładna, ale i funkcjonalna? Odpowiedź na to pytanie zna Krzysztof Miruć, architekt z programu "Zgłoś remont”.

  Małgorzata Tylec z pasji wytwarza ceramiczne umywalki. Początkowo potrzebowała tylko praktycznego rozwiązania do swojego domu. Wkrótce przekuła to w biznes. Dzisiaj pokazuje, jak istotną rolę w naszych domach odgrywają umywalki oraz jak pięknie i pomysłowo można je stworzyć.

  Wśród farb do malowania ścian można odnaleźć różne odmiany. Na rynku dostępne są farby akrylowe, winylowe, lateksowe czy też akrylowo-lateksowe. Farby lateksowe i akrylowe to produkty wodorozcieńczalne. Różnica między tymi rodzajami farb kryje się w ilości żywicy syntetycznej. W farbach lateksowych dodaje się więcej żywicy, dzięki czemu tego typu farby cechują się wyższą odpornością na szorowanie. Malowanie farbą lateksową różni się więc od malowania farbami innego rodzaju.

  Przytulny kąt i starannie przemyślane wnętrza sprawiają, że wracając do domu wykrzykujemy głośno "nie ma to jak w domu". Aranżacje wyzwalają także naszą kreatywność, tworzą estetyczne rozwiązania i zmuszają do poszukiwania nowych inspiracji. Zdarza się jednak często, że pomimo prób i sił nie dostrzegamy tych aranżacyjnych możliwości, a nasze pomysły kończą się zanim się zaczęły. Co zrobić, jeśli jesteś w takim impasie i wiesz, że termin remontu zbliża się nieubłaganymi krokami? Co, gdy porządki w ogrodzie na wiosnę wymusiły na tobie większy remont?