Jak dopasować stanik do dużego biustu? "Dobrze dobrany biustonosz zawsze jest potrzebny"

Dobrze dobrany biustonosz to podstawa, dzięki której można cieszyć się nie tylko pięknym wyglądem, ale również brakiem problemów zdrowotnych spowodowanych wagą dużego biustu. Jak zatem kupić idealny stanik? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła brafitterka, Anna Zawadzka.

Zalety dobrze dobranego biustonosza

Dobrze dobrany biustonosz to podstawa. Idealny rozmiar nie będzie powodował pod gładką bluzką efektu "bułeczek", przy bluzkach z dekoltem będzie ładnie podkreślał biust, podczas nachylenia będzie powstrzymywał piersi przed wypadnięciem, a także poprawi ich wygląd, wysmukli sylwetkę i powstrzyma problemy zdrowotne.
- Myślę, że zawsze dobrze dobrany biustonosz jest nam potrzebny, czy przy mniejszym czy przy większym biuście . Jeśli chodzi o większe biusty, mamy tutaj na uwadze głównie względy zdrowotne - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Zawadzka.
Źle dobrany stanik skutkuje bólami kręgosłupa, migrenami i drętwieniem rąk, dlatego też ważne jest, by cięższy biust miał dobre podparcie w pasie obwodu.

Jak się mierzyć w biuście?

Kobiety najlepiej powinny mierzyć się na gołe ciało, ewentualnie - w biustonoszu miękkim. Dlaczego? Otóż pas obwodu powinien stabilne podtrzymywać piersi. To na nim w 80 proc. spoczywa ciężar biustu, dlatego bardzo ważne jest jego właściwe dopasowanie.
  1. 1Na wydechu, ściśle mierzymy centymetrem krawieckim obwód pod biustem.
  2. 2Od otrzymanego wyniku odejmujemy 5 cm, ponieważ pas biustonosza jest elastyczny i podczas noszenia się rozciąga. Wtedy otrzymujemy miarę obwodu pod biustem.
  3. 3Na luźno, na wysokości brodawek mierzymy obwód biustu. Zwracajmy uwagę, aby centymetr krawiecki był na równej wysokości z przodu i z tyłu.
- Trzeba pamiętać, że przy większym biuście, takim troszeczkę bardziej kropelkowym, bardziej wiotkim czy po ciąży, warto zebrać dwa pomiary - na stojąco, na luźno w biuście i delikatnie, jakieś 20-25 cm się pochylić i wtedy zebrać drugi rozmiar - doradzała w naszym programie brafitterka.

Podstawowe punkty dobrze dobranego biustonosza:

  • ramiączka są komfortowe,
  • cały biust mieści się w miseczce,
  • stabilny pas obwodu oparty jest na równej wysokości z przodu i z tyłu,
  • fiszbiny otaczają całą pierś i na przedłużeniu łagodnie celują w środek pachy,
  • mostek biustonosza przylega do klatki piersiowej.

Idealne staniki dla dużego biustu

W naszym programie ekspertka podkreśliła, że na rynku jest już masa świetnych biustonoszy dla dużego biustu, a przede wszystkim - seksownych. W zapomnienie odeszło przekonanie, że duże rozmiary staników są "babcine". W sklepach są już dostępne modele w różnych fasonach i wzorach. A jakie są te najlepsze? Sprawdźcie w naszym wideo.
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości