Ich domy zamieniły się w małe dżungle. "Nagle sobie zdałam sprawę, że mam ponad setkę roślin"

Dzień Dobry TVN
To była miłość od pierwszego wejrzenia. Izabela, Martyna i Artur w swoich domach hodują egzotyczne rośliny. Jak mówią, zdążyli się od nich uzależnić. Od czego zaczęła się ich pasja?

Hodowcy - pasjonaci

Izabela Krywiczan, Martyna Chomacka i Artur Ruszczak to pasjonaci, jakich mało. W swoich domach hodują rośliny egzotyczne, najczęściej z Ameryki Południowej. Skąd ten pomysł?

Był moment w życiu, kiedy było mi bardzo smutno. Stwierdziłam, że musze się czymś zająć. Muszę mieć misję. Zaczęłam kompulsywnie zbierać rośliny, od mamy, od znajomych od przyjaciół. Nagle sobie zdałam sprawę, że po trzech miesiącach mam ponad setkę roślin

- mówi Martyna Chomacka i dodaje, że czuje się z nimi bardzo związana.

Podobnie było w przypadku Pani Izabeli – zaczęło się na jednej roślinie, skończyło na sześciuset. - Jak już zdobędziesz jedną, to chcesz drugą i tak niestety portfel bez dna – śmieje się.

Właściciele przyznają, że hodowla egzotycznych roślin w ich przypadku stała się uzależnieniem. – W moim domu jest grubo ponad pięćset odmian roślin – opowiada Artur Ruszczak.

- Stworzyła się grupa freaków, pasjonatów, wariatów rośliniarskich. Zaczynasz od jednej sadzonki i to się napędza. To jest uzależniające, jak narkotyk. Ale myślę, ze to jest całkiem bezpieczny narkotyk. – dodaje Martyna.

Kolorowe liście w Twoim domu

Zainspirowała Cię historia przedstawiona w reportażu? Ty też możesz stworzyć małą dżunglę w swoim domu. Architekci krajobrazu i styliści roślin - Rafał Mgłosiek i Damian Kohyt, pokazali jakie rośliny wybrać, żeby ożywić pomieszczenie.

- W naszych domach pojawiają się akcenty kolorystyczne. Lubimy kolory. Pojawia się trend we wnętrzarstwie, jeśli chodzi o zastosowanie kolorów i mamy możliwość o zastosowanie tego koloru w roślinach – mówi Damian Kohyt.

Nadają się do każdych wnętrz, jednak trzeba mieć na uwadze, że niektóre liście są prostsze w utrzymaniu, a inne trudniejsze. W jaki sposób dbać o kolorowe liście? Zobacz wideo.

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Wiosna pod znakiem kolorowych balkonów. Jakie kwiaty posadzić w donicach, by cieszyły oko aż do lata?

Dorota Szelągowska pokazuje domową dżunglę. "Moje serce się raduje, widząc takie cuda u Pani"

Techniki nawożenia roślin doniczkowych. "Nawozy naturalne działają najlepiej"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Ludwik Lis

podziel się:

Pozostałe wiadomości