Ogród

Wiosna pod znakiem kolorowych balkonów. Jakie kwiaty posadzić w donicach, by cieszyły oko aż do lata?

Ogród

Wiosna pod znakiem kolorowych balkonów. Jakie kwiaty posadzić w donicach, by cieszyły oko aż do lata?

Kolorowa roślinność, której niebawem będzie pod dostatkiem pięknie prezentować się będzie zarówno w ogrodach, jak i balkonach. Ekipa HGTV Maja Popielarska i Dominik Strzelec oraz nasi prowadzący Marcin Prokop i Dorota Wellman podjęli wyzwanie i przygotowali instalacje roślinne. Kto wygrał ten pojedynek?

Konkurs na najlepsze dzieło z kwiatów i roślin

Maja Popielarska, Dominik Strzelec i nasi prowadzący wzięli udział w konkursie na najlepszą instalację roślinną. Każdy z uczestników otrzymał swoją skrzynię, z której miał zrobić kwiatowe dzieło sztuki. Jury, w którym zasiedli uczestnicy programu "Down the Road", wyłonili zwycięzcę. Kto wygrał ten pojedynek? Większość głosów bezapelacyjnie trafiła do Marcina i Doroty.

Jakie kwiaty na wczesną wiosnę?

Gdy pogoda jeszcze płata nam figle, zastanawiamy się, jaką roślinność wybrać na wiosenny balkon, aby jej nie zaszkodzić. Dominik Strzelec zdradził, że odpowiednie będą każde kwiatki, które w naturalnym procesie wegetacji pojawiają się w bieżącym miesiącu.

- Nie bójmy się tego, że będziemy sadzić bratki i one po nocy będą źle wyglądały. Bratek woli kiedy jest za zimno niż za ciepło. Bluszcz, stokrotki, pierwiosnki, prymule, to wszystko to są rośliny, które są odporne, to jest ten czas, żeby upiększać, ubarwiać i zapraszać te rośliny na nasze balkony i tarasy – powiedział.

Jednymi z najpopularniejszych wiosennych kwiatów są także krokusy. Jak o nie zadbać, aby długo cieszyły nasze oko? Maja Popielarska zdradziła, że kwiaty, które zakupimy w sklepie, od razu powinniśmy przesadzić i umieścić na dworze.

- Popularne krokusy w sklepach możemy dostać w pąkach albo kwitnące, jeśli zostaną we wnętrzu to bardzo szybko przekwitną, chłód spowoduje natomiast spowolnienie całego procesu, więc kwiatkami będziemy cieszyć się dłużej - powiedziała Maja.

Sadzenie grządki czy donice?

Wiosenne kwiaty idealnie sprawdzą się w kompozycjach wykonanych w donicach. Dominik przyznał, że jest to bezpieczniejszy sposób niż grządki ze względu na temperaturę ziemi. Po srogiej zimie gleba w niektórych miejscach może być jeszcze zmrożona.

- Donice są fajnym patentem, szczególnie kiedy jest w nich dużo przestrzeni. Oprócz sezonowych kwiatów sadźmy w donicach takie, które dłużej w nich postoją. Nawet cały rok. Pamiętajmy tylko, żeby je zabrać gdzieś do chłodnego miejsca na zimę - dodał Dominik. 

Nowe programy w HGTV

Tej wiosny na antenie HGTV ponowienie zobaczymy naszych ulubieńców. Z nowymi odcinkami kultowych programów powrócą Maja Popielarska, Izabela Szarmach, Olga Piórkowska, Iwona Durka, Krzysztof Miruć, Dominik Strzelec, a także Karolina Szwarc, Konrad Łaszewski oraz Maciej Mindak.

- U mnie będą przygody. Tam jest krew, pot i łzy. Jest tatuś, który nadzoruje. Będzie duża różnorodność, trochę inne podeście, stawiamy na lepsze materiały, ciekawsze rozwiązania - powiedział Dominik Strzelec, który w HGTV urządza "Polowanie na ogród".

Maja Popielarska zabierze widzów w podróż po Polsce, by pokazać nam najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe ogrody. Prowadząca odwiedziła m.in. Podkarpacie, Gliwice, a także Warszawę.

- W HGTV na widzów czeka ponad 30 nowych ogrodów, które są absolutnie niezwykłe, bo z każdym rokiem mamy problem, żeby wybrać te najlepsze. Będą i małe i bardzo duże - wyjaśniła. 

Ponadto dla fanów programów wnętrzarskich oraz ogrodniczych polecamy aplikacje insbay. Prosta w obsłudze strona, zaraz po ściągnięciu na smartfona pozwoli wam przeglądać aranżacje wnętrz z programów telewizyjnych. W mobilnej aplikacji możliwy jest także zakup produktów, które nasi specjaliści wykorzystali w poszczególnych odcinkach.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Hortensje – kwiaty urzekające swoim wyglądem. Jak dbać o nie w prawidłowy sposób?

Kwiaty, dzięki którym Twój balkon będzie kolorowy i radosny

Jakie kwiaty kupić na Dzień Matki?

Co sądzisz o tym artykule?
52
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0