Ogród

Jakie kwiaty kupić na Dzień Matki?

Kwiaty

Tom Werner/Getty Images

Ogród

Jakie kwiaty kupić na Dzień Matki?

Kwiaty

Tom Werner/Getty Images

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiasz się, co podarować mamie? Prezentem, który zawsze się sprawdzi, będą kwiaty. Jeśli nie wiesz, które z nich warto wybrać na tę okazję, służymy pomocą.  

Dzień Matki – kiedy wypada?

W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja. Tego dnia mamy okazję, by jeszcze bardziej okazać szacunek i miłość wszystkim mamom. W ramach podziękowania za trud włożony w nasze wychowanie oraz okazaną miłość i wsparcie składamy im życzenia i ofiarowujemy wszelkiego rodzaju prezenty. Najbardziej uniwersalnym i zawsze cieszącym obdarowywaną osobę będą kwiaty. Jeśli nie wiesz, na które się zdecydować, mamy dla ciebie kilka pomysłów.

Róże na Dzień Matki

Jednymi z najpopularniejszych kwiatów na wszelkiego rodzaju okazje są róże. Wybór kolor może zależeć od preferencji obdarowywanej osoby, warto jednak zwrócić uwagę na znaczenie każdego z nich. Czerwony to symbol miłości - nie tylko tej romantycznej. Białe róże - oznaczają czystość. Różowe – mogą np. oddawać naszą sympatię. Żółte - wyrażają przyjaźń lub platoniczne uczucie. Herbaciane – są neutralne, jednak mogą też świadczyć o żywionych uczuciach czy sympatii do drugiej osoby.

Gerbery na Dzień Matki

Nie tylko urzekają swoim wyglądem, lecz także są bardzo trwałe. Oznacza to, że długo będą przypominały twojej mamie o jej wyjątkowym dniu. Warto też wiedzieć, że gerberami można oddawać szacunek drugiej osobie.

Lilie na Dzień Matki

Do oddania szacunku sprawdzą się też doskonale białe lilie. Prezentują się pięknie w bukiecie i są trwałe. Mają też intensywny zapach, więc najpierw upewnij się, że nie przeszkadza on twojej mamie.

Konwalie na Dzień Matki

Konwalia jak żaden inny kwiat kojarzy się wszystkim z wiosną. Jej piękny i szlachetny wygląd oraz urzekający zapach sprawiają, że bywa bardzo często wybierana jako prezent na Dzień Matki. Niegdyś wierzono, że roślina ta symbolizuje szczęście w życiu uczuciowym. Kojarzono ją również ze szczęściem i harmonią.

Bukiety mieszane na Dzień Matki

Jeśli nie potrafisz zdecydować się na jeden konkretny kwiat, pomyśl nad bukietem złożonym z wielu różnych gatunków. Florystka z pewnością dobierze dla twojej mamy idealną i ciekawą kompozycję.

Storczyki na Dzień Matki

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się storczyki i także te kwiaty możesz wziąć pod uwagę, jeśli szukasz prezentu na Dzień Matki. Pojawiają się w różnych kształtach i kolorach. Choć są wymagające, to jednak należą do trwałych i długo zachwycających swoim wyglądem.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
79
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0