Prezent na Dzień Matki "last minute", czyli pomysły na ostatnią chwilę

Autor:
Teofila
Siewko
Idealny prezent na dzień matki
Idealny prezent na dzień matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Bywa, że w codziennym pośpiechu zapominamy o istotnych wydarzeniach. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Co jeśli nie zdążyliśmy kupić prezentu dla jednej z najważniejszych kobiet w naszym życiu? Nic straconego, przedstawiamy listę pomysłów na prezenty "last minute", czyli na ostatnią chwilę.

Prezenty last minute na Dzień Matki

Najważniejsza jest pamięć o ważnych wydarzeniach i bliskich osobach. Stąd też często nie trzeba wiele, aby przekazać, że pamiętamy i że nam zależy. Czasem wystarczą życzenia, telefon, wspólnie spędzony czas. Drobny gest, który upewni najbliższych, że o nich pamiętamy.

Pomysły na prezenty "last minute" na Dzień Matki:

  • kartka okolicznościowa,
  • kwiaty cięte lub doniczkowe,
  • czekoladki, bombonierka lub wypieki z cukierni,
  • bilety do kina, teatru lub na koncert (np. w najbliższych dniach, niekoniecznie odbywające się w Dzień Matki),
  • voucher na atrakcje, np. spa, masaż, warsztaty, aktywności sportowe, manicure itd.
  • gotowy zestaw kosmetyków,
  • wspólnie spędzony czas - odwiedziny, spacer, rozmowa itd.

Bilety na wydarzenia kulturalne lub vouchery można kupować przez internet. Oznacza to, że wystarczy kilka kliknięć, aby zorganizować taki prezent.

Co kupić w ostatniej chwili na Dzień Matki?

Najbardziej uniwersalnym prezentem z okazji Dnia Matki będą kwiaty. Co prawda wiele kwiaciarni w tym dniu ma dużo pracy, jednak z pewnością uda się nam szybko kupić ładny bukiet. Niektóre kwiaciarnie dodatkowo oferują bukietomaty lub kwiatomaty, w których znajdują się już gotowe kompozycje. Jakie wybrać? Sprawdź tutaj: Jakie kwiaty kupić na Dzień Matki? Podpowiadamy

Jeśli w tym dniu nie będziemy mieli okazji spotkać się z mamą, dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie telefonu, złożenie życzeń i rozmowa. To z pewnością gest, który docenią. Jakie życzenia składać? Sprawdź tutaj: Życzenia na Dzień Matki - wyjątkowe pomysły i inspiracje.

Nie trzeba wiele czasu, aby wręczyć drobny upominek z okazji tego święta. Większość osób może pozwolić sobie na "wskoczenie" do sklepu po drobny prezent, i kupienie np. pięknej filiżanki, ozdobnej poduszki, dobrej jakości kawy lub herbaty, bombonierki, wypieku z ciastkarni, rośliny doniczkowej czy świecy zapachowej.

Opcją dla najmłodszych, którzy nie mają własnych pieniędzy jest przygotowanie laurki. Jak ją przygotować? Sprawdź nasz poradnik: Ręcznie robiona laurka dla mamy – jak ją zrobić?

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także, co warto sprezentować w tym dniu:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: evgenyatamanenko/Getty Images

Pozostałe wiadomości