sadzenie roślin

  sadzenie roślin

  Co można sadzić i gdzie znaleźć na to przestrzeń? Katarzyna Basiewicz i Dominika Krzych opowiedziały o tym w Dzień Dobry TVN.

  Co robić, gdy nasze dłonie wyglądają już jak u doświadczonego ogrodnika?

  Bataty, kłącza imbiru i kurkumy, awokado, ananas - warto ukorzenić je już w lutym. Jak to zrobić krok po kroku? Zapytaliśmy eksperta.

  Środowisko od długiego czasu prosi nas o pomoc. Jego zły stan coraz bardziej daje się we znaki. Jeśli chcemy wiec uratować to, co dała nam natura, jest sposób – zakładajmy łąki i pasy kwietne, które nie tylko są wspaniałymi wyspami bioróżnorodności, ale także gwarantują nam więcej czystego powietrza i nawodnienia gleby. 

  Nasiona niektórych roślin, jeszcze przed wysadzeniem do gruntu lub doniczek, wymagają stratyfikacji, czyli przygotowania do kiełkowania, ponieważ nie są gotowe do tego bezpośrednio po zbiorze. Tylko dzięki temu będą mogły zostać w odpowiednim czasie wysiane. Na czym polega ten proces i jak przeprowadzić go w domowych warunkach? Poznaj metody stratyfikacji nasion w lodówce.

  Jak uprawiać mieczyki? Kwiaty są dość wymagające, potrzebują bowiem dobrej gleby, zasobnej w składniki pokarmowe i specyficznej opieki. Cebulki mieczyków nie są odporne na przymrozki, przed zimą trzeba je więc wykopać i przechowywać w suchym miejscu aż do wiosny. Podpowiadamy, kiedy sadzić mieczyki i jak przygotować je do zimy.

  Kolorowa roślinność, której niebawem będzie pod dostatkiem, pięknie prezentować się będzie zarówno w ogrodach, jak i balkonach. Ekipa HGTV - Maja Popielarska i Dominik Strzelec oraz nasi prowadzący Marcin Prokop i Dorota Wellman podjęli wyzwanie i przygotowali instalacje roślinne. Kto wygrał ten pojedynek?

  Cebulki kwiatowe to jedne z pierwszych roślin, które pojawiają się wiosną w naszym ogrodzie. Marzec to idealny czas, by je przesadzić. Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie?" pokazał, jak zrobić to w prawidłowy sposób.

  Chcesz zakryć brzydki widok, albo odgrodzić się od sąsiadów? Z pomocą przychodzą rośliny do zadań specjalnych, czyli pnącza. O tym, jakie wybrać i jak je rozmnożyć, opowiedział Łukasz Skop, prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?”.

  Osoby, które chciałyby na balkonie hodować własne warzywa mogą zacząć robić to już teraz. Jakie rośliny sadzić w kwietniu? Jaka ziemia będzie najlepsza? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Maję Popielarską.

  O to, dlaczego warto sadzić drzewa i, dlaczego posadzono ich aż tyle w Beskidzie Żywieckim zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: Sławomira Brzózka, partnera programu "Po stronie natury" i prezesa Fundacji Nasza Ziemia oraz prof. Jacka Borowskiego – dendrologa i prezesa Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, a także partnera programu "Po stronie natury". Zobaczcie, jak drzewa wpływają na człowieka i ekosystem.