balkon

  balkon

  Oczko wodne na balkonie to dekoracja, która ma mnóstwo zalet.

  Balkon, taras czy ogrodowa altana to świetne miejsce do relaksu podczas ciepłych miesięcy. Żeby w pełni skorzystać z dobrodziejstw tej dodatkowej powierzchni zewnętrznej, warto zadbać o jej wykończenie. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co na podłogę na tarasie czy balkonie sprawdzi się najlepiej.

  Ciepła, słoneczna wiosna i lato to ten okres w roku, gdy sporo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Niektórzy nawet więcej niż w domu czy mieszkaniu. Zwłaszcza wtedy, gdy posiadają ogród, działkę lub też balkon czy taras.

  W sezonie wiosenno-letnim ogród może stać się strefą relaksu i niezastąpionym miejscem spotkań z przyjaciółmi, a wszystko to za sprawą odpowiednio dobranych mebli. Wybór krzeseł, stolików i innych dodatków może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego w trakcie zakupów warto kierować się kilkoma zasadami.

  Poznaj porady ekspertki w dziedzinie urządzania wnętrz.

  Sprawdź, gdzie rozpalenie ognia grozi mandatem.

  Ciepłe dni zachęcają do tego, aby wypoczywać na balkonie. Mimo że jest on przedłużeniem naszego mieszenia, to - wbrew pozorom - nie można na nim robić wszystkiego, na co przyjdzie na ochota. Mieszkańcy bloków muszą przestrzegać pewnych zasad, w przeciwnym razie mogą otrzymać mandat.

  W ciepłe dni i wieczory będziemy spędzać więcej czasu na naszych balkonach oraz tarasach, dlatego warto zadbać nie tylko o cieszące oko rośliny i piękne meble, ale również i o dywan, który dopełni wystrój.

  "Zielony kącik, gdzie mogę sobie poleżeć, pospać, poczytać książkę w hamaku".

  Kto odpowiada za remont balkonu w bloku - wspólnota mieszkaniowa, a może właściciel mieszkania? Zagadnienie okazało się na tyle skomplikowane, że musiał rozstrzygnąć je Naczelny Sąd Administracyjny. Jego wyrok skomentowała adwokat, Eliza Kuna.

  Kto odpowiada za stan balkonów w bloku? Kto powinien zapłacić za remont? Wspólnota mieszkaniowa uważa, że właściciel mieszkania. Wniosła w tej sprawie skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jakie było orzeczenie?

  "Nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka"

  Wszyscy, którzy zarządzają przydomowym ogrodem, wiedzą, jak ważne jest zbieranie deszczówki. Dzięki niej nie muszą się martwić, jak podlać rośliny w trakcie znikomych opadów deszczu. Poza tym można wykorzystać zebraną wodę do wielu innych pożytecznych działań.

  Większość balkonów w dużych miastach ma niewielką powierzchnię. W związku z tym urządzenie ich w taki sposób, by pozwalały spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, może okazać się nie lada wyzwaniem. W programie "Projekt balkon" stacji HGTV Katarzyna Kuźma radzi, jak zaaranżować dostępną przestrzeń, by cieszyła zarówno dzieci, jak i dorosłych.

  Palenie na balkonach to temat, który mocno dzieli opinię publiczną. Niektórzy uważają, że można to robić, inni są zdecydowanie przeciwni. Problem stał się szczególnie - nomen omen - palący w czasie pandemii, kiedy większość z nas pracuje w domu i spędza w nim dużo czasu. Dla osób niepalących dym lecący od sąsiada stanowi spory problem. W związku z tym pojawił się pomysł zakazu palenia na balkonach.

  Klimatyczny balkon czy taras, to marzenie każdego, kto uwielbia spędzać miłe wieczory na zewnątrz. Bardzo ważną częścią wystroju jest oświetlenie. W programie Dzień Dobry TVN o dostępnych produktach i możliwościach ich wykorzystania opowiedziała Kamila Jakubowska-Szmyd, stylistka wnętrz.

  Dziecko, które było samo na na balkonie i głośno płakało, zwróciło uwagę sąsiadów jednego z bloków na warszawskich Bielanach. Zaniepokojeni wezwali na pomoc strażaków. Ci dotarli na drugie piętro do znajdującego się bez opieki dwulatka. Jego ojciec był w mieszkaniu.

  Polskie balkony zostały zdominowane przez pelargonie i bratki. Dlatego część osób eksperymentuje i idzie o krok dalej, urządzając je w stylu boho lub francuskim. Natomiast architekt Jonatan Kilczewski pokazał, jak zaprojektować balkon, by nawiązał do Kraju Kwitnącej Wiśni.

  Robi się ciepło, a my coraz więcej czasu spędzamy na swoich balkonach. Niestety sąsiedzi bywają męczący, a balkonowe życie może stać się przyczyną sąsiedzkiej sprzeczki. Czy przepisy prawa regulują kwestię i zakres tego, co możemy robić na swoim balkonie, a czego nie? Na to pytanie odpowiedziała nam Eliza Kuna, adwokat.

  Początek maja to idealny czas, by zabrać się za aranżację balkonu czy tarasu, którym będziemy się cieszyć przez najbliższe miesiące. Jak zatem wygodnie go urządzić, by stworzyć strefę wypoczynku i relaksu? Na te pytania odpowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Nowak–Ibisz, znana jako Pani Gadżet.

  Maluch chciał wejść na barierkę balkonu. Do wypadku było więc blisko. Na szczęście wspinaczkę uniemożliwił kot. Umieszczony w sieci filmik uzmysławia, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

  Pranie schnące na balkonie to w polskim krajobrazie częsty widok, zwłaszcza teraz, kiedy robi się coraz cieplej. Czy jednak możemy wywieszać wszystkie elementy garderoby? Na jednym z warszawskich osiedli sporo kontrowersji wywołało suszenie majtek. Zbulwersowana kobieta oskarżyła sąsiadkę, że w ten sposób kusi jej syna.

  Program "Rośliny dla zielonych" w TVN Style to coś dla wszystkich, którzy chcą dokonać rewolucji na swoich balkonach i tarasach. Prowadząca Magda Psiuk pokaże, jak dbać o rośliny i co zrobić, aby to nie był tylko obowiązek, ale też wielka przyjemność.

  Strażacy z Biłgoraju (woj. lubelskie) zostali wezwani do nietypowego zdarzenia. Na balkonie utknęło małżeństwo, któremu drzwi do mieszkania zatrzasnęło dwuletnie dziecko. Co ciekawe, nie jest to pierwsze tego typu zdarzanie, w którym interweniowali strażacy.

  Kolorowa roślinność, której niebawem będzie pod dostatkiem, pięknie prezentować się będzie zarówno w ogrodach, jak i balkonach. Ekipa HGTV - Maja Popielarska i Dominik Strzelec oraz nasi prowadzący Marcin Prokop i Dorota Wellman podjęli wyzwanie i przygotowali instalacje roślinne. Kto wygrał ten pojedynek?

  Dostawca przyjechał z paczką do jednego z budynków. Usłyszał płacz, a następnie zobaczył, jak jak mała dziewczynka wychodzi za balustradę balkonu na 12 piętrze i spada. Mężczyzna złapał dwulatkę, a zdarzenie zarejestrowali mieszkańcy sąsiedniego z budynku. Media okrzyknęły doręczyciela bohaterem.

  Aranżacja balkonu w bloku nie jest łatwym zadaniem. Często nie ma tam wystarczająco dużo przestrzeni, by zrealizować wszystkie marzenia czy pomysły dotyczące idealnego miejsca do wypoczynku.

  Na rynku jest mnóstwo rozwiązań, dzięki którym można stworzyć przytulny kącik wypoczynkowy na balkonie, z dala od wścibskich spojrzeń sąsiadów, zabezpieczony przed silnym słońcem czy wiatrem. Sprawdź, czym i jak osłonić balkon w bloku.

  Sylwester, który zbliża się wielkimi krokami, w tym roku nie będzie typowy. Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia nie będziemy się bawić na hucznych balach i w klubach. Ostatni wieczór starego roku spędzimy w kameralnym gronie w domach, a rząd zaleca, by się nie przemieszczać. Czy można powitać Nowy Rok odpalając fajerwerki z balkonu, okna czy na podwórku?

  3-latka przeszła przez balustradę na drugim piętrze bloku w Biłgoraju. Płaczące i wzywające pomocy dziecko uratował dzielnicowy, który wszedł po rynnie na balkon. Rodzice dziewczynki byli pijani, gdy wytrzeźwieją, usłyszą zarzuty. Co może im grozić?