O czym należy pamiętać przy zakupie hulajnogi dla dziecka? "Ważne, by nie obciążała stawów czy kręgosłupa"

Przegląd hulajnóg dla dzieci i nastolatków
Moda na hulajnogi w ostatnich latach znacznie wzrasta. Sport ten łączy w sobie elementy deskorolki i BMX-a, ale jest od nich - przynajmniej na początku - łatwiejszy. Jak wybrać dla naszego dziecka hulajnogę, aby nie była gadżetem tylko na jeden sezon? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Achmatowicz-Schwendimann, właścicielka sklepu z hulajnogami.

Jak wybrać odpowiednią hulajnogę?

Przyszła wiosna, a więc czas na sport na świeżym powietrzu. Świetnym sposobem na spędzenie go z dzieckiem jest jazda na hulajnodze. Jak wybrać odpowiedni model?

- Nie wybieramy dlatego, że jest ładna, a dostosowaną do możliwości. Od pierwszego roku życia możemy sadzać dziecko na hulajnogę. Jeśli zaczyna chodzić, to taką hulajnogę-jeździk z siodełkiem możemy zaproponować - mówiła ekspertka.

- Hulajnoga trzynogowa stworzona jest z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i przedszkolnym. 5-6 lat to wiek, kiedy dzieci są w stanie na dwóch kółkach stanąć - tłumaczyła Anna Achmatowicz-Schwendimann.

Hulajnoga dla dziecka - jak dobrać rozmiar i wielkość kółek

Wielkość kółek w przypadku dzieci nie ma takiego znaczenia - maluchy są lekkie, niewiele ważą, więc też tak nie odczuwają nierówności podłoża, jak dorośli. Jeśli kupujemy hulajnogę dla pięciolatka ważniejsze jest, by była lekka, nie obciążała stawów czy kręgosłupa niż żeby miała duże kółka.

- Warto zastanowić się, czy dziecku te duże koła są potrzebne. Kiedy dzieci podrastają, kupmy im hulajnogi z dużymi kołami. To dobre rozwiązanie także dla nastolatków - mówiła specjalistka.

Bezpieczeństwo podczas jazdy hulajnogą.

Ważne jest także, aby zadbać o bezpieczną jazdę. Na hulajnodze nietrudno o wypadek.

- Konieczny jest kask, by chronić najważniejszą część ciała. Dodatkowo zwłaszcza w naszym klimacie warto mieć światełko i dzwonek - powiedziała Anna Achmatowicz-Schwendiman.

- Ma wejść w życie nowa ustawa, żeby jeździć hulajnogami na ścieżkach rowerowych - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości