Poradnik dla przyszłych mam. Agnieszka Włodarczyk o wyborze imienia dla dziecka

Tomasz Urbanek/East News
Tomasz Urbanek/East News
Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś lada chwila zostaną rodzicami. Co ciekawe, imię dla swojego dziecka wybrali już dawno. Jakim kluczem kierowali się aktorka i jej ukochany?

Agnieszka Włodarczyk na bieżąco relacjonuje w mediach społecznościowych przebieg ciąży oraz związane z nią przemyślenia. Teraz na warsztat wzięła wybór imienia dla dziecka. Jej porady mogą przydać się niejednej przyszłej mamie.

Agnieszka Włodarczyk o wyborze imienia dla dziecka

Wiele przyszłych rodziców zastanawia się, jak nazwać swoją pociechę. Jedni wybierają imiona, które po prostu im się podobają, drudzy – po mamie, babci, pradziadku, a jeszcze inni po prostu patrzą, kto w dniu narodzin dziecka obchodzi imieniny. Sposobów jest naprawdę wiele i wszystko zależy od naszej kreatywności. A według jakiego klucza postępowała aktorka?

Okazuje się, że Agnieszka i Robert już dawno wybrali wybrali imię dla dziecka. Zdecydowali o nim, kiedy mieszkali jeszcze na Gili (indonezyjska wyspa - przyp. red.). - Tam po zbadaniu chromosomów w 12. tygodniu poznaliśmy już płeć – tłumaczyła na aktorka Instagramie.

- Przede wszystkim nie chcieliśmy, żeby przed oczami stawał nam ktokolwiek, kogo już znamy. Więc nigdy nie poznaliśmy osoby o tym imieniu… Po drugie, imię musiało pasować do nazwiska, w tym przypadku zdecydowaliśmy, że nazwisko będzie po Tatusiu (chociaż można wybrać w urzędzie po mamusi). Po trzecie, ale to już jakby moja "schiza", poczytałam sobie o znaczeniu imion i bardzo podobał mi się opis typu osobowości wybranego imienia. Takie niby czary-mary, jakie cechy będzie miało dziecko o tym imieniu. No i ważne, żeby nie było ani zbyt skomplikowane, ani zbyt popularne – dodała Agnieszka Włodarczyk, ale imienia swojego maluszka nie zdradziła.

Jak wybrać imię dla dziecka?

Pod postem internautki również zaczęły dzielić się swoimi metodami.

 • "Oliwia - takie imię nosiła wnuczka mojej nauczycielki fryzjerstwa. Była bardzo grzeczna i poukładana. Modliłam się, żeby moje dziecko takie było. No i jest";
  • "Mój syn nosi imię po moim zmarłym przyjacielu. Tak kiedyś postanowiłam i tak zrobiłam";
   • "Moja córka ma na imię Iga. Szukałam takie imię, które nie da się za bardzo zdrobnić. Nie lubię jakoś tego ciumkania do dziecka";
    • "Benjamin albo Matylda z moich ulubionych filmów - 'Ciekawy przypadek Benjamina Buttona', 'Leon Zawodowiec'";
     • "Sprawdzałam w księdze imion, jakie cechy mają osoby o tym imieniu, które planowałam nadać córce".

      Zobacz wideo: Urodzinowe podsumowania 40-letniej Agnieszki Włodarczyk

      Dzień Dobry TVN

      Zobacz także:

      Marianna Gierszewska o krytykujących matkach. "Wzięłam głęboki oddech i spojrzałam na wściekłość tych kobiet"

      Halina Mlynkova urodziła. Znamy płeć i imię dziecka. "Lecą mi łzy szczęścia!"

      Gwiazdor "Gogglebox" opublikował fotografię z synkiem. Fani: "Siła i delikatność na jednym zdjęciu"

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości