imię

  imię

  "Są jakieś trzy osoby na świecie, które poprawnie je wypowiadają"

  Ciąża to magiczny czas dla rodziców. Gdy tylko na badaniach lekarz dostrzega płeć dziecka, zaczyna się poszukiwanie odpowiedniego imienia. To nie jest jednak takie proste. Symboliczne, tradycyjne, a może oryginalne? Ten problem zdejmuje z zestresowanych rodziców pewna kobieta, która zawodowo zajmuje się wybieraniem imion dla dzieci i zarabia na tym ogromne pieniądze.

  Maleństwo otrzyma symboliczne imię.

  "Cudne!"

  Wybór idealnego imienia dla suczki to ważny moment w życiu psa i jego właściciela. Powinno być dobrze przemyślane, bowiem będzie towarzyszyć zwierzęciu przez całe jego życie. Decydując się na imię, warto również wziąć pod uwagę ewentualne zdrobnienia, którymi będziemy nazywać naszego pupila.

  Imiona dla psów wybieramy zazwyczaj ze względu na płeć, wygląd czy zachowanie zwierzęcia. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Na właścicielach ciąży duża odpowiedzialność, gdyż wybrane imię będzie zwierzęciu towarzyszyć do końca życia. Dowiedz się, czym się inspirować, wybierając imię dla psa.

  Jak teraz nazywa się słynny raper?

  Majka Jeżowska zaskoczyła wszystkich swoim ostatnim wyznaniem. Okazuje się, że gwiazda nazywa się zupełnie inaczej niż od lat zwracają się do niej fani. Z biegiem lat przypisała sobie imię Majka, którym posługuje się do dzisiaj. W dokumentach artystki widnieje jednak coś zupełnie innego.

  Kanye West od pewnego czasu zmaga się z problemami psychicznymi, a dodatkowo całkiem niedawno po wielu latach małżeństwa rozstał się z Kim Kardashian. Nie powstrzymuje go to jednak przed podejmowaniem kluczowych decyzji. Raper postanowił właśnie zmienić swoje imię.

  Zwykle szybko i odruchowo reagujemy, gdy ktoś przekręci nasze imię lub nazwisko. Jednak Anita Szydłowska, znana z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia", zdążyła się przyzwyczaić, że ludzie nagminnie mylą jej imię. Przyznała, że kiedyś bardzo ją to denerwowało.

  Już wkrótce Rafał Maślak i jego żona Kamila po raz drugi zostaną rodzicami. Od jakiegoś czasu wiadomo już, że na świecie pojawi się dziewczynka, a więc mały Maksio będzie miał siostrzyczkę. Teraz para zdradziła, jakie imię dla niej wybrali.

  Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś lada chwila zostaną rodzicami. Co ciekawe, imię dla swojego dziecka wybrali już dawno. Jakim kluczem kierowali się aktorka i jej ukochany?

  Aleksandra Szwed w kwietniu przekazała fanom radosną nowinę. Aktorka wraz z ukochanym spodziewa się drugiego dziecka. W jednym z wywiadów gwiazda zdradziła, jak się obecnie czuje oraz przyznała, że imię dla maleństwa ma już wybrane od kilku lat.

  Agnieszka Kaczorowska-Pela już niedługo powita na świecie swoją drugą córeczkę. Z okazji Dnia Matki pochwaliła się, jakie imię wybrała dla pociechy. W Wielkiej Księdze Imion przeczytamy, że jest pochodzenia hebrajskiego i oznacza "wojownika Bożego". Wiecie, o jakie chodzi?

  Sebastian Karpiel-Bułecka planuje zmienić imię i wykreślić to dotychczasowe z dowodu. Jego plany w tym względzie zdradziła żona wokalisty, Paulina Krupińska-Karpiel. Nie chodzi jednak o imię Sebastian. Jak to możliwe? Okazuje, że popularny muzyk w dowodzie nazywa się zupełnie inaczej.

  Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień są parą od ponad roku. Co prawda zakochani mają za sobą mały kryzys, ale udało im się go przezwyciężyć. Obecnie spodziewają się pierwszego dziecka. Jakie ciążowe zachcianki ma wybranka piłkarza?

  Imię dla dziecka to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji rodziców. Często przy wyborze kierują się rodzinnymi wspomnieniami, sentymentem czy ulubionymi postaciami. Niekiedy zdają się także na panującą modę. Sprawdź, jakie imiona dla maluszków były w ostatnim roku w Polsce nadawane najczęściej, a które cieszyły się najmniejszą popularnością.

  10 stycznia w całej Polsce imieniny obchodzą: Agaton, Egidia, Kolumba, Marcjan, Mojmir, Nikanor, Nikanora. W tym roku rodzice byli jeszcze bardziej kreatywni. Wśród pomysłów na imiona dla dzieci pojawiały się propozycje m.in. Sosnowiec czy Toshiba. Jakie imiona najczęściej nadawane były maluchom w 2020 roku? O tym rozmawialiśmy z Katarzyną Kłosińską, językoznawcą i przewodniczącą Rady Języka Polskiego oraz zawodową tancerką o nietypowym imieniu Szeherezadą Kondratowicz.

  Lara Gessler dozuje fanom informacje na temat swojego życia prywatnego. Wieść o tym, że gwiazda urodziła, obiegła sieć już dwa tygodnie temu. Jednak dopiero teraz młoda mama zdradziła, jakie imię wraz z Piotrem Szelągiem dali córce.

  Minęły 3 tygodnie, od kiedy Anita i Adrian po raz drugi zostali rodzicami. Na swoich profilach para dzieli się szczęściem i chętnie opowiada o pierwszych chwilach spędzonych z córeczką. Przy okazji można się było dowiedzieć, jakie oryginalne imię wybrali dla dziewczynki.

  Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan powitali na świecie swoje pierwsze, wspólne dziecko. Rodzice nie kryją zachwytu. Długo czekali na ten szczęśliwy moment. Informację o szczęśliwym rozwiązaniu potwierdził menadżer świeżo upieczonej mamy, a tata opublikował zdjęcie i zdradził szczegóły na temat porodu. Jak ma na imię synek Majdanów?

  W listopadzie Ania i Robert Lewandowscy podzielili się ze światem radosną nowiną o drugiej ciąży. Lewandowscy oczekiwali rodzeństwa dla trzyletniej Klary, nie zdradzając jednak płci dziecka. Dziś już wiemy, że to dziewczynka. Dumny tata udostępnił zdjęcie z maleństwem na Instagramie przy okazji zdradzając również jej imię.

  Reporter Chajzer już wie,... dlaczego ma na imię Filip. Idąc tym tropem, postanowił dowiedzieć się, które imiona są najbardziej, a które najmniej popularne. Na swojej drodze napotkał m.in.: Damaris, Mariettę, Śnieżynę, Dolores, Xymenę i Saniwoja. W studiu Dzień Dobry TVN historie swoich imion opowiedzieli: Orina Krajewska, Kajetan Kajetanowicz i Sambor Czarnota.

  Sobotni poranek Bartek Jędrzejak spędził w towarzystwie foczej rodziny, która, już za dwa miesiące, znacznie się powiększy! :) Zobaczcie jak wygląda focze USG i zaproponujcie imiona dla 4 młodych foczek! Imiona muszą być związane z morzem i zaczynać się na literę "O"! Do dzieła!

  Marcin Prokop, kiedy był dzieckiem przedstawiał się jako Dawid. W jakiej sytuacji możemy zmienić imię i nazwisko? Jaka ustawa reguluje możliwość zmiany imienia i nazwiska? Jak powinniśmy umotywować prośbę o zmianę imienia i nazwiska? Czy jeśli chęć zmiany imienia i nazwiska jest tylko fanaberią, to będzie uwzględniona przez organ wykonawczy? O tym w studiu Dzień Dobry TVN adwokat Luka Szaranowicz.

  Czy imiona determinują nasze życie? Czy, na co dzień, nietypowe imię bardziej pomaga czy przeszkadza? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: Jessica Mercedes Kirschner, Ziemowit Pędziwiatr i Marta Wiśniewska - mama Xaviera i Fabienne. A Wy, lubicie swoje imię?

  Janusz to nie jest zwykłe imię. Janusz to styl życia. Można być Januszem plaży, Januszem szosy, można januszować tu i tam. Niezależnie, co Janusz zrobi, to posypie się na niego tona cebuli... a może buraków? Czym tak naprawdę jest "januszostwo"? Jaka jest geneza Janusza? Sprawdził do reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Co imiona mówią o naszej osobowości? Czy imię determinuje charakter? Co znaczą imiona naszych gości? Które imiona mogą zostać uznane za pretensjonalne, a które uchodzą za groteskowe? Jakich imion nie powinniśmy nadawać naszym dzieciom? W studiu Dzień Dobry TVN gości byli: Aida Kosojan-Przybysz oraz Jacek Santorski. Czy lubią swoje imiona?

  Niektórych to bulwersuje, inni uważają, że skraca niepotrzebny dystans. Co o mówieniu rodzicom po imieniu sądzi nasz gość psycholog Aleksandra Piotrowska?

  Ariel, Angel, Fifi czy Kaszmir. To nie nazwy produktów, ale propozycje ludzkich imion. Niebawem zgodnie z nowymi przepisami będzie je można nadać dziecku. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: blogerka modowa Jessica Mercedes Kirschner oraz zwycięzca siódmej edycji "You Can Dance" Brian Poniatowski. Czy, nadając dziecku oryginalne imię wyrządzają mu krzywdę?