Morza szum, ptaków śpiew, szerokie plaże, wielkie klify i Woliński Park Narodowy, a w nim żubry. Nasz reporter Bartek Jędrzejak odwiedził zwierzęta i sprawdził, jak czują się w nadmorskim klimacie.
Buggygym lub po prostu fitness z wózkiem. To ciekawa alternatywa dla mam, które chcą wrócić do formy sprzed ciąży, a jednocześnie nie są gotowe na rozłąkę z maluchem. Treningi odbywają się w plenerze. Na jeden z nich wybraliśmy się z kamerą Dzień Dobry TVN.
W kwietniu najlepsza polska warcabistka Natalia Sadowska zmierzy się w kilkudniowym meczu z broniącą tytułu Mistrzyni Świata Rosjanką Tamarą Tansykkuzhiną. Jak wyglądają takie zawody i ile trwa przygotowanie? O tym Natalia opowiadała w Dzień Dobry TVN.
Dotyk to jeden z najważniejszych zmysłów. Kształtuje się już od pierwszych minut pojawienia się dziecka na świecie. Jak się okazuje, są sposoby, żeby rozwijał się sprawniej i lepiej dla malucha. W naszym programie opowiadała o nich terapeutka Magdalena Kordaszewska.
Marcin Prokop zaintrygował media zdjęciem, na którym udawał, że wysiaduje jajo. Internet szybko obiegły newsy o tym, że rodzina dziennikarza ma się powiększyć. Jak jest naprawdę? Sprawdź, co odpowiedział nasz prowadzący.
Shiba Inu to rasa psów pochodząca z górzystych terenów Japonii. Legenda głosi, że czworonogi te miały być połączeniem kota ze smokiem! Niezwykle inteligentne i pewne siebie zwierzęta początkowo wykorzystywane były do płoszenia ptactwa, z czasem zostały udomowione. Choć na pierwszy rzut oka są ciche i spokoje, ich wychowanie jest nie lada wyzwaniem. O usposobieniu tej rasy opowiedziała nam Beata Reinke wraz z córką.
Nastoletnia miłość - tu nie ma żadnych reguł, jest za to burza hormonów, wielkie emocje i uczucia bez granic. Jak rozmawiać z zakochanymi nastolatkami? Pozwalać im na tę zalewającą falę uczuć? I trudniejsza sprawa – co zrobić, gdy serce zostanie złamane? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wraz z Martą Bąkowską, psycholog dziecięcą oraz Magdaleną Steczkowską, wokalistką.
To opowieść o miłości, pasji i wsparciu. Pani Agnieszka i pan Wacław małżeństwem są od 65 lat. Podobnie długo wspólnie prowadzą rodzinną firmę. Oto ich niezwykła historia - przygotujcie chusteczki, bo moc wzruszeń gwarantowana.
Rok temu, na chwilę przed wybuchem pandemii, w Bydgoszczy przyszły na świat czworaczki. Jak czują się dzisiaj maluchy? Jak rodzicom udaje się zapanować nad taką gromadką? Dowiecie się tego z naszego materiału!
Melbourne Shuffle to rodzaj tańca ulicznego wywodzący się z kultury klubowej. Wyróżnia się tym, że jest radosny i pełen energii. Tańczy się go solo, do różnych rodzajów muzyki elektronicznej. Po opanowaniu podstawowych kroków tancerze mogą uprawiać freestyle, który pozwala na kreatywną zabawę oraz opracowywanie własnych układów tanecznych.
Lata 80. mają swoich zwolenników i przeciwników. Ci drudzy zarzucają muzyce i stylistyce tego okresu kiczowatość i przepych. Nie da się jednak ukryć, że lata 80. były jedną z najważniejszych dekad w kwestii list przebojów. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby choć jednego hitu z tego okresu. Do fascynacji złotą erą disco przyznają się coraz młodsze osoby.
Dokładnie pół wieku temu nastąpił ogólnoświatowy przełom technologiczny - wydano pierwszą konsolę do gier wideo. Wraz z jej stworzeniem zaczął rozwijać się rynek domowych konsoli. Dzisiaj czas przy grach komputerowych spędza około 17 mln Polaków. Stały się tak popularne, że Ministerstwo Edukacji rozważa włączenie ich do podstawy programowej.
Starożytni Chińczycy ze zwykłej czynności parzenia herbaty uczynili godną podziwu sztukę. Ich sekretne metody przyrządzania tego aromatycznego naparu były doskonalone przez wieki. Współcześni amatorzy herbaty chętnie wykorzystują tradycyjne chińskie metody, dzięki którym napój ma wyjątkowy, głęboki smak. Jedną z nich jest użycie gaiwanu – niewielkiego czajniczka do parzenia i picia herbaty. To niepozorne naczynie sprawia, że picie herbaty w jednej chwili staje się magicznym rytuałem.
Axel Szemiński to pasjonat historii i badacz kultury. Razem ze swoją rodziną mieszka w węgierskiej jurcie. Jak się żyje w takich warunkach? O tym Axel i jego żona Iza opowiedzieli w rozmowie z naszym reporterem Piotrem Wojtasikiem.
Kim jest islamista? Słownik języka polskiego podpowiada, że po polsku islamista to przede wszystkim badacz i znawca islamu – naukowiec. Na czy polega jego praca i czym się zajmuje? O tym opowiedzieli nam Anna i Karol Wilczyńscy, pomysłodawcy Laboratorium Pokoju.
Zła postawa, brak ruchu i oczywiście stres - to wszystko wpływa na powstanie napięć w całym naszym ciele. Miejscem szczególe wrażliwym jest kark, którego spięcie może przejawiać się także uporczywymi bólami głowy. Jak sobie z tym radzić? Rozluźniające ćwiczenia pokazała nam Basia Tworek - instruktorka jogi i psycholog.
Anna Śwircz w mieszkaniu o powierzchni 22 m2 prowadzi Muzeum Wiewiórek. Ma około 2 tysięcy eksponatów i cały czas ich przybywa. Kiedy zaczęła się ta niezwykła pasja? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
Statystyki pokazują, że co czwarte dziecko, które rodzi się w Polsce pochodzi ze związku pozamałżeńskiego. O czym to świadczy? Czy instytucja małżeństwa traci na wartości? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Robertem Zydelem, antropologiem kultury.
W wywiadach ludzie powszechnie uważani za ludzi sukcesu, jak Mark Zuckerberg czy Steve Jobs, wielokrotnie opowiadali o swoich porannych nawykach. Utrzymywali, że to właśnie codzienna rutyna i dobrze rozpoczęty dzień były kluczami ich sukcesu. Jak wziąć z nich przykład? W Dzień Dobry TVN opowiadała o tym dziennikarka, Aga Kozak.
TikTok to aplikacja, która podbiła serca najmłodszych internautów. W czasie pandemii coraz chętniej zaczęli udzielać się tam dorośli. Wśród wielu filmików znaleźć możemy jednakowo nagrania gwiazd, porady specjalistów, wideo ze zwierzętami, a także prywatne rodzinne materiały. Co takiego zainspirowało dorosłych do kreatywnej zabawy?
W dzieciństwie Qczaj został zgwałcony przez pedofila. Teraz popularny trener postanowił przestrzec gwiazdy przed wrzucaniem nagich zdjęć dzieci do Internetu. Takie treści są pożywką dla przestępców seksualnych i mogą doprowadzić do tragedii.
Przytulanie jest niezwykle miłą czynnością, istnieją jednak osoby, które za nią nie przepadają. Zdarza się to nawet w związkach. Co wówczas zrobić? Otóż okazuje się, że partnera można tego nauczyć. W Dzień Dobry TVN opowiadała o tym psycholog, Maria Rotkiel.
Mogłoby się wydawać, że jazda na motorze to typowo męski sport. Tymczasem 11-letnia Tosia Rogalska pokazuje, że także dziewczynki mogą jeździć i odnosić ogromne sukcesy. Jak zaczęła się jej przygoda ze sportem motorowym?
Słynna dieta dr Dąbrowskiej - to właśnie dzięki niej celebryci, światowe gwiazdy i zwykli śmiertelnicy zrzucają szybko nadprogramowe kilogramy. Owocowo-warzywny post przynosi natychmiastowe efekty, a także poprawia nasze zdrowie i samopoczucie. To o czym trzeba jednak pamiętać to rozsądek, a także konsekwencja. Doktor Ewa Dąbrowska dała nam kilka złotych rad.
Błędy popełnia każdy z nas. Portal nadwyraz.com postanowił sprawdzić, jak wygląda język w Internecie i z pisownią jakich wyrazów mamy najwięcej problemów. Okazuje się, że najwięcej kłopotów sprawiają nam "w ogóle", "naprawdę" oraz "na pewno". Czy faktycznie sieć jest pełna błędów? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Michałem Rusinkiem, literaturoznawcą.
Nasza widzka Paulina Rutkowska ma 198 cm, co dla niektórych jest "innością". Postanowiła publicznie opowiedzieć o tym, że bycie wysoką kobietą to zaszczyt, a nie wstyd. Razem z nią w studiu Dzień Dobry TVN gościła Anna Paluch, która mierzy 180 cm i prowadzi bloga z poradami dla wysokich dziewczyn.
Nicole Sochacki-Wójcicka (znana także jako Mama Ginekolog) stara się szerzyć w mediach społecznościowych wiedzę na temat zdrowia seksualnego kobiet. Porusza różne tematy - ostatnio odniosła się do kwestii nagości, której - jej zdaniem - Polki wstydzą się, zwłaszcza u ginekologa. Dlaczego boimy się rozebrać i czy naprawdę jesteśmy tak pruderyjne?
Lena Pytlarz jest najmłodszą didżejką w Wielkiej Brytanii. 7-latka od urodzenia mieszka za granicą, gdzie jej rodzice przeprowadzili się 10 lat temu, w poszukiwaniu lepszego życia. W rozwijaniu muzycznej pasji, najbardziej pomaga jej tata. Choć sam jest budowlańcem, a nie muzykiem, to tworzy z córką zgrany duet. Oprócz zamiłowania do muzyki, dziewczynka tańczy także balet.
Denis Narykov był aktorem w Teatrze Narodowym na Ukrainie. Ze względu na sytuację polityczną w kraju przeprowadził się do Polski. Nie miał tu znajomych, nie znał języka. Teraz prowadzi prestiżowy zakład barberski.
W dobie pandemii uzależnienie od gier komputerowych u dzieci wyraźnie się nasila. Ponadto część uczniów w takcie nauki online potrafi wyłączyć kamerki i oddać się ulubionej aktywności. O tym problemie w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z prof. Mariuszem Jędrzejko.