"Ważna jest wiara w siebie i w to, że jestem gotowy na bardzo długą walkę" Hubert Hurkacz zdradził tajemnicę swojego sukcesu

Dzień Dobry TVN
Miłośnicy tenisa ziemnego z dumą przyglądają się kolejnym sukcesom, które na światowych kortach osiąga 24-letni Hubert Hurkacz. Sportowiec zajmuje 13. miejsce w rankingu ATP, jednak nie zwalnia tempa i wciąż sięga po więcej. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o tym, jakie znaczenie ma w sporcie pewność siebie i jaki jest jego cel na najbliższy rok.

Hubert Hurkacz to najbardziej utytułowany polski tenisista. W 2021 roku wygrał prestiżowy turniej na kortach twardych w Miami. Zwycięstwo w rywalizacji zapewniło mu awans w rankingu światowego tenisa ATP, obecnie znajduje się na 13. pozycji tej listy. W jednym z wywiadów sportowiec stwierdził, że aby wygrać z najlepszymi zawodnikami, wystarczy zagrać cały mecz na 90% swoich możliwości. Jeśli to prawda, ta strategia okazała się kluczem do jego sukcesu.

Gdzie trenuje najlepszy polski tenisista?

Hubert Hurkacz pochodzi z Wrocławia, jednak dużo czasu spędza za granicą. Wyjątkowe osiągnięcia sprawiły, że zdarza mu się trenować i rozgrywać kolejne mecze zarówno na terenie Europy, jak i za oceanem. Sportowiec przyznaje, że praca nad kondycją fizyczną w ojczystym kraju sprawia mu dużo przyjemności, jednak jego ulubione korty znajdują się w Monaco.

Lubię trenować w Polsce, zwłaszcza w okresie przygotowawczym. Zimą jeździłem do Zakopanego z moim trenerem od przygotowania fizycznego. Ale jeżeli chodzi o tenisa, to Monte Carlo jest świetnym miejscem, jest tam mnóstwo zawodników i dostęp do doskonałych kortów. W dodatku jest bardzo spokojnie, można skupić się na grze i przygotowaniach

- wyznał 24-letni tenisista w rozmowie z Marcinem Sawickim. Zdradził też, że idealnym miejscem do szlifowania sportowych umiejętności przed ważnym turniejem jest dla niego niewielka miejscowość Southhampton , znajdująca się na Long Island w okolicy Nowego Jorku.

Zdrowe nawyki Huberta Hurkacza

Jak na sportowca przystało, Hubert Hurkacz dba o zdrową dietę i unika używek, które mogłyby negatywnie wpływać na jego samopoczucie. Całkowicie wykluczył ze swojego jadłospisu mięso, od czasu do czasu zdarza mu się jedynie sięgać po ryby. Dba także o odpoczynek, obok aktywności związanej z grą na korcie, często decyduje się na jogę, która pozwala mu skutecznie się zregenerować, a przy okazji rozciąga mięśnie.

Hurkacz podkreśla, że nie istnieje sprawdzona recepta na wygraną. Każda rywalizacja na korcie jest inna, jednak kluczowe znaczenie w osiągnięciu sukcesu odgrywa pewność siebie.

Każdy mecz jest trochę inny, ale staram się wierzyć w swoje możliwości, być gotowym taktycznie, przygotowanym do meczu, wiedzieć w jaki sposób powinienem grać. Ważna jest wiara w siebie i w to, że jestem gotowy na bardzo długą walkę. Wygrane dodają pewności siebie, jak jest postęp, to się pojawiają . Cała moja droga i to, że nieustannie się rozwijam, daje pewność siebie i radość

- przyznał. Zapytany o to, jakie są jego plany na najbliższe dwanaście miesięcy, bez wahania udzielił odpowiedzi. - Mój cel to rozwój. Chcę szukać możliwości poprawy samego siebie jako człowieka i zawodnika - podsumował Hubert Hurkacz.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości