"Ważna jest wiara w siebie i w to, że jestem gotowy na bardzo długą walkę" Hubert Hurkacz zdradził tajemnicę swojego sukcesu

Dzień Dobry TVN
Miłośnicy tenisa ziemnego z dumą przyglądają się kolejnym sukcesom, które na światowych kortach osiąga 24-letni Hubert Hurkacz. Sportowiec zajmuje 13. miejsce w rankingu ATP, jednak nie zwalnia tempa i wciąż sięga po więcej. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o tym, jakie znaczenie ma w sporcie pewność siebie i jaki jest jego cel na najbliższy rok.

Hubert Hurkacz to najbardziej utytułowany polski tenisista. W 2021 roku wygrał prestiżowy turniej na kortach twardych w Miami. Zwycięstwo w rywalizacji zapewniło mu awans w rankingu światowego tenisa ATP, obecnie znajduje się na 13. pozycji tej listy. W jednym z wywiadów sportowiec stwierdził, że aby wygrać z najlepszymi zawodnikami, wystarczy zagrać cały mecz na 90% swoich możliwości. Jeśli to prawda, ta strategia okazała się kluczem do jego sukcesu.

Gdzie trenuje najlepszy polski tenisista?

Hubert Hurkacz pochodzi z Wrocławia, jednak dużo czasu spędza za granicą. Wyjątkowe osiągnięcia sprawiły, że zdarza mu się trenować i rozgrywać kolejne mecze zarówno na terenie Europy, jak i za oceanem. Sportowiec przyznaje, że praca nad kondycją fizyczną w ojczystym kraju sprawia mu dużo przyjemności, jednak jego ulubione korty znajdują się w Monaco.

Lubię trenować w Polsce, zwłaszcza w okresie przygotowawczym. Zimą jeździłem do Zakopanego z moim trenerem od przygotowania fizycznego. Ale jeżeli chodzi o tenisa, to Monte Carlo jest świetnym miejscem, jest tam mnóstwo zawodników i dostęp do doskonałych kortów. W dodatku jest bardzo spokojnie, można skupić się na grze i przygotowaniach

- wyznał 24-letni tenisista w rozmowie z Marcinem Sawickim. Zdradził też, że idealnym miejscem do szlifowania sportowych umiejętności przed ważnym turniejem jest dla niego niewielka miejscowość Southhampton , znajdująca się na Long Island w okolicy Nowego Jorku.

Zdrowe nawyki Huberta Hurkacza

Jak na sportowca przystało, Hubert Hurkacz dba o zdrową dietę i unika używek, które mogłyby negatywnie wpływać na jego samopoczucie. Całkowicie wykluczył ze swojego jadłospisu mięso, od czasu do czasu zdarza mu się jedynie sięgać po ryby. Dba także o odpoczynek, obok aktywności związanej z grą na korcie, często decyduje się na jogę, która pozwala mu skutecznie się zregenerować, a przy okazji rozciąga mięśnie.

Hurkacz podkreśla, że nie istnieje sprawdzona recepta na wygraną. Każda rywalizacja na korcie jest inna, jednak kluczowe znaczenie w osiągnięciu sukcesu odgrywa pewność siebie.

Każdy mecz jest trochę inny, ale staram się wierzyć w swoje możliwości, być gotowym taktycznie, przygotowanym do meczu, wiedzieć w jaki sposób powinienem grać. Ważna jest wiara w siebie i w to, że jestem gotowy na bardzo długą walkę. Wygrane dodają pewności siebie, jak jest postęp, to się pojawiają . Cała moja droga i to, że nieustannie się rozwijam, daje pewność siebie i radość

- przyznał. Zapytany o to, jakie są jego plany na najbliższe dwanaście miesięcy, bez wahania udzielił odpowiedzi. - Mój cel to rozwój. Chcę szukać możliwości poprawy samego siebie jako człowieka i zawodnika - podsumował Hubert Hurkacz.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rowerowo-kajakowa podróż z Alaski do Argentyny. "Ponieważ to kocham"

Rowerowo-kajakowa podróż z Alaski do Argentyny. "Ponieważ to kocham"

Świadczy usługi terapeutycznego przytulania. "Nie wykazuję żadnych emocji"

Świadczy usługi terapeutycznego przytulania. "Nie wykazuję żadnych emocji"

Zamiast kupić bukiet dla ukochanej, włamał się do kwiatomatu. Grozi mu wiele lat więzienia

Zamiast kupić bukiet dla ukochanej, włamał się do kwiatomatu. Grozi mu wiele lat więzienia

Czy seks na zgodę to dobry pomysł? "Przenosimy do łóżka emocje"

Czy seks na zgodę to dobry pomysł? "Przenosimy do łóżka emocje"

Potężne śnieżyce w Europie. Czy Polska jest zagrożona?

Potężne śnieżyce w Europie. Czy Polska jest zagrożona?

Kiedy zmiana czasu na letni w 2024 roku?

Kiedy zmiana czasu na letni w 2024 roku?

Urodziła martwego syna w publicznej łazience. "Sytuacja jest przerażająca"

Urodziła martwego syna w publicznej łazience. "Sytuacja jest przerażająca"

Horoskop na piątek, 23 lutego 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Horoskop na piątek, 23 lutego 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Sprzątanie groźne dla zdrowia? "Możemy się jeszcze bardziej zatruć"

Sprzątanie groźne dla zdrowia? "Możemy się jeszcze bardziej zatruć"

Mama Ralpha Kaminskiego wygląda jak Maryla Rodowicz? "Jesteśmy podobne"

Mama Ralpha Kaminskiego wygląda jak Maryla Rodowicz? "Jesteśmy podobne"