Hubert Hurkacz gra o historyczny awans do finału Wimbledonu. Ojciec tenisisty: "Spodziewam się ambitnego, pełnego walki i nieustępliwości meczu"

Foto Olimpik/x-news
Po sensacyjnym zwycięstwie nad legendą światowego tenisa, Rogerem Federerem, Hubert Hurkacz w półfinale Wimbledonu spotka się w piątek z Włochem Matteo Berrettinim. Jeśli go pokona, zostanie pierwszym w historii polskim tenisistą, który awansuje do wielkoszlemowego finału w singlu. O której zaczyna się mecz?

Wimbledon 2021. Hubert Hurkacz wygrał z Rogerem Federerem

Hubert Hurkacz jako czwarty polski tenisista w historii awansował do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego w Wimbledonie. Teraz jako drugi awansował do półfinału. Wcześniej do tego etapu dotarł tylko Jerzy Janowicz w 2013 roku.

24-letni Hurkacz, który ma w dorobku trzy zwycięstwa w imprezach ATP, w środowym (7 lipca) meczu 1/4 finału na londyńskiej trawie wygrał z jednym z najpopularniejszych światowych tenisistów, Szwajcarem Rogerem Federerem 6:3, 7:6 (7-4), 6:0.

- Wygrać z Rogerem i to na tym korcie to dla mnie spełnienie marzeń - powiedział Hubert tuż po meczu na Korcie Centralnym kompleksu All England Lawn Tennis and Croquet Club, w którym zmierzył się ze swoim idolem. Federer został pokonany w trzech setach z rzędu po raz pierwszy od 19 lat.

Wimbledon 2021 - półfinał. Hurkacz - Berrettini

W półfinale Polak zagra z Matteo Berrettinim (Włochy). Wrocławianin z Berrettinim w zawodowej karierze zmierzył się dotychczas dwukrotnie, za każdym razem na kortach twardych. Trzy lata temu w kwalifikacjach Australian Open górą był Włoch, a Polak zrewanżował mu się w kolejnym sezonie w pierwszej rundzie turnieju ATP w Miami. Rywalizowali ze sobą także w młodszych kategoriach wiekowych - w turnieju do lat 18 w Bytomiu gracz z Italii wygrał w dwóch setach.

Ich piątkowa konfrontacja, która odbędzie się na tak szczęśliwym jak na razie dla Hurkacza korcie centralnym (wygrał na nim przerwany dzień wcześniej na innym obiekcie mecz z Miedwiediewem oraz z Federerem) rozpocznie się o godz. 14:30 czasu polskiego. Po nich zaprezentują się dwaj pozostali półfinaliści - lider światowej listy Serb Novak Djokovic, który wygrał dwie ostatnie edycje, oraz rozstawiony z "10" Kanadyjczyk Denis Shapovalov.

Ojciec Huberta Hurkacza: "W półfinale spodziewam się ambitnego, pełnego walki i nieustępliwości meczu". Zobacz wideo: