Niebieska pełnia księżyca to ta, która pojawia się drugi raz w miesiącu. Dawniej tym mianem określano również trzecią pełnię, która występowała w ciągu trwania jednej astronomicznej pory roku. Inną nazwą na to zjawisko jest niebieski księżyc, a jeśli wierzyć astrologom jest to szczególnie istotny moment w naszych życiach.
Zjawiska astronomiczne od zawsze miały wpływ na biologię nie tylko zwierząt, ale również ludzi. Księżyc ma wpływ na przypływy i odpływy, jego fazy pokrywają się z kobiecym cyklem menstruacyjnym, zatem niebieski księżyc również ma wpływ na życie codzienne. Jest to również o tyle niezwykłe zjawisko, że standardowo pełni w ciągu roku jest 12, jednak występowanie niebieskiego nowiu świadczy o tym, że będzie ich 13.
Czemu księżyc jest niebieski?
Księżyc, którego najczęściej widzimy, jest biały lub w kremowo-beżowych odcieniach. Może jednak zmieniać swoje barwy, co zależne jest od wielu czynników. Dlaczego więc przybiera niebieską barwę?
Kolor, jaki przybiera księżyc zależny jest przede wszystkim od zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Za czerwoną barwę najczęściej odpowiadają pyły kosmiczne, które wpadają do atmosfery, a także pyły wulkaniczne (najczęściej pochodzące z erupcji wulkanów). Z kolei niebieska barwa księżyca jest powodowana ilością pary wodnej znajdującej się w powietrzu oraz tak zwaną perspektywą powietrzną - im obiekt znajduje się dalej, tym jego barwa jest bardziej niebieska.
Zatem, aby księżyc przybrał niebieską barwę musi zostać spełnionych wiele czynników atmosferycznych. Jednak warto podkreślić, że zjawisko to zachodzi niezależnie od tego, czy przybierze on błękitną barwę czy też nie.
Jak niebieska pełnia wpłynie na nasze życie w 2021 roku?
Nadchodząca pełnia, będąca jednocześnie niebieskim nowiem, będzie tzw. pełnią w wodniku. Będzie to już druga taka pełnia w tym roku. Pierwsza z nich była otwarciem czasu przemiany, w którym często można doświadczać potrzeby buntu i wyłamywania się ze schematów. Ze względu na powtórzoną pełnię, takie zjawiska mogą się wręcz nasilać, dlatego warto z uwagą podchodzić do nowych wyzwań i podejmowanych decyzji.
Druga taka pełnia jest niezwykłym czasem, który umożliwia nadrobić to, co zostało przegapione. Okres ten to ponownie okres wyzwolenia, buntu oraz odkrywania siebie. Zatem jeśli nie mieliśmy okazji spełnienia się, to druga taka pełnia daje nam na to drugą szansę. To też czas, w którym warto przyjrzeć się samemu sobie, swoim relacjom oraz funkcjonowaniu w różnych grupach społecznych.
Jakie działania warto podejmować podczas niebieskiej pełni?
Nadchodzący niebieski nów to idealny moment na spróbowanie swoich sił, zwłaszcza w realizacji marzeń. Pełnia wciąż znajduje się w Wodniku, czyli jest to czas idealny do eksplorowania swojej wolności oraz wyłamywania się ze schematów, jest to więc właściwa chwila na podjęcie nowych wyzwań.
sarayut/Getty Images
W okresie niebieskiej pełni powinniśmy znaleźć siłę na konfrontację ze swoimi głęboko skrywanymi uczuciami i emocjami. Warto spróbować przyjrzeć się swoim lękom czy obawom, a nasi przyjaciele z pewnością będą nas wspierać.
Na co uważać w czasie niebieskiego księżyca?
Nadchodząca pełnia będzie o tyle niezwykła, gdyż dwa dni przed jej wystąpieniem Uran wchodzi w retrogradację. Oznacza to, że w najbliższych dniach będziemy bardziej podatni na bunt oraz fałszywą dumę, jednak będzie to również moment, kiedy nasza intuicja może skłaniać nas do poszukiwania zupełnie nowych ścieżek i form wyrazu.
Trzeba więc pilnie obserwować własne potrzeby, aby nasze ego nie uległo ułudzie, a jednocześnie pozwolić sobie na fantazję, która może skierować nasze życie na zupełnie nowe ścieżki.
Zobacz wideo: Widowiskowa pełnia księżyca nad świątynia Posejdona w Grecji
Zobacz także:
- Superksiężyc w całkowitym zaćmieniu! Jak wpłynie na znaki zodiaku?
- Czym zajmuje się astrologia?
- Jakie są najlepsze i najgorsze zodiakalne związki? Podpowiedzi astrologa
Autor: Teofila Siewko
Źródło zdjęcia głównego: EyeEm