Branża modowa to dla wielu młodych ludzi wymarzona ścieżka kariery. O wielkim zainteresowaniu tą dziedziną świadczy chociażby niesłabnąca popularność programu "Top Model". Karol Franciszkowicz poznaje ten przemysł dosłownie od podszewki, zdobywając krawiecki fach.
Słyszeliście kiedyś o sztuce zwanej string art? Artysta Błażej Danielewicz zagościł w naszym programie, opowiedział nieco więcej o swojej pasji i pokazał nam, na czym dokładnie polega tworzenie dzieł z nici.
Wprawdzie obostrzenia związane z pandemią są stopniowo znoszone, ale to nie znaczy, że z dnia na dzień przestaniemy odczuwać skutki izolacji. Z jej powodu szczególnie trudno było dzieciom i nastolatkom, ponieważ kontakt z rówieśnikami jest dla nich niezbędny do prawidłowego rozwoju. Jak pomóc dziecku zwalczyć konsekwencje wyłączenia z życia społecznego, podpowiada Małgorzata Kłoś, psychoterapeuta w Ośrodku Centrum oraz psycholog w niepublicznym liceum w Warszawie.
Andrzejki to okres, w którym przypominamy sobie o możliwości podglądania przyszłości. Wszelkiego rodzaju wróżby i zabawy mające na celu uszczknięcie wiedzy o tym, co dopiero ma się wydarzyć, cieszą się niesłabnącą popularnością. To, co nas czeka można wywróżyć za pomocą lania wosku lub tasseomancji, czyli czytania z fusów.
Wchodząc w nowy związek, jesteśmy ciekawi przeszłości partnera i doświadczeń, które go ukształtowały, dlatego też często pytamy o jego byłe związki. Jednak czy należy to robić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholog i psychoterapeutka par, Marzena Mawricz.
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Tym razem jednak poznajemy jego mroczny klimat związany z odległą przeszłością. Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN i Wojciech Zabielski, który jest przewodnikiem po Krakowie, zabierają widzów na wieczorny spacer.
Pandemia COVID-19 zmieniła świat na wielu różnych płaszczyznach. Mocno wpłynęła na turystykę, znacznie ograniczając możliwości podróżowania, zwiedzania i korzystania z turystycznej infrastruktury. Konsekwencją są sporo niższe wpływy z tego sektora gospodarki, zarówno na poziomie lokalnym, jak i państwowym. Obostrzenia są stopniowo luzowane, a kraje, regiony i kurorty rozpoczynają walkę o każdego turystę.
Na wyspie Sobieszewskiej mieści się prawdziwe ptasie osiedle. Odwiedzamy je z reporterką Dzień Dobry TVN, Agatą Zjawińską. Przewodnikami po tym niezwykły miejscu są Mieczysława Cierpioł, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej oraz ornitolog Jakub Typiak. Pokazują, jakie budki można zainstalować w ogrodzie, by zachęcić ptaki do zamieszkania w nim.
Z balkonu na trzecim pietrze wypadł półtoraroczny chłopiec. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Lublinie. Mimo, że chłopcu nic się nie stało i najprawdopodobniej był to wypadek, policja i tak zamierza przyjrzeć się sprawie.
Kutna Hora słynęła dawniej z ogromnych pokładów srebra. Było to jedno z najbogatszych miast średniowiecznej Europy, które liczbą mieszkańców dorównywało ówczesnemu Londynowi. Dzisiaj Kutna Hora jest nie mniej popularna. Co roku ciągną tutaj rzesze turystów, a odwiedzenie miasta to punkt obowiązkowy nawet najkrótszej wycieczki do Pragi.
Kościół powinien łagodzić spory i jednoczyć ze sobą ludzi. Tymczasem od dłuższego czasu dzieli, wskazuje tych, którzy mogą się czuć w nim bezpiecznie i tych, którzy nie mogą liczyć na jego wsparcie. Jak to naprawić? Co zrobić, aby kościół znowu stał się miejscem, do którego chce się przychodzić? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim, autorem książki "O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie".
Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto, które obchodzimy 15 maja. To wspaniała sposobność do przypomnienia sobie, jak ważni są nasi najbliżsi i do podziękowania im za obecność. Które gwiazdy często dzielą się w mediach społecznościowych radością i emocjami, jakie towarzyszą im w życiu rodzinnym?
Finał programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" zbliża się wielkimi krokami. Widzowie Player.pl mogli już zobaczyć ostatni odcinek tej edycji, na TVN7 premiera odbędzie się w piątek, 21 maja o 20:30. Skontaktowaliśmy się z Anitą Szydłowską i Agnieszką Łyczakowską - uczestniczkami wcześniejszych edycji i zapytaliśmy o ich wrażenia.
Według nowych badań naukowców z University College London, matki, które urodziły dziecko podczas pierwszej fali pandemii COVID-19, dwukrotnie częściej cierpiały na depresję poporodową. Niemal 48 proc. spośród przebadanych kobiet skarżyło się na objawy, które wskazują właśnie na taką dolegliwość.
5. edycja budzącego olbrzymie emocje programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka Łyczakowska i Wojciech Janik, którzy powiedzieli sobie "tak" w jego poprzedniej odsłonie, pozostają szczęśliwym małżeństwem. O przepisie na udany związek rozmawiali z psychologiem Piotrem Mosakiem.
Gabriela Polańska, siatkarka Developresu Rzeszów, ma 202 cm wzrostu, a jej mąż Łukasz Polański - 205 cm. Ich 8-letni syn Kuba mierzy już 147 cm, co czyni go najwyższym w klasie. Czy ich wzrost jest przekleństwem, a może darem? Jakim problemom muszą stawiać czoła? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Nie każdy ma w sobie tyle odwagi, aby zejść pod ziemię. Są jednak śmiałkowie, dla których eksplorowanie jaskiń jest ogromną pasją. Co jest takiego pasjonującego w tym sporcie? Zapytaliśmy o to Daniela Oleksego, Tomasza Kuźnickiego i Mikołaja Gospodarka.
Murano to niewielka włoska wyspa, która słynie z ręcznie robionego szkła. Nasza reporterka Anna Puślecka odwiedziła jedną z sześciu manufaktur, która przygotowuje dzieła sztuki dla artystów oraz architektów z całego świata.
Po przejściu infekcji spowodowanej zakażeniem koronawirusem, wiele osób zmaga się z powikłaniami ze strony układu oddechowego. Niestety nie są to jedyne możliwe konsekwencje tej choroby. Istnieje bowiem również ryzyko zaburzeń układu nerwowego. Co trzeciego ozdrowieńca dotyka koronasomnia, o której w naszym programie mówił Michał Skalski, lekarz psychiatra i specjalista w dziedzinie zaburzeń snu.
Pandemia to prawdziwy sprawdzian dla służby zdrowia. Wolontariuszy i młodych ratowników jednak nie brakuje. Oni, zamiast wylegiwać się na kanapie, zakasali rękawy i zaczęli opatrywać osoby bezdomne pod warszawskim Dworcem Centralnym. W Dzień Dobry TVN 18-letni Fabian Sawicki i 17-letni Dawid Kacperowski opowiedzieli nam, dlaczego zdecydowali się pomagać.
Aleksandra i Mariusz, widzowie Dzień Dobry TVN, zmienili swoje dotychczasowe życie o 180 stopni. Sprzedali dom i wyruszyli w świat. Swoją historią postanowili podzielić się w naszym programie. Gdzie obecnie przebywają? Z czego żyją?
Magda Jungowska od 5 lat mieszka na stałe w Nepalu. Swoim sąsiadom pomagała już po trzęsieniu ziemi, potem w czasie pierwszego lockdownu, gdy w kraju zabrakło jedzenia dla najbiedniejszych. Teraz, podczas drugiej fali epidemii, walczy o tlen.
Ogródki działkowe to jedno z ulubionych miejsc Polaków. Ich popularność wzrosła zwłaszcza w czasie pandemii. Wielu z nas doceniło kawałek własnej, zielonej przestrzeni, gdzie można wypocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie zachowania na działce są zgodne z przepisami. Sprawdź, za co można zostać ukaranym.
Wybór imienia dla dziecka to niełatwe zadanie. Część rodziców w swoich poszukiwaniach stawia przede wszystkim na oryginalność i niejednokrotnie daje się ponieść fantazji. I tak na świat przychodzą Prosecco, Pandemica lub Motel. Jakie jeszcze "nietypowe" imiona rodzice nadają swoim pociechom?
Siostra Paula ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny na co dzień pracuje w zakrystii. Po godzinach zamieszcza zabawne nagrania na Tik Toku. W ten sposób zachęca młodzież do uczestniczenia w życiu kościoła. Serca osób wychowanych na mediach społecznościowych zakonnica podbija poczuciem humoru i otwartością.
Wygłuszanie samochodu to bardzo popularna tematyka wśród kierowców. Często zdarza się tak, że wraz z upływem lat lub po zakupie używanego samochodu nie jest się zadowolonym ze stopnia głośności panującej wewnątrz. Warto wówczas rozważyć samodzielne wygłuszenie auta, które nie musi być trudne.
Soda oczyszczona to środek uniwersalny, przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Czasami używa się jej w zaskakujący sposób, ale najpopularniejsze jest czyszczenie sodą.
Nieodłącznym elementem górskiego krajobrazu są owce, które wypasają na halach. Czy opieka nad tymi zwierzęta jest bardzo wymagająca? Dlaczego w tym roku ich wypasanie zaczęło się dużo później niż zazwyczaj? Dowiecie się tego z naszego materiału.
To niezwykle rzadkie zaburzenie psychiczne. Trudne do zdiagnozowania i niełatwe do wyleczenia. Najczęściej dotyka mężczyzn. Piroman często nie jest w stanie powstrzymać się od swoich destrukcyjnych czynów.
Kim jest toksyczna matka? Jakie mechanizmy stosuje? Czy wreszcie – w jaki sposób się od niej uwolnić? O trudnych relacjach z matką rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.