15 czerwca świętujemy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, z jakimi borykają się starsi ludzie. My postanowiliśmy przypomnieć, jak ważna dla seniorów jest aktywność fizyczna. O treningu dla osób chorych na Parkinsona opowiedzieli nam Wojciech Wiertel, trener sportów walki oraz Lidka Wiśniewska, uczestniczka zajęć Rock Steady Boxing.
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie to wyjątkowe miejsce. Był pierwszym w tym mieście budynkiem oświetlanym elektrycznie. Jego schody były wzorowane na tych z Opery Paryskiej, a na scenie występowały legendarne gwiazdy polskiego teatru. Na nocne zwiedzanie - ku niezadowoleniu portiera - wybrał się nasz reporter Piotr Wojtasik.
Zapalenie ucha środkowego u niemowląt rozwija się najczęściej w następstwie infekcji górnych dróg oddechowych pochodzenia bakteryjnego lub wirusowego. Szczególnie często dotyka ono dzieci między 6. a 18. miesiącem życia, zwłaszcza wiosną i w okresie zimowym.
Czas ciąży jest dla kobiety okresem pełnym zmian. Wymaga on wzmożonej dbałości nie tylko o własne zdrowie, lecz także o ciało, w którym dokonuje się mnóstwo przemian. Stosowanie specjalnych balsamów czy żeli pielęgnacyjnych nikogo nie dziwi. Co jednak z opalaniem w ciąży?
Koniec roku szkolnego i początek wakacji już 25. czerwca 2021 r. Uczniowie i ich rodzice spragnieni są czasu, w którym wszyscy będą mogli odpocząć od trudów nauki zdalnej. Wielu rodziców wykupiło już kolonie i obozy, ale nadal jeszcze poszukiwane są atrakcyjne oferty wakacyjnych, tematycznych wyjazdów dla dzieci. Ile kosztują wakacje i kolonie w 2021 r.? Dokąd nie uda się pojechać? Jakie obowiązują zasady?
Co dziesiąta kobieta zmaga się z zaburzeniami w czasie ciąży. Obecne metody diagnozowania nie są wystarczające, żeby zidentyfikować wszystkie komplikacje. Teraz naukowcy znaleźli sposób, by przewidzieć je już na bardzo wczesnym etapie ciąży. Chodzi o poziom hormonów w łożysku.
Niektóre prace remontowe można wykonać zanim w mieszkaniu pojawią się eksperci. Do takich wstępnych czynności należy np. zrywanie tapet. Jak to zrobić, pokazuje Krzysztof Miruć z programu "Zgłoś remont".
Marcin Ciepielewski został laureatem międzynarodowego konkursu fotografii górskiej, a to oznacza, że robi najlepsze zdjęcia na świecie. Pokonał ponad 300 doświadczonych fotografów z niespełna 60 krajów. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak powstało zdjęcie, które poruszyło jury.
Mało kto zna się na ogrodnictwie tak, jak Maja Popielarska. Swoją wiedzą na temat roślin i gospodarowania zielonej przestrzeni od lat dzieli się z widzami HGTV. W programie "Nowa Maja w ogrodzie" odwiedziła imponujący ogród pana Sławomira, w którym największą uwagę skupiają staw z wyspą i wodospad z rozlewiskiem.
Wyspy Jońskie – wyspy marzeń wielu osób, spragnionych widoku niebiańskich krajobrazów i wypoczynku w bardzo ciepłej, ale nie skwarnej temperaturze. Czym charakteryzują się greckie Wyspy Jońskie? Czy to dobry wybór na letnie wczasy?
Klimatyczny balkon czy taras, to marzenie każdego, kto uwielbia spędzać miłe wieczory na zewnątrz. Bardzo ważną częścią wystroju jest oświetlenie. W programie Dzień Dobry TVN o dostępnych produktach i możliwościach ich wykorzystania opowiedziała Kamila Jakubowska-Szmyd, stylistka wnętrz.
Reportaż o Mateuszu Gąsiorowskim, 33-latku, który zmaga się z Alzheimerem, poruszył widzów Dzień Dobry TVN. Pod postem na naszym profilu na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy, w których czytelnicy dzielą się swoimi historiami związanymi z tą chorobą.
Jeśli ktoś ma dom jednorodzinny lub inną nieruchomość, w której znajduje się piec, kocioł grzewczy, kominek czy, na przykład, kuchnia węglowa, to należy pamiętać, że od 1 lipca będą zbierane dane na temat tego, jak Polacy ogrzewają swoje domy. Obowiązek ewidencji dotyczy milionów właścicieli nieruchomości, a kto nie zgłosi się w terminie, może zostać ukarany.
Stolik tarasowy to obok krzeseł niezbędny element do aranżacji balkonu. Dlatego Agnieszka Witkowska zaprezentowała w Dzień Dobry TVN, jak samemu przygotować mebel krok po kroku. Co więcej, własnoręcznie wykonany będzie piękną ozdobą, a przy okazji zaoszczędzimy parę złotych w kieszeni, bo do jego zrobienia nie potrzebujemy drogich elementów.
Orla Perć to jeden z najtrudniejszych tatrzańskich szlaków. Nie jest to na pewno szlak dla amatorów rozpoczynających dopiero przygodę z górskimi wędrówkami. Wymaga dużej kondycji i doświadczenia w wędrówkach po szczytach.
W programie "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć postanowił przebudować kominek, który według niego wyglądał przaśnie. Projektant zauważył, że zabrakło pomysłu i odpowiednich materiałów do wykonania konstrukcji. Kominek po przebudowie całkowicie zmienił wnętrze.
Stefan Batory jest twórcą popularnej w Polsce i na całym świecie aplikacji do rezerwowania usług z sektora zdrowia i urody. Biznesmen pochodzący z Kolbuszowej na Podkarpaciu na co dzień mieszka i pracuje w Dolinie Krzemowej. O swoim sukcesie opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Pokój to miejsce niezwykle ważne dla każdego nastolatka. To właśnie tu odpoczywa, odrabia lekcje czy spędza czas z przyjaciółmi. Jak urządzić tę przestrzeń, aby była funkcjonalna i dziecko dobrze się w niej czuło? Idealnym rozwiązaniem może być pokój inspirowany planszówkami. Jak go urządzić? Odpowiedź zna Iwona Durka z programu "Pomysłowe projekty".
Rośliny nadają pięknego klimatu i niezwykłego charakteru w każdym ogrodzie i wnętrzu. Do wyjątkowego gatunku kwiatów bez wątpienia należą hibiskusy. O ich uroku opowiedziała Maja Popielarska w programie "Nowa Maja w ogrodzie".
Osoby cierpiące na celiakię muszą zrezygnować ze spożywania produktów zawierających gluten. Przejście na dietę bezglutenową nie jest łatwe i często staje się dużym obciążeniem. Istotne jest zdobycie wiedzy, które produkty są dozwolone, a których należy się wystrzegać. Słodycze, w tym czekolady, należą do grupy produktów, które mogą zawierać gluten.
Dean Nicholson jest zapalonym podróżnikiem, który przemierza świat na rowerze. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że w wyprawach towarzyszy mu kotka Nala. Jak to się stało, że wspólnie zwiedzają świat?
Koronawirus dał się we znaki, szczególnie tym samotnym. Podczas ostatniego roku na popularności jeszcze bardziej zyskały portale i aplikacje randkowe. Single i singielki szukają swojej drugiej połówki, by choć na chwilę zabić poczucie pustki. Stęsknieni za bliskością, czułością i chęcią bycia kochanym posuwamy się jednak do czynów, mówiąc wprost… bezmyślnych.
Ostatnio jedna z sieci supermarketów zwolniła pracownicę za to, że "freeganizowała", czyli zjadła truskawki, które były przeznaczone do wyrzucenia. W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z polskimi freeganami o tym, skąd biorą produkty i czym dla nich jest freeganizm.
Poród w pęcherzu płodowym należy do rzadkości, ponieważ błona zwykle pęka i mówi się, że kobiecie "odeszły wody". Od jakiegoś czasu niektóre kliniki stosują cesarskie cięcie polegające na wyjęciu noworodka właśnie w worku owodniowym. Jakie są zalety tej metody?
34-letnia Sara Gustafsson ze Szwecji pochwaliła się w mediach społecznościowych swoim unikatowym hobby. Kobieta bowiem zbiera lalki, które do złudzenia przypominają dzieci. W swojej kolekcji ma już 20 okazów, którym systematycznie wykonuje sesje zdjęciowe i chwali się w sieci.
Położone w samym sercu Polski województwo łódzkie nieczęsto pojawia się na turystycznych listach. A to błąd, bo każdy znajdzie tam coś dla siebie: od historycznych miejsc po wspaniałą naturę z Pilicą w roli głównej.
Tomasz Zubilewicz wybrał się do miejscowości Jazowsko, gdzie powiedział rzeźby kwiatowe. Jak wygląda proces przygotowywanie figur 3D z żywych roślin?
Sketchnote to sposób notowania informacji za pomocą różnorodnych obrazków, wykresów, podkreśleń, grafów i kolorów. Pomaga w łatwiejszym rozumieniu danych zagadnień oraz ich szybszym zapamiętywaniu. Kiedy, gdzie i w jaki sposób stosuje się sketchnoting?
Trzy kobiety, trzy historie, ta sama diagnoza: rak piersi. Połączyła je siła do walki i odwaga, aby pokazać jak wygląda ciało zmagające się z nowotworem. Ciało, które oprócz bólu, przynosi również radość i sprawia, że mimo wszystko można cieszyć się życiem, o które właśnie toczy się walka.
Przed nami lato i wakacje. Planujemy urlopy, zastanawiamy się, gdzie je spędzić. W ubiegłym roku za sprawą pandemii większość z nas wypoczywała w Polsce. Teraz, gdy poluzowano restrykcje i podróżowanie staje się łatwiejsze, chętnie wybierzemy się na zagraniczne wczasy. Jak się na nich zachowujemy? Jakie błędy popełniamy? O tym w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl opowiada Justyna Dżbik-Kluge, autorka książki „Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek”.