Sezon ogrodowy w pełni, a na tarasach, balkonach i działkach pojawiają się letnie okazałości. Obok kolorowych kwiatów, krzewów czy drzew także trawy ozdobne. Dlaczego warto wziąć je pod uwagę, w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka Jolanta Sowa.
Sezon wakacyjnych podróży właśnie się rozpoczyna. Na skutek poluzowania obostrzeń związanych z pandemią, hotele mogą ponownie przyjmować gości. W Polsce i na całym świecie funkcjonują obiekty o bardzo różnym standardzie. Wiele z nich określa go za pomocą gwiazdek. Co oznaczają hotelowe gwiazdki?
Huter Kowald marzył o stworzeniu latającej deski surfingowej od czasów, kiedy był 10-letnim chłopcem. Dzięki swojej determinacji udało mu się osiągnąć cel. Jak sam przyznaje, największą motywacją były dla niego powątpiewania niedowiarków.
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a uczniowie czują coraz więcej swobody. Zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci pojawiają się szalone pomysły. "Mamo, chcę zafarbować sobie włosy". Co robić, pozwalać czy kategorycznie zabraniać? Z fryzjerką, Dobrawą Piękos-Szymańską rozmawialiśmy o bezpiecznym farbowaniu, po którym do września nie będzie śladu.
Manufaktura Pietraszki w Kielcach - tutaj spełniają się marzenia o pierwszej pracy. To miejsce szczególnie bliskie osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Daje nie tylko zatrudnienie w cukiernictwie czy ogrodnictwie, ale również wiele radości.
1200 euro za nic? Otóż tak! Na taki pomysł wpadł niemiecki rząd. Tamtejsze władze zdecydowały się na nietypowy eksperyment. Przez trzy lata ponad setka osób ma otrzymywać pensję minimalną. Czemu ma to służyć? Co w ten sposób chcą osiągnąć nasi zachodni sąsiedzi? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Kamilą Gierko, Polką, która mieszka w Niemczech i Mateuszem Walczakiem, dziennikarzem TVN24 BiS.
Agnieszka Włodarczyk spodziewa się pierwszego dziecka. Aktorka relacjonuje w mediach społecznościowych przebieg swojej ciąży. Niedawno zdradziła, ile przytyła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Sprawdziliśmy, ile kilogramów przybrały w stanie błogosławionym inne polskie gwiazdy.
Co roku powstaje raport poświęcony kosztom utrzymania dzieci przez ich rodziców i opiekunów przygotowywany przez Centrum im. Adama Smitha. Z każdym rokiem obliczona kwota jest coraz wyższa. Ma to związek ze wzrostem ogólnych kosztów życia w Polsce. Ile obecnie kosztuje utrzymywanie i wychowywanie dziecka?
Kupując żywność w markecie, czasami przepłacamy kilkukrotnie, w stosunku do cen, za które zrobilibyśmy te same zakupy bezpośrednio u rolnika. Taki stan rzeczy niekorzystnie wpływa na sytuację osób, które zajmują się produkcją żywności. Ekspert tłumaczy, z czego wynika ta sytuacja.
Szerokim echem w mediach społecznościowych odbił się wpis Agnieszki Kaczorowskiej. Aktorka napisała, że obecnie obserwuje "modę na brzydotę" i jej zdaniem coraz więcej influencerek, chcąc dopasować się do większości, na siłę stara się pokazać, jak bardzo są zwyczajne, głosząc hasła o ciałopozytywności i samoakceptacji. O komentarz poprosiliśmy psycholożkę i psychoterapeutkę Zuzannę Butryn.
Prezydent Andrzej Duda chce przywrócić wcześniejsze emerytury. Jeśli szykowany przez niego projekt wejdzie w życie, kobiety będą mogły zakończyć swoje zawodowe życie po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni po 40. Kto zyska na takim rozwiązaniu?
Na Placu Litewskim w Lublinie stanął niezwykły portal. Za jego pośrednictwem mieszkańcy Lublina oraz oddalonego od niego o 600 km Wilna mogą się nawzajem pozdrawiać. Skąd wziął się pomysł na takie nietypowe połączenie obu miast? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Kiedy jesteśmy świadkami wypadku lub widzimy, że komuś dzieje się krzywda, dzwonimy na numer 112. Gdzie szukać pomocy, jeśli poszkodowany został zwierzak? W takich sytuacjach niezwykle przydatna będzie aplikacja Animal helper. Na jakiej zasadzie będzie działała i kiedy będzie można pobrać ją na telefon? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Adamem Van Bendlerem, stand uperem i założycielem fundacji "Psia Krew" oraz Pawłem Gebertem, z fundacji "Psia krew".
Rattan wpisuje się w najgorętsze trendy wnętrzarskie. Z naturalnego materiału powstają krzesła, fotele, stoliki. Natomiast Magda Borowiak-Wróblewska, jedna z prowadzących cykl "Sama to ogarniesz" poszła o krok dalej. Pokazała w Dzień Dobry TVN, jak samodzielnie przygotować z niego dodatki.
Co wypada piłkarzowi, który właśnie został ojcem, a na co nie ma zgody? Postawa Piotra Zielińskiego została skrytykowana m.in. przez Tomasza Hajto i Grzegorza Lato.
Pireneje to góry dla koneserów. Ten leżący na granicy Francji i Hiszpanii łańcuch górski przyciąga miłośników dzikiej przyrody, którzy nie boją się wyzwań. To miejsce, do którego ciągnie trekkingowców znudzonych Karpatami czy Alpami. Dowiedz się, jak przygotować się na trekking w Pirenejach.
- Prawie co trzeci zatrudniony na umowę-zlecenie lub o dzieło w czasie pandemii zmienił miejsce pracy, lub zawód – wynika z badań IBRiS dla Business Insider Polska. Sprawdziliśmy, jakie motywacje kierowały pracownikami. Czy zmusiła ich do tego pandemia?
Wielu rodziców decyduje się na przekłucie uszu swoim córkom, gdy są one jeszcze w wieku niemowlęcym lub mają zaledwie kilka lat. W ten sposób chcą im oszczędzić w przyszłości niepotrzebnego stresu przed bólem. Jednak, czy małym dziewczynkom kolczyki w uszach w ogóle są potrzebne?
Witaminy rozpuszczalne w wodzie to witaminy z grupy B i witamina C. Zapotrzebowanie na nie jest różne i zależne od takich czynników jak stan fizjologiczny. Występują w produktach roślinnych i zwierzęcych.
Nie dla wszystkich uczniów powrót do szkoły to radosny czas. Część z nich przyzwyczaiła się do nauki zdalnej, a ponowne odnalezienie się w ławce szkolnej wśród rówieśników wiąże się ze stresem i lękiem. Dlatego w Dzień Dobry TVN Marta Bąkowska z Zakładu Psychologii Zdrowia Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" poradziła rodzicom, jak wesprzeć dzieci w tym niełatwym okresie.
Julliard School w Nowym Jorku to marzenie wszystkich młodych tancerzy. Placówka kształci najlepszych artystów na całym świecie. Szkoła swoją sławę zawdzięcza kreatywnym i wymagającym nauczycielom, których wychowankowie występują na najlepszych międzynarodowych scenach. Jedną ze stypendystek jest Polka Julia Ciesielska.
Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe zakończenie roku szkolnego. Chociaż ze względu na pandemię w wielu szkołach będzie nietypowe, jedno się nie zmienia – prezenty dla nauczycieli. Temat wydaje się błahy, ale potrafi wywołać sporo kontrowersji. Co podarować nauczycielowi, aby żadna ze stron nie czuła się niezręcznie? O tym rozmawialiśmy z Agnieszką Stefaniuk, mamą siedmiorga dzieci oraz Aleksandrą Janse van Rensburg, która ma trójkę pociech.
Rezydent biura podróży to dla wielu praca marzeń – opłacone mieszkanie w kurorcie, wieczne wakacje i dolce vita łamane przez dolce far niente. I zapewne by tak było, gdyby nie turyści, którymi trzeba się zajmować 24 godziny na dobę. Bo każdy rezydent ma przecież numer alarmowy i zawsze musi odebrać telefon. A sytuacje bywają naprawdę zaskakujące: od ataków terrorystycznych po urwany sznurek od tamponu.
Uprawa agrestu na działce czy w ogródku to zajęcie zyskujące na popularności przez amatorskich ogrodników i nie tylko. Dlaczego? Agrest jest pysznym owocem, rosnącym w umiarkowanym klimacie i niewymagającym zapewnienia skomplikowanych warunków rozwojowych.
Zainteresowanie bonem turystycznym wzrasta, jednak wciąż nie cieszy się on wielką popularnością. Po świadczenie wprowadzone przed rokiem sięgnęła niespełna połowa upoważnionych rodzin. Jak się okazuje, do tej pory Polacy wydali w sumie ok. 400 mln złotych z przewidzianych ustawą niemal 3,5 mld złotych. Jak pobrać bon turystyczny oraz do kiedy i gdzie go zrealizować? Na to pytanie odpowiedział nam Marek Kamieński, ekspert, biegły sądowy ds. turystyki.
Wiele gwiazd skorzystało z długiego czerwcowego weekendu i wybrało się na zasłużony odpoczynek. Pogoda dopisała, a w wielu miejscach w Polsce było naprawdę słonecznie i upalnie. Niektórzy postawili na urlop w kraju, a inni zdecydowali się wyjechać za granicę.
Mopsy i buldożki to obecnie jedne z najpopularniejszych ras, jednak ich właściciele często nie wiedzą, z jakimi problemami zdrowotnymi mierzą się te psy. Rozmnażane w pseudohodowlach nastawionych wyłącznie na zysk czworonogi borykają się z chorobami, które niejednokrotnie przerastają ich właścicieli. Porzuconymi zwierzakami zajmuje się fundacja "Załoga buldoga".
Idealna cera z nienagannym, starannie wykonanym makijażem - takie zdjęcia przeważają w mediach społecznościowych. Nie jest to specjalnie trudne w dobie filtrów i programów graficznych. Coraz częściej jednak kobiety publikują w sieci odważne fotografie, na których widać trądzik i wszelkie niedoskonałości skóry. Moda na skinpositivity podbija media społecznościowe.
Coraz większa świadomość konsumentów sprawia, że nie jest dla nas obojętne to, co ląduje na naszym talerzu. Największa uwaga skupia się na przemyśle mięsnym i jajach. Chów ściółkowy to jeden ze sposobów hodowli kur niosek. Czym się charakteryzuje?
Nigeria to kraj, który jednocześnie fascynuje i przeraża. Jest trzy razy większy od Polski i prawdopodobnie trzy razy bardziej niebezpieczny. Wielu turystów omija go szerokim łukiem, gdyż wyjazd w to miejsce może zakończyć się tragedią. Co warto wiedzieć o Nigerii?