Marek Sachmata rysuje komiksy, w których łączy amerykańską popkulturę z kurpiowskim folklorem. W ten sposób nie tylko realizuje swoje hobby, ale i promuje region. – Myślę, że mogę przybliżyć folklor młodszym ludziom, którzy niekoniecznie są fanami tradycji – mówił artysta.
Sokoły wędrowne, mieszkające w gnieździe na wieży Emitel S.A. w Dobrej koło Nowogardu doczekały się potomstwa. W Dzień Dobry TVN relacjonowaliśmy obrączkowanie piskląt. - Dzięki obrączkom wiemy, skąd te ptaki pochodzą – tłumaczył Sławomir Sielicki ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół".
Domowe kwiaty czy rośliny, które trzymamy na balkonie, do życia potrzebują nie tylko słońca, ale także wody. Co zrobić, aby nie przesuszyć, albo nie przelać rośliny? W tym pomogą nam nowoczesne gadżety. Które zasługują na uwagę? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Konradem Koterbą, pasjonatem technologii i gadżetów.
W centrum Warszawy mieści się jedna z najbardziej kultowych restauracji w stolicy. Powstała przed laty jako klub byłych pracowników Radia Wolna Europa. Zawsze tętniło w niej życiem, ale przez ostatni rok – świeciła pustkami. Jej właściciel Stanisław Pruszyński postanowił sprzedać mieszkanie, by uratować to miejsce.
Pan Karol Kóska rzeźbiarstwem zajmuje się od 30 lat. Choć nie ma wykształcenia artystycznego, tworzy rzeczy zachwycające. Jego ramy opowiadają życiowe historie wielkich ludzi. W pracowni pomaga mu także siostra, która, by dorobić do bardzo niskiej emerytury, szlifuje i lakieruje ramy.
Bartek "Borówa" Borowicz zajmował się organizowaniem koncertów. Gdy przyszła pandemia, musiał odwołać prawie 200 wydarzeń. Został bezrobotny. Nie załamał się jednak, a ochoczo zakasał rękawy i zabrał się do innej pracy - i to jakiej! Poznajcie jego historię.
Mimo pandemii i wygórowanych cen, rynek nieruchomości wciąż prężnie się rozwija. Popyt na mieszkania zwiększył się głównie ze względu rekordowo niskie stopy procentowe. Coraz chętniej bierzemy kredyty hipoteczne i inwestujemy w nieruchomości, zarówno od dewelopera, jak i te z rynku wtórnego. Co zatem sprawdzić kupując używane mieszkanie, aby inwestycja nas nie przerosła i nie wpędziła w niekończący się remont i kłopoty formalne? Na te pytania odpowiedzieli nam Karol Fudala, inżynier, specjalista ds. audytów technicznych nieruchomości oraz Maciej Mindak, ekspert nieruchomości.
Znaczenie niektórych słów wydaje się bardzo proste, mimo to wiele osób ma problem z właściwym ich używaniem. Często składający życzenia zastanawia się, czy osoba, która je przyjmuje, jest jubilatem czy może solenizantem. Temat ten jest niejednokrotnie przyczynkiem do długich rozmów, w których nierzadko każdy z uczestników ma odmienne zdanie.
Czy wiedzieliście, że trawnik o wymiarach 15x15 metrów potrafi zaopatrzyć w tlen 4-osobową rodzinę? Co więcej, trawniki produkują trzykrotnie więcej tlenu od drzew i wyłapują rocznie 12 milionów ton kurzu. To wystarczające powody i najwyższy czas, by dać swojemu trawnikowi trochę miłości. Jak o niego zadbać? To zagadnienie wyjaśnił nam ogrodnik Łukasz Skop.
Wakacje coraz bliżej. Dlatego wielu rodziców zaczęło już planować wyjazdy i zajęcia dla swoich pociech, a organizatorzy letniego wypoczynku przyznają, że zainteresowanie koloniami i obozami jest bardzo duże. Czy to dobre rozwiązanie po miesiącach zamknięcia w domach? Jak przygotować dziecko na podróż bez rodziców? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzyły się psycholog Aleksandra Piotrowska oraz Ewa Wojtan, blogerka i mama dwóch chłopców.
Były już fale kradzieży dokonywanych metodą "na wnuczka" czy "na Komendę", ale kreatywność złodziei nie gaśnie. Teraz popularne jest oszukiwanie "na pracownika banku". Na czym polega ten rodzaj oszustwa i jak się przed nim chronić? W Dzień Dobry TVN wyjaśnia Piotr Konieczny, specjalista od informatyki śledczej.
Praca stewardessy, choć nie ma już w sobie takiej magii jak w czasach PRL-u, wciąż fascynuje. Jedni nazywają je podniebnymi kelnerkami, drudzy podkreślają, że to właśnie w ich rękach leży bezpieczeństwo lotu. Jak naprawdę wygląda życie personelu pokładowego?
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt reformy prawa rodzinnego, a w nim najważniejszymi punktami, budzącymi najwięcej emocji są alimenty natychmiastowe oraz rodzinne postępowanie informacyjne. Na czym polegają proponowane zmiany?
Koty są jednym z najczęstszych motywów sennych. Czasem zwiastują pomyślność. Częściej ostrzegają. Jeśli miałeś sen o kotach, sennik rozwieje twoje obawy i podpowie, na co musisz uważać.
Każdy region Polski pielęgnuje inne tradycje, także te weselne. Jak to wygląda na Podlasiu? Jakie tradycje wciąż są pielęgnowane, a które należą już do przeszłości? Co gwarantuje młodej parze szczęście? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Elegancja, szyk, dbałość o najmniejszy detal i nienaganna prezencja to cechy zdecydowanie przemawiające za przyklejeniem sztukaterii w swoim domu. Co więcej, sztukaterie to łatwy i szybki sposób na odmianę wnętrza. Nie musimy robić dużego remontu, żeby nasze cztery kąty wyglądały bardziej spektakularnie.
Katarzyna Jaroszyńska w swoim cyklu pokazuje mieszkanie, w którym przenikają się elementy stylu glamour i francuskiego. Udało się w nim harmonijnie połączyć blask i elegancję. Rezultat jest zaskakujący.
Zwierzęta powinny żyć w swoim naturalnym środowisku, z dala od człowieka. Niestety te chore lub porzucone potrzebują pomocy. Opieką nad takimi zwierzakami zajmuje się Magdalena Jaźwińska. Na czym polega jej praca?
Alina Więckiewicz w czasie pandemii odnalazła swoje powołanie. Aktorka, która z dnia na dzień została odcięta od możliwości występowania na scenie, postanowiła przenieść magiczną część teatru do domu. Wraz z córką założyła teatr lalek w lesie, który - ku jej zaskoczeniu - znalazł w sieci mnóstwo odbiorców.
Coraz częściej słyszy się o podrabianiu miodu. Widząc na półce sklepowej złocisty płyn, opatrzony etykietą z napisem miód, nie zawsze mamy pewność, co kupujemy. Jakie ma właściwości, jak powinien wyglądać, pachnieć i smakować prawdziwy miód oraz na co zwracać uwagę, kupując go w sklepie? Na te pytania odpowiedzieli nasi eksperci.
Już jedno dziecko potrafi wywrócić życie rodziców do góry nogami, a co dopiero mówić o sześciorgu? Na własnej skórze przekonała się o tym para z Tylmanowej. Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon skończyli właśnie dwa lata. Jak dzieci obchodziły swoje urodziny? Kto zdmuchnął świeczki na torcie?
Utarło się, że kleszcze atakują od marca do kwietnia i od września do października. Wraz ze zmianami w pogodzie w naszej szerokości geograficznej miesiące te uległy zmianie. Warto stosować dobry preparat na kleszcze dla kota lub psa przez cały rok, by uniknąć chorób odkleszczowych. Istotne jest, aby po każdym spacerze dokładnie oglądać zwierzę, zwłaszcza w okolicy oczu, pod obrożą, pod ogonem, pomiędzy palcami i na powiekach. Jeżeli mimo zastosowania preparatu na kleszcze dla psa lub kota zauważysz pasożyta, spróbuj wyjąć go według rad zawartych w tym artykule lub udaj się do lekarza weterynarii – im szybciej, tym lepiej!
Miasto założone przez Greków, zniszczone przez Kartagińczyków, rujnowane przez trzęsienia ziemi i odbudowywane przez Włochów musi mieć ciekawą historię. Oto Mesyna na Sycylii...
Jeśli kupujemy produkty spożywcze często i spontanicznie, nie tylko wydajemy więcej pieniędzy, ale również marnujemy czas. Jednak łatwo można to zmienić. O sposobach na lepsze zorganizowanie zakupów żywnościowych w Dzień Dobry TVN mówiła Dominika Nawrocka, blogerka, założycielka organizacji edukacji finansowej dla kobiet "Kobieta i Pieniądze".
Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zdobył Yawash Sar II w Karakorum i zjechał ze szczytu na nartach. Skialpinista na tym nie poprzestał, zaledwie 10 dni później osiągnął drugi cel swojej wyprawy, zjazd z Laila Peak, góry uznawanej za jedną z najpiękniejszych na świecie. W zdobywaniu marzeń towarzyszył mu Jędrzej Baranowski. Panowie byli gośćmi w naszym programie i opowiedzieli o największych trudnościach, jakie pojawiły się na ich drodze.
Zielone certyfikaty to dokumenty, które ułatwią przemieszczanie się w Unii Europejskiej. Jak zapewnia rząd, Polska zostanie podłączona do systemu najpóźniej 25 czerwca. Jak będzie wyglądał zielony certyfikat? Czy będzie obowiązkowy?
To normalne, że przyszli małżonkowie mają wątpliwości, czy właściwie wybrali osobę, z którą chcą spędzić resztę życia. U pewnego mieszkańca Indii rozterki okazały się one na tyle silne, że mężczyzna nie pojawił się na swoim ślubie. Choć pana młodego zabrakło, to ceremonia nie została odwołana. Rodzina znalazła za niego zastępstwo.
Lato zbliża się wielkimi krokami. Dla dzieciaków nie ma większej frajdy niż zabawa w wodzie. Aby urozmaicić czas spędzony w basenie i sprawić, żeby był on bezpieczny, niezbędne są gadżety. Magda Kordaszewska radzi, jak wybrać te najciekawsze.
Toksyczne matki nie są domeną patologicznych rodzin. Wiele dzieci wychowuje się w takich domach, nie mając świadomości, że nie jest normą to, że własna rodzicielka nie kocha ich bezgranicznie. Monika postanowiła opisać nam własną historię. Wie, że utożsamiać się z nią będą tysiące ludzi, jeśli nawet nie miliony.
Warszawskie Łazienki Królewskie są miejscem o największym na świecie zagęszczeniu populacji tych sympatycznych gryzoni. Badacze ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przyjrzeli się ich zwyczajom sprawdzając, czy grozi im niebezpieczeństwo.