Orla Perć to jeden z najtrudniejszych tatrzańskich szlaków. Nie jest to na pewno szlak dla amatorów rozpoczynających dopiero przygodę z górskimi wędrówkami. Wymaga dużej kondycji i doświadczenia w wędrówkach po szczytach.
W programie "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć postanowił przebudować kominek, który według niego wyglądał przaśnie. Projektant zauważył, że zabrakło pomysłu i odpowiednich materiałów do wykonania konstrukcji. Kominek po przebudowie całkowicie zmienił wnętrze.
Stefan Batory jest twórcą popularnej w Polsce i na całym świecie aplikacji do rezerwowania usług z sektora zdrowia i urody. Biznesmen pochodzący z Kolbuszowej na Podkarpaciu na co dzień mieszka i pracuje w Dolinie Krzemowej. O swoim sukcesie opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Pokój to miejsce niezwykle ważne dla każdego nastolatka. To właśnie tu odpoczywa, odrabia lekcje czy spędza czas z przyjaciółmi. Jak urządzić tę przestrzeń, aby była funkcjonalna i dziecko dobrze się w niej czuło? Idealnym rozwiązaniem może być pokój inspirowany planszówkami. Jak go urządzić? Odpowiedź zna Iwona Durka z programu "Pomysłowe projekty".
Rośliny nadają pięknego klimatu i niezwykłego charakteru w każdym ogrodzie i wnętrzu. Do wyjątkowego gatunku kwiatów bez wątpienia należą hibiskusy. O ich uroku opowiedziała Maja Popielarska w programie "Nowa Maja w ogrodzie".
Osoby cierpiące na celiakię muszą zrezygnować ze spożywania produktów zawierających gluten. Przejście na dietę bezglutenową nie jest łatwe i często staje się dużym obciążeniem. Istotne jest zdobycie wiedzy, które produkty są dozwolone, a których należy się wystrzegać. Słodycze, w tym czekolady, należą do grupy produktów, które mogą zawierać gluten.
Dean Nicholson jest zapalonym podróżnikiem, który przemierza świat na rowerze. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że w wyprawach towarzyszy mu kotka Nala. Jak to się stało, że wspólnie zwiedzają świat?
Koronawirus dał się we znaki, szczególnie tym samotnym. Podczas ostatniego roku na popularności jeszcze bardziej zyskały portale i aplikacje randkowe. Single i singielki szukają swojej drugiej połówki, by choć na chwilę zabić poczucie pustki. Stęsknieni za bliskością, czułością i chęcią bycia kochanym posuwamy się jednak do czynów, mówiąc wprost… bezmyślnych.
Ostatnio jedna z sieci supermarketów zwolniła pracownicę za to, że "freeganizowała", czyli zjadła truskawki, które były przeznaczone do wyrzucenia. W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z polskimi freeganami o tym, skąd biorą produkty i czym dla nich jest freeganizm.
Poród w pęcherzu płodowym należy do rzadkości, ponieważ błona zwykle pęka i mówi się, że kobiecie "odeszły wody". Od jakiegoś czasu niektóre kliniki stosują cesarskie cięcie polegające na wyjęciu noworodka właśnie w worku owodniowym. Jakie są zalety tej metody?
34-letnia Sara Gustafsson ze Szwecji pochwaliła się w mediach społecznościowych swoim unikatowym hobby. Kobieta bowiem zbiera lalki, które do złudzenia przypominają dzieci. W swojej kolekcji ma już 20 okazów, którym systematycznie wykonuje sesje zdjęciowe i chwali się w sieci.
Położone w samym sercu Polski województwo łódzkie nieczęsto pojawia się na turystycznych listach. A to błąd, bo każdy znajdzie tam coś dla siebie: od historycznych miejsc po wspaniałą naturę z Pilicą w roli głównej.
Tomasz Zubilewicz wybrał się do miejscowości Jazowsko, gdzie powiedział rzeźby kwiatowe. Jak wygląda proces przygotowywanie figur 3D z żywych roślin?
Sketchnote to sposób notowania informacji za pomocą różnorodnych obrazków, wykresów, podkreśleń, grafów i kolorów. Pomaga w łatwiejszym rozumieniu danych zagadnień oraz ich szybszym zapamiętywaniu. Kiedy, gdzie i w jaki sposób stosuje się sketchnoting?
Trzy kobiety, trzy historie, ta sama diagnoza: rak piersi. Połączyła je siła do walki i odwaga, aby pokazać jak wygląda ciało zmagające się z nowotworem. Ciało, które oprócz bólu, przynosi również radość i sprawia, że mimo wszystko można cieszyć się życiem, o które właśnie toczy się walka.
Przed nami lato i wakacje. Planujemy urlopy, zastanawiamy się, gdzie je spędzić. W ubiegłym roku za sprawą pandemii większość z nas wypoczywała w Polsce. Teraz, gdy poluzowano restrykcje i podróżowanie staje się łatwiejsze, chętnie wybierzemy się na zagraniczne wczasy. Jak się na nich zachowujemy? Jakie błędy popełniamy? O tym w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl opowiada Justyna Dżbik-Kluge, autorka książki „Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek”.
Sada Hanasaki jest tancerką i nauczycielką tańca jiutamai. W Dzień Dobry TVN ubrana w kimono opowiedziała, na czym on polega. Zdradziła też, ile czasu trwa zakładanie kimona oraz zaprezentowała kilka ruchów.
Mateusz Zielonka to polski szef kuchni, który słynie z robienia włoskiego makaronu. Brytyjczycy nazywają go "Pasta Menem", a na Wyspach właśnie ukazuje się jego pierwsza książka, która jesienią pojawi się także w Polsce. Jak wyglądała jego droga na szczyt?
Uznanie ojcostwa przed narodzinami dziecka to rozwiązanie, które powinny przemyśleć wszystkie pary, które nie są małżeństwem, a decydują się na potomstwo. Procedura ta pozwoli uniknąć wielu skomplikowanych sytuacji. Jak należy ją przeprowadzić i dlaczego warto o nie zadbać?
Planujesz weekend nad jeziorem? Zobacz, gdzie woda jest najcieplejsza. W ostatnich dniach temperatury znacznie się podniosły.
Dobiegają siedemdziesiątki, ale swoją spektakularną metamorfozą udowadniają, że wiek to tylko liczba. Kobieta Zawsze Młoda, czyli pani Irena z Warszawy i Fit Oldboy, czyli pan Wojciech z Wałbrzycha budzą zazdrość nawet wśród młodych.
W województwie dolnośląskim znaleźć można wiele wspaniałych zamków i pałaców otwartych dla zwiedzających. Jednym z nich jest charakteryzujący się piękną architekturą Zamek Kliczków. Zwiedzanie obiektu to atrakcja dla całej rodziny.
Eberhard Jurgalski twierdzi, że wielu zdobywców Himalajów, nigdy nie stanęło na szczycie przynajmniej trzech z czternastu ośmiotysięczników. Niemiecki badacz z uwagą analizuje wszystkie wyprawy oraz orzeka, czy podczas tych zakończonych sukcesem rzeczywiście udało się dotrzeć na szczyt.
Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, zabrał nas w niezwykłą podróż po polskich miejscowościach, odkrywając tajemnice ich nazw. Skąd wziął się Żyrardów, Ełk czy Swornegacie? Pochodzenie tych słów naprawdę zaskakuje.
Kobiet w boksie jest coraz więcej. Jedną z nich jest Justyna Żełobowska, była zawodniczka boksu olimpijskiego, a aktualnie trenerka. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o kobiecym obliczu tej dyscypliny sportu oraz przygotowała krótki trening.
Ukochane przez Polaków Tatry często okazują się śmiertelnie niebezpieczne. Nasz reporter, Tomasz Zubilewicz, udał się do Zakopanego, gdzie spotkał się z przedstawicielem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który poinstruował turystów przed wyjściem na szlak. Dodatkowo Tomasz Pyzałkaopowiedział o współpracy marki Skoda z TOPR-em.
Sklepowe półki uginają się od ilości rodzajów olejów. Klientowi, który nie zna się na rzeczy, trudno będzie podjąć dobrą decyzję. O tym jakie oleje wybrać, jakie mają właściwości oraz jak je przechowywać, porozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Mikołajem Reyem. - Wszystkim wydaje się, że najzdrowszy olej jest z oliwy z oliwek - jak najbardziej. Ale my mamy w Polsce swoje złoto - oleje lniany, rydzowy, rzepakowy czy z pestek dyni. To nasze podstawowe oleje - powiedział podróżnik kulinarny.
Sytuacja w Krośnie nie jest pierwszym przypadkiem bezmyślności osoby dorosłej, choć można mieć nadzieję, że dzięki nagłośnieniu sprawy, ostatnim. 35-latka mało tego, że zostawiła w nagrzanym samochodzie małe dzieci, to jeszcze miała pretensje do przechodniów, że postanowili interweniować.
Ostatnie półtora roku były wyjątkowo trudne. Nasz - dotąd niczym nieograniczany świat - skurczył się do czterech ścian pokoju. Niemal z dnia na dzień zostaliśmy odcięci od codziennych aktywności i spotkań z innymi ludźmi. Te trudne miesiące szczególnie mocno uderzyły w dzieci i młodzież. To właśnie na nich izolacja odcisnęła najsilniejsze piętno. Choć cierpią i nie potrafią sobie poradzić z emocjami, to często wstydzą się prosić o pomoc. Dlatego tak ważne jest, aby rodzic obserwował i rozmawiał ze swoim dzieckiem. A także wiedział, czym jest kryzys psychiczny, jak go rozpoznać i gdzie poszukać pomocy.
Prawie półtoraroczne doświadczenie pandemii i kolejnych lockdownów zmieniło nasze podejście do życia w wielu aspektach. Miesiące spędzone w domu i pracy zdalnej sprawiły, że zaczęliśmy się inaczej ubierać, stawiając przede wszystkim na wygodę. Wiele pań w związku z tym zrezygnowało z noszenia biustonosza. Okazuje się, że teraz nie chcą do niego wracać. Czy to dobry pomysł?