Czarnogóra to wchodzące dawniej w skład Jugosławii, niewielkie państwo położone nad Adriatykiem – posiada 150 km wybrzeża. Z jednej strony jest tutaj błękitne morze, z drugiej – piękne skaliste góry. Między nimi znajdują się romantyczne miasteczka z licznymi zabytkami – najczęściej pozostałościami po Wenecjanach. Swobodnie mogą wjeżdżać osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Pozostali mają obowiązek wykonać test.
Wybuch pandemii znacznie zmienił nasz sposób podróżowania. Kiedy loty zostały wstrzymane, a hotele nie przyjmowały gości, najlepszym środkiem lokomocji stało się auto. W tym czasie wiele osób zdecydowało się na zakup kampera, czyli "domu na kółkach". Mimo że świat powoli się otwiera po lockdownie, to ich popularność nie słabnie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kampera? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Krzysztofem Lubianem, specjalistą ds. sprzedaży samochodów kempingowych.
Sopot to nie tylko deptak czy molo, ale również przepiękne wschody i zachody słońca. Ich uwiecznianiem zajmuje się Elżbieta Kinowska, fotografka. Co takiego zachwyca ją w sopockich plażach?
W sklepach powoli zaczynają pojawiać pierwsze letnie owoce i warzywa. Niestety spragnionych ich smaku skutecznie odstrasza cena. Kilka dni temu pokazaliśmy wam zdjęcie z jednego ze sklepów, gdzie za kilogram czereśni trzeba było zapłacić ok. 160 złotych. Dlaczego owoce i warzywa w tym roku są takie drogie?
Kirill to maluch, który choruje na SMA. Aby choroba nie postępowała, chłopiec musi otrzymać najdroższy lek świata. W pomoc zaangażowała się ekipa "Na Wspólnej", oferując zwycięzcy licytacji możliwość zagrania w serialu. Ostatnio do akcji dołączył również Filip Chajzer, który w mediach społecznościowych nagłośnił historię Kirilla.
Mikołaj Rey odwiedził ekologiczną uprawę nowalijek. Został oprowadzony po plantacji szpinaku i szklarniach z sałatą oraz ziołami. W jakich warunkach rosną i są zbierane zielone warzywa, które stanowią zdrowy element wiosennego menu?
Wiele osób uważa krety za szkodniki, które niszczą roślinny w ogrodzie, i odnosi się do tych zwierząt z niechęcią. Marcin Kostrzyński, przyrodnik i filmowiec, przekonuje, że zwierzęta te są fascynujące i pożyteczne. Co warto o nich wiedzieć?
Bycie ojcem to marzenie niejednego mężczyzny. Jak godzić tę najważniejszą rolę życia z własnymi oczekiwaniami? Na co zwracać uwagę, a czego unikać w relacji z dzieckiem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział aktor Michał Koterski - tata Fryderyka.
Tańce ludowe są istotną częścią dziedzictwa narodowego każdego kraju. W jednym państwie może występować kilka lub kilkanaście różnorodnych tańców ludowych. Jakie są najpopularniejsze tańce ludowe w Polsce i za granicą?
Jak wysuszyć mokre dżinsy i zrobić to ekspresowo? Metod jest pewnie kilka, ale Marcin Meller zaprezentował tę wyjątkowo oryginalną. Zobacz, co zrobił pomysłowy dziennikarz.
Piotr Kosek i Kacper Pitala nie mają wykształcenia w zakresie nauk ścisłych, ale o astrofizyce potrafią opowiadać jak nikt inny. Prowadzą kanały na YouTube, piszą książki i zarażają pasją innych. O swoich niezwykłych zainteresowaniach w Dniu Kosmosu opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Anna Dereszowska rzadko otwiera się na tematy prywatne. Aktorka stara się chronić swoją rodzinę przed atakami ze strony tabloidów i portali plotkarskich. Tym razem stało się jednak inaczej. W wywiadzie dla magazynu Viva poruszyła temat życia w rodzinie patchworkowej. Okazało się też, że aktorka także wychowywała się z macochą.
Kiedy Lilia Charniuk pokazała w sieci mieszkanie, w którym mieszka jej obserwatorzy szybko określili pomysł budowy podobnych przestrzeni "patodeweloperką". Dlaczego? Na zaledwie 9 m kw. zmieściła się sypialnia, kuchnia i łazienka. Teraz mikrokawalerka jest do wynajęcia.
Każda młoda para marzy o tym, by ich ślub i wesele były wyjątkowe. Fundacja "Powiedz Tak!" umożliwia to wszystkim osobom bez względu na sytuację materialną, społeczną czy zdrowotną. Zuzanna Folaron i Bartosz Sroka wypożyczają na ten szczególny dzień akcesoria, części garderoby oraz dekoracje. Teraz o swojej inicjatywie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Krakowski Zakrzówek to miejsce dobrze znane okolicznym wspinaczom. To właśnie tam w latach 70. grupka młodych zapaleńców zaczęła realizować marzenia o zdobyciu szczytów świata w odległym Afganistanie. Wyposażeni najlepiej, jak się dało, wyjechali w Hindukusz. Jego zdobywanie szło nawet dobrze do czasu, aż do ich bazy zawitał obcokrajowiec. Pół godziny od obozu Polaków, swą ekspedycję prowadzili Baskowie. Dwóch z nich odpadło od ściany - jeden zginął, a drugi ze złamaną nogą utknął w lodowej szczelinie. Bez pomocy naszych rodaków czekała go pewna śmierć.
Kobieta we współczesnym świecie chce być niezależna od mężczyzny. Sposób, w jakim postrzega się kobiecą dojrzałość, mocno zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. O tym, co wypada paniom po 50-tce, a czego nie powinny robić opowiadały w Dzień Dobry TVN pisarka i pisarka Hanna Bakuła oraz aktorka Laura Łącz.
Izabela Janachowska świętowała niedawno 2. urodziny swojego synka Christophera. Właśnie podzieliła się z fanami zdjęciami z wyjątkowej uroczystości, którą przygotowała dla chłopca. Jak przystało na miłośniczkę przyjęć i uroczystości rodzinnych, wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Sopot ma do zaoferowania dużo więcej, niż zwykło się uważać. Tajemnicze wille, miejsca z niesamowitą historią i artystyczny klimat - to wszystko tworzy niezwykłą atmosferę bałtyckiego kurortu. Co warto zobaczyć w mieście bursztynowego słowika? Sprawdzał to Michał Cessanis.
Na temat wojny powstało wiele książek i publikacji, ale nikt tak dokładnie jak Magda Grzebałowska nie przedstawił jej oczami dzieci. "Wojenka" to książka o najmłodszych, którzy dorastali bez ostrzeżenia. Autorka dotarła do historii osób, które podzieliły się z nią swoimi dziecięcymi, jakże traumatycznymi wspomnieniami. O kilku z nich pisarka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Aktorka Monika Mrozowska oraz prezenterki Kasia Burzyńska-Sychowicz i Justyna Kozłowska opowiedziały o sile kobiecej przyjaźni. Kiedyś połączyła je praca, dziś jako spełnione mamy są dla siebie wsparciem, a ich dzieci budują przyjaźń na kolejne pokolenie. Na czym polega sekret ich niezwykłej więzi?
Linie lotnicze będą mogły sprawdzać wagę pasażerów - tak wynika z dokumentów przesłanych przed Federalną Agencję Lotnictwa. Wszystko dlatego, że ważymy coraz więcej. Bez prawidłowych danych odpowiednie wyważenie samolotu może być niemożliwe. Czy będzie można odmówić wejścia na wagę?
Bierne palenie przez ciężarne powoduje zmiany w aktywności genów dzieci. Dotyczą one m.in. rozwoju mózgu czy powstawania cukrzycy i nowotworów. Tymczasem ekspozycja pań spodziewających się dziecka na dym tytoniowy jest powszechna. Mogą być na niego narażone w pracy, w domu czy na spotkaniu z przyjaciółką. Jaki jest bezpieczny poziom dymu tytoniowego dla kobiet w ciąży?
Czy szpital może być miejscem, w którym pacjent i personel czują się dobrze? W ocenie fundacji K.I.D.S. - tak. Organizacja w ramach "Wielkiego badania dziecięcych szpitali" chce zebrać i naprawić największe bolączki rodziców dzieci, które są hospitalizowane oraz samego personelu medycznego. Na co najczęściej uskarżają się obie strony? Co chciałyby zmienić? Na ten temat rozmawialiśmy z Karolem Tonderą z fundacji K.I.D.S.
Co to jest muflon? To parzystokopytny ssak przypominający owcę. Jego znakiem charakterystycznym są zakręcone do przodu duże rogi. Naturalnie występuje na Korsyce i Sardynii, jednak można go spotkać również w Niemczech, Austrii, Francji, Słowacji, Polsce oraz we Włoszech i w niektórych regionach Hiszpanii.
Inspekcja Handlowa - na polecenie UOKiK - po raz kolejny przyjrzała się fotelikom rowerowym dla dzieci. Z przedstawionego właśnie raportu wynika, że 1/3 skontrolowanych produktów ma jakąś wadę. Jakie usterki wykryli kontrolerzy? Na które modele trzeba szczególnie uważać?
Małych dzieci nie można nawet na chwilę spuścić z oczu. Nawet zostawienie śpiącego malucha na łóżku może źle się skończyć. Na szczęście jest sposób, aby malec był zabezpieczony, a rodzić miał chwilę oddechu. Ten prosty patent znalazła pewna młoda mama.
Sposobów na naukę języka obcego jest wiele. Można zapisać się na zajęcia do szkoły językowej lub kupić samouczek. Innym rozwiązaniem będzie czytanie książek w języku, którego chcemy się nauczyć. Jakie lektury wybrać na początek? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Gumińską, śpiewającą lektorką języka angielskiego.
Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, wiele osób na długie miesiące musiało pożegnać się ze swoimi bliskimi. W podobnej sytuacji znaleźli się 96-letni Joseph i 97-letnia Margaret - małżeństwo z 73-letnim stażem. Film z ich spotkania wzbudził zachwyt w sieci.
Smoczek pomaga dziecku się uspokoić lub zasnąć. Maluchy, które korzystają z niego zbyt długo często mają wady zgryzu i wymagają później leczenia ortodontycznego. Kiedy jest najlepszy czas na odstawienie smoczka? Jak pomóc dziecku przejść przez ten niełatwy dla niego proces?
Śmieci kosmiczne (ang. Space Debris) to wytworzone przez człowieka rzeczy, które nie są już dla niego użyteczne i przestały wykonywać swoją rolę, jednak w dalszym ciągu pozostają na orbicie okołoziemskiej.