Gest z TikToka uratował jej życie. Odnaleziona 16-latka z Karoliny Północnej

Osoba pokazująca gest stop
Gest z TikToka uratował jej życie. Odnaleziona 16-latka z Karoliny Północnej
Źródło: ondacaracola photography/Getty Images
Aplikacja TikTok jest niezwykle popularna wśród młodych ludzi. W związku z sytuacją pandemiczną, gdzie wiele osób zamkniętych było w domach z rodzinami zaczęły pojawiać się filmiki instruujące, jak bez słów pokazać, że potrzebuje się pomocy. To jeden z tych trików prawdopodobnie ocalił życie 16-latki z Karoliny Północnej. 

Powody do powstania tego gestu są różne, niektórzy twierdzą, że zaczął być on propagowany po tragicznej śmierci Sarah Everard, inni, że było to związane z przemocą domową, na którą narażone zostały różne osoby w trakcie lockdownów - zamknięte ze swoimi oprawcami. 

16 latka z Karoliny Północnej odnaleziona dzięki gestowi z TikToka

W Asheville, w Karolinie Północnej, rodzice zgłosili zaginięcie swojej 16-letniej córki we wtorek, 2 listopada. Niedługo po zgłoszeniu, w czwartek 4.11., została odnaleziona. Wszystko dzięki gestowi z TikToka. Jak relacjonuje sama poszkodowana (której imię zostało utajnione), z porywaczem podróżowała do stanu Ohio, gdzie miał on mieć bliskich. Przejechali przez stany Karoliny Północnej, Tennessee i Kentucky, oskarżony o porwanie miał zadzwonić do rodziny, że planuje do nich przyjechać z kobietą. Bliscy zorientowali się jednak, że pasażerka mężczyzny jest nie tylko nieletnia, ale także, że jest poszukiwaną nastolatką. W związku z tą informacją mieli oni wyjechać ze stanu, aby uniknąć kontaktu z porywaczem.

Zobacz wideo: Basia Ritz komentuje aferę z TikTokerką

Basia Ritz komentuje aferę z TikTokerką
Źródło: Dzień Dobry TVN Online

Oskarżony o porwanie okazał się być 61-letnim mężczyzną z Irokezów, James Herbert Brick. Kiedy porwana usłyszała, że rodzina dowiedziała się z kim jedzie jej oprawca, prawdopodobnie poczuła się zagrożona. Siedząc na tylnym siedzeniu pasażera srebrnej Toyoty zaczęła pokazywać gest popularyzowany na TikToku, nazywany międzynarodowym gestem "Pomóż mi". Przykuło to uwagę kierowcy jadącego za porywaczem, który niezwłocznie poinformował on policję, dzięki czemu nastolatka została uratowana.

James Herbert Brick został znaleziony z dziecięcą pornografią, obecnie znajduje się w areszcie. Prawdopodobnie miał on przy sobie zdjęcia z czynnościami seksualnymi z porwaną nieletnią.

Gest z TikToka oznaczający przemoc domową i cierpienie - jak go wykonać?

Gesty, które popularyzowane są na TikToku mają oznaczać przemoc domową oraz sygnał, że potrzebuje się pomocy. Użytkownicy aplikacji przekazują sobie filmik instruktażowy oraz sami tworzą swoje widea, w których pokazują jak poprawnie wykonywać znak oraz proszą, aby przekazywać tę wiedzę dalej.

Gest z TikToka wykonuje się poprzez pokazanie wnętrza dłoni, zgięcia kciuka do środka, a następnie zaciśnięcia na nim pięści. Dzięki prostocie można go wykonać niemal niezauważalnie dla oprawcy, jak to miało miejsce w przypadku porwanej 16-latki. Użytkownicy TikToka, ale nie tylko, dążą do tego, aby ten gest stał się popularny i każdy go znał, dzięki czemu będzie można zauważyć przemoc i pomóc ofierze.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: insider/nbcnews

Źródło zdjęcia głównego: ondacaracola photography/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości