nastolatkowie

  nastolatkowie

  Aplikacja TikTok jest niezwykle popularna wśród młodych ludzi. W związku z sytuacją pandemiczną, gdzie wiele osób zamkniętych było w domach z rodzinami zaczęły pojawiać się filmiki instruujące, jak bez słów pokazać, że potrzebuje się pomocy. To jeden z tych trików prawdopodobnie ocalił życie 16-latki z Karoliny Północnej. 

  Kiedy o edukację seksualną trudno w szkole czy w domu, nastolatkowie szukają innych źródeł wiedzy. Z reguły jest to oczywiście Internet. Aby pomóc młodzieży zdobywać rzetelne informacje na tematy związane z seksem, psycholożka i psychoterapeutka Magdalena Chorzewska stworzyła w mediach społecznościowych "Instaporadnię". O co najczęściej pytają młodzi ludzie?

  Często mówi się o znieczulicy społeczeństwa, ale oni dowiedli, że jest inaczej. Trzej nastolatkowie z Nysy spacerowali nocą w centrum miasta. Gdy zobaczyli bezdomnego, nie zostali obojętni. W Dzień Dobry TVN jeden z młodych ludzi, Szymon Budziński, opowiedział jakie to uczucie komuś pomóc.

  Na antenie TVN-u pojawiła się nowa pozycja - serial "19+" opowiadający o przygodach nastolatków wkraczających w dorosłość. Czy bohaterowie rzeczywiście mają problemy podobne do tych, z którymi na co dzień spotykają się młodzi ludzie? O przyjaźni, wzlotach i upadkach porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z głównymi aktorami produkcji.

  Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na wczesne współżycie seksualne. Dlaczego nastolatki nie chcą wytrwać jak najdłużej w dziewictwie? Co nimi kieruje i skąd młodzież czerpie wiedzę o seksie? Opowiedziały o tym w studiu Dzień Dobry TVN ginekolog dr Iwona Szaferska, edukator seksualny Natalia Broniarczyk oraz seksuolog dziecięcy Aneta Zielińska.

  Damian Glinka i Adam Wroński to bohaterowie kolejnego odcinka programu "Surowi rodzice". Wydają się sympatycznymi i może trochę ekscentrycznymi nastolatkami. Czy pobyt w domu byłej policjantki zmienił ich podejście do życia? Czy przestali być beztroskimi bałaganiarzami, którzy często chodzili na wagary? Czy eksperyment wychowawczy, który komentuje psycholog Marta Żysko-Pałuba, powiódł się?