Coraz więcej młodych dziewczynek zaczyna się malować. Jedne robią to z ciekawości i chęci naśladowania mamy, inne z potrzeby "upiększenia się". Czy rodzice powinni wyrażać na to zgodę? O przełomowych momentach w życiu młodej damy opowiedziały nam Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy oraz Magdalena Modra-Krupska, aktorka, mama 15-letniej Mii.
Martyna Sajdok i Zuzanna Żydek to 16-letnie tancerki ze Śląska, które niedawno zostały mistrzyniami świata w acro dance. W Dzień Dobry TVN zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności i opowiedziały o przygotowaniu do zawodów i o swojej pasji. Na czym polega acro dance?
Badania pokazują, że prawie 80 procent młodych użytkowników sieci było świadkiem hejtu, mowy nienawiści, nękania, a co piąty nastolatek doświadczył cyberprzemocy osobiście. Przemoc w Internecie to temat poruszany w ramach cyklu edukacyjnego "Bezpieczni w sieci z OSE". Jak chronić dziecko przed internetową agresją oraz, w jaki sposób reagować, gdy padnie ono ofiarą ataku w sieci? Na te pytania odpowiedziała nam Anna Borkowska, ekspert ds. edukacji cyfrowej NASK, Zespół Programów Edukacyjno-Informacyjnych
Stopy to część ciała, która wymaga szczególnego traktowania i zabiegów. Ładne, zadbane stopy to także wypielęgnowane paznokcie. Moda na pedicure zmienia się co jakiś czas, podsuwając nam takie propozycje, jak popularna hybryda na stopach. Sprawdź, jak przygotować piękne stopy w wakacje i nie tylko.
W każdym ogrodzie prędzej, czy później pojawiają się elementy drewniane. Często wykorzystujemy je do konstrukcji altan, domków narzędziowych, huśtawek, czy jako podpory do roślin, skrzynie na kwiaty, czy ozdoby. Naturalne drewno ociepla ogród i jeszcze bardziej zbliża go do natury. Jak je jednak zabezpieczyć, żeby przez wiele lat cieszyć się jego urokiem?
Plany ślubne par młodych, które swoje uroczystości zaplanowały na 2020 oraz, wszystko na to wskazuje, 2021 rok, musiały ulec zmianie. Pandemia mocno odbiła się na branży ślubnej. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w kwestiach dotyczących planowania ślubu i wesela zmieniło się dosłownie wszystko. Jak wyglądają realia, z którymi muszą się mierzyć wszyscy, którzy planują w tym szczególnym czasie najważniejszy dzień swojego życia?
Wychowywanie dziecka nie jest proste. Wymaga cierpliwości, zaangażowania, ale i konsekwencji. Mimo że większość rodziców chce dla swoich pociech jak najlepiej, to i tak zdarza im się popełniać błędy, które w mniejszym lub większym stopniu wpłyną na dalsze życie dziecka. Jak być "wystarczająco dobrym" rodzicem i zbudować bliskie relacje z dzieckiem? Na ten temat rozmawialiśmy z Zuzanną Butryn, psychologiem i psychoterapeutką.
Wiele osób nie ma pojęcia, że perfumy można przygotować w domu. Choć wymaga to nieco wysiłku, znalezienie idealnego zapachu jest niezwykle satysfakcjonujące. Pozwala cieszyć się unikatowymi perfumami, których z pewnością nie ma nikt inny.
W ostatnim czasie w naszym kraju powstaje coraz więcej gruzińskich restauracji i piekarni. Polacy pokochali te oryginalne smaki, które cieszą się teraz ogromną popularnością. Z tego powodu w Dzień Dobry TVN rodowici Gruzini, Zurab Shamugia i Otari Rekwashili, opowiedzieli o swoich wypiekach.
Przechowywanie dokumentów pracowniczych to jedno z zadań pracodawcy, a dokumentacji medycznej - lekarzy. Konkretne przepisy określają, jak długo dana dokumentacja powinna być archiwizowana. Przechowywanie dokumentacji wiąże się z ochroną danych osobowych i wymaga zapewnienia bezpieczeństwa.
Jak zostać pielęgniarką? Jest to jedna z samodzielnych profesji medycznych, do wykonywania której niezbędne jest zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Aby wykonywać zawód pielęgniarki w Polsce, należy ukończyć wyższe studia kierunkowe.
Rząd zmienia wysokość zasiłku dla bezrobotnych. Od 1 czerwca osoby, które utraciły pracę, będą otrzymywały zapomogę w wysokości 1240,80 zł. To oznacza wzrost o 3,4 proc. Od czego zależy wysokość tego zasiłku?
Dzień Dziecka czy urodziny malucha powinny być celebrowane. Najlepiej w taki sposób, aby zorganizowane przez rodzica atrakcje na długo zapisały się w pamięci. Z takiego założenia wychodzi Dorota Wellman. Nasza prowadząca zdradziła, jakie atrakcje organizowała dla swojego syna.
Orawa to historyczna kraina znajdująca się przy polskiej granicy ze Słowacją. Tutejsza oferta wypoczynkowa jest bardzo bogata. Coś interesującego dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy sportu, jak i obiektów historycznych.
Często mijamy go na ulicy i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że człowiek na motoambulansie niedawno uratował komuś życie. Potrafi dojechać wszędzie w cztery minuty. Dzięki temu jest przy poszkodowanych przed karetką. Marcin Borkoś Borkowski jest nie tylko ratownikiem medycznym, ale przede wszystkim bohaterem, którego warto poznać lepiej.
Jamila w Polsce jest Kasią. Przeprowadziła się do Maroka, bo już jako mała dziewczynka interesowała się kulturą państw Afryki i Ameryki Południowej. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl zdradziła jak po przyjeździe do Marrakeszu musiała nauczyć się żyć na nowo. Jamila mówi wprost "nigdzie nie ma raju, zawsze musisz liczyć się z tym, że coś zyskasz, a coś stracisz".
Irbil, znany również jako Arbil, jest jednym z największych miast irackiego Kurdystanu. Co roku odwiedza je masa turystów z całego świata. Niepowtarzalna architektura, piękne widoki i zabytki historyczne przyciągają obcokrajowców i zachęcają do poznania odmiennej kultury. Co ciekawego można zwiedzić w Irbilu? Poznaj największe atrakcje miasta i zorganizuj niezapomnianą podróż.
Długie karmienie piersią uchodzi w Polsce za kontrowersyjne ze względu na szkodliwe stereotypy. Ponadto, mamy które decydują się na takie rozwiązanie, spotykają się z brakiem zrozumienia, a nawet hejtem. Dobiega końca kampania promująca długie karmienie piersią pt.: "Długość ma znaczenie". Miała ona na celu edukację społeczeństwa oraz walkę z mitami, z którymi spotykają się mamy. W Dzień Dobry TVN Patrycja Sołtysik opowiedziała, jak długo karmiła swojego syna. Paula Tumala natomiast zwierzyła się z powiększania biustu i karmienia piersią. Maja Hyży z kolei odniosła się do hejtu na matki, które karmią dzieci w miejscach publicznych.
Małgorzata Tylec z pasji wytwarza ceramiczne umywalki. Początkowo potrzebowała tylko praktycznego rozwiązania do swojego domu. Wkrótce przekuła to w biznes. Dzisiaj pokazuje, jak istotną rolę w naszych domach odgrywają umywalki oraz jak pięknie i pomysłowo można je stworzyć.
Pandemia sprawiła, że podróżowanie po świecie stało się bardzo trudne. Mimo to Robert Szulc postanowił wyruszyć na wyprawę dookoła świata. Dlaczego zdecydował się na podróż w takim momencie? Jak z jego perspektywy zmieniła nas pandemia? O tym rozmawialiśmy z nim w Dzień Dobry TVN.
To już pewne, w wakacje 2021 r. będą obowiązywały paszporty covidowe. System zostanie wprowadzony 1 lipca, a od 1 czerwca Polska przystępuje do systemu Unijnych Certyfikatów COVID. Czy podróżowanie po krajach Unii będzie możliwa tylko dla posiadaczy certyfikatu?
Prezydent podpisał nowelizację ustawy dotyczącą programu 300+. To oznacza, że zapowiadane przez rząd zmiany wkrótce wejdą w życie. Na czym one polegają? Na co muszą przygotować się rodzice korzystający ze wsparcia państwa? Kiedy ruszy nabór wniosków?
Magda i Waldek Baszanowscy to para, która zaręczyła się w naszym programie. Obecnie wychowują syna Oliwiera. Co jeszcze zmieniło się w ich życiu? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Dzieci nie znają świata bez Internetu czy mediów społecznościowych. W czasie pandemii ogromna część ich życia przeniosła się właśnie do sieci. Ale korzystanie z sieci niesie za sobą pewne zagrożenia. Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w Internecie? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Zytą Czechowską i dr. Mikołajem Marcelą, autorami przewodnika "Jak nie zgubić dziecka w sieci?".
Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Jednak zanim posiadanie komórek stało się czymś normalnym, przez długi czas były zarezerwowane głównie dla biznesmenów. Były bardzo drogie i duże - trzeba je było przenosić w specjalnych walizkach. Jak na przestrzeni lat zmieniły się telefony komórkowe? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Klaudia Halejcio już wkrótce zostanie mamą. Z tej okazji odbyło się baby shower. Na imprezie pojawiło się najbliższe grono gwiazdy - jej mama i przyjaciółki.
Anna Wojciechowska była cenionym lekarzem, żoną, matką. Historia, której nie chciałby doświadczyć nikt, dotknęła całą rodzinę i wielu pacjentów doktor Ani. Jej nagła choroba i odejście było niespodziewane, a pustka, którą po sobie zostawiła, wydaje się nie do wypełnienia. Miała zaledwie 36 lat. Zmarła dwa tygodnie po narodzinach córki. – Nigdy nie przytuliła swojego dziecka – opowiada Justyna Wąsala-Gura, przyjaciółka Anny.
Z ustaleń portalu Prawo.pl. wynika, że pierwsze osoby straciły już pracę, bo nie chciały się zaszczepić przeciwko COVID-19. Eksperci wyjaśniają, że część pracodawców ma świadomość, że decydując się na taki krok, mogą przegrać w sądzie. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Przemysława Ligęzowskiego, radcę prawnego.
"Ślub od pierwszego wejrzenia" to program, który budzi ogromne emocje. Przez ostatnich 10 tygodni widzowie TVN7 śledzili losy uczestników eksperymentu. Zaskakujący finałowy odcinek pozostawił pewien niedosyt szczególnie, że to, co widzieliśmy na ekranie wydarzyło się pół roku temu.
PKP Intercity szykuje niespodziankę dla dzieci i ich rodziców. Już we wtorek, 1 czerwca 2021 r., spółka - z okazji Dnia Dziecka - wypuści specjalne bilety, które pozwolą najmłodszym pasażerom bezpłatnie jeździć pociągami należącymi do PKP Intercity. Kto będzie mógł skorzystać z bezpłatnych biletów na Dzień Dziecka?