Polski nauczyciel uznany za najlepszego na świecie. "Nasze lekcje nie polegają na czytaniu podręcznika"

Nauczyciel nagrodzony "Global Teacher Award"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mariusz Wojciński jest nauczycielem z pasją. Pracuje w szkole, w której prowadzi dwa wychowawstwa, uczy, jest administratorem informatycznym placówki, a ponadto zawsze znajduje czas, żeby zaangażować swoich uczniów w międzynarodowe projekty. W październiku został wyróżniony tytułem Global Teacher Award. O swojej pracy opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Mariusz Wojciński o Global Teacher Award

Mariusz Wojciński został uznany za najlepszego nauczyciela na świecie. - Nagroda jest przyznawana przez międzynarodową fundację, która mieści się w Indiach. Zorganizowana jest przez cały sztab ludzi. Są wybierani nauczyciele z całego świata. Wypełniamy specjalny formularz. Jesteśmy weryfikowani i na bazie tego przyznaje się później nagrodę - powiedział nasz gość.

Jego kandydaturę zgłosiła koleżanka po fachu, która pracuje w Grecji. - Od wielu lat współpracujemy z nauczycielami z różnych krajów przy różnych projektach międzynarodowych, stąd te znajomości, kontakty i możemy się wzajemnie polecać - wyjaśnił Mariusz Wojciński.

Mariusz Wojciński - nauczyciel z pasją

Mariusz Wojciński pracuje w niepublicznej szkole podstawowej, w której mieszczą się oddziały integracyjne. - Nasze dzieci są dziećmi wyjątkowymi. Jesteśmy jedyną placówką w regionie, która ma taki zespół uczniów i osiągnięcia - podkreślił.

Zdaniem nauczyciela kluczem w nauczaniu jest rozmowa z dziećmi. - Nasze lekcje nie polegają na czytaniu podręcznika, uczeniu się treści podręcznikowych, ale tak naprawdę na rozmowie, zrozumieniu siebie, poznaniu problemów, sytuacji życiowych - wyjaśnił. - Codziennie spędzam czas z młodzieżą, z którą pracuję, rozmawiając i zachęcając do różnych przedsięwzięć. W tym momencie mogę powiedzieć, że nie muszę ich zachęcać. Oni sami wychodzą z inicjatywą. Tak naprawdę to jest chyba największy przepis - dodał.

Nauczyciel przyszedł do studia z maskotką - kropelką wody, która jest częścią projektu, którego celem jest ochrona środowiska. Na czym on polega? Posłuchaj całej rozmowy z naszym gościem w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek-Linda/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości