Johanna Basford - jako komercyjny ilustrator - malowała czarno-białe wzory na opakowaniach od kosmetyków. Jej klienci żartowali, że jej prace byłby świetnymi kolorowankami. I tak się właśnie stało - Johanna została autorką kolorowanek dla... dorosłych. Pierwsza książka stała się wydawniczym hitem. Co sprawia, że jej kolorowanki cieszą się tak dużym powodzeniem? Czy dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Senkarze zdradziła, co będzie tematem kolejnej kolorowanki?
Dlaczego to właśnie Toruń stał się polską stolicą piernika i jaka jest historia powstania gwiazdy wśród pierników - toruńskiej Katarzynki? Zapraszamy na słodką wycieczkę do krainy pierników.
Każda ich rozmowa kończyła się kłótnią, ona chciała robić wszystko dynamicznie i szybko, a on był bardziej powściągliwy i musiał wszystko przemyśleć dwa razy... to prowadziło do konfliktów i "wyciągania starych brudów". Paulina Biernat postanowiła pomóc Paulinie i Dariuszowi. Czy to się jej udało, czy para nauczyła się rozmawiać ze sobą? Zobaczcie!
W Warszawie powstało miejsce, w którym każdy za darmo może zorganizować imprezę kulinarną dla najbliższych. Jest to Kuchnia Spotkań. Wybrała się tam dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Które z napotkanych przez nią gwiazd lubi imprezować w kuchni?
Mówi się, że za sukcesem każdego mężczyzny stoją kobiety. Ile jest prawdy w starym porzekadle? Zapytaliśmy o to naszych gości. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły dwie aktorki: Grażyna Wolszczak, Magdalena Boczarska oraz Kamil Janicki, historyk, który uważa, że kobiece rządy w Polsce to żadna nowość.
Konstanty Ildefons Gałczyński to jeden z najciekawszych polskich poetów. Mistrz groteski. Najbardziej znany z Teatrzyku Zielona Gęś. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z jedyną córką poety - Kirą, która opowiedziała historię miłości swoich rodziców oraz pokazała miejsca w Warszawie związane z poetą. Jakim człowiekiem był Gałczyński? Z jakiego powodu Pani Kira jedyny raz dostała od ojca lanie?
Są w życiu takie momenty, które uświadamiają dziennikarzowi Filipowi Chajzerowi, że jest starą truflą... czyli grzybem ;-) Wtedy, na przykład, gdy 10-latki chcą wysłać SMS telefonem z tarczą lub, gdy nastolatka próbuje wepchnąć kasetę w plastikowym pudełku do walkamana. Tym razem Filip Chajzer poszedł o krok dalej. Sprawdził, co by było, gdyby zabrakło internetu, a wszystkie smartfony stały się bezużyteczne. Sami zobaczcie, czy nastolatkowie potrafią korzystać z "analogowej" encyklopedii. Będziecie zaskoczeni!. A czy wiecie, kim był Gutenberg, co to takiego "ryżojad" i, jaka literka w alfabecie jest po "o"?
W Dzień Dobry TVN gościliśmy Natalię Kowalską, kierowcę wyścigowego oraz jej podopiecznych. Czy ten sport jest rzeczywiście niebezpieczny? Co czują rodzice, kiedy ich dzieciaki pędzą na torze wyścigowym z prędkością ponad 100 km/? Czy podczas treningów zdarzają się wypadki? Jakie trzeba spełnić warunki, by zostać kierowcą rajdowym?
Co zrobić w sytuacji, gdy gmina podniesie opłatę za użytkowanie wieczyste gruntu? Czym może być spowodowany wzrost kosztów? W jaki sposób walczyć o obniżenie stawki? Kto jest najbardziej narażony na wzrost cen? Zapytaliśmy o to Krzysztofa Rąpałę, radcę prawnego.
Goście Dzień Dobry TVN popper Maciej „Sheva” Mołdoch i yoyomachacz Jakub Mozgawa zostali kolejnymi uczestnikami finału 8. edycji „Mam Talent”, który obejrzymy już 28 listopada. Pierwszy z nich urzekł widzów elektryzującym tańcem, a drugi - występem z szalonym yoyo. Jak wygląda rywalizacja w trakcie zawodów poppersów? Czy można utrzymać się z pokazów z yoyo? Okazuje się, że Marcin Meller też ma coś wspólnego z yoyo ;)
Już wiosną w TVN będziemy mogli zobaczyć pierwszą polską edycję "MasterChef Junior" - najpopularniejszego na świecie programu kulinarnego z dziećmi w roli głównej. Maciej Dolega wybrał się do Krakowa, aby podejrzeć pierwszy casting do programu.
W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarkę śledczą i ekonomiczną Biankę Mikołajewską, która niedawno otrzymała jedną z najbardziej prestiżowych nagród w polskim dziennikarstwie - nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Bianka została doceniona za cykl artykułów na temat patologii w systemie SKOK-ów. Co poczuła, kiedy okazało się, że ludzie odpowiedzialni za te nieprawidłowości znowu triumfują? Komu dedykowała nagrodę? Dziennikarka opowiedział również, z czym musiała się zmagać podczas tropienia nieprawidłowości w SKOK-ach.
Pięć lat temu Krzysztof Wójcik, jako pierwszy i jedyny w historii teleturnieju Milionerzy, zdobył główną nagrodę. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak zmieniło się jego życie po wygraniu miliona złotych. Często wraca do tego momentu, kiedy usłyszał od Huberta Urbańskiego, że zdobył fortunę? Czy wydał już wszystkie pieniądze z Milionerów?
Nie każdy wie, że w Aleksandrowie Łódzkim pracują niezwykli urzędnicy, bo... futrzani. Należą do nich m.in.: pracownik umysłowy Blus, który dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Filipowi Chajzerowi zaprezentował się w rudym stroju służbowym oraz (naj)starszy specjalista do spraw monitoringu Hadi. Osobą, która ich zatrudniła jest burmistrz miasta Jacek Lipiński - człowiek o wielkim sercu.
W dzisiejszym odcinku programu "Rozmowy w toku" historia kanadyjskiej dziennikarki, która dla w 2008 roku została porwana dla okupu przez islamskich fundamentalistów. Jak dziś wygląda życie Amandy Lindhout? Czy uporała się ze strachem?
Aaron "Wheelz" Fotheringham urodził z rozszczepem kręgosłupa. W jego przypadku niepełnosprawność nie była ograniczeniem. Aaron wykonuje efektowne, ale i niebezpieczne triki na wózku. Kto zaprowadził go po raz pierwszy do skateparku i pokazał rampę? I dla kogo to robi? Z Aaronem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.
W naszym kąciku filmowym Andrzej Sołtysik polecił filmy, na które warto wybrać się do kina. Dziennikarz nie zapomniał również wspomnieć o ciekawych premierach telewizyjnych.
Mieszkańcy wsi Nieboczowy niedługo będą musieli się przeprowadzić. Dla niektórych nie jest to łatwa decyzja, gdyż w miejscowości mieszkają od kilkudziesięciu lat. Dlaczego cała wieś zostanie przeniesiona?
Rodzina Dzikowskich z Poznania przez 24 godziny na dobę transmituje swoje prywatne życie w internecie. Co było motywacją? Czy sprzedając prywatność można zarobić? Z jakim przyjęciem spotkał się ich pomysł na biznes? Mieczysław i Barbara Dzikowscy byli gośćmi Dzień Dobry TVN. Nasze studio odwiedziła także Małgorzata Bajko, psycholog.
Według jurorki Top Model Kasi Sokołowskiej Samuel Kowalski - ze względu na swoje warunki fizyczne - mógł dojść do finału programu. Niestety odpadł w ostatnim odcinku. Co się stało? Czy Samuel zamierza pracować w modelingu? Czy dla kariery zmieni swoje zasady, których nie ukrywał podczas programu? Kasię i Samuela gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Modelowi towarzyszyła siostra Estera. Czy w telewizji był tym samym człowiekiem co w domu?
Oficjalnie cenniki usług kościelnych nie istnieją, to za udzielone sakramenty zapłacić trzeba. Jak wycenić ślub, chrzest czy pogrzeb? Co tak naprawdę oznacza zwrot "co łaska"? Ile zwyczajem jest dawać pieniędzy? I dlaczego sakramenty nie są bezpłatne? Zapytaliśmy o to księdza Kazimierza Sowę.
Barbara Starska postanowiła przyjąć nazwisko swojej partnerki, z którą żyje w długoletnim związku jednopłciowym. Dlatego Pani Barbara złożyła odpowiedni wniosek do urzędu stanu cywilnego w Łodzi. Jej prośba spotkała się z odmową. Czy żyjąc w nieformalnym związku można przyjąć nazwisko partnera? Czy ma na to wpływ płeć drugiej połówki? Zapytaliśmy o to Lukę Szaranowicza, prawnika.
Julia Galusiakowska, Nicola Hyżyk, Monika Siwołowska reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej w akrobatyce sportowej. Ich dotychczasowym największym osiągnięciem jest 8. miejsce na Mistrzostwach Europy. Teraz nastolatki zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w marcu 2016 roku w Chinach. Niestety Polski Związek Akrobatyki Sportowej sponsoruje wyjazdy jedynie seniorom. Dziewczynki na własny koszt muszą znaleźć środki na wyjazd. Julia, Nicola i Monika razem trenerką Natalią Piróg odwiedziły studio Dzień Dobry TVN.
Zwyciężczyniami pierwszej polskiej edycji "Aplauz Aplauz!" zostały Anna i Kinga Gargul. Czy emocje po wczorajszym finale już opadły? Czy spodziewały się wygranej? Czyim pomysłem było zgłoszenie się do programu, mamy czy córki?
Harvard to jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Studiuje tam ponad 21 tysięcy studentów, a zajęcia prowadzi blisko 2,5 tysiąca wykładowców! Kinga Rusin wybrała się do Cambridge, w stanie Massachusetts, żeby dowiedzieć się, co trzeba zrobić, by stać się studentem tej uczelni. Po kampusie uniwersyteckim oprowadzili ją studiujący tam Polacy - Marta, Oskar i Maciej.
Nasz gość, Jarosław Kazberuk, to ośmiokrotny uczestnik Rajdu Dakar, jeden z najbardziej doświadczonych kierowców rajdowych w Polsce, a od niedawna także szczęśliwy mąż i ojciec. Na naszych kanapach zasiadł dziś w towarzystwie żony - Moniki Kazberuk! Jak wygląda życie z kierowcą rajdowym, skąd wziął się, na ich ślubie, szpaler dżudoków i dlaczego Jarosław w tym roku "odpuszcza Dakar"?
Jego babcia była szeptuchą. On sam jest tarocistą i wróżbitą. Ma też zdolność jasnowidzenia i przyciągania metalowych przedmiotów. Oto Jerzy Kopczyński, znany jako Ezoteriusz Maximus, człowiek magnes i człowiek wielu talentów. W programie Dzień Dobry TVN opowiedział o tarocie i magii, a także pokazał jak przyciąga przedmioty. Zobaczcie, jak "mistrz" przyciąga łyżeczkę i żelazko! :-)
UWAGA: Dziś piątek trzynastego!!! Wierzycie w przesądy? Jakie są najpopularniejsze? Jak odczarować piątek trzynastego? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Co się stanie, gdy czarny kot przejdzie komuś drogę? Czy ma znaczenie, z ktorej strony nadchodzi? ;-) Dlaczego nie powinno się przechodzić pod drabiną? Co czują ludzie, którzy pod nią przeszli? Na wszelki wypadek nie wychodźcie z domu i bądźcie z nami!
Barbara Prymakowska jest nazywana najszybszą babcią na świecie. Nic dziwnego - w maratonach jest zazwyczaj najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Mało tego, często na mecie melduje się wcześniej niż dużo młodsi zawodnicy. Największym jej osiągnięciem sportowym było zdobycie Mont Blanc. Miała wtedy 68 lat. Ale bieganie i wspinaczka to nie wszystko. Będziecie pod wrażeniem, kiedy dowiecie się, jakie inne sporty trenuje Pani Basia. O jakim trofeum marzy? Pani Basia pokazała nam również kolekcję swojej najcenniejszej "biżuterii". Gratulujemy! :)
Po wyborach parlamentarnych w sejmie pojawiły się nowe osoby. Wśród nich jest najmłodszy poseł tej kadencji Łukasz Rzepecki z Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszego dnia w sejmie towarzyszył mu Mateusz Hładki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN sprawdził wiedzę młodego polityka z zakresu historii Polski. Czy Pan Łukasz znał odpowiedzi na wszystkie pytania? Jak poseł zareagował na anonimowe komentarze internautów, które dotyczyły jego wieku? Czy według jego partyjnej koleżanki Krystyny Pawłowicz 23 lata to dobry wiek, aby być już w polityce? Zobaczcie, jakie rady mają dla niego inni posłowie.