Podobno Polacy coraz częściej zdradzają. Z badań wynika, że już niedługo problem zdrady dotknie cztery na pięć małżeństw już w ciągu 5 lat po ślubie. Dlaczego ludzie zdradzają? Czy obecnie zdrada jest bardziej akceptowana przez społeczeństwo? Jakie są najczęstsze symptomy zdrady? Zapytaliśmy o to socjologa Tomasza Sobierajskiego, seksuologa Monikę Staruch i detektyw Annę Figielską, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Z kim Marcin Prokop zamierza jutro zdradzić Dorotę Wellman?
Nastała moda na gładką męską klatę. Skąd się wziął ten trend? Z jakimi cechami charakteru łączy się ładne ciało? Czy Dorota Wellman preferuje mężczyzn z owłosioną klatą? Czy jest szampon do mycia włosów na klacie? ;) Czy goście Dzień Dobry TVN Mister Polski Rafał Maślak i dziennikarz radiowy Damian Michałowski depilują swoje klaty? Na naszej kanapie zasiadł również konsultant rozwoju osobistego Miłosz Brzeziński.
Zjawisko hejtu w sieci nasila się z roku na rok coraz bardziej. Kiedyś hejterzy byli anonimowi, a teraz już pod własnym imieniem i nazwiskiem nie wstydzą się życzyć komuś śmierci. Co kieruje hejterami? Kim są? Czy prawo chroni ofiary hejtu? Co zrobić, gdy nasze dziecko jest hejtowane? Czy można skutecznie namierzyć anonimowego hejtera? Gośćmi Dzień Dobry TVN był Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz prawnik Krzysztof Śmieszek.
O filmie "Obce niebo" głośno było na ostatnim festiwalu w Gdyni. Jego fabuła opowiada o losach polskich emigrantów w Szwecji. Tamtejsza opieka społeczna odbiera rodzinie dziecko. W rolach głównych zobaczymy Agnieszkę Grochowską i Bartłomieja Topę. Jednak odkryciem filmu jest grająca ich córkę dziewczynka. Jak pracę Basi Kubiak oceniają jej filmowi rodzice oraz reżyser filmu Dariusz Gajewski, prywatnie mąż Grochowskiej. Małżeństwo spotkało się na planie po raz drugi. Jak im się współpracowało?
W studiu Dzień Dobry TVN gościlismy Iwonę Buchner, właścicielkę domu aukcyjnego Polswiss Art, która w nabliższym czasie organizuje niezwykłą aukcję. Na licytacji będzie można zakupić dzieła z końca XIX i całego XX wieku, między innymi prace Jacka Malczewskiego. Ile warte są jego obrazy?
Krzysztof Charamsa w przeddzień Synodu przyznał się, że jest gejem i żyje w związku. Dlaczego akurat wtedy? Kapłan nie będzie mógł pełnić dalej funkcji w Kongregacji Nauki Wiary oraz nie będzie już mógł nauczać na papieskich uniwersytetach. Z księdzem o jego coming outcie porozmawiała reporterka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda - Zaleska. Z kolei w studiu Dzień Dobry TVN o powodach zwolnienia księdza z wykonywanych funkcji w stolicy apostolskiej porozmawialiśmy z publicystą katolickim Piotrem Żyłką.
Gościem Dzień Dobry TVN był Jacek Gessek. Na co dzień Pan Jacek wsłuchuje się w serca pacjentów toruńskiego szpitala. Drugą pasją kardiologa jest muzyka. Lekarz niedawno wydał swoją debiutancką płytę. Jak na jego zamiłowania muzyczne reagują jego pacjenci, a jak inni lekarze? I jakie piosenki śpiewa swoim podopiecznym Jacek Gassek?
Gościem Dzień Dobry TVN był Jacek Podemski. Prowadzący "Wstęp wzbroniony" w TVN Turbo zdradził, gdzie należy jechać, by znaleźć coś wartościowego. Od czego powinniśmy zacząć poszukiwania skarbów? Czy poszukiwaczom należy się znaleźne i dlaczego znalezione "skarby" należy oddać do muzeum? A czy Wam, udało się kiedyś znaleźć coś wartościowego?
Gościem Dzień Dobry TVN był Łukasz Pietraszkiewicz. Polak kilkanaście lat temu wyjechał do Londynu do pracy na zmywak. Tam skończył studia i został wykładowcą języka angielskiego. Obecnie Łukasz jest finalistą brytyjskiej edycji programu „Top Model”. Dlaczego zgłosił się do programu? Kto go do tego namówił? I jak zmieniło się jego życie?
Czas to pieniądz. Niestety stawki, jakie oferują pracodawcy przy zatrudnieniu na umowie śmieciowej bywają śmiesznie niskie. Co więcej, są one zupełnie nieadekwatne do ponoszonych przez nas kosztów materialnych i emocjonalnych. Na ile godzinę swojej pracy wyceniają warszawiacy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
W najbliższym sezonie Zbyszek Bartman będzie grał w lidze chińskiej. Jego nowy klub to Chinese Sichuan. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej udało spotkać się z siatkarzem i jego żoną Joanną tuż przed wylotem do Chin. Co dostali od Dzień Dobry TVN? Co Asia zamierza robić w Chinach? Czy znają już kilka słów po chińsku? Co wiedzą o miejscu, w którym będą mieszkać? Trzymamy kciuki za Zbyszka i Asię :)
Zdarzyło się Wam pomylić numer konta bankowego? Chcieliście odzyskać swoje pieniądze, ale nie wiedzieliście gdzie ich szukać? Gość Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 Biznes i świat Paweł Blajer radził, jak postępować w podobnej sytuacji. Czy możliwe jest odzyskanie źle przesłanych pieniędzy? Dlaczego dla banku liczy się tylko numer konta? Jak zmieniły się przepisy? Poznajcie prosty sposób na uniknięcie pomyłek przy wpisywaniu numeru konta.
Specjalizowali się w zamachach, tajnych operacjach i doskonałe władali mieczem. Wojownicy ninja znani są całemu światu i występują nie tylko na ekranie. Doszły nas słuchy, że na warszawskim Grochowie pojawił się jeden z nich. Sprawdziliśmy to i okazało się, że to prawda. Cezary Roman to jedyny w swoim rodzaju wojownik, którego możecie spotkać na ulicy. Zobaczcie jak wygląda i skąd wzięła się jego pasja. Czy aktywny tryb życia podczas ciąży mamy Czarka miał wpływ na jego zainteresowania? Jakie reakcje wzbudza wśród przechodniów? A jak reaguje policja?
Panuje pogląd, że mężczyźni są wzrokowcami. Zapewne z tego powodu wiele kobiet robi wszystko, aby poprawić swoją urodę. Niestety są wśród nich takie, które z tym przesadzają. Tuning jest dla nich dużo ważniejszy niż praca nad rozwojem intelektu. Gości Dzień Dobry TVN: terapeutę Roberta Rutkowskiego i siedmiokrotnego mistrza świata w windsurfingu Wojciecha Brzozowskiego zapytaliśmy, co mężczyźni cenią w kobietach. Dlaczego kobieta stuningowana może onieśmielać mężczyznę?
Filmoznawca Andrzej Sołtysik tradycyjnie już przed zbliżającym się weekendem polecił widzom Dzień Dobry TVN filmowe nowości. Czy warto wybrać się do kina na Marsjanina w reżyserii Ridleya Scotta i Wizytę M. Nighta Shyamalana? TVN Fabuła nie zapomina również o tych, którzy do kin udać się nie mogą - zobaczcie, co możecie obejrzeć w najbliższą niedzielę.
Niepozorne selfie stanowią spore zagrożenie dla życia. Zwykłe robienie "zdjęć z rąsi" zabiło w tym roku więcej osób niż rekiny. Dlaczego robimy selfie? Czy to wynik tego, że jesteśmy generacją ludzi niedopieszczonych i lubimy się wykąpać w "lajkach"? Dlaczego głupie rzeczy zyskują największą popularność w internecie? Zapytaliśmy o to psycholog Małgorzatę Chorzewską, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Typograf, twórca trzeciej najchętniej ściąganej czcionki w serwisach internetowych Łukasz Dziedzic pozwolił zajrzeć widzom Dzień Dobry TVN do swojego pisanego królestwa. Pokazał nam, jak wygląda proces projektowania liter. Ile czasu mu to zajmuje? Jak długo trwał najdłuższy proces realizacji? Dlaczego w ogóle zajął się projektowaniem liter, przed czym uciekał?
W kolejnym odcinku Rozmów w Toku Ewa Drzyzga zajęła się problemem dopalaczy. Zaprosiła do swojego studia osoby, które nie potrafią ich rzucić. Czy ten problem dotyczy tylko nastolatków? Czy goście programu zdawali sobie sprawę, że zażywanie dopalaczy prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu.
Noe, Nel i ich tata Kazimierz na morzu spędzili 3137 dni, dwanaście razy przekraczali równik i każdy dzień był dla nich przygodą. Kiedy zaczęła się ich morska podróż? Skąd się wziął pomysł na takie życie? Dlaczego po wyruszeniu w morze mama dzieci postanowiła zejść na ląd? Jak Noe i Nel radzili sobie z nauką? Jakie miejsca wspominają najlepiej? Rodzina podróżników dwa lata temu zeszła na ląd - czy są teraz szczęśliwi? Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.
Picie zalecanej ilości wody jest pożyteczne dla organizmu. Tymczasem Polacy piją jej coraz mniej. Z tego powodu - z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii - zorganizowano ogólnopolską społeczną kampanię edukacyjną Wybieram wodę! Ile litrów wody dziennie powinniśmy pić? Czy woda w nadmiernej ilości nie wypłukuje z nas potrzebnych minerałów? W Dzień Dobry TVN gościliśmy ambasadorkę akcji Justynę Steczkowską oraz dr inż. Danutę Gajewską - Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Michał Bączyk i Paweł Czyż - młodzi naukowcy, którzy badali zachowania pojedynczych i sprzężonych oscylatorów. Nie mając jeszcze matury, zdobyli tytuł najlepszych Młodych Naukowców w Unii Europejskiej. Skąd wziął się pomysł na ich projekt badawczy i dlaczego akurat taki? Czym młodzi naukowcy zajmują się po lekcjach i czy znajdują czas na "taniec na barze"? Dlaczego myślą o studiach poza granicami Polski? Życzymy obojgu dalszych sukcesów!
Używanie ich maszynki do golenia, pozostawione w wannie włosy, wyjadanie z talerza, czy zasypianie na filmach? Jak myślicie, co najbardziej wkurza mężczyzn w kobiecych zachowaniach?
Pozuje na ściankach, udziela wywiadów i zbiera "lajki" na Instagramie. Dr Mike z USA zyskał miano najprzystojniejszego lekarza. Jakie ma plany na przyszłość? Czy wiąże je z showbiznesem? Co daje mu obecność na czerwonym dywanie. Z lekarzem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że dr Mike ma powiązania z Polską.
Tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego na rynku nieruchomości robi się gorąco. W gazetach i internecie pojawia się wtedy mnóstwo ogłoszeń w sprawie wynajmu. Proponowane studentom warunki mieszkaniowe i ceny są bardzo różne. Jak nie dać się wrobić w lokum, które nie nadaje się do zamieszkania? Na co zwracać uwagę oglądając mieszkanie? Co to jest lista adresowa? Gościem Dzień Dobry TVN był ekspert rynku nieruchomości Maciej Górka.
Gość Dzień Dobry TVN Marek Zmysłowski znalazł się na liście dziesięciu najbardziej wpływowych ludzi w afrykańskiej branży technologicznej. Jak znalazł się Afryce? Czym się tam zajmuje? Ile miał lat, kiedy zarobił swoje pierwsze pieniądze? Czy wszystkie jego przedsięwzięcia biznesowe kończyły się sukcesem? Czy prawo nigeryjskie sprzyja rozwojowi biznesu? Czy ma czas na zwiedzanie Nigerii?
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska rozmawiała z Piotrem Żyłką - dziennikarzem i blogerem, który zaznał niezwykłego zaszczytu. Otrzymał list prosto z Watykanu! Jaką drogą dotarł do niego list? Dlaczego opieczętowany był "groźnymi" pieczęciami? Jak zareagował po otrzymaniu listu?
Jeże są bardzo pewne siebie i z tego powodu trafiają do ośrodka rehabilitacyjnego, który prowadzi Pan Jerzy. Pan Jerzy jest dla swoich podopiecznych jak ojciec, a nawet można śmiało powiedzieć, że jak matka. Pod jego czujnym okiem jeże dochodzą do siebie. Jakim zwierzęciem jest jeż? Jak jeże Pana Jerzego reagują na Gazetę Wyborczą, a jak na Rzeczpospolitą? Którą z nich lubią poślinić i wymemłać? Dlaczego poznańskie jeże mają gorzej od tych warszawskich? Z Panem Jerzym spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Coraz więcej młodych matek ma problemy z powrotem do pracy. Tracą zatrudnienie lub spotykają się z dyskryminacją ze strony pracodawców. Jakie korzyści wniesie nowelizacja prawa pracy, która w życie wejdzie już od stycznia 2016 roku? Zapytaliśmy o to eksperta Dzień Dobry TVN adwokata Lukę Szaranowicza.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Aslı Erdoğan. Turecka pisarka i działaczka na rzecz ochrony praw człowieka, która poszukując prawdy dziennikarskiej zmuszona była uciec ze swojej Ojczyzny. Dlczego przybyła do Krakowa i przed czym chciała się schronić? Z jakich powodów została zwolniona ze swojej pierwszej pracy? Autorka wielu powieści, powiedziała nam także, czy planuje kiedykolwiek wrócić do Turcji. Jak jej zdaniem możemy pomóc uchodźcom?
Natura w rozwoju małego człowieka jest niezwykle istotnym elementem. W myśl tej idei powstała niezwykła szkoła: "Naturalna Szkoła" w Wyrach w województwie Śląskim. Nie ma tam ławek, podziału na klasy i nie przykleja się dzieciom "łatki" w postaci ocen. Nie ma również przymusu. Jak więc wygląda nauka w takim miejscu? Czego dzieciaki mogą się tam dowiedzieć? Czy matematyka w zgodzie z naturą może być przyjemnym doświadczeniem? Dyrektorka i założycielka szkoły Magdalena Bacławska opowiedziała, jak zrodził się pomysł na taką szkołę. Czy więcej przestrzeni do naturalnego rozwoju i obcowanie z przyrodą o każdej porze roku to szansa na lepszy rozwój naszych dzieci? Co o tym sądzicie?