Styl życia

  Styl życia

  Telewizja TVN Turbo już po raz drugi ogłasza plebiscyt na najbardziej męski produkt roku. Jury i widzowie zdecydują, co ich zdaniem kręci mężczyzn i jakie gadżety zasługują na miano "Męskiej Rzeczy".

  Wakacje nad polskim Bałtykiem... zachmurzone niebo, wzburzone fale i ciągnące się w nieskończoność wydmy - to inspiracje Macieja Zienia w kolekcji wiosna-lato 2009.

  Paulina Lenda ma 15 lat. Od dwóch lat, jak mówi, śpiewa na poważnie. Najbardziej lubi tzw. czarne rytmy. Wystąpiła w programie "Mam talent" i zauroczyła swoim występem jury oraz widzów.

  "Jaskółeczka" to gospoda, którą otworzyli niepełnosparwni należący do stowarzyszenia Wzajemna Pomoc. Praca w restauracji jest dla nich świetną motywacją do wyjścia z domu i kontaktu z ludźmi, którego bardzo potrzebują.

  Agnieszka Niedziałek wystąpiła w programie "Mam Talent" razem ze swoim psem o imieniu Taj. Duet zaprezentował układ "taneczny". Oczywiście gwiazdą był Taj.

  Magdalena Żakowska już w najbliższą niedzielę startuje w Poznańskim Maratonie. Jak mówi, boi się, że nawali i będzie miała gorszy czas niż na treningach. Przygotowywała się długo, ale jest bardzo niepewna. Co Kuba Wesołowski i Przemysław Saleta, którzy także biegli w maratonie, poradzą Magdzie?

  Brytyjskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej zaapelowało do firm kosmetycznych, aby te w reklamach swoich produktów nie używały zdjęć obrabianych cyfrowo. Zdaniem Towarzystwa nienaturalnie "poprawione" zdjęcia modelek powodują, że rzesze kobiet starają się uzyskać takie same kształty. Najczęściej kosztem własnego zdrowia. O cyfrowym poprawianiu zdjęć i chirurgii plastycznej rozmawialiśmy z Katarzyną Piekarską, Tomaszem Jacykowem oraz Andrzejem Sankowskim.

  Już po raz 11 przyznano nagrody magazynu "Elle". Wyróżnienia otrzymali m.in.: Marta Żmuda-Trzebiatowska, Marcin Dorociński i Tomasz Raczek. Krytyk filmowy nie bał się publicznie przyznać do tego, że jest gejem. Zamiast społecznego potępienia zbiera gratulacje i mówi, że było warto.

  Bronisława Fitak-Chodyna, uczestniczka programu Mam talent, z jednego arkusza papieru potrafi zrobić 450 różnych kompozycji. Dzięki temu znalazła się w "Księdze rekordów Guinnesa". Swój talent prezentował nawet w Japonii i USA.

  Z najnowszych badań warszawskiej Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej wynika, że praca w wielkiej korporacji kradnie życie. Autorzy raportu przepytali pracowników 13 banków i 21 koncernów w Warszawie i innych miastach. W ten sposób powstał portret 30-latka.

  W wyprawie na Kilimandżaro brało udział dziewięć osób, w tym trzy na wózkach inwalidzkich i jedna osoba niewidoma. Na szczyt góry weszło tylko pięć osób, ale uczestnicy wyprawy i tak uznali to za sukces, bo najważniejsze dla nich było podjęcie wyzwania. Gościem Dzień Dobry TVN był jeden z uczestników wyprawy Jan Mela.

  Agnieszka Wosińska, jak każda kobieta, ma potrzebę spędzenia czasu tylko w babskim gronie. Gdy jeszcze takich miejsc nie było, wraz z koleżankami aktorkami często organizowała sobie babskie śniadania. Z kolei aktorka Katarzyna Zielińska z przyjaciółkami chodzi na wyprzedaże.

  13-letni Adam Radziszewski wystąpił w programie "Mam talent". Zaśpiewał pieśń patriotyczną "Ułani", którą podbił serca jurorów. Jednak nie przeszedł do półfinału. Dlaczego?

  Jak być superdziadkiem? To pytanie zadaliśmy w Dzień Dobry TVN dziadkom: prezenterowi Zygmuntowi Chajzerowi oraz aktorowi Markowi Siudymowi.

  Strach przed porażką w pracy lub kompromitacją w łóżku - to według psychologów najczęstsze leki mężczyzn. Jednak lista męskich lęków jest o wiele dłuższa. Na dalszych miejscach znajduje się strach przed ojcostwem, łysiną i małżeństwem.

  Czy przyjaźń w polityce jest możliwa? Według psychologa Wojciecha Eichelbergera, nawet w największej męskiej przyjaźni jest miejsce na konflikt, zawsze jest jednak szansa na jej odratowanie. Zawsze istnieje możliwość na ponowne zjednoczenie - mówi gość Dzień Dobry TVN.

  66 proc. Polek nie oszczędza na emeryturę, a 53 proc. kobiet w ogóle nie myśli o emeryturze. 15 proc. kobiet emerytura kojarzy się z brakiem pieniędzy i niedostatkiem. I wreszcie, dlaczego kobiety mają niższą emeryturę od mężczyzn?

  Rodzina Skalskich z Poznania to szewcy od blisko stu lat. Rodzinny interes założył w 1921 roku Wojciech Skalski. Dziś opiekuje się nim jego wnuk - Janusz Skalski. Na czym polega praca szewca przyglądał się dla nas Vito Casetti.

  Andrea Bocelli, śpiewak klasyczny, jeden z trójki wielkich tenorów zaprosił ekipę Dzień Dobry TVN do siebie. Aleksandra Bajka przeprowadziła z nim wywiad, w którym wyjawił nam sekrety swego domu, leżącego w samym sercu Toskanii.

  Rockowy zespół Emergency Band powstał z inicjatywy dwóch lekarzy, dawnych kolegów z lat studenckich, którzy postanowili powrócić do młodzieńczej pasji, którą była muzyka. Gra pozwala im odreagować stres związany z pracą, w której odpowiadają za zdrowie i ludzkie życie.

  Czym jest wczesna edukacja? To inwestycja w przyszłość dziecka. Wystarczy tylko mądrze spędzać czas z dzieckiem, ale najpierw trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Temu właśnie służą warsztaty organizowane przez Dorotę Szymborską, redaktor naczelną portalu www.wczesnaedukacja.com.

  Trzech mieszkańców Bielska-Białej rok temu założyło portal www.mojeciuchy.pl, który umożliwia wymianę ubrań bądź ich odsprzedanie. Na pomysł serwisu wpadli w pubie, kiedy usłyszeli, jak znajome narzekały, że nie mają pieniędzy na nowe ciuchy.

  Maturzystki z sosnowieckiego Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru szyją szale, czapki i rękawiczki dla Diora i Chanel. Staż we Francji to nagroda za dobre oceny, ale i szansa na karierę w świecie mody.

  Nasi goście pewnego dnia zdecydowali się uwolnić od monotonnego życia i zajęli się realizacją swoich marzeń. Opowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN o trudnościach związanych z podjęciem takiej decyzji.

  Anna i Arkadiusz swoją szklaną harfę wykonali samodzielnie. Obecnie składa się ona z 57 kieliszków różnej wielkości i jest najprawdopodobniej największą tego typu harfą na świecie.

  W materiale przedstawiamy polskiego kucharza, który odniósł sukces w Portugalii. A w studio Dzień Dobry TVN Pascal Brodnicki, znany kucharz, który zdetronizował polskiego schabowego.

  Książka "Więźniowie, Ekwador, kokaina i.." napisana została ku przestrodze, by ustrzec ludzi przed popełnieniem błędu, który może bardzo wiele kosztować.

  24 października odbyła się uroczysta premiera filmu i książki pod tytułem "Tischner - życie w opowieściach". Wspomnienia najbliższych zawarte w tym obrazie pozwalają widzowi poznać ludzi i fakty związane z życiem ks. Tischnera.

  Młode pary prześcigają się w pomysłach na oryginalny ślub. Zapraszamy do wysłuchania historii par, które pobrały się w dosyć nietypowych okolicznościach.

  Kobiety wikłają się w niekorzystne dla siebie związki, bo z poprzednich nie wyciągają wniosków. Mężczyźni niebezpieczni i tajemniczy ekscytują kobiety, dlatego te ich wybierają. Czy kobieta jest w stanie zmienić swoje preferencje na tyle, by mimo wcześniejszych niepowodzeń, stworzyć w końcu udany związek?