Styl życia

  Styl życia

  Dziś w studiu Dzień Dobry TVN mieliśmy okazję gościć niezwykłą osobę, panią Joannę Szczepkowską, którą znacie jako aktorkę.. ale czy wiedzieliście o jej wielkiej przyjaźni z ks. Popiełuszki? Posłuchajcie tej ciekawej historii.

  W błędzie są Ci, którzy myślą, że kłótnie są domeną kobiet. Mężczyźni równie często wchodzą w konflikty między sobą, co kobiety. Z tym, że robią to w inny sposób. Czy wyobrażenie o kłótniach, które kończą się rękoczynami, a później podaniem ręki i zakończeniem sprawy jest prawdziwe? O tym porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Marcinem Mellerem, redaktorem naczelnym Playboya, publicystą Jerzym Iwaszkiewiczem i dziennikarzem muzycznym Piotrem Metzem.

  W tym odcinku "Mody Polskiej" pokazujemy, jak Polki ubierają się na co dzień. Jakie rzeczy wkładają idąc do sklepu, na zakupy lub do pracy? Jeżeli chcesz pochwalić się swoim stylem, wyślij do nas - na adres: modapolska@tvn.pl - swoje zdjęcie.

  Bohaterką kolejnego odcinka cyklu "To działa na ciała" jest Jolanta Nowicka. Największą bolączką Pani Jolanty był podwójny podbródek, który usunięto za pomocą lipolizy. Ujędrniono jej także skórę twarzy i delikatnie powiększono usta. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy lekarzy, którzy zajęli się pacjentką: Dżuliettę Kiworkową, stomatologa z Elektoralna Dental Clinic oraz Marcina Ambroziaka, dermatologa z Kliniki Estederm.

  "Miłość, kobieta i małżeństwa w XIX wieku" Agnieszki Lisak czy "Udręki pewnej kasjerki"? Którą książkę wybierzesz, to zależy tylko od Ciebie. Zobacz, dlaczego Anna Dziewit poleca w Dzień Dobry TVN obie książkowe pozycje.

  Z Sandrą Lewandowską, Karoliną Korwin Piotrowską i Karoliną Wajdą porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, czy dojrzały do tego, by założyć rodzinę. Czy czują, że otoczenie i bliscy wywierają na nie presję w tej kwestii? Czy czują, że coś utraciły nie decydując się na macierzyństwo?

  Skłonność do łysienia wynika z uwarunkowań genetycznych, diety, i sposobu życia. Nie ma skutecznych sposobów zatrzymania tego procesu. Są za to sposoby, które pozwalają skutecznie ukryć kłopotliwy problem. O sposobach na łysienie i o tym, czy mężczyzna musi mieć burzę włosów na głowie, żeby czuć się atrakcyjnie, rozmawialiśmy w DDTVN m.in. z Pawłem Stasiakiem i Vito Cassetim.

  Z uprawianiem sportu powinna iść w parze odpowiednia dieta. Dobrze dobrane składniki odżywcze mają ogromne znaczenie, bo wpływają na efektywność wykonywanych ćwiczeń. Sportowców wyczynowych podczas treningu prowadzi nie tylko trener, ale i dietetyk. Po ostatnich sukcesach Adama Małysza na olimpiadzie w Vancouver, skoczek zdradził, co jest bazą jego diety. Mimo tego, że liczy kalorie, to pozwala sobie na ulubioną kaczkę z jabłkami.

  Bohaterką kolejnego odcinka cyklu "To działa na ciała" jest Jolanta Nowicka. Największą bolączką Pani Jolanty był podwójny podbródek, który usunięto za pomocą lipolizy. Ujędrniono jej także skórę twarzy i delikatnie powiększono usta. Czy jest zadowolona ze swojej przemiany?

  Czy kobiety wstydzą się mówić o zmianach, jakie w nich zaszły po urodzeniu dziecka? O tym, jak silna jest presja szybkiego powrotu do idealnej formy porozmawialiśmy z naszymi gośćmi: Dominiką Dromlewską-Żmijewską, mamą ośmiomiesięcznego Władka, Małgorzatą Kostrzewską-Rozenek, która teraz jest w drugiej ciąży i Aldoną Orman, mamą Idali.

  W "Modzie Polskiej" każdy znajdzie coś dla siebie. Dziennikarka Anna Puślecka i stylista Tomasz Jacyków pokazali w dzisiejszym programie najciekawsze, ich zdaniem, stylizacje nadesłane na skrzynkę modapolska@tvn.pl Czy zgadzacie się z ich wyborem?

  Pierwsze zmarszczki wokół oczu, przebarwione zęby i piersi, które straciły jędrność... takie problemy ze swoim ciałem miała Małgorzata Świrska. Dzięki udziałowi w cyklu "o działa na ciała" przeszła metamorfozę, z której jest bardzo zadowolona. O zabiegach, którym została poddana porozmawialiśmy z dermatologiem Marcinem Ambroziakiem i dr Jolantą Cyburt.

  Co sądzimy o związkach, które po latach konkubinatu decydują się na ślub? Co motywuje ich do tej zmiany? Względy ekonomiczne, wygoda, presja społeczna, a może prawdziwe uczucie? Naszymi gośćmi byli: Katarzyna Dańska-Janowska, która po długoletnim związku z Robertem Janowskim wyszła za niego za mąż, Andrzej Grabowski, który ponownie po latach odnalazł nową miłość i Barbara Stanisławczyk.

  Jak to jest kiedy kobieta z implantami w biuście decyduje się na karmienie dziecka piersią? O medycznych aspektach takiej sytuacji opowiedział nam chirurg plastyk dr Andrzej Sankowski. Swoimi doświadczeniami z powiększaniem biustu, karmieniem piersią i pozbyciem się implantów podzieliła się z nami aktorka Magdalena Modra.

  Dziś w Dzień Dobry TVN końcowa odsłona metamorfozy 34-letniej aktywnej zawodowo żony i matki dwójki dzieci Pani Małgorzaty Świrskiej z Legionowa koło Warszawy. Nową fryzurą Pani Małgorzaty zajęła się Justyna Kordek z VIP ROOM, zaś pieczę nad stylizacją objął nasz stylista Tomasz Jacyków. Sami oceńcie końcowy efekt.

  Najlepszym degustatorem piwa spośród 2000 zawodników z całego świata okazała się kobieta. To Polka, Joanna Wasilewska, która pracuje w białostockim browarze. Więcej o swoim niecodziennym zawodzie opowiedziała nam dziś w studiu Dzień Dobry TVN.

  Dziś w Dzień Dobry TVN przedstawiamy zespół "Sami", który w naszym studiu wykonał utwór "Sernik". Ten utwór promuje też ich nową płytę. Jak oceniacie ich występ?

  W Polsce iluzja wciąż kojarzona jest z cyrkowymi popisami. Stereotyp ten obala grupa Metamorphosis, która wystąpiła dziś w Dzień Dobry TVN. Oceńcie, czy podoba się Wam iluzja w ich wykonaniu.

  Jeden z niemieckich magazynów kobiecych zaprosił do sesji zdjęciowej "modelki" z ulicy. Swoją decyzję redaktor naczelna tłumaczy faktem, że czytelniczki nie chcą już oglądać rzeczywistości, która ich nie dotyczy. Magazyny nadal, bowiem promują szczupłe i wysokie modelki, a przecież przeciętna kobieta tak nie wygląda. Czy profesjonalne modelki mogą czuć się zagrożone?

  Włoski Vogue okrzyknął ją talentem nowego pokolenia. Paryż zachwyca się jej projektami. Jej buty podbijają świat. Dominika Nowak, jako pierwsza na świecie i, jak na razie jako jedyna, projektuje buty z sierści zwierząt. Jak powstają te nietypowe kolekcje i czy w Polsce cieszą się zainteresowaniem? Dominikę Nowak gościliśmy w Dzień Dobry TVN!

  W dzisiejszym odcinku Mody Polskiej Tomasz Jacyków i Anna Puślecka przedstawiają stylizacje na karnawał i na... stok. Które uznali za najlepsze? Przypominamy również, że czekamy na kolejne zgłoszenia. Piszcie do nas i wysyłajcie swoje zdjęcia na adres: modapolska@tvn.pl

  Dwudziestu jeden chińskich multimilionerów zapłaciło 10 tys. euro, by wziąć udział w balu, podczas którego szukali żony. Jakiej żony szukają mężczyźni sukcesu? Jakie cechy powinna mieć żona milionera? Na te pytania odpowiedzieli w Dzień Dobry TVN: dwukrotnie żonaty polski poseł i milioner Janusz Palikot, Marek Król, były redaktor naczelny tygodnika "Wprost" i Katarzyna Frank- Niemczycka, żona Zbigniewa Niemczyckiego.

  Mężczyźni lubią swój wizerunek męskich, silnych i kontrolujących sytuację osób. W ten sposób starają się też wychowywać swoich potomków, bo sami, jako synowie otrzymali wzór od ojców. Niemniej jednak są istotami ludzkimi, ze wszystkimi wadami i zaletami. O to czy pozwalają sobie na chwile słabości zapytaliśmy naszych gości: Mariusza Czerkawskiego, Macieja Damięckiego i Karola Okrasę.

  Tydzień temu w sobotę, w Chile zakończyły się mistrzostwa świata, w których Sebastian Kawa z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego wygrał cztery z ośmiu konkurencji i obronił tytuł mistrza świata w wyścigach szybowcowych. To już jego trzeci z rzędu tytuł! Kim jest na codzień? Tego mogliście się dowiedzieć w dzisiejszym Dzień Dobry TVN.

  W styczniowym wydaniu magazynu "V" ukazała się sesja "puszystych" modelek, dziewczyn w rozmiarze 42-44. O tym czy kanony piękna zaczynają się zmieniać rozmawialiśmy dziś z naszymi gośćmi: Violą Śpiechowicz i Moniką Ambroziak.

  Czy nieogolony mężczyzna to mężczyzna zaniedbany? Czy prezenter telewizyjny z jednodniowym zarostem swoim wyglądem okazuje brak szacunku dla widzów? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Łukasza Grassa, dziennikarza TVN 24 i Oliviera Janiaka, prezentera i redaktora naczelnego magazynu "Male Man" po tym, gdy jeden z widzów napisał do nas w tej sprawie.

  Naukowcy z sopockiego oddziału SWPS, pod przewodnictwem prof. Hanny Brycz, przeprowadzili badania na temat - uwaga - "kłusownictwa seksualnego". Co to takiego? To zdobywanie partnera, który już jest stałym związku. Cudzy partner "smakuje", jak zakazany owoc, i przez to jest bardziej pociągający. Wyniki polskich naukowców potwierdzają amerykańskie badania, które dowodzą, że najbardziej pożądany mężczyzna to ten, który jest już zajęty.

  Z zaproszonymi do studia Dzień Dobry TVN gośćmi - Beatą Pawlikowską, Ewą Kuklińską i Cezarym Szczygielskim - porozmawialiśmy o tym, dlaczego w ludziach tkwi potrzeba posiadania wnuków? Skąd w polskim społeczeństwie przywiązanie do tradycyjnych ról? I czy wnuki są gwarancją spokojnej i szczęśliwej starości?

  W 2006 r. Jakub Bonecki został finalistą Oskarów Fashion. Rok później zajął drugie miejsce w kategorii "projektant mody". Tak rozpoczęła się kariera młodego projektanta. Choć zaistnienie w świecie mody nie jest łatwe, Jakub Bonecki może się pochwalić współpracą ze znanymi klientkami. Pojawiły się także plotki, że zaprojektuje suknię ślubną dla Dody.