Styl życia

  Styl życia

  31 października jest Światowym Dniem Oszczędzania, a u Polaków, zamiast rosnąć oszczędności, rosną długi.. W studiu "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Karpa-Świderek przybliżyła nam sytuację polskich dłużników i oceniła jak wypadają na tle całego świata kredytów.

  Eksperci jednego z zakładów ubezpieczeniowych sporządzili listę najchętniej kradzionych przedmiotów z naszych mieszkań. Przekonaj się, co najbardziej interesuje włamywaczy! W studiu "Dzień Dobry TVN" gościliśmy rzecznika Komendy Głównej Policji Mariusza Sokołowskiego i Marka Ksieniewicza.

  Pokój w tunezyjskim hotelu nie spełniał standardów z oferty biura podróży? Linie lotnicze zagubiły Twój bagaż na lotnisku w Barcelonie? Lot został opóźniony lub odwołany ze względu na strajki załogi? Napisz reklamację. Alicja Tatarczuk - Nowik z Europejskiego Centrum Konsumenckiego opowiedziała dziś w Dzień Dobry TVN jak to zrobić.

  Jak upiąć włosy do ślubu? Pokręcić je czy może wyprostować? Jakie fryzury są najmodniejsze w tym sezonie? Czym panna młoda powinna ozdobić włosy kwiatami, perłami czy może kryształami Swarovskiego?

  Australijski rząd zalecił rodzicom oraz placówkom wychowawczym w tym kraju, by nie pozwalały oglądać telewizji dzieciom poniżej 2 roku życia. Czy oglądanie telewizji może zaszkodzić dzieciom?! Jak ten pomysł skomentowali w studiu Dzień Dobry TVN nasi goście: Łukasz Grass, Beata Chmielowska - Olech oraz Dorota Zawadzka?

  Kawa rozpuszczalna to tylko aromat, keczup nie ma w sobie pomidorów, a w parówkach cielęcych znajdziemy zaledwie śladowe ilości tego mięsa. Nie dość, że skład produktu ma się nijak do tego, czym tak naprawdę jest, to jeszcze za sprawą reklamy jesteśmy wprowadzani w błąd. Na co zwracać uwagę, żeby świadomie robić zakupy?

  Projektując bibliotekę należy pamiętać o tym, że książek w naszym mieszkaniu przybędzie, dlatego półek powinno być odpowiednio więcej. Na początek liczymy książki i dzielimy je tematycznie. Później trzeba zmierzyć wysokość najwyższych książek, żeby zaplanować odległość pomiędzy półkami.

  Wychowując szczeniaka czy też małego kotka musimy być - przede wszystkim - konsekwentni. Konsekwencja jest zresztą kluczem do sukcesu we wszystkich dziedzinach życia - wyjaśnia lekarz weterynarii dr Dorota Sumińska. Czy jesteśmy w stanie wychować dorosłego zwierzaka?

  Bieganie staje się coraz popularniejsze. Coraz więcej wielkich firm organizuje imprezy biegowe. Jak przygotować się do takiego wyczynu, aby niue zaszkodzić samemu sobie? O jej metody zapytaliśmy wielką miłośniczkę sportu - Kasię Bujakiewicz.

  Z Ireneuszem Jabłońskim, członkiem zarządu Centrum Adama Smith'a i fotografem Marcinem Tyszką porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, dlaczego luksus kosztuje. Czy marka jest gwarantem dobrej jakości produktu?

  Czy chodzenie na siłownię lub do fitness clubu jest modne? O apetycie na życie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarką Moniką Olejnik, aktorką Sonią Bohosiewicz, psychologiem Jackiem Santorskim i trenerem fitness Rafałem Giermasińskim.

  Reprezentujący Polskę zespół Frag eXecutors zdobył trzecie miejsce na tegorocznych cybermistrzostwach Word Cyber Games w Los Angeles. W Dzień Dobry TVN razem z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o tym jak mądrze grać w gry komputerowe.

  Niedługo czekają nas wybory do Sejmu i Senatu. Jednak obok polityków, na listach znalazło się także miejsce dla celebrytów. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy tatę Dody Pawła Rabczewskiego, aktorkę Katarzynę Łaniewską, snowboardzistkę Jagnę Marczułajtis, gimnastyka i mistrza olimpijskiego Leszka Blanika, którzy tej jesieni kandydują do Sejmu. Z jakim programami politycznymi idą do wyborów?

  Bartek Jędrzejak zapowiadał dziś pogodę z Muzeum Erotyki. Podobne przybytki są już w Amsterdamie, Barcelonie czy w Paryżu. Warszawskie Muzeum Erotyczne jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce.

  Jeden z portali internetowych przeprowadził ankietę ma temat zachowań seksualnych w pracy. Wynika z niej, że ponad połowa badanych przyznaje się do seksu z przełożonym. Aż 36 proc. deklaruje, że robi to dla przyjemności. Inni są skłonni iść do łóżka z szefem, by dostać awans, podwyżkę lub utrzymać pracę.

  Z seksem lepiej zaczekać! – takie wnioski płyną z najnowszych badań opublikowanych w piśmie „Journal od Family Psychology”. Amerykańscy naukowcy udowodnili, że wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem korzystnie wpływa na jakość związku w przyszłości.

  Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji do szkół wprowadzono lekcje Wychowania do Życia w Rodzinie. Jednak jakość zajęć pozostawia wiele do życzenia. Nie dość, że nie ma wykwalifikowanej kadry, to ta, która uczy młodzież, często czerwieni się ze wstydu, kiedy przychodzi jej mówić o seksie. Szansą na rzetelną edukację seksualną może być Uniwersytet Seksu dla Nastolatków!

  Ministerstwo Edukacji Narodowej powoli dostrzega potrzebę przeprowadzania obowiązkowych zajęć z edukacji seksualnej w szkołach. Na razie nie są one obligatoryjne, ale może zainteresowanie uczniów i rodziców doprowadzi do tego, że wszyscy będą w nich uczestniczyć. 81 proc. uczniów deklaruje chęć wzięcia udziału w lekcjach, a 83 proc. rodziców uważa je za potrzebne.

  Rafał Rutkowski pod lupę wziął seks Polaków. Jak zachowujemy się w łóżku? Co lubimy, a czego nie? Jak wypadamy w materii seksu na tle innych narodowości? Rutkowski w "Seksie polskim" w satyryczny sposób przedstawia intymną sferę naszego życia. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak nakręcić film pornograficzny, jak domowym sposobem wykonać tradycyjne polskie gadżety erotyczne, zobacz one man show Rafała Rutkowskiego.

  Czy po zawale nadal możliwe jest prowadzenie normalnego życia, uprawianie sportu i podejmowanie jakiegokolwiek wysiłku fizycznego? Czy aktywność seksualna po zawale jest ryzykowna? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza.

  Mężczyzna, który w przeszłości miał wiele kochanek jest lepszym kandydatem na męża - przekonuje prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Trzeba jednak zwróci uwagę na to, jakie partnerki wybierał nasz przyszły mąż. Jeśli wszystkie jego eks były skrajnie różne od siebie, to może być znak, że nasz wybranek jest rozwiązły. Jeśli w byłych kobietach zauważymy wspólny mianownik, możemy być spokojne. One były tylko drogą do ideału, który przecież odnalazł w nas.

  Naszym dzisiejszym gościem była Sylwia Kubryńska, pisarka, blogerka i dziennikarka mieszkająca na Kaszubach, autorka pierwszej na rynku powieści o seksturystyce „Last minute”.

  Szybkie randkowanie to coraz bardziej doceniana przez polskich singli forma nawiązania bliższej znajomości – a nawet odnalezienia miłości. Zasady są proste: zebrani w jednym miejscu poszukujący drugiej połówki uczestnicy, muszą jak najlepiej wykorzystać czas około 5 minut na zapoznanie. Po każdym sygnale dźwiękowym zmieniają stolik i rozpoczynają kolejną ekspresową randkę.

  Polskie kobiety z reguły wstydzą się swojej seksualności - tak uważa ginekolog Monika Łukasiewicz. Dlaczego? Ponieważ w mediach lansuje się młodość i idealne kształty. A co na temat wstydu kobiet i ich seksualności sądzi seksuolog prof. Zbigniew-Lew Starowicz?

  Reporterka Dzień Dobry Wakacje Kasia Olubińska była w Porcie Wisła podczas tanecznych warsztatów prowadzonych przez finalistów You Can Dance i Stefano Terrazzino oraz Paulinę Biernat, tancerzy z „Tańca z Gwiazdami”. Czy jest różnica miedzy nauczaniem tańca gwiazd a tzw. „zwykłych ludzi”? Dla kogo są bardziej wymagający? Tancerze zdradzili także, czy zatańczą w kolejne edycji muzycznego show.

  Szpetne, brzydkie i trącące komunizmem elewacje budynków. Brak spójności, brzydota i zaniedbanie, to obraz wielu polskich blokowisk. Czy jest jakakolwiek nadzieja, aby ich wygląd się zmienił? W sukurs przyszła akcja społeczna „Pospolite Ruszenie”. Jak możemy poprawić rzeczywistość? W DD Wakacje gościmy autora projektu, muzyka, performera i laureata „Paszportów Polityki” L.U.C ‘a oraz dziennikarza Macieja Mazura , który wychował się na ursynowskim blokowisku. Jest on także autorem książki „ Czasoprzewodnik. 33 lata na Ursynowie” oraz założycielem strony o dzielnicy Ursynów.

  Tym razem Ewelina Rydzyńska radzi, jak w upalne dni za małe pieniądze ubrać się elegancko i zgodnie z biznesowym dress codem. Jakie kolory nosić w korporacyjnym świecie? Co znaczą konkretne barwy, jakich musimy unikać i jak wywieramy wpływ na innych ludzi za pomocą kolorów , które na sobie nosimy?

  Nasz reporter Filip Chajzer, w Porcie Wiła spotkał się z Basią Zielińską i Żorą Korolyovem. Nad warszawską rzeką rozmawiał z nimi o warsztatach tanecznych, które będą mieli okazje poprowadzić. Jak będzie wyglądać czacza i salsa w wykonaniu naszych tancerzy? Ponadto spotkaliśmy tam także Patrycję Malinowską, która opowiedziała nam o swojej nowej płycie.

  Polacy coraz częściej żyją w białych związkach. Zapracowani, poświęcający się karierze, niekiedy po prostu rozczarowani, mniej lub bardziej świadomie rezygnują z intymności w związku. Ile procent polaków żyje w białych związkach? Dlaczego decydujemy się na związki bez seksu?

  Ideą Portu Wisła jest zachęcenie wszystkich do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Kinga Burzyńska spotkała tam Łukasza Ziębę, Basię Zielińską, Izabela Janachowska oraz Żorę Korolyova, którzy prowadza warsztaty taneczne nad Wisłą.