Styl życia

  Styl życia

  Znana restauratorka i projektantka wnętrz, Marta Gessler, jest zdania, że pora roku determinuje weselne menu. - Zupełnie inne będzie menu zimowe, które musi komponować się z sezonowym wystrojem sali, a inne letnie czy wiosenne - wyjaśnia Marta Gessler. Jak zaplanować weselne menu? Kto powinien to robić - młoda para, właściciel restauracji, wedding planner czy rodzice?

  Ludzie zaczynają akceptować dojrzałość i z przyjemnością przyglądają się, jak Demi Moore wraz z dużo młodszym Ashtonem Kutcherem odgrywają zakochaną parę. To nowe myślenie o dojrzewaniu ma dodać otuchy tym wszystkim, którzy myślą, że po pięćdziesiątce kończy się ich prawdziwe życie. To nieprawda! On się dopiero po pięćdziesiątce zaczyna. O drugiej młodości porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z piosenkarką Ireną Jarocką, prezenterką Katarzyną Dowbor i fotografikiem Lidią Popiel.

  Zamiast na zakupy do sklepów chodzą do śmietnika. Bo tak jest modnie, ekologicznie i zdrowo. Freeganie, bo o nich mowa, rezygnują z kupowania jedzenia i innych produktów w ramach sprzeciwu wobec coraz większej konsumpcji, która prowadzi do powstawania nadmiaru śmieci. Freeganie starają się żyć za darmo i nie kupować nowych...

  O tym, jak dobrze bawić się na weselu porozmawialiśmy ze Sławomirem Szenem z Party Media oraz z aktorem Łukaszem Płoszajskim, który w maju br. wziął ślub ze swoją wieloletnią dziewczyną Emilią Oleksiak.

  Agnieszka Rylik postanowiła wziąć w swoje ręce przyszłość polskiego sportu. Zajęła się odkrywaniem i prezentacją młodych, utalentowanych sportowców. Mamy nadzieję, że reklama w DDTVN pomoże im znależć sponsorów, którzy zajmą się rozwojem ich kariery. W pierwszym odcinku cyklu przedstawiamy Daniela Mlonka - 12 letnią nadzieję polskiej piłki nożnej z Olsztyna.

  Felietonista Leszek Talko i jego żona Monika Piątkowska są zgodni, że nie ma różnicy w wydatkach kobiet i mężczyzn. I kobiety, i mężczyźni wydają tyle samo. Z tą różnicą, że kobiety wydają pieniądze impulsywnie, a mężczyźni z rozsądkiem. A może kobiety kupują więcej tańszych rzeczy, a mężczyźni jedną a drogą? Jak jest naprawdę?

  iPhone jest kieszonkowym urządzenie,m łączącym w sobie funkcje telefonu komórkowego, odtwarzacza MP3 oraz komunikatora internetowego. Czy można nim nagrywać filmy oraz przesyłać wiadomości typu MMS?

  W Dzień Dobry TVN ruszamy z nowym cyklem ślubnym. O ich nowym projekcie porozmawialiśmy z reporterkami: Kaliną Kawalec i Anną Machowską.

  Dwa lata temu po śmierci mojego brata dostałam w prezencie różaniec poświęcony przez Jana Pawła II i kawałek jego sutanny. To mi pomogło w powrocie do życia i do pływania - mówi Dzień Dobry TVN Otylia Jdrzejczak.

  Ludzi oceniamy po tym jak wyglądają. Chudzi postrzegają grubych, jako osoby, które o siebie nie dbają, a grubi chudych, jako tych, którzy mają obsesję na punkcie swojej wagi. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologów: Katarzynę Miller i Tomasza Łysakowskiego.

  Najpopularniejszy polski sprzątacz w Londynie to 47-letni Zbigniew Cołbecki z Torunia, inaczej Ziggy Dust. Niezwykłą popularność zyskał zbieraniem śmieci na Chiswick w rytm playlisty odsłuchiwanej ze swojego iPoda. - Tańczę, kiedy sprzątam, bo to czyni moją pracę dobrą zabawą – mówi Ziggy.

  W cyklu "Książka na weekend" Anna Dziewit-Meller poleca trzy książki: "Senność" Wojciecha Kuczoka, "W głębi lasu" Harlan Cohen oraz "Marilyn, ostatnie seanse" Michel Schneider. O filmie, który powstaje na podstawie powieści Wojciecha Kuczoka, porozmawialiśmy z samym pisarzem.

  Magda Żakowska dziennikarka, szefowa "Gazety Telewizyjnej", mama rocznego Stefanka, przygotowuje się do biegu w Maratonie Poznańskim. Z naszym gościem porozmawialiśmy o tym, dlaczego zdecydowała się na udział w maratonie i jak się do niego przygotowuje?

  Co mężczyznom nie podoba się w kobietach? To, że czasami nie depilują nóg, palą papierosy, mają kiepską orientację przestrzenną? Czy może to, że bywają wulgarne i nie znają się na motoryzacji? Z naszymi gośćmi, Andrzejem Brzuszkiewicz, dziennikarzem TVN 24, aktorem Marcinem Perchuciem oraz Zbigniewem Urbańskim, dziennikarzem TVN Turbo, porozmawialiśmy o tym, co ich denerwuje w kobietach.

  Czy wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego w tygodniu jest możliwe? Ile kosztowałby nas taki pomysł i o, ile mogłyby się zmniejszyć nasze zarobki? O tym porozmawialiśmy z Andrzejem Polaczkiewiczem, ekonomistą z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

  Według najnowszych badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, najbardziej zadowolone ze swojego życia i wyglądu są kobiety noszące ubrania numer 42. Wyniki badań pokazały, że kobiety o bardziej okrągłych kształtach lepiej czują się w swoim ciele. Co na to Olga Kwiecińska i Anna Orłowska?

  Podczas, gdy lekarze prowadzą kampanię przeciwko szerzącemu się w USA zjawisku nadwagi, 42-letnia Amerykanka stara się zdobyć tytuł najcięższej kobiety na świecie albo przynajmniej najcięższej matki na świecie. Obecnie waży 272 kg. marzy jednak o ty, by ważyć pół tony, bo według niej - im większą masz pupę, im większy masz brzuch - tym jesteś seksowniejsza. O komentarz poprosiliśmy psycholog Katarzynę Miller.

  Czy współcześni 50-latkowie różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat? O upływie czasu" i o "drugiej młodości" rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z malarką Katarzyną Lengren i aktorami: Jackiem Borkowskim oraz Wojciechem Wysockim.

  20 maja w księgarniach pojawiła się książka pt. „Desperado”. Jest to autobiografia najsłynniejszego polskiego jazzmena Tomasza Stańko. Wraz z muzykiem poznajemy podziemny świat ćpunów, dilerów i szaleństwa, by przekonać się, jak po latach w nim spędzonych można powrócić do rzeczywistości.

  Żenia Klimakim odwiedził na Ukrainie Annę Herman, Polkę, która jest prawą ręką prezydenta Wiktora Janukowicza. Więcej o niej mogliście się dowiedzieć w dzisiejszym Dzień Dobry TVN.

  Dwadzieścia pięć kobiet różnych zawodów, zainteresowań i w różnym wieku zebrało się razem i razem komentuje rzeczywistość. Szczególnie bliska jest im tematyka równości płci, ale równie często recytują twórczość antyczną. W studio Dzień Dobry TVN gościliśmy Chór kobiet.

  Każdemu rozstaniu towarzyszą wielkie emocje związane z zakończeniem związku i utratą drugiej osoby. By poradzić sobie z sytuacją, szybko pozbywamy się rzeczy związanych z byłym partnerem. Po latach żałujemy, że nic nam nie pozostało. Z naszymi gośćmi - Moniką Luft i Patrycją Kazdi - rozmawiamy o tym, czy warto zostawić sobie jakieś pamiątki po byłym partnerze.

  Jak podaje portal Onet, australijscy ekonomiści odkryli ciekawą zależność dotyczącą trwałości związków. Okazuje się, że ryzyko rozwodu jest tym większe, im większa jest różnica w poziomie zadowolenia z życia odczuwanym przez oboje małżonków, chociaż zależność ta przejawia się wyłącznie w sytuacji, kiedy to mężczyzna jest szczęśliwszy, niż kobieta.

  Domowe prace to dla większości z nas przykre obowiązki. Z przeprowadzonych ostatnio badań wynika, że najbardziej znienawidzoną czynnością, wykonywaną w domu jest zmywanie naczyń – swoją niechęć zadeklarowało 36 % Polaków . Na tej mało wdzięcznej liście znalazły się także : odkurzanie (29%), czy codzienne przygotowywanie posiłków (18%).

  Hulajnoga jest pojazdem używanym przede wszystkim przez dzieci. Po pewnej utracie popularności powróciła ostatnio do łask w formie nowoczesnych, lekkich hulajnóg, dostępnych po umiarkowanych cenach.

  Paweł Jeleński jest twórcą oraz pomysłodawcą oryginalnego portalu yourmovieteam, którego głównym zadaniem jest zrzeszanie niezależnych twórców filmowych z całej Polski. Od kilku lat działa w tym środowisku filmowym, dlatego doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest współpraca z innymi twórcami.

  Współcześnie przyjęcia weselne cechuje dość zróżnicowany styl. Charakter uroczystości zależy, bowiem od życzeń i oczekiwań samych narzeczonych, którzy organizując swoje wesele kierują się wieloma względami.

  W czym tkwi tajemnica udanego, profesjonalnego „stand up’u”? Kto może zostać stand up’erem ? Jakie trzeba mieć predyspozycje, by stojąc samemu na scenie porwać tłumy, rozbawić ludzi do łez ? Czy stan up’u można się nauczyć? Co czuje aktor gdy wszystkie oczy i uszy są zwrócone tylko na niego? Swoimi doświadczeniami podzielił się z nami aktor Rafał Rutkowski.

  Jakie są największe grzechy polskich mężczyzn, jeśli chodzi o ubiór? Co powinno się znaleźć w szafie każdego mężczyzny? Dlaczego trudno przekonać mężczyzn do zmiany garderoby?Gośćmi Dzień Dobry TVN były: stylistka Ewa Krajewska i projektantka Asia Wysoczyńska.