Styl życia

  Agata i Marek Kościkiewiczowie mieszkają w Zawadach. Ich dom jest przestronny, nowoczesny, w sumie 300 metrów. Dziś mogliście go zwiedzić razem z ekipą "Dzień Dobry TVN".

  Dziś w "Dzień Dobry TVN" mogliście poznać dalsze losy dwójki Polaków, którzy postanowili ułożyć swoje życie na Krecie. Trzy lata temu przedstawiliśmy ich historię i teraz postanowiliśmy się dowiedzieć jco nowego słychać u Gosi i Bartka. Zobaczcie jak zmieniło się ich życie przez te trzy lata.

  Dziś w "Dzień Dobry TVN" mieliśmy okazję poznać dwoje mistrzów fitnessu: Marcina Łopuckiego i Renatę Jabłońską.

  Odwiedziliśmy dziś dom Mai Włoszczowskiej, mistrzyni kolarstwa górskiego. Dowiedzieliśmy się skąd czerpała siłę by podnieść się po swoim ciężkim wypadku i ponownie rozpocząć walkę o złoto.

  28 września najlepszy polski slackliner Jan Gałek przeszedł po linie ponad głowami przechodniów, pomiędzy domami towarowymi w Warszawie: Sawą i Juniorem. Jan Gałek jako jedyny Polak ma udokumentowane przejście na taśmie rozpiętej na Los Arrow Spire w Stanach na wysokości 880 metrów.

  Iwona Pavlović zapowiadała, że jej suknia ślubna będzie wyjątkowa. I rzeczywiście była. Tancerka wyglądała niesamowicie! Na ślubnym kobiercu stanęła w czerwonej sukni, przyozdobionej falbanami i piórami, projektu Evy Minge. W ręku trzymała czarny bukiet. Czy jurorka "Tańca z gwiazdami" jest wyjątkiem, czy może Polki przestają być tradycjonalistkami?

  Tygodnik Wprost opublikował ranking o przewrotnym tytule " Kogo kochamy nienawidzić?". Na pierwszym miejscu tej listy znalazł się Kuba Wojewódzki. Nasi goście - Tomasz Jacyków i Janusz Korwin-Mikke - także znaleźli się na tej liście. Zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN o to, dlaczego ludzie ich nienawidzą i czy przeszkadza im to.

  "Noc w Ekwadorze" to kolejna płyta Tercetu Egzotycznego. - Nie mogę zwalniać tempa. Nie mam już 20 lat, ale na emeryturę się nie wybieram . Na razie rozsadza mnie energia. Mam jeszcze wiele do zrobienia" - mówi Izabella Skrybant-Dziewiątkowska, z którą porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o owej płycie i o tym, jak pracuje się z własnym dzieckiem.

  Dzisiejsi bohaterowie "Dzień Dobry TVN" zamiast gonić za karierą w wielkim mieście, zdecydowali się na spokojne życie na wsi. Nina i Piotr Dmowscy wraz z dwoma synami od 2000 roku mieszkają w Łosiu. W studiu opowiedzieli nam co ich zmotywowało do takiego kroku, a także wyjaśnili dlaczego życie na wsi nie jest dla każdego.

  Gościmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN grupę taneczną "Muzeum", której członkowie zdobyli właśnie Mistrzostwo Świata w Hip-hopie w swojej grupie wiekowej, czyli powyżej 30 lat. Jak ich dzieci reagują na sukcesy rodziców?

  Komu najchętniej się zwierzamy i, komu w pierwszej kolejności zdradzamy powierzone nam tajemnice? Bożenę Dykiel, Marię Czubaszek i Martę Kuligowską za pytaliśmy w Dzień Dobry TVN o to, dlaczego kobiety nie są w stanie utrzymać tajemnicy dłużej niż 47 godzin?

  Radosław Niedźwiedź ma 26 lat i jest najprawdopodobniej jedynym w Warszawie mężczyzną, który ukończył położnictwo Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. - Położnictwo to specyficzne zajęcie, nie dla każdego. Płeć nie odgrywa większej roli, chodzi o powołanie - wyjaśnia położnik. - Z reguły spotykam się z pozytywną reakcją młodych mam. Czasem tylko bardziej patrzą mi na ręce - mówi gość Dzień Dobry TVN.

  Moja samoocena polega na zadaniu sobie krótkiego, ale ważnego pytania: czy ktoś przeze mnie płacze? Wygląd i dodatkowe kilogramy to rzecz drugoplanowa - mówi Aldona Jankowska, dobrze znana z programu Szymon Majewski Show. - Zawsze byłam osobą puszystą, a teraz, gdy dobiegam pięćdziesiątki owa puszystość dodaje mi tylko uroku - wyjaśnia. O to, dlaczego nie chcemy dostrzegać dodatkowych kilogramów zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN także Katarzynę Dowbor i Majkę Jeżowską.

  Jak wyglądają i na jakich zasadach funkcjonują Swap Parties? Tego mogliście się dowiedzieć w dzisiejszym "Dzień Dobry TVN".

  Dziś w studiu "Dzień Dobry TVN" gościliśmy polską mistrzynię w boksie amatorskim kobiet - Karolinę Michalczuk i wokalistę, uczestnika programu "Mam talent" - Marcina "Madoxa" Majewskiego. Przeprowadziliśmy z nimi rozmowę na temat płynnej granicy między płciami.

  W studiu gościliśmy panów Mariusza Czerkawskiego i Radosława Majdana, którzy opowiedzieli o tym jak wygląda męski świat i co się w nim liczy najbardziej. Dowiedzieliśmy się też od nich, czy lepiej w pojedynkę czy może jednak z drugą połówką u boku.

  Polacy uważają, że kobiety po urodzeniu dziecka powinny zostać w domu i zajmować się jego wychowaniem, a mężczyźni powinni zająć się utrzymaniem rodziny - tak wynika z najnowszych badań Diagnoza Społeczna 2009. Dlaczego Polacy tak bardzo są przywiązani są do tradycyjnego podziału ról? Czy taki podział ról skazuje kobiety na rezygnację z własnej kariery? Gośćmi DDTVN były: Małgorzata Szmajdzińska, Marianna Tomaszko i Małgorzata Sikorska.

  Czy ciąża oznacza koniec życia towarzyskiego? Czy są rzeczy, których nie wypada robić kobiecie w ciąży? Z czego trzeba zrezygnować będą w ciąży? A może z niczego nie trzeba rezygnować... Te pytania zadaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN naszym gościom: Monice Richardson i Karolinie Ferenstein.

  Okazuje się, że kobiety przy mężczyznach jedzą mniej i zamawiają dietetyczne potrawy. Dlaczego kobiety zachowują się tak przy mężczyznach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Katarzynę Zielińską, Magdalenę Wójcik oraz Paulinę Przybysz.

  Dziś w "Dzień Dobry TVN" gościliśmy Nuno Gomesa - żywą legendę nurkowania. To do niego należy rekord w nurkowaniu głębinowym - zszedł aż na 339 metry pod wodę! O swojej pasji opowiedział w studio Dzień Dobry TVN.

  Karina Satar opowiedziała dziś w studiu "Dzień Dobry TVN" o tym, jak poznała swojego męża z Chorwacji Isę Satara.

  Grażyna Wolszczak, Renata Dancewicz i Agata Passent nie decydują się ślub mimo tego, że żyją w stałych związkach. Czy ślub jest gwarancją szczęścia? Czy ich niechęć do instytucji małżeństwa wynika z wcześniejszych, przykrych doświadczeń? Czy posiadanie dziecka nie motywuje do tego, by wziąć ślub? Zobaczcie rozmowę z Grażyną Wolszczak, Agatą Passent i Renatą Dancewicz w DDTVN.

  Jestem chyba nietypową kobietą, która potrafi wybaczyć jednorazowy skok w bok, za to nie potrafię pogodzić się z brakiem lojalności - mówi aktorka Laura Łącz. Dlaczego mężczyzna zdradza? Czego szuka u "tej drugie"? O to zapytaliśmy także w Dzień Dobry TVN aktorki: Sylwię Juszczak i Justynę Sieńczyłło.

  Ma 35 lat, od 19 zajmuje się fryzjerstwem, zdobył ponad 100 medali w rozmaitych konkursach fryzjerskich, ostatnio na mistrzostwach w Chicago 2008. W naszym studiu stylista fryzur: Andrzej Matracki.

  Fundacja Mama chce przeprowadzić badania na temat, tego ile czynności musi wykonać kobieta, żeby "siedzieć w domu". W pierwszej fazie projektu, która już trwa pod hasłem "Lista czynności domowych", fundacja prosi kobiety, aby przysyłały mailowo jak najbardziej szczegółową listę rzeczy, które muszą zrobić w swoim gospodarstwie. Wystartowało też Koło Gospodyń Miejskich, czyli cykl dziesięciu spotkań, na których będą omawiane listy czynności domowych.

  Roman Kluska,jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, twórca komputerowego imperium Optimusa, zabrał się za hodowlę owiec i wyrób sera.

  Taniec jest największą pasją Moniki, to jedyna rzecz z której nie umiałaby zrezygnować. Gdy miała siedem lat uprosiła mamę, żeby zapisała ją do szkoły tańca – tam odkryto jej wielki talent

  Od przymilnych próśb po ciche dni, od kokieteryjnego zachęcania po szlaban na seks. Arsenał środków, które mają ukształtować idealnego mężczyznę, wydaje się niewyczerpany. Kobiety nie mają wątpliwości: mężczyzn doskonałych się nie spotyka - idealnego partnera trzeba sobie wychować.

  Wieczny przedmiot pożądania - diament. Zimową porą potrafi rozgrzać każde kobiece serce. O diamentowych prezentach rozmawialiśmy z Anetą Kręglicką i Magdaleną Żylak przedstawicielką firmy Apart.