Styl życia

  Styl życia

  W związku z informacjami dotyczącymi zmiany płci przez córkę Cher oraz wątpliwościami, co do płci Caster Semenya, złotej medalistki Mistrzostw Świata w Berlinie, postanowiliśmy poruszyć w Dzień Dobry TVN temat identyfikacji i zmiany płci. Z badań przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wynika, że w Polsce do zmiany płci dąży jedna na 17 tys. kobiet i jeden na 57 tys. mężczyzn.

  Kto odwiedza portale randkowe i w jakim celu? Czy można znaleźć w sieci swoją drugą połówkę? Na te i wiele innych pytań związanych z wirtualnymi portalami randkowymi i sensem ich istnienia porozmawialiśmy w studiu "Dzień Dobry TVN" z naszymi gośćmi: socjologiem Tomaszem Sobierajskim i "randkowiczem" Arturem Duszczykiem.

  Nic na świecie nie sprzedaje się tak dobrze jak seks. Czy seks jest w stanie sprzedać wszystko? Dlaczego bodźce seksualne w reklamie są tak skuteczne? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Jakubem Bierzyńskim, prezesem Omnicom Media Group Polska i prof. Dominiką Maison, psychologiem społecznym.

  Czy na pewno wiesz, co robi twój mąż podczas przerwy w pracy? Idzie coś zjeść, czy może idzie na spotkanie z kochanką? Seksualne lunche są coraz bardziej popularnym w naszym kraju zjawiskiem.

  Zgodnie z rozporządzeniem MEN, które obowiązuje od września 2009 br., uczniowie od piątej klasy szkoły podstawowej aż do matury mają obowiązek uczestniczenia w zajęciach z Wychowania do Życia w Rodzinie. - Uważam, że przedmiot ten w obecnej formie jest fikcją. Program WDŻ jest niedostosowany do potrzeb nastolatków - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN edukatorka seksualna Alicja Dugołęcka.

  Alkohol nie tylko zwiększa kobiece libido. Jak się okazuje, dla wielu przedstawicielek płci pięknej staje się wręcz niezbędny w sypialni. O tym czy kobiety rzeczywiście uprawiają seks tylko po alkoholu rozmawialiśmy z Anną Ibisz, Krzystyną Koftą i Zbigniewem Lwem-Starowiczem

  Kluczem do szczęścia jest połączenie seksualności z duchowością - tak uważa ojciec Ksawery Knotz, autor książki "Nie bój się seksu, czyli kochaj i rób, co chcesz". W kolorowych pismach nie mówi się o tym, co jest rzeczywiście istotne we współżyciu seksualnym o miłości, jedności, więzi i oddaniu - pisze w swojej książce gość Dzień Dobry TVN. Skąd ojciec to wszystko wie?

  Już teraz możesz podzielić się z nami wszystkimi wspomnieniami z wakacji. <span class="link_wiecej_span"><a href="24,50063,news,,1,wasze_zdjecia_z_wakacji,aktualnosci_detal.html" class="link_wiecej">więcej</a> <a href="24,50063,news,,1,wasze_zdjecia_z_wakacji,aktualnosci_detal.html" class="arrows">»</a></span><span class="linki_info"><span class="linki_inner v"><span class="iv"></span></span></span>

  Jak sprostać kobiecym wymaganiom? Które strefy erogenne kobiety są najbardziej czułe? Jak pieścić kobiece piersi? Dlaczego ważne jest przytulenie kobiety po odbytym stosunku? O najczęściej popełnianych przez mężczyzn błędach w łóżku porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem.

  Coraz więcej kobiet i mężczyzn oferuje swoją cnotę na aukcjach internetowych. Czy oddawanie się za pieniądze to moda, czy może rozpaczliwa próba zarobkowania? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego. Reporterki Dzień Dobry TVN postanowiły sprawdzić, kto odpowie na ich ogłoszenie o sprzedaży dziewictwa.

  W Dzień Dobry TVN pokazujemy najlepsze stylizacje tygodnia wybrane przez naszych ekspertów do spraw mody: stylistę Tomasza Jacykowa i dziennikarkę Annę Puślecką. Zobacz, jak wystrzałowo może wyglądać mama na urlopie macierzyńskim. W programie także Tomasz Jacyków doradza widzom, czy warto inwestować w "podróbki" markowych ubrań i zdradza, co będzie modne latem.

  Olga Pulwarska i Magdalena Iller założyły pierwsze w Polsce studio fotograficzne zajmujące się fotografią ciążową. Tworzą intymne, kobiece sesje fotograficzne starając się przełamywać społeczne bariery w postrzeganiu ciała kobiety podczas ciąży. Czy trudno było namówić kobiety do takiej sesji?

  Dziennikarka Anna Puślecka i stylista Tomasz Jacyków prezentują najciekawsze stylizacje nadesłane na skrzynkę modapolska@tvn.pl

  Dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION KIELCE. Temat przewodni to: "Nowe szaty cesarza" - inspiracją są baśnie J. Ch. Andersena. Na kolejnym przystanku modowej mapy Polski nie może zabraknąć dziennikarki Anny Puśleckiej oraz stylisty Tomasza Jacykowa. Nasi specjaliści od mody rozmawiali z organizatorką imprezy Magdaleną Kusztal oraz uczestnikami konkursu.

  Stylista Tomasz Jacyków i dziennikarka Anna Puślecka, redaktorzy Mody Polskiej, przedstawiają najciekawsze stylizacje tygodnia. jeżeli chcecie pochwalić się swoimi stylizacjami - piszcie do nas na adres: modapolska@tvn.pl

  Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i tak jak ulica rządzi się swoimi modowymi prawami tak i na plażach możemy zaobserwować prawdziwe stylizacyjne szaleństwo. Kostium kąpielowy to podstawa, jednak moda plażowa wcale się na nim nie kończy… jeżeli chcecie pochwalić się swoimi stylizacjami - piszcie do nas na adres: modapolska@tvn.pl

  W kawiarence Dzień Dobry TVN gościmy pary w strojach ślubnych. Dziennikarka Anna Puślecka i stylista Tomasz Jacyków rozmawiali z naszymi gośćmi o przygotowaniach do ślubu. Prezentujemy także najlepsze stylizacje tygodnia, wybrane z nadesłanych na skrzynkę modapolska@tvn.pl zdjęć. Jak wybrać idealną ślubną wiązankę? Które kwiaty najbardziej pasują do białej sukni? Jaka fryzura jest najmodniejsza?

  Dla wielu mężczyzn rozmowa o problemach to "babskie gadanie". Dlaczego mężczyźni nie chcą rozmawiać o swoich emocjach? Czym grozi tłumienie i skrywanie problemów? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z naszymi gośćmi: psychologiem i psychoterapeutą Piotrem Mosakiem, aktorem Jackiem Rozenkiem oraz z pisarką i malarką Hanną Bakułą.

  Rzucił pracę, aby gotować dla widzów Dzień Dobry TVN. Zobacz, jak wyglądała historia Piotra Kucharskiego, który z przedstawiciela handlowego stał się kucharzem. Nasze kamery towarzyszyły wielkiemu otwarciu jego szkoły kulinarnej we Wrocławiu.

  Szkoła to miejsce, gdzie dziecko po raz pierwszy styka się z różnicami społecznymi. Status materialny rodziców jest tam coraz bardziej widoczny. Jak rozmawiać z dziećmi o biedzie? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychologiem dziecięcym Martą Pałubą oraz z współautorką książki „ Bieda. Przewodnik dla dzieci” Hanną Gill-Piątek.

  Kiedy uprawiać seks, jak pieścić partnera i jak osiągnąć orgazm doskonały? Tego wszystkiego można się dowiedzieć podczas rekolekcji ojca Ksawerego Knotza ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów. Prowadzi on nawet stronę internetową o seksie i zaprasza na seksualne rekolekcje.

  Z badań seksuologa Zbigniewa Izdebskiego wynika, że Polki są zakompleksione, a swoje kompleksy zabierają do łóżka. Oczywiście mężczyźni są wzrokowcami i wygląd kobiety jest dla nich istotny, ale mniej atrakcyjne kobiety też mogą się podobać - mówi seksuolog, gość Dzień Dobry TVN. Dla mężczyzny, który kocha swoją partnerkę nie ma znaczenia czy kobieta ma nadwagę, czy rozstępy.

  Lato to nie tylko gorąca pora roku, lecz także okres gorących przeżyć. To właśnie podczas wakacji jesteśmy podobno najbardziej skłonni do miłosnych uniesień. Do letnich skoków w bok mniej ochoczo przyznają się zamężne panie i żonaci panowie. W okresie letnich urlopów o pokusę nie trudno, szczególnie na plaży, gdzie oko jest na czym i na kim zwiesić. Przyjemnie jest poflirtować w wakacje...

  Czy istnieje typ mężczyzny skazany na porzucanie? Zdaniem aktorki Małgorzaty Pieczyńskiej tak, jest nim romantyk. Bardzo łatwo się w nim zakochać, jednak dłuższe życie z romantykiem to męka, dlatego jest skazany na porzucanie przez kobiety - mówi aktorka. A co o tym myśli aktorka Beata Tyszkiewicz?

  Jak rozmawiać z dziećmi o seksie? Zapytaliśmy o to Agnieszkę Izdebską z Pracowni Psychologiczno-Seksuologicznej i Annę Palkę, znaną z serialu W11.

  Elizabeth Duda może wypowiadać wszelkiego rodzaju opinie, ale trzeba pamiętać, że są to tylko jej poglądy, nie poparte żadnymi faktami. Przedstawione badania nie wskazują bowiem, by Polki w jakikolwiek sposób były bardziej rozwiązłe seksualnie niż inne nacje - mówi seksuolog Andrzej Komorowski.

  Wakacje sprzyjają nawiązywaniu nowych kontaktów, które mogą prowadzić do zdrady. Samo podejrzenie, że jesteśmy zdradzani wywołuje w nas uczucie zawodu i upokorzenia. Jak poradzić sobie ze zdradą w związku?

  Mężczyźni chcą, by kobiety tworzyły im bezpieczny kokon, chcą czuć ciepło domowego ogniska i opiekuńczość partnerek - tak uważa seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Kobiety "wampy" są im potrzebne tylko w charakterze kochanek.

  Z badań amerykańskich naukowców wynika, że nasza aktywność seksualna zależy nie tylko od statusu społecznego, wykształcenia, religii, ale również zainteresowań. I to właśnie melomani rozsłuchani w jazzie kochają się o 30 proc. częściej niż inni.

  Na grę wstępną i seks Polacy poświęcają średnio 39 minut, czyli trzy minuty więcej niż wynosi średnia światowa. Doceniają też erotyczne masaże i chętnie noszą seksowną bieliznę. Jednak, jak wynika z najnowszego badania jakości życia seksualnego firmy Durex, Polacy mają najmniejszą liczbę partnerów seksualnych w Europie i nie uprawiają seksu tak często, jak chcieliby.