Niektóre pary decydują się na miłość na odległość. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Jolantę Lewicką, której partner mieszka we Francji i seksuolog Annę Golan, aby zapytać, kiedy związek na odległość ma szansę przetrwać. Jakie są plusy i minusy takiej relacji?
W wieku 24 lat Luis Trigo ważył ponad 180 kg. Postanowił pozbyć się nadwagi i schudł 100 kg. W trakcie odchudzania pokazywał w internecie, co w trakcie przemiany dzieje się z jego ciałem. Dziś Luis jest trenerem personalnym i udziela rad, jak się odchudzać. Dlaczego jego zdaniem osoba otyła nie może być szczęśliwa? Co sprawiło, że postanowił zmienić swoje życie? Jak to zrobił? Dlaczego zdecydował się pokazać w mediach społecznościowych swoją obwisłą skórę? Co jadł przed przemianą, a czym odżywia się teraz? Z Luisem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Ponoć miód pochodzący z pasiek w centrach miast jest zdrowszy od tego powstającego na wsi. Dlaczego pszczołom lepiej żyje się w mieście niż na łonie natury? Czy każdy "mieszczuch" może mieć ul na balkonie? Kiedy jest to bezpieczne dla ludzi? A może pszczoły wcale nie są agresywne? W Dzień Dobry TVN Katarzyna Jagiełło z Greenpeace i pszczelarz Marian Dyczkowski opowiedzieli o życiu pszczół w wielkim mieście. Jakie rośliny warto hodować na balkonach?
170 kilometrów trasy chilijskiego maratonu to Mount Everest dla biegaczy. W Dzień Dobry TVN ultramaratończyk Piotr Hercog, który wygrał najtrudniejszy maraton górski na świecie, powiedział, jakie przeszkody czekały go po drodze. Czy spotkała się oko w oko z pumą? Co było dla niego największym wyzwaniem? I jak czuje się człowiek, który biegł bez przerwy przez 23 godziny?
Justyna Krupińska, nauczycielka języka polskiego w IV LO im. S. Sempołowskiej w Lublinie, przyniosła do klasy napisany odręcznie list miłosny, który został znaleziony w pewnej książce. Jak zareagowała na niego młodzież? Kiedy list został napisany? Kto jest jego adresatem, a kto nadawcą? Osoby, które mogą znać autora listu i dziewczynę, do której był kierowany prosimy o kontakt na adres: ddtvn@tvn.pl
Ze statystyk policyjnych wynika, że w tym roku w trakcie trzech dni Świąt Wielkanocnych doszło do 187 wypadków na drodze, w których zginęło aż 19 osób, a 261 zostało rannych. Ilu nietrzeźwych kierowców zatrzymano w tym roku? Co było powodem tak wielu kolizji? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN asp. szt. Roberta Opasa z Komendy Głównej Policji.
Zabawy i konkursy oczepinowe odchodzą do lamusa. Dlaczego? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy wedding plannerkę Ewę Wardęgę-Sawicką, by powiedziała o najnowszych trendach weselnych. Jakie atrakcje przygotować dla gości, by wesele było niezapomniane? Zdarzają się wesela bez alkoholu?
Blogerka Katarzyna Klimczewska prowadzi program kulinarny w wietnamskiej telewizji. O tym, jak do tego doszło powiedziała w Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się również, co charakteryzuje wietnamską kuchnię i czy to prawda, że tamtejsza ludność jada owady i psy.
Coraz więcej gwiazd i celebrytów głośno mówi o swojej wierze. Z czego to wynika? Czy to moda? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: aktora Ludwika Borkowskiego, wokalistę Jacka Stachursky'ego i ekspertkę do spraw komunikacji Katarzynę Pawlikowską.
Według prognoz pogoda w Wielkanoc zdecydowanie nie będzie wiosenna. Temperatura ma być niska, a do tego niemal wszędzie spodziewane są opady - także deszczu ze śniegiem i miejscami samego śniegu. Dlaczego ostatnio tak często doświadczamy anomalii pogodowych? Czy jest za to odpowiedzialny człowiek? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła fizyk atmosfery dr Joanna Remiszewska-Michalak.
Marysia Dydycz to młoda żeglarka, która niedawno wróciła z wyprawy na Georgię Południową i Antarktydę. Jak wspomina swoją przygodę? Co ją ciągnie w tamte rejony? Marysię i jej mamę Agnieszkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Młodszy chorąży Straży Granicznej Łukasz Rogowski wraz z psem służbowym Jano, odnalazł zaginionego w lesie chorego 85-letniego mężczyznę. Za swoją bohaterską postawę zostali wyróżnieni przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łukasza Rogowskiego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział, jak długo poszukiwali zaginionego starszego pana i dzięki czemu Jano złapał trop. Kto dokonuje wyboru psów, które zostają funkcjonariuszami? Kiedy pies idzie na emeryturę? Panu Łukaszowi towarzyszył w studiu Jano.
Dzieci to najbardziej wymagający czytelnicy i słuchacze. Jakie książki działają na dzieci? Co zrobić, aby książka przetrwała pokolenia? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pisarza Michała Rusinka oraz aktorkę i autorkę książek dla dzieci Katarzynę Pakosińską, by powiedzieli, czym jest sztuka pisania bajek.
Maria Kieleczawa jest twórczynią ludową, której pisanki można podziwiać w muzeach w kraju i poza granicami. Jaką techniką zdobi jajka? Ile czasu zajmuje jej przygotowanie jednej pisanki? Jak przygotować jajko do malowania? Czy to pasja tylko od święta? Panią Marię i jej córkę Aleksandrę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Skąd Panie pochodzą?
Reportażysta Paweł Reszka zatrudnił się w jednym ze szpitali jako sanitariusz. To, co tam usłyszał i to, co zobaczył zmroziło go. O swoich spostrzeżeniach powiedział w Dzień Dobry TVN.
W Wielkanoc najważniejsze, aby być wśród swoich, nawet gdyby chcieli cię olać. Z tego też powodu wielu Polaków ruszyło w trasę. Tym, którzy na świąteczne dni opuszczali Warszawę towarzyszył Filip Chajzer. Dziennikarz Dzień Dobry TVN sprawdził, dokąd się wybierali oraz jaką zwierzynę i roślinność wywozili do rodzinnych domów.
We wsi Witunia kobiety biegają maratony i świetnie się przy tym bawią. Kto je do tego zachęcił? Jakie dystanse pokonują? Jak ich treningi komentują inni mieszkańcy wsi? Biegaczki i ich trenera odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Coraz więcej par decyduje się na zachowanie czystości przed ślubem. Dlaczego? Zapytaliśmy o to parę, która żyje w białym związku - Agnieszkę Jaśkowską i Łukasza Knopka. Które z nich zaproponowało życie bez seksu? Od ilu miesięcy są w białym związku? Czego dowiedzieli się o sobie w tym czasie? W Dzień Dobry TVN gościliśmy również psycholog Marię Rotkiel. Dlaczego według niej młodzi ludzie decydują się na białe związki?
Ula Chincz i Filip Chajzer wyruszyli na przedświąteczną inspekcję. Okazuje się, że w polskich domach sytuacja jest tragiczna. Dziennikarze Dzień Dobry TVN zakasali więc rękawy i biorą się do roboty... A Ty, umyłaś już oka?
Mieszkasz w małym mieszkaniu, a na święta przyjechała do ciebie rodzina z dziećmi? Gdzie położyć ich wszystkich spać? W Dzień Dobry TVN Anna Jażdżyk z HGTV pokazała gadżety, dzięki którym nie będzie to już problem. Zobaczcie materac z wypustkami, dmuchaną kanapę, przenośne łóżeczko dla dziecka i namiocik dla malucha. Po złożeniu wszystko schowacie w szafie.
Dziennikarka Dzień Dobry TVN razem z ukrytą kamerą udała się do kilku parafii, by sprawdzić, czy dziecko pochodzące ze związku ludzi, którzy nie mają ślubu kościelnego, otrzyma chrzest. Odpowiedzi księży były różne. Dlaczego? Czy każda parafia ma własne wytyczne w tej sprawie? W jakich wypadkach duchowny może odmówić udzielenia sakramentu? I ile to kosztuje? W Dzień Dobry TVN pallotyn ks. Przemysław Kawalec oraz adwokat kościelny Michał Pyłka powiedzieli, kto może udzielić chrztu w kryzysowej sytuacji, jakie warunki musi spełnić chrzestny i jakich formalności najczęściej nie dopełniają rodzice.
Nagroda im. Zbigniewa Cybulskiego przyznawana jest młodym, szczególnie wyróżniającym się aktorom. Wśród jej laureatów są Krystyna Janda, Marek Kondrat i Daniel Olbrychskich. Komu w tym roku otworzy drzwi do kariery? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.
Poznały się na planie filmu "Lejdis" ponad 10 lat temu. Przyjaźń przetrwała. Dziś Magdalena Różczka, Anna Dereszowska, Edyta Olszówka i Izabela Kuna spotykają się w słusznej sprawie, by pomagać małym dzieciom z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Z aktorkami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.
Jest, zdaniem Anny Klaczyńskiej, kobietą wszechstronną, silną zdecydowaną i jednoczenie kobiecą. Mowa o aktorce i założycielce Fundacji "Mimo wszystko" Annie Dymnej. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Dymna opowiedziała o książce "Warto mimo wszystko" - wywiadzie rzece, który przeprowadził z nią Wojciech Szczawiński, o Wiesławie Dymnym, o miłości, synu i swojej pracy. Dzięki tej książce poznajemy Annę Dymną jakiej nie znamy. Z okazji zbliżających Świąt Wielkanocnych Anna Dymna złożyła wszystkim życzenia!
Niedawno minął rok od śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Katarzyna Olubińska spotkała się z ks. Damianem Jędrzejakiem, jego wychowankiem i przyjacielem, by opowiedział nam, jaki był ksiądz Kaczkowski. "Wszedł ksiądz, kulawy, ślepawy w wymiętolonej sutannie. Co taki gość może nas nauczyć? To się szybko zmieniło. Przez swój sposób bycia, przez to jaki był... pomagał innym" - wspomina ks. Jana Kaczkowskiego ks. Damian.
Czy czeka nas rewolucja w systemie zwolnień lekarskich? Na czym miałoby polegać rozwiązanie proponowane przez pracodawców, żeby pierwsze trzy dni zwolnienia lekarskiego były bezpłatne? Czy Polacy często symulują chorobę? Na pytania dotyczące ewentualnych zmian w L4 odpowiedział nam Paweł Blajer.
"Kiedy pojawiło się pierwsze dziecko, zaczęłam marzyć o tym, by pisać historie dla mojego dziecka i, żeby móc razem z nim się śmiać". Gościem Dzień Dobry TVN była Fanny Joly - uwielbiana przez swoich czytelników autorka blisko 300 książek dla dzieci! Jak rozbudzić w dzieciach pasję czytelniczą i czy trudno tworzy się dla tak wymagającego czytelnika?
Używanie telefonu przez kierowcę podczas jazdy to wykroczenie za 200 złotych i 5 punktów karnych. Co można, a czego nie wolno robić za kółkiem? Jakie szalone rzeczy robią kierowcy podczas prowadzenia auta? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: współprowadzącego "Absurdy drogowe" Kamila Jaśkowskiego i st. asp. Roberta Opasa z Komendy Głównej Policji.
Według badań przeprowadzonych w ramach europejskiego projektu „Wspólne Działania na Rzecz Redukcji Szkód Powodowanych przez Alkohol” napoje wysokoprocentowe to drugi czynnik ryzyka zachorowań i zgonów w krajach Unii Europejskiej. O komentarz do tych wyników poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN socjologa dra Jacka Moskalewicza. Jak zatem piją Polacy i jak wypadają na tle innych krajów UE? Po jaki alkohol sięgają nasi rodacy? Co może ograniczyć spożycie napojów wysokoprocentowych?
W 2007 roku Ewa Morelle wydała książkę, w której szczerze opisała szalone życie śmietanki towarzyskiej z czasów PRL-u, co przyprawiło niektórych o szybsze bicie serca. Jak wyglądał świat ówczesnych celebrytów? Teraz Pani Ewa zastanawia się nad napisaniem drugiej części publikacji. Jaki miałaby tytuł? Kto mógłby się bać tej książki?