Wkładki magnetyczne opracowano na podstawie starożytnej akupunktury i topografii stref refleksyjnych stóp. Wkładki magnetyczne do butów stworzono z myślą o naturalnej i nieinwazyjnej metodzie leczenia układów ciała człowieka. Na czym polega działanie wkładek magnetycznych w butach?
Stopy to ekrany zdrowia organizmu człowieka, które nie wymagają dużego nakładu czasu i energii w pielęgnację, a potrafią wpływać na kondycję całego ciała.
Wkładki magnetyczne do butów
Wkładki magnetyczne do butów należą do grupy wkładek terapeutycznych, które działają na zasadzie akupresury i masażu leczniczego. Wkładki zaprojektowano z myślą o wywieraniu (poprzez wbudowane magnesy) nacisku na kluczowe dla stóp miejsca. Punktowy ucisk na wybrane strefy podeszwy w połączeniu z emitowanym polem magnetycznym wpływają kojąco, wzmacniająco i pobudzająco na receptory topograficzne, którym przypisane są konkretne narządy ciała oraz funkcjonowanie całych układów organizmu człowieka.
Wkładki magnetyczne do butów są przyjemne w noszeniu również ze względu na materiały, którymi zostały pokryte i wypełnione. Na rynku dostępne są wkładki magnetyczne miękkie, żelowe oraz lateksowe i twarde typu jeżyk, czyli z wypustkami. Można również spotkać wkładki magnetyczne nasączone olejkami zapachowymi. Większość wkładek magnetycznych do butów ma perforowaną powierzchnię, aby stopy mogła oddychać w trakcie użytkowania.
Wkładki magnetyczne do butów mają uniwersalny rozmiar i samodzielnie można je dopasować do buta, przycinając na odpowiednią długość.
Dla kogo są wkładki magnetyczne do butów?
Wkładki magnetyczne są odpowiednio profilowane do naturalnych krzywizn i łuków stopy, zachowując ich kształt i wspierając pracę mięśni, więzadeł i stawów stopy, dlatego polecane są szczególnie osobom, które prowadzą chodzący tryb życia i spędzają wiele godzin w pozycji stojącej.
Ilość magnesów na wkładce uzależniona jest od stref stopy, które osoba je nosząca chce stymulować oraz ogólnych efektów, jakie pragnie nimi wywołać w organizmie. Najczęściej spotykane wkładki magnetyczne posiadają od 5 do 10 magnesów o różnych kształtach i lokalizacji na podeszwie.
Przy wyborze wkładki magnetycznej do butów należy zwracać uwagę na każdy szczegół jej budowy, aby zapewniały wygodę noszenia oraz w pełni spełniały swoje lecznicze funkcje.
Jak działają wkładki magnetyczne do butów?
Korzystanie z wkładek magnetycznych do butów wywołuje efekt podwójnego masażu : mechanicznego i magnetycznego. Wytwarzane przez magnesy pole magnetyczne w połączeniu z odpowiednią budową wkładki zapewnia głęboką stymulację receptorów stopy.
Samoczynne pobudzanie punktowe stopy w trakcie chodzenia wywołuje przede wszystkim poprawę krążenia krwi przez całe ciało i wszystkie jego organy, co w konsekwencji wspiera transport substancji odżywczych, tlenu, hormonów czy enzymów oraz przyspiesza usuwanie toksycznych związków z organizmu.
Wkładki magnetyczne do butów żelowe, lateksowe czy typu jeżyk, działają na podobnej do siebie zasadzie. Wszystkie wykorzystywane są w rehabilitacji, medycynie sportu, ortopedii oraz rekreacyjnie dla aktywnych fizycznie osób. Wkładki magnetyczne jeżyki , dzięki swoim wypustkom, dodatkowo mają zastosowanie w walce i zapobieganiu odciskom czy odparzeniom skóry stóp. Wkładki magnetyczne żelowe często wzbogacone są o antybakteryjne i hipoalergiczne tworzywo kryjące, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klienci mogą z nich korzystać bez obaw o reakcje uczuleniowe. Wkładki magnetyczne z dodatkiem olejków eterycznych pochłaniają pot i wydzielają w zamian przyjemny zapach.
Właściwości wkładki magnetycznej do obuwia
Wkładki magnetyczne stymulują zakończenia nerwowe w podeszwie stóp, co wpływa na przywrócenie równowagi energetycznej organizmu. Masaż przy pomocy wkładki magnetycznej wspiera leczenie chorób układu krążenia, trawienia i układu odpornościowego, chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych, metabolicznych oraz psychicznych.
Wkładki magnetyczne:
· przyspieszają procesy metaboliczne i są cennym narzędziem w walce z nadwagą, pomagają obniżyć poziom cukru we krwi oraz usunąć z organizmu toksyczne złogi cholesterolu i zastoje szkodliwych substancji;
· uśmierzają dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów kończyn dolnych, bóle migrenowe i miesiączkowe;
· wspomagają pracę trzustki i wątroby, nerek oraz płuc;
· wspierają walkę z obrzękami kończyn dolnych, eliminują syndrom zimnych stóp i rąk;
· poprawiają samopoczucie, koncentrację i przynoszą ulgę zmęczonym stopom.
Sposób użycia wkładki magnetycznej do buta
Aby wkładka magnetyczna prawidłowo spełniała swoje funkcje lecznicze, należy odpowiednio z niej korzystać i zachować jej higienę:
· należy dopasować wkładkę do stopy, przycinając ją na odpowiednią długość, w taki sposób, aby cała mieściła się wewnątrz buta - na każdej wkładce magnetycznej znajdują się linie pomocnicze do wykonania tego zabiegu;
· na początku terapii należy korzystać z wkładki 2-3 godziny dziennie, z czasem wydłużając czas noszenia;
· wkładkę magnetyczną poleca się nosić na gołą stopę lub cienkie skarpety bądź rajstopy.
Przeciwwskazania i uwagi
Przeciwwskazaniem do korzystania z wkładek magnetycznych do butów mogą być urządzenia elektryczne, w które pacjent jest wyposażony, np. rozrusznik serca czy aparat słuchowy. Wkładki magnetyczne nie są też polecane kobietom w ciąży. Dla całkowitej pewności, co do bezpieczeństwa noszenia wkładki magnetycznej, warto skorzystać z opinii lekarskiej.
Wkładki magnetyczne nie powinny być przechowywane w pobliżu przedmiotów metalowych, znajdować się w zasięgu innego pola magnetycznego i źródła elektrycznego.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN