Styl życia

  Francuscy politycy chcą oznakować zdjęcia modelek "ostrzeżeniami zdrowotnymi", na wzór tych na paczkach papierosów. Czy to dobry pomysł? - Jest absolutnym absurdem i niczemu nie służy - wyjaśnia Piotr Zachara, Redaktor Naczelny InStyle. Należy bowiem pamiętać, że problem anoreksji wśród współczesnych modelek, czy to polskich, czy światowych, jest znikomy - dodaje gość Dzień dobry TVN. Czy takie ostrzeżenia mogłyby być skuteczne?

  12 maja odbył się pokaz najnowszej kolekcji biżuterii Apart. Kolekcja nosi nazwę "Diamentowa noc". Pokaz, którego stylizacją zajęła się Joanna Horodyńska, zbiegł się z premierą firmowego katalogu. Gościem Dzień Dobry TVN był Michał Stawecki, dyrektor marketingu firmy Apart oraz Joanna Horodyńska.

  Grupę SHO, którą gościliśmy dziś w Dzień Dobry TVN, tworzą profesjonalni tancerze specjalizujący się w tańcach kubańskich, brazylijskich, jamajskich i afrykańskich.

  Od 9 maja do 27 czerwca, w każdą sobotę, w wybranych miastach (Warszawa, Wrocław, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Zielona Góra) odbywać się będą w plenerze zajęcia z jogi. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób, które praktykują jogę, na co dzień, jak i dla tych, którzy chcą jej spróbować po raz pierwszy.

  O tym na czym polega praca pilota wycieczek i jakimi turystami są Polacy, a także na co trzeba uważać wybierając wycieczkę rozmawialiśmy z pilotkami: Jolą Kossowską i Beatą Radecką oraz z piosenkarzem Krzysztofem "K.A.S.Ą."Kasowskim.

  Moda dresowa staje się coraz bardziej popularna w Polsce. O tym czy dres może być elegancki i, czy powinniśmy w nim chodzić na co dzień rozmawialiśmy ze stylistką Kariną Kisson, która zaprojektowała dres Ędwarda Ąckiego.

  Katarzyna Skrzynecka dumna jest ze swojego partnera, który zdobył kolejny w swojej karierze tytuł. Został mistrzem Polski w fitnessie mężczyzn. W Dzień Dobry TVN Marcin Łopucki opowiedział nam o swojej karierze oraz o przygotowaniach do Mistrzostw Europy w Bratysławie.

  Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN trenerka Agata Berndt zaprezentowała kilka ćwiczeń, które pozwolą energicznie rozpocząć dzień.

  Pracownice Książnicy Pomorskiej ze Szczecina walczą ze stereotypem nudnej pani bibliotekarki. Wzięły udział w pokazie mody i były bohaterkami wystawy fotografii. Pomysł pokazania nowego oblicza bibliotekarek zrodził się przy okazji "Tygodnia Bibliotek".

  Depilują torsy, odchudzają się i miewają depresję - współcześni mężczyźni. Dookoła mnóstwo mężczyzn, a brakuje kobietom partnerów. Jaki powinien być idealny partner? Czego kobiety nie lubią w mężczyznach?

  Miłośnicy skuterów doceniają ich ekonomiczność, wygodę, małe gabaryty, dzięki którym ich właściciele nie stoją w miejskich korkach. Ojczyzną skuterów są Włochy. Stamtąd pochodzą kultowe marki, takie jak: Vespa i Lambretta. Popularność skuterów w Polsce rośnie. Stały się one, przynajmniej dla niektórych, całorocznym środkiem transportu. Być może dlatego, że mamy w Polsce coraz łagodniejsze zimy. Czy Sydney Polak jest fanem skuterów?

  O magii ogrodów rozmawialiśmy dzisiaj z pisarką Katarzyną Grocholą w jej prywatnym ogrodzie. Opowiedziała nam wszystko o swoim cichym zakątku.

  Downhill to indywidualny zjazd rowerem na czas po stromych, naturalnych stokach. Ścieżki zjazdowe są często bardzo wąskie, kamieniste czy poprzecinane wystającymi korzeniami. Tylko w "Dzień Dobry TVN" możecie się przekonać, jak poradziła sobie na rowerze Agnieszka Rylik.

  Według amerykańskiej definicji stalking – to celowe, złośliwe, wielokrotne prześladowanie i molestowanie innej osoby, zagrażające jej bezpieczeństwu. Typowy sposób postępowania polega na częstym nawiedzaniu innej osoby w domu, miejscu pracy bądź innych miejscach, w których ofiara się zatrzymuje bądź przebywa.

  Serial Detektywi jest na antenie stacji TVN już od 3 lat i cieszy się dużą popularnością. Detektywi pomagają ludziom w dramatycznych chwilach - przy porwaniach i zaginięciach.

  Marcin Boronowski do pracy na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie wykłada język angielski, chodzi na szpilkach i w spódnicy. W ten sposób wyraża swoją osobowość i walczy z dyskryminacją mężczyzn. Pomimo kobiecych strojów, jak twierdzi, nie przestał być mężczyzną.

  Halina Kunicka jest babcią, która ma ogromny szacunek dla rodziców swoich wnuków. - Uważam, że największym autorytetem dla dzieci są właśnie ich rodzice i nie powinno się zakłócać tej relacji - mówi w Dzień Dobry TVN. Jako babcia szanuje i przestrzega zasad ustalonych przez rodziców.

  W Polsce kilkanaście klasztorów oferuje możliwość spędzenia urlopu za swoimi murami. Niektóre prowadzą nawet terapie dla pracoholików. Jedną z osób, która skorzystała z takiej formy odpoczynku jest nasz gość, Artur Dolecki, który spędził tydzień w opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Dlaczego?

  W studiu Dzień dobry TVN gościmy duet barmanów "Flair Faktory", który wziął udział w programie "Mam talent". Tomasz Mołek i Marek Posłuszny zaprezentowali u nas swoje, godne podziwu, umiejętności.

  Polacy coraz częściej sięgają po napoje energetyzujące. W ubiegłym roku wypiliśmy ich 48 milionów litrów. Na pytanie, czy korzystanie z takich środków jest zdrowe, odpowiedział nasz ekspert od zdrowia Marek Nowicki.

  Obecni w naszym studio doradcy do spraw finansowych opowiedzieli o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się od nich, na przykład, na ile kryzys finansowy przyczynił się do wzrostu liczby siwych włosów Cezarego Sobańskiego.

  O tym czy polscy dziennikarze rozwijają się w dziedzinie reportażu porozmawiamy z Tomaszem Lachowiczem, redaktorem naczelnym Gazety Krakowskiej i Wojciechem Harpulą, laureatem zeszłorocznej edycji konkursu im. Szumowskiego.

  Jeśli jest się ze sobą długo, to ten moment zawsze da się wyczuć, a jeśli jest to związek krótkotrwały, to taki moment łatwo przeoczyć - mówi Ewa Pacuła, była żona Przemysława Salety. Ich małżeństwo przetrwało 4 lata. Iwona Pawlovic, nasz drugi gość, musiała wybierać między lojalnością wobec męża a namiętnością do nowego mężczyzny. Zdecydowała się odejść od męża.

  Gościem Dzień Dobry TVN był utalentowany muzyk, 64-letni emerytowany nauczyciel z Żywca, Jacenty Ignatowicz, uczestnik programu "Mam Talent". W programie pokazał niezwykłą grę na liściach.

  W swej najnowszej książce Naomi Klein, kanadyjska dziennikarka i aktywistka opowiada między innymi o tym, jak zarobić na huraganach, dlaczego walczono o Falklandy i co jest źródłem fortuny Donalda Rumsfelda. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ją także o to czy czuje się ikoną alterglobalistów?

  Michał ma 18 lat, jest twórcą kilku krótkometrażowych animowanych filmów i zdobywcą 32 nagród. W sumie Michał zrobił 7 filmów. Na początku były to komedyjki w stylu Charliego Chaplina. Później jego filmy nabrały filozoficznej natury.

  Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski sklasyfikowani zostali na siódmej pozycji w ostatnim tegorocznym rankingu ATP "Dobles Race" (w zeszłym roku byli na 11tej pozycji).

  Dramatyczne zdjęcie dwóch walczących orłów bielików, autorstwa polskiego fotografa amatora Antoniego Kasprzaka, zostało nagrodzone w konkursie zorganizowanym przez brytyjski magazyn przyrodniczy BBC Wildlife Magazine i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

  Trzykrotny premier Włoch znany jest ze swojego kontrowersyjnego poczucia humoru. Nieoficjalnie okrzyknięto go nawet pierwszym żartownisiem Europy.

  Steve Allen, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników tej dyscypliny. Jest Australijczykiem, jednak od pewnego czasu mieszka w Polsce z żoną Agatą, która również jest zawodniczką windsurfingu.