Jak mówi jeden z bohaterów reportażu Ludwika Lisa - "Warszawa to nie tylko Krakowskie Przedmieście i Pałac Kultury". Warszawa to także Praga, kolebka warszawskiego cwaniactwa i miejsce, gdzie można ponoć zjeść... najlepsze pyzy i flaki w mieście. Zobaczcie, jak zmienia się warszawska Praga.
Dzięki pewnemu rowerowi bezdomni na Krakowskich Plantach dwa razy w tygodniu mają szansę dostać jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Kto był pomysłodawcą tej akcji? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Miała okazję porozmawiać z wolontariuszami i osobami potrzebującymi.
"Niewidzialna Wystawa" to wyjątkowa podróż w niewidzialny świat, podczas której korzysta się wyłącznie ze słuchu, węchu i równowagi. Odwiedził ją dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan. Dzięki temu mógł się dowiedzieć, jak świat odbierają osoby niedowidzące i niewidome.
Kiedyś był jednym z największych rywali Adama Małysza, a dziś pracuje jako maszynista. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger sprawdził, dlaczego fiński skoczek narciarski, mistrz świata Matti Hautamäki, na sportowej emeryturze, zatrudnił się na kolei. Czy nie tęskni za treningami i skokami? Jak wspomina swoją wieloletnią rywalizację z Adamem Małyszem? Jak ocenia Kamila Stocha?
Fabio Attanasio to włoski bloger modowy, który w portalach społecznościowy jest śledzony przez tysiące osób. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział, jak ubierają się Włosi. Dlaczego według niego każdy mężczyzna powinien mieć przynajmniej jeden garnitur uszyty na miarę? Poprosiliśmy go również, by ocenił styl Polaków. Jak w jego oczach wypadły stylizacje: Bartłomieja Kasprzykowskiego, Tomasza Zubilewicza, Bartosza Węglarczyka i Bartłomieja Misiewicza?
Zarząd jednej z państwowych spółek energetycznych - podczas mszy w jednym z gdańskich kościołów - zawierzył firmę Opatrzności Bożej. Czy to norma, czy raczej kuriozum? O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN pallotyna ks. Zenona Hanasa.
A teraz Dorota i Marcin będą próbowali Was uśpić, ale zapewniamy, że im się to nie uda. Zobaczcie, jak pewien mały człowiek wzruszył się, gdy usłyszał śpiewaną dla niego kołysankę. O kołysankach sprzed wielu pokoleń rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anetą Strzeszewską, wokalistką i pedagogiem oraz Pawłem Steczkowskim, kompozytorem i instrumentalistą. W jaki sposób Pani Aneta dotarła do starych kołysanek?
Osiemnastoletnia Monika Bodalska jest Mistrzynią Polski Juniorów Bikini Fitness. Jak wygląda jej typowy dzień? Jak przygotowuje się do zawodów? Monikę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Obok niej usiadł lekarz sportowy dr Robert Śmiegielski. Zapytaliśmy go, jakie zalety mają sporty siłowe i czy tego typu ćwiczenia są wskazane dla nastolatków.
Oj, Marcin Prokop jest chyba zazdrosny o Dorotę Wellman, ponieważ Dorota dostała od Mikołaja Reya pierścionek. Czy Dorocie spodobał się prezent? Dlaczego Mikołaj obdarował ją własnie pierścionkiem? Po tych "oświadczynach" w Dzień Dobry TVN nasz ekspert wyjaśnił, co trzeba jeść, by poprawić wygląd swojej skóry?
Grzegorz Lepianka i Krzysztof Łoś od lat walczą z nietolerancją wobec homoseksualizmu. Przyszli do Dzień Dobry TVN, by powiedzieć o Kampanii Przeciw Homofobii: walentynkowy foto happening „Popieram związki”. Czy tego typu akcje przynoszą jakikolwiek skutek? Co muszą robić pary homoseksualne, by czuć się bezpiecznie?
Polskie rodziny coraz częściej decydują się na sesje pokoleniowe. Dlaczego? Co w tych sesjach jest takiego szczególnego?
Według aktora Brada Pitta "Kobieta jest odbiciem swojego mężczyzny. Jeśli kochasz ją do szaleństwa, ona stanie się tą miłością". Czy tego samego zdania są goście Dzień Dobry: felietonistka Katarzyna Lengren, stylistka Maja Sablewska i muzyk Norbi?
Z miłości do swojej 17-letniej uczennicy, 42-letni nauczyciel zdecydował się zostawić żonę i 2 dzieci. O romansie poinformował dyrektorkę szkoły, w której pracuje, ta z kolei zgłosiła sprawę do prokuratury. O tym, czy takie związki, oparte na fascynacji starszym doświadczonym mężczyzną są częste, czy mają szansę powodzenia i czy początkowa fascynacja raczej szybko wygasa, rozmawialiśmy z adwokatem Elizą Kuną i psychologiem dziecięcym Justyną Korzeniewską.
Wojtek Friedmann: "Pół życia robiłem "kiszkę", bo nie umiałem niczego innego. Robiłem wygłupy i to świetnie szło. Teraz, w którymś momencie, tak mi się jakoś zaczęło wydawać, że równie dobrze robię tę pomoc". Na czym polega wymyślona przez Wojtka akcja #NieMarnujemyJedzenia? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Zobaczcie!
Jeśli pomysł autorstwa posłów PiS wejdzie w życie, Warszawa znacznie się powiększy. Po proponowanych zmianach, nasza stolica będzie metropolią większą od Nowego Jorku! Jak na ten pomysł zapatrują się mieszkańcy gmin, które mają zostać przyłączone do Warszawy? Zapytał ich o to Filip Chajzer.
Krystyna Kurczab-Redlich to dziennikarka i wieloletnia korespondentka w Rosji. Karierze prezydenta Rosji, Władimira Putina, przyglądała się od samego początku. Jak sama mówi, książkę napisała, "żeby zostawić ślad prawdy o tym człowieku, o którym prawda jest na ogół zakłamywana". Czy Władimir Putin, jak sugerują niektórzy, może być chory umysłowo? Jak bardzo spenetrowana jest Polska przez agentów wywiadu rosyjskiego?
Miron Mironiuk pochodzi z Wrocławia. Trzy lata temu porzucił pracę w agencji reklamowej i zaczął rozwijać własny komórkowy biznes. Od dwóch lat mieszka w Azji i śmiało można go nazwać "władcą smartfonów". O swojej pracy powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Jak jego firma wykorzystuje dane zapisane w telefonach? Co trzeba mieć włączone w smartfonie, aby specjaliści pracujący u Mirona namierzyli aparat? Jak dokładny jest ich pomiar?
Olga Tokarczuk jest jedną z najpopularniejszych, najczęściej tłumaczonych i najbardziej zaangażowanych polskich pisarek. Na podstawie jej powieści "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Agnieszka Holland nakręciła swój najnowszy film Pokot. O historii opisanej w książce i współpracy przy tworzeniu filmu Olga Tokarczuk opowiedziała prowadzącej Dzień Dobry TVN Kindze Rusin. Jakie pisarka ma zdanie o myśliwych? Jakich scen w filmie ie chciała oglądać? Jak przyjęła informację, że polska reżyserka chce nakręcić film na podstawie jej książki? Miała wpływ na to, jak wygląda główna bohaterka?
Szalone lat 90. to czasy rodzącego się kapitalizmu i galopującej inflacji. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer przeniósł się w nie, aby znowu zjeść "zapieksę" za 70 tys. zł, zagrać na game boy'u i pegasusie. Zobaczcie, jakie były wartości ówczesnego designerstwa wnętrzarskiego ;)
Niedawno Instytut Pamięci Narodowej przedstawił ustalenia biegłych, według których Lech Wałęsa współpracował z SB. Połączyliśmy się z Jarosławem Wałęsą, aby zapytać, jak jego ojciec zareagował na informacje IPN-u.
Partia rządząca zapowiada rozszerzenie granic Warszawy. Stolica miałaby zostać powiększona o najbliższe gminy, które z nią sąsiadują. Co zmieni powiększenie Warszawy? Kto na tym zyska, a kto straci? Kto będzie wybierał prezydenta Warszawy? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: dra Adama Gendźwiłła z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
W Polsce ponad 300 tys. rodziców zalega z alimentami. Rząd szykuje zmiany, które mają ułatwić ich egzekwowanie oraz utrudnić uchylanie się od ich płacenia. Jakie dokładnie? W jaki sposób rodzice unikają płacenia alimentów? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Marię Zych-Nowacką ze Stowarzyszenia Dla Naszych Dzieci i prawniczkę Magdalenę Wilk.
Otylia Jędrzejczak jest wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Cezary Kosiński - na Warszawskiej Akademii Teatralnej, a Karolina Korwin Piotrowska prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać jakimi są nauczycielami. Co studenci muszą zrobić, aby oblać egzamin u naszych gości?
Sir Richard Shirreff to były zastępca Naczelnego Dowódcy Sił NATO w Europie. Niedawno napisał książkę "2017. Wojna z Rosją". Z wojskowym spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz, aby zapytać o zagrożenia płynące ze strony Rosji, bezpieczeństwo Polski jako członka NATO i politykę Prezydenta USA Donalda Trumpa.
Wielu polskim biurom blisko do pomieszczeń przeznaczonych do hodowli kur, ale są i takie, które robią tak dobre wrażenie jak biura w Dolinie Krzemowej. Przekonał się o tym dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Miał okazję zobaczyć "korpokomarowanie dla informatyków, którzy się naklikali", trzepak do medytacji i fotel masujący na "dobry prąd". Dowiedział się również, jak działa biurowy system rozpoznawania gości. Co jeszcze wypatrzył w polskich biurach? Będziecie zaskoczeni ;)
Na rynku pojawiła się sekslalka o imieniu Gabriel. Jej najtańsza wersja kosztuje 6400 dolarów, a najdroższy model - 180 tys. dolarów. Jeśli ktoś zdecyduje się na jej zakup, to na realizację zamówienia musi czekać nawet rok. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuolog Monikę Staruch, by zapytać, dlaczego ludzie korzystają z tego typu lalek i czy tak w przyszłości będzie wyglądał seks.
Dzięki filmikom zamieszczanym w internecie powiedzenia w nich zawarte stają się kultowe i zaczynają być powszechnie używane. Należą do nich: "Forfiter" i "Ale urwał!". Oto historia tego drugiego.
Wiele firm i osób prywatnych pada ofiarą hakerów, przez których jest następnie szantażowana. Jak dochodzi do takich ataków? Jak się przed nimi zabezpieczyć? O tym w Dzień Dobry TVN mówił psycholog biznesu Andrzej Tucholski.
Od 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy, które wprowadzą jednolity system recyklingu. Co to oznacza? O nowych zasadach segregacji odpadów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze specjalistką ds. ochrony środowiska Joanną Szubierajską.
Wielu Polaków nie lubi zwierzać się ze swoich zarobków. Dlaczego? Zastanawialiśmy się nad tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: socjologiem Tomaszem Sobierajskim i brytyjskim przedsiębiorcą Patrickiem Ney'em.