Brytyjczycy pracują na tym samym stanowisku średnio pięć lat, a Polacy - ponad dziesięć. Według pracodawców to wada czy zaleta? A jak szefowie firm postrzegają osoby, które często zmieniają pracę? Jak w czasie rozmowy kwalifikacyjnej wytłumaczyć chęć zmiany pracy? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholog biznesu Izabelę Kielczyk.
Medjugorje przyciąga pielgrzymów z całego świata. Wioska zasłynęła wydarzeniami z 1981 roku, kiedy dzieciom - jak twierdzą - objawiła się Matka Boska. Od tamtego czasu naliczono ponad 40 tys. objawień w Medjugorje. Kościół do tej pory nie potwierdził prawdziwości tych objawień. Jak to rozumieć? Dlaczego biskupi są tak bardzo wstrzemięźliwi? Co na temat Medjugorje mówił polski papież Jan Paweł II? A może to co się dzieje w wiosce to zwykły biznes? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z: pallotynem ks. Zenonem Hanasem i dziennikarką Katarzyną Olubińską.
Szymon Olek to chłopiec, który marzył o tym, aby tak jak Adam Małysz, być skoczkiem narciarskim. Niestety jeden ze skoków skończył się tragicznie. Szymon jest w trakcie rehabilitacji, która umożliwi mu rozwój fizyczny. Aktor Mateusz Janicki postanowił więc zorganizować zimowy slalom z gwiazdami, z którego zyski przeznaczone będą na pomoc Szymonowi. Na stoku koło Poronina była dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Królowa Szwecji Sylwia odwiedziła Polskę, by po raz trzeci wręczyć nagrodę pielęgniarską swojego imienia. Po raz pierwszy laureatką została Polka, która zaproponowała najbardziej kreatywne rozwiązanie, mające usprawnić opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Dlaczego królowa Sylwia postanowiła poświęcić się także problematyce osób z demencją? Co spodobało się Jej Wysokości w zwycięskim projekcie Natalii? Ze szwedzką królową spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.
Natalia Duszeńska, studentka piątego roku pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, została nagrodzona przez szwedzką królową Sylwię za projekt "Na marzenia nigdy nie jest za późno". Pani Natalia pracuje w zakładzie opiekuńczo-leczniczym i - jak mówi - problemy osób starszych są jej bardzo bliskie. Czego potrzebują starsze osoby? Jakie są ich marzenia? Jakich umiejętności i cech wymaga opieka nad starszymi osobami? Czy nagrodzona pielęgniarka planuje pracować poza granicami Polski? Pani Natalio, GRATULUJEMY!
Siostry po przejściach, Mariola Badowska i Magdalena Dylewska, założyły wspólnie gospodarstwo agroturystyczne. Kobiety kupują swoich podopiecznych na targu rzeźnym. Często są to zwierzęta po przejściach, potrzebujące rehabilitacji psychicznej. "Można coś zacząć od nowa, jeżeli przyjdzie czas kiedy już wiemy, że jesteśmy na to gotowi" - Mariola Badowska.
W Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza Łątkowskiego, nazywanego "mecenasem od zwierzątek", który pro publico bono staje w sądzie w obronie zwierząt skrzywdzonych przez ludzi. Jak wygląda system penitencjarny dotyczący ochrony praw zwierząt w Polsce? Jakie wyroki są najczęściej wydawane? I skąd w nim tak wielka miłość do czworonogów?
Katarzyna Piasecka: "Niezależnie od tego, jaki rozmiar nosimy, jak ładną mamy twarz, zawsze w środku, albo ktoś z zewnątrz jest nam w stanie wmówić, że coś jest nie tak. Praca "od środka" jest tak ważna. Polub siebie, to nie jest łatwe, ale polub bycie ze sobą, spójrz w lustro powiedz: 'ej jesteś w porzo zaczynasz dzień'". W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy dziś o wizerunku kobiety w mediach i na portalach społecznościowych oraz idącym za tym obowiązku bycia doskonałą i obsesyjnym dążeniu do perfekcji. Na kanapach gościliśmy: Davinę Reeves, byłą miss Nowego Jorku, Katarzynę Piasecką, artystkę kabaretową i Danutę Golec, psychologa i psychoterapeutkę.
Rząd postanowił uszczelnić system podatkowy i zradykalizować prawo karne skarbowe. Nowelizacja zakłada, że za fałszowanie faktur na kwotę przekraczającą 10 mln złotych grozić będzie kara nawet do 25 lat więzienia! Jakie jeszcze wprowadzono zmiany i czy poważne konsekwencje grożą nam nawet wtedy, gdy popełnimy błąd w rachunkach? Gościem w studiu Dzień Dobry TVN był Paweł Blajer.
Marta "Bianca" Gołębiowska: "Spodobało mi się to, że te kobiety są bardzo silne i są w stanie przeciwstawić się mężczyźnie i jeszcze dodatkowo te piękne stroje, ta cała otoczka. To była taka moja alternatywna wersja księżniczki". Czy wrestling to tylko teatr, czy występ na ringu rzeczywiście boli i leje się tam prawdziwa krew? Zobaczcie, jak zaczęła się przygoda Marty z tym sportem i, co o jej pasji sądzą znajomi i rodzina.
Bartek Jędrzejak wybrał się do Zakrzowa, żeby zapoznać się z tajnikami gry w polo. Czy odważył się zagrać? Zobaczcie!
Stara zasada marketingowa brzmi: wyróżnij się albo zgiń. Co zrobić, aby się wypromować i odnieść przy tym sukces? O marketingowych trikach rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z trenerką biznesu Olgą Kozierowską.
Mieszkaniec Poznania przez ponad 40 lat podawał się za pracownika Uniwersytetu Poznańskiego i wykorzystywał studentki do tzw. badań antropologicznych. Wpadł w ręce policji dwa lata temu. Jak to możliwe, że przez tyle lat udawało mu się manipulować osobami, z którymi się stykał? O osobowości fałszywego profesora i jego ofiar rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z kryminologiem Pawłem Moczydłowskim i psychiatrą dr n. med. Magdaleną Namysłowską.
Polscy przestępcy rozdają sobie Oscary! Czy - tak jak światowej sławy filmowcy - organizują sobie przy tym oficjalną galę? Zobaczcie, jak zachowują się złodzieje, którzy powinni dostać anty-Oscary ;)
Jak z księgowego stał się królem internetowych ciekawostek, skąd bierze pomysły na kolejne filmy i czy zawsze sprawdza wszystkie publikowane przez siebie informacje? Robert Stockinger rozmawiał z Matthew Santoro, którego internetowy kanał śledzi niemal 6 milionów osób!
"Figura w kształcie klepsydry, a z charakteru ... umiarkowana diablica", czyli Senior Speed Dating okiem Filip Chajzera. Zobaczcie, jak randkują seniorzy!
Jedną z bohaterek nowego sezonu programu Żony Hollywood jest córka Papcia Chmiela - Monika Chmielewska-Lehman. O swoim życiu, drodze do USA i rodzinie powiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu. Jak często Monika spotyka się ze swoim tatą?
Paweł Gosk pracuje jako operator i aktor. Wielokrotnie wkręcał i nabierał gwiazdy w programach Szymona Majewskiego. Jest również autorem wielu prowokacji w Dzień Dobry TVN. Ostatnio odkrył nową pasję - jedzenie na oczach internautów. Czy i tutaj odnosi sukcesy?
Jurij Bujalski: "Pamiętam bardzo dobrze słowa taty. Dzieciaki, nadejdzie czas, kiedy znów wrócicie do domu, do Polski". Żenia Klimakin spotkał się z rodziną Bujalskich, którzy miesiąc temu w ramach repatriacji, przenieśli się do Polski. Jak to się stało, że trafili do Kazachstanu i kiedy zaczęli myśleć o powrocie do ojczyzny?
Niestety wiele osób doświadcza zdrady. Czy można jej zapobiec? Jak sprawdzić wierność partnera? Jak działają testerki wierności? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: Katarzyna Sukmanowska, która obserwuje mężczyzn podejrzanych o zdradę, detektyw Marcin Popowski i psycholog Anna Kędzierska.
O roli mamy w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dziecka, opowiedziała nam Ewelina Tabaczar ekspert ds. żywienia dzieci: "Wszystkie takie etykiety bardzo mocno kolorowe powinny nas odstraszać. Starajmy się wybierać produkty, które są skierowane do dzieci ale zawierają np. cenną kaszę jaglaną, kasze kukurydzianą". Wiedzieliście, że trzeba o tym myśleć już w czasie ciąży?
Dobrze zbudowane ciało pokryte tatuażami, makijaż na twarzy, zmieniony kształt czaszki i dodatkowa para kłów - tak wygląda Aleksander Shpak, nazwany przez internautów Człowiekiem Smokiem. "Urodziłem się na wsi. Tam panowała jedna zasada: bijesz albo ty, albo ciebie. Po tym, jak wielokrotnie zostałem pobity, postanowiłem wziąć się za siebie" - wyznał dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Żeni Klimakinowi. Zbudowanie formy mu jednak nie wystarczało. W wieku 26 lat zaczął malować paznokcie i robić makijaż. Dlaczego zdecydował się na tak radykalny krok, jak zmiana ustawienia kości jarzmowych i kształtu oczu? Czy nadal czuje się mężczyzną? Ile kosztowały go operacje plastyczne i zabiegi dentystyczne? Czym zajmuje się zawodowo? I co na to wszystko rodzice? Koniecznie zobaczcie tę rozmowę!
Naszymi gośćmi byli, znani z nagrywania amatorskich teledysków do piosenek Roxette, Jakub Kwieciński i Dawid Mycek. Jak to się stało, że Per Gessle z duetu Roxette wręczył im szampana, jako prezent na ich planowany w czerwcu ślub i, co przekazał im podczas prywatnej rozmowy? Zobaczcie.
Dziennikarka radiowa Joanna Mielewczyk nazywa siebie Matką Polką Feministką. Co to oznacza? Jakie według niej są oblicza współczesnego rodzicielstwa? Powiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
W drugim odcinku "Agenta - Gwiazdy 2" odpadła Agnieszka Rylik. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by powiedziała, jak do tego doszło, jak będzie wspominała program, z kim się zaprzyjaźniła i kogo typuje na Agenta.
Ludzie nielubiący nudy w łóżku urozmaicają sobie seks w sposób, który przez innych byłyby uznany za dewiację. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuolog Monikę Staruch i psychologa Piotra Mosaka, aby zapytać, co w seksie uważamy za normę, a co za dewiację. Jak normy dotyczące seksu zmieniały się na przestrzeni lat? Jak się rodzą dewiacje?
Zgodnie z ustawą firmowaną przez ministra środowiska Jana Szyszkę od 1 stycznia tego roku drzewa i krzewy znajdujące się na prywatnym terenie, które nie są pomnikami przyrody można wycinać bez nadzoru i konsekwencji. Nowe prawo doprowadziło do tego, że właściciele terenów usuwają drzewa na potęgę. O to, jakie są tego konsekwencje i, kto na tym straci zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: dr Marzenę Suchocką z SGGW i wiceprezydenta m.st. Warszawy Michała Olszewskiego.
Macie czasem dość reklam na ulicach? Ciechanów będzie pierwszym miastem w Polsce, które uporządkuje tę sytuację. Kto wydaje zgodę na to, że w danym miejscu może zawisnąć reklama i jak ona ma wyglądać? O bałaganie jaki panuje w Polsce w związku z reklamową wolną amerykanką rozmawialiśmy z architektem Radosławem Gajdą i Moniką Domańską z Traffic Design - organizacji pozarządowej, która działa na rzecz poprawy przestrzeni publicznej.
Reksio obchodzi swoje 50-lecie. Jest, to obok Rumcajsa, Jacka i Agatki, Misia Uszatka czy Bolka i Lolka, jedna z kultowych polskich dobranocek, których bohaterowie przez pokolenia układali do snu polskie dzieci. O fenomenie tych bajek rozmawialiśmy z Katarzyną Lubas, dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Co jeszcze oprócz wnętrza budy Reksia można tam zobaczyć? Którą postać lubicie najbardziej?
Od 1 stycznia 2017 obowiązują łagodniejsze przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Czy oznacza to, że znikną one z naszego krajobrazu? O roli jaką drzewa odgrywają w naszym życiu rozmawialiśmy z Mają Popielarską i dr. hab. Marcinem Zychem, biologiem z Uniwersytetu Warszawskiego. Ile młodych drzew trzeba posadzić, żeby zastąpić wycięte 100-letnie drzewo? Zobaczcie!