Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro chce rozprawić się z chwilówkami, które potrafią zrujnować życie pożyczkobiorców. Co dokładnie miałoby się zmienić? O tym gość Dzień Dobry TVN: dziennikarz TVN24 BIS Robert Stanilewicz.
Z porad Niny Portnickiej-Boras korzystają politycy i celebryci. Nie chce być nazywana wróżką, a instruktorką życia. Dlaczego? Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała, z czym przychodzą do niej ludzie. Naszymi gośćmi były również psycholog Małgorzata Ohme i aktorka Grażyna Wolszczak, która nie ukrywa, że chodzi do wróżek. Dlaczego według nich ludzie potrzebują tego typu wsparcia? Jaka jest różnica między wróżka a psychologiem?
Praca w zoo jest ciężka. Jak bardzo? Przekonał się o tym prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak, którego wysłaliśmy do ogrodu zoologicznego w Poznaniu. Miał okazję nie tylko miziać tapiry, bawić się we fryzjera z lemurem Leosiem i dokształcać niedźwiedzicę Cisnę, ale również przerzucał siano i woził tony piachu. Dał radę? :)
Podobno bliźnięta łączy wyjątkowa więź. Czy tak jest rzeczywiście? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Pawła "Trybsona" Trybałę i jego bliźniaka Aleksandra, Marcina Mroczka oraz Adama Zdrójkowskiego i jego bliźniaka Jakuba. Czy byli ubierani przez rodziców w podobne ubrania? Mieli zabawne sytuacje, kiedy ich mylono? Podobają im się te same dziewczyny? Bywają o siebie zazdrośni? Wyobrażają sobie życie bez brata?
Mikołaj Rey odwiedził nauczyciela tanga argentyńskiego Jakuba Korczewskiego. Co powinien mieć w sobie tancerz, zwłaszcza ten, który tańczy tango? Czy zdarzyło się Kubie, że jakaś kobieta odmówiła mu tańca? Zobaczcie, jaką potrawę przygotował dla tancerza Mikołaj Rey i czym zakończyło się ich wspólne gotowanie!
Bardzo często zdarza nam się narzekać na polski system edukacji, jednak badania pokazują, że wbrew pozorom nie jest tak źle. Polscy uczniowie świetnie radzą sobie np. z matematyką i czytaniem. Z międzynarodowego raportu wynika też, że w latach 90. ponad 60 proc. Polaków miało tylko podstawowe wykształcenie, a teraz coraz więcej z nas zdobywa wykształcenie wyższe. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy prof. Krzysztofa Biedrzyckiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Gwiazda betlejemska jest rośliną, po którą z chęcią sięgamy w święta Bożego Narodzenia. Ile jest jej odmian? Jak wygląda, kiedy jest świeża? Jak przetransportować ją ze sklepu? Na pytania odpowiedział gość Dzień Dobry TVN: florysta Piotr Sekunda. Pokazał również, jak szybko przygotować stroiki z gwiazdą betlejemską w roli głównej.
Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł chce, aby tabletki "dzień po" znowu były sprzedawane na receptę, bo - jak twierdzi - są ona nadużywane przez kobiety, głównie nastolatki. Tymczasem dane mówią zupełnie co innego - według nich tzw. antykoncepcja awaryjna nie jest popularna w Polsce, a po tabletki te sięgają głównie kobiety po 25. roku życia. O mitach i faktach związanych z pigułkami "dzień po" rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN seksuolog Moniką Staruch. Kiedy warto po nie sięgać?
Duńczycy umieją cieszyć się z czasu spędzanego z najbliższymi i znajdują przyjemność w wykonywaniu zwykłych, codziennych czynności. Ten sposób myślenia nazywają hygge. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz postanowiła pod okiem autorki książki o hygge Marie Tourell Soderberg zgłębić tajemnice tej filozofii. Jak hygge przenieść do miejsca pracy? Jak powinien wyglądać dom, który jest hygge?
Bardzo często pary rozwiązują konflikty idąc do łóżka. Czy to dobry pomysł? Dlaczego kłótnie przeradzają się w namiętny seks? W Dzień Dobry TVN seksuolog Katarzyna Waszyńska wytłumaczyła, dlaczego wybieramy seks zamiast rozmowy i, jak rzutuje to na nasze relacje z partnerem.
Według badań GUS blisko 150 tys. kobiet zrezygnowało z pracy ze względu na pojawienie się programu 500+. Wolą zostać w domu z dziećmi i skupić się na życiu rodzinnym. Co z nimi będzie, kiedy dzieci dorosną lub skończy się wsparcie rządu? Czy matki zdołają wrócić na rynek pracy? W studiu Dzień Dobry TVN razem z Katarzyną Pawlikowską i Jackiem Santorskim omówiliśmy plusy i minusy programu 500+.
Marek Konkolewski i Paweł Płuska po raz kolejny wyruszyli na polskie drogi w poszukiwaniu niezdyscyplinowanych kierowców. Ty razem postanowili sprawdzić czy Polacy wiedzą, jak przygotować się do zimy na drodze. Czy wszyscy mieli zmienione opony i zimowy płyn do spryskiwaczy? Co jeszcze powinniśmy wozić ze sobą w czasie mrozu?
Coraz częściej Boże Narodzenie spędzamy w polskich górach. Ile kosztuje zimowy wypoczynek i, jak wygląda oferta wynajmu pokoi i domków? Prezenter pogody Bartek Jędrzejak wybrał się na Podhale, by sprawdzić te informacje u Klementyny Gąsienicy-Byrcyn. Czy wiecie, jak górale przeganiają złą pogodę?
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim znajduje się ściana, która stanowi jedyny w swoim rodzaju pomnik stworzony przez studentów. Znajduje się pod salą, gdzie prof. Stanisław Kiczuk od kilkudziesięciu lat przeprowadza egzaminy z logiki. Co pisały na niej kolejne pokolenia żaków i dlaczego powstała? W Dzień Dobry TVN historia jedynego takiego profesora i jego studentów.
Żadna telewizja do tej pory z tak bliska nie relacjonowała tego, jak tworzy się historia polskiego alpinizmu. Jako pierwsi pokażemy szaloną, a dla niektórych wręcz niemożliwą próbę zdobycia zimą warszawskiego Kopca Moczydłowskiego. Czy góra była łaskawa dla pięciu śmiałków? Jakie niebezpieczeństwa czyhały na nich po drodze? Czy udało im się zdobyć szczyt? I kto był najbardziej zmęczony wyprawą?
Agata próbuje wszystkiego, by jej parter podczas stosunku miał wytrysk, ale żadne, nawet bardzo wymyślne, metody nie skutkują. Może wina leży po stronie oziębłości seksualnej partnera, ale Agata obwinia siebie. Kamili często śni się, że kocha się z innymi mężczyznami i dostaje orgazmu! Ten orgazm jest mocniejszy niż ten, który odczuwa z mężem. Boi się, że jej seksualność nie jest standardowa. Nasz gość dr Andrzej Depko zajął się problemami, które trapią naszych widzów.
Nie tylko kobiety miewają kompleksy. Mężczyźni również przejmują się swoimi niedoskonałościami. O męskich kompleksach rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z: aktorem Michałem Koterskim, projektantem mody Łukaszem Jemiołem, aktorem Marcelem Borowcem oraz psychoterapeutą Jackiem Masłowskim. Czy nasi goście też je mają? Panowie rozmawiają o kompleksach? Czym się najbardziej przejmują?
W RMF Classic startuje akcja Najpiękniejsza Muzyka Na Święta. Od dzisiaj do 23 grudnia radiowcy grać będą wyłącznie świąteczne przeboje oraz muzykę, której klimat odpowiada nastrojowi świąt. Z nich słuchacze wybiorą świąteczny przebój wszech czasów. O akcji powiedzieli w Dzień Dobry TVN dziennikarka Jadwiga Polus i z-ca Dyrektora Programowego RMF Classic Paweł Pawlik. Ile piosenek weźmie udział w plebiscycie? Który utwór ma szansę wygrać?
Grudniowa aukcja dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art jest jedną z największych na rynku kolekcjonerskim ostatnich lat. O dziełach sztuki, które będzie można nabyć powiedziała w Dzień Dobry TVN właścicielka Domu Akcyjnego Iwona Buchner.
Za pomocą amerykańskiego wykrywacza kłamstw postanowiliśmy sprawdzić, czy dzieci nie oszukują św. Mikołaja. W eksperymencie wzięli udział: Mali Giganci, ich rodzice, Ula Podpowiadacz Chincz, Filip Rudolf Chajzer i śliczna różowa wróżka ;) Zobaczcie, co z tego wyszło :)
Maria i Marta Krzeptowskie prowadzą schronisko w Dolinie Pięciu Stawów. Odwiedziliśmy je z kamerą Dzień Dobry TVN. Kto z ich rodziny jako pierwszy kierował schroniskiem? Kiedy one je przejęły? Na czym polega specyfika życia w górach?
"Włamał się do domu i ugotował sobie zupę", "ukradł samochód z policjantami w środku", "w czasie włamu zgubił dowód osobisty"... Najbardziej niefortunne przestępstwa zebrała w jednym raporcie lubelska policja. O absurdalnych wpadkach kryminalistów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z funkcjonariuszami: Renatą Laszczką-Rusek i Marcinem Taraszewskim.
Benedykt ojciec Leon Knabit uchodzi za najbardziej wyluzowanego zakonnika z dużym poczuciem humoru. Ale ci, którzy pobierali u niego nauki mówią, że potrafi być srogim katechetą. Zaprosiliśmy ojca Leona do Dzień Dobry TVN, by porozmawiać o jego najnowszej książce i podejściu do życia. Ile przytuleń dziennie potrzebuje człowiek, by normalnie funkcjonować? ;)
Fora i blogi parentingowe powinny być miejscem, gdzie rodzice znajdują wsparcie i dobre rady. Czemu tak nie jest? Dlaczego matki stały się jednymi z najagresywniejszych użytkowników Internetu? O groźbach i wulgaryzmach rzucanych przez "Matki Polki" porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog dziecięcą Justyną Korzeniewską.
Co zrobić, by świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim przy wigilijnym stole i, by ten stół nie zamienił się w pole bitwy? O czym lepiej nie rozmawiać? Jak unikać kłótni? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy pisarkę i felietonistkę Katarzynę Lengren, dziennikarkę i pisarkę Annę Dziewit-Meller oraz Igora Rotberga, psychologa.
Kiedyś dzieciaki rzucały sobie wyzwania przy trzepaku, dziś robią to w Internecie. Wraz ze zmianą sposobu komunikacji zmienił się również charakter wyzwań. Co to challenge i jaki jest jego sens? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z Robertem Zydlem i Grzegorzem Marczakiem.
4 proc. pracodawców zapowiada wzrost wynagrodzenia, natomiast 32 procent - zatrudnienia. Czy naprawdę będziemy zarabiać więcej? O minimalnych płacach, poziomie bezrobocia, programie 500+ i fali ekonomicznego optymizmu rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z ekonomistą Pawłem Blajerem.
"Fit Kid" to dziecięca dyscyplina sportowa łącząca w sobie gimnastykę i taniec. Mistrzyni i wicemistrzyni świata w tym sporcie wystąpiły w Dzień Dobry TVN. Dziewczynki mieszkają zaledwie 2 kilometry od siebie, ale poznały się dopiero na scenie. Dlaczego rodzice Zuzi Wolskiej i Pauliny Karłowskiej zaprowadzili je na tak wymagające zajęcia? Czy występy sprawiają im przyjemność? Jak w przyszłości planują wykorzystać zdobyte umiejętności?
Katarzyna Olubińska wybrała się do niezwykłego miejsca w Warszawie. W Solatorium lato trwa przez cały rok. Dopadła Cię sezonowa depresja? To miejsce właśnie dla Ciebie! Jakie są jej objawy? Na to pytanie odpowiedziała psycholog dr Magda Namysłowska. Dziennikarka rozmawiała również z Michałem Augustynem - współtwórcą inicjatywy. Jak narodził się pomysł na pokój pełen kwiatów i śpiewu ptaków?
Mówi: "nie lubię siedzieć w kloszu" i rusza do krajów Afryki i Indonezji, by pokazać kobietom, że nie są bezwolne. Monika Sobańska razem ze swoją mamą założyła Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, które pomaga im osiągnąć samodzielność. Do tej pory działały w Polsce, szczególnie w Sosnowcu, gdzie ich ruch ma swoją siedzibę. Teraz przyszedł czas na Afganistan, gdzie do niedawna aż 79 proc. kobiet nie potrafiło pisać ani czytać. To kraj, w którym panuje najsilniejszy patriarchat na świecie. Na czym polegają organizowane przez Monikę warsztaty? Opowiedziała o tym w studiu Dzień Dobru TVN.