W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Maćka Waśkiewicza, który mieszka w lofcie. W budynku na początku XX wieku mieściła się przędzalnia lnu. Mieszkanie Maćka ma 62 metry kwadratowe. Jest urządzone w industrialnym stylu, ale z duszą. We wnętrzu znajdziemy stare i efektowne przedmioty jak np. telefon z kopalni, pofabryczne lampy czy wiekowy fotel dentystyczny. Gdzie Maciek szuka aranżacyjnych perełek?
Matthew Jansen pracował w prestiżowym studiu fryzjerskim w Holandii. Po sześciu latach postanowił porzucić salon, by podróżować po świecie i obcinać ludziom włosy w przypadkowych miejscach. Strzygł i układał fryzury między innymi w barze, na pływającej tratwie, na szczytach gór i nad rzekami. Matthew zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swojej filozofii życia. Zapytaliśmy go również, co go urzekło w naszym kraju i jak ocenia Polaków.
Mikołaj Rey dostał zadanie - przygotować kulinarną niespodziankę dla Amerykanina, który jest pierwszy raz Polsce. Zobaczcie, jakie potrawy dla niego przygotował wspólnie z jego przyjaciółką Lilianną i, jak na niespodziankę zareagował David.
Para, która nie planuje dziecka, musi zadbać o zabezpieczenie. Ale na kim powinien spoczywać ciężar antykoncepcji? Na kobiecie, czy mężczyźnie? Reporterka Dzień Dobry TVN postanowiła zapytać o to Polaków.
Ślub kościelny to marzenie wielu par. Jedną z z formalności przed zawarciem formalnego związku są nauki przedmałżeńskie. Zajęcia prowadzą zazwyczaj księża. Wiele osób jest zdania, że nauki przedmałżeńskie powinny być wykładane przez osoby, które są praktykami w tym temacie, a nie przez księży. Co dają nauki przedmałżeńskie młodym ludziom? Czy rozwijają ich relacje? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ks. Grzegorza Kurpa, Pallotyna, z którym rozmawialiśmy o tym, czy nauki przedmałżeńskie są dzisiaj potrzebne.
Rozmowa o podwyżce nie jest łatwa. Jak się zatem do niej przygotować? Co wziąć pod uwagę zanim wybierzemy się do szefa? Jakich argumentów użyć, aby zdecydował się dać nam wyższą pensję? Dlaczego poniedziałek i piątek to złe dni na rozmowę o podwyżce? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psycholog biznesu Izabela Kielczyk.
Dominika Kulczyk wraz z "Efektem Domina" odwiedziła już 40 miejsc na świecie. W związku z okrągłym jubileuszem w Warszawie powstała Pracownia Efektu Domina. Co jest celem tego miejsca? Jak zaznaczyła Dominika Kulczyk dziennikarstwo bez pomagania nie ma pełnego wymiaru. Co to znaczy?
Szeptucha to inaczej uzdrowicielka, która oferuje swoje usługi osobom wierzącym w moc medycyny ludowej. Jedną z nich jest Elżbieta Kuc. Kto odkrył, że ma dar uzdrawiania? Cieszy się z posiadanej energii? Czy może rzucić na kogoś urok? Co odczuwają osoby po zabiegach oczyszczających Pani Elżbiety? Zobaczcie!
Agnieszka Turowska jest niewidomą artystką, która stworzyła głosową aleję gwiazd. Co to takiego? Ile "eksponatów" ma jej zbiór? Opowiedziała o nim reporterowi Dzień Dobry TVN.
Rok temu Aleksandra Gogolewska zdobyła uprawnienia operatora żurawia wieżowego. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała, co jej się podoba w pracy, którą wykonuje, ile godzin trwają jej zmiany i czy zarobki są zadowalające. Obok niej na kanapie usiadła Aleksandra Babieczko, która jest hydraulikiem. Zapytaliśmy ją, jak się odnajduje w męskim świecie?
Są związki, które zaczynają się od seksu na pierwszej randce. Czy mają one szansę przerodzić się w trwałą relację? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN: seksuolog i psycholog Izabelę Jąderek.
Patrycja Słaby to Mistrzyni Europy Juniorów w kategorii sportów sylwetkowych - bikini fitness. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by zapytać, dlaczego wybrała właśnie tę dyscyplinę sportu, czy jej dieta jest rygorystyczna, jak wyobraża sobie swoją przyszłość i co robi, by wyróżnić się na tle rywalek. Od naszego gościa dowiedzieliśmy się również, czym różni się bikini fitness od kulturystyki.
Dziewięcioletnia Ola Pawlak poprosiła swoich gości komunijnych, by zamiast kwiatów przynieśli karmę, którą będzie mogła oddać schronisku dla psów. Czy dziewczynka sama wpadła na ten pomysł? Ile kilogramów karmy zebrała? Co jeszcze Ola robi dla schroniska? Z dziewięciolatką, jej mamą i przedstawicielką schroniska rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Już dziś rusza trzecia edycja programu "Projekt Lady". 12 dziewcząt, których maniery pozostawiają wiele do życzenia dostają od losu szansę. W pałacu w Rozalinie pod okiem dwóch mentorek: Tatiany Mindewicz-Puacz oraz Ireny Kamińskiej-Radomskiej będą mogły nauczyć się savoir-vivre. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Patrycje Wieję, zwyciężczynię „Projekt Lady” i uczestniczki poprzednich edycji Julię Jaroszewską i Martę Tomczak. Czego nauczył ich program? Jak teraz wygląda ich życie? I jakie mają rady dla uczestniczek trzeciej transzy reality-show?
Jak wrócić do formy po porodzie? Qczaj przygotował dziś trening dla młodych mam. Dla chcącego nic trudnego, bo ćwiczyć można nawet w pokoiku dziecięcym, a więc drogie mamy do dzieła! :)
Nad Wisłą popyt na cebulę jest wielki. Trudno wyobrazić sobie polską kuchnię bez cebuli. Polskę można nazwać cebulowym królestwem, bo jesteśmy największym eksporterem tego warzywa w Unii Europejskiej. Więcej od nas produkują tylko Hiszpanie i Holendrzy. - Polskie warzywnictwo ma się czym pochwalić - uważa były Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Czy cebula zasługuje na miano polskiego symbolu narodowego? Kim jest "Polak-Cebulak"?
Jak brytyjskie media komentują ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle? Sprawdziła to dla nas dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara, która relacjonowała w sobotę tę uroczystość. Zobaczcie przegląd brytyjskiej prasy sprzed pałacu Kensington, w którym książę Harry'ego i Meghan będą mieszkać. Gdzie młoda para pojedzie w podróż poślubną?
21 maja startuje nowy sezon „Projektu Lady”. Czy ta seria będzie się różnić od dwóch wcześniejszych? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły prowadząca program Małgorzata Rozenek-Majdan oraz mentorki: Tatiana Mindewicz-Puacz i Irena Kamińska-Radomska. Czy Panie mają kontakt z uczestniczkami poprzednich edycji? Marcin Meller chciał również wiedzieć, dlaczego w dalszym ciągu nie ma Projektu Gentleman.
Artur Hajzer był polskim taternikiem, alpinistą i himalaistą, twórcą programu Polski Himalaizm Zimowy. Zginął na stoku Gaszerbrum I w Karakorum. Za moment na rynku ukaże się jego biografia, którą napisał dziennikarz Bartek Dobroch. Autora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział nam o pracy nad książką i przybliżył postać bohatera książki. Dlaczego Hajzer wzbudzał ogromne kontrowersje? Dlaczego uważa się, że Dlaczego niektórzy himalaiści nie chcieli o nim mówić, kiedy Bartek zbierał materiały do książki?
Adampol to polska wieś leżąca niedaleko Stambułu, po azjatyckiej stronie Bosforu. Jej mieszkańcy to potomkowie polskich emigrantów przybyłych do Turcji w XIX wieku. Ilu było Polaków, kiedy wioska powstawała, a ilu jest ich teraz? Jak im się tam żyje? Podtrzymują polskie tradycje? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN reportera Witolda Szabłowskiego i Sylwię Modlińską, która pochodzi z Adampola.
W kolejnym odcinku Mikrowypraw podróżnik Łukasz Długowski wybrał się do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Jaką przygodę tam przeżył? Kogo spotkał? I jak mu smakował świerk? Zobaczcie!
Jacht "Katharsis II" z kapitanem Mariuszem Koperem i ośmioosobową załogą okrążył Antarktydę, płynąc po jej wodach, jak najbliżej brzegów. Taki wyczyn nie udał się do tej pory nikomu. W Dzień Dobry TVN dowodzący wyprawą Mariusz Koper i II oficer Hanna Leniec opowiedzieli o swojej wyprawie. Były sytuacje, kiedy bali się o swoje życie? Ile sztormów napotkali się na swojej drodze? Czy jacht uległ awarii? Okazało się, że załoga miała wypłynąć w ten rejs rok wcześniej. Dlaczego musieli go przełożyć?
Grzegorz Sobieszek ze sportem wyczynowym związany jest od dzieciństwa, a ze sportami walki od ponad 16 lat. Prywatnie jest partnerem aktorki Olgi Frycz. Para niedługo zostanie rodzicami. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, co dał mu sport, co zawdzięcza swojemu pierwszemu trenerowi. Grzegorz bardzo lubi czytać książki. Jakie książki miały wpływ na jego życie?
W tym roku mieliśmy już wiele dramatycznych wypadków z udziałem rowerzystów. Co zrobić, aby nie dochodziło do takich tragedii? Pomogłaby zmiana przepisów? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza Adama Grzeszaka - autora tekstu Wojna drogowa.
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbędzie się w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Jak lokalni mieszkańcy przygotowywali się do tej uroczystości? Czy to prawda, że wynajęli swoje mieszkania dla tych, którzy chcą zobaczyć paradę? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. Dowiedziała się także, jakie znaczenie ma Windsor w historii rodziny królewskiej i po czym poznać, że królowa przebywa w zamku.
Sport kształtuje nasz charakter. Dlatego ważne jest, by zachęcić dziecko do uprawiania sportu już od najmłodszych lat. Przekonuje do tego Damian Janikowski, olimpijski medalistą w zapasach, który na salę treningową trafił w wieku 9 lat. Jak mówi, sport nauczył go dyscypliny i cierpliwości. Pamiętajmy jednak, by przy wyborze dyscypliny, dać naszemu dziecku wybór. Dlaczego?
Gość Dzień Dobry TVN Michał Jasiewicz jest pomysłodawcą i założycielem radia Wihajster. Co w tym projekcie jest takiego wyjątkowego? Obok Michała usiedli na kanapie: jego syn Jovan i artystka kabaretowa Joanna Kołaczkowska - oboje będą prowadzić audycje we wspomnianym radiu. O czym one będą?
Ceny benzyny poszły ostro w górę. Jakie są tego przyczyny? Co składa się na cenę paliwa? Wyjaśnił nam to gość Dzień Dobry TVN: dziennikarz TVN24 BIS Mateusz Walczak. Okazuje się, że w 2019 roku cena benzyny wzrośnie. Dlaczego?
Już jutro, w sobotę 19 maja odbędzie się królewski ślub Księcia Harry'ego z Meghan Markle. Podobno na ślubie nie pojawi się ojciec panny młodej. Kto poprowadzi Meghan do ołtarza? O royal wedding nie tylko się dużo pisze i mówi, ale też dużo się na nim zarabia. Kubeczki, puszka angielskiej herbaty z wizerunkiem przyszłych małżonków to ostatnio rozchwytywane na Wyspach gadżety. Które z nich sprzedają się najlepiej? Opowiedziała o tym dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Byliśmy z kamerą na wernisażu "Ecole de Paris" w Warszawie. Wystawa to zbiór obrazów najwybitniejszych przedstawicieli bohemy artystycznej Paryża początku XX wieku. Obrazy Mojżesza Kislinga, Romana Kramsztyka, Meli Muter, Leopolda Gottlieba czy Henryka Haydena będzie można kupić już za tydzień. Niektóre z nich kosztują nawet 100 milionów złotych! Kogo stać na obrazy Ecole de Paris? Dlaczego sztuka wysoka jest tak droga? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.