Hygge to słowo, które określa filozofię życia czyniącą Duńczyków najszczęśliwszym narodem na świecie. Opisuje chwile szczęścia, ciepła i bliskości, jakie możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach. W Dzień Dobry TVN dyrektor duńskiego Instytutu Badań nad Szczęściem Meik Wiking wyjaśnił jakie są główne elementy tej filozofii. Co zatem wystarczy zrobić, aby osiągnąć szczęście? Dowiedzieliśmy się również, w jakim wieku ludzie są najmniej szczęśliwi.
W kolejnym odcinku Kobiety na krańcu świata Martyna Wojciechowska zabiera nas do Tanzanii, do plemienia Kurya, w którym istnieje tradycja zwana nyumba ntobhu, czyli „dom kobiet”. Zgodnie z nią kobieta może poślubić kobietę. Nie ma to jednak związku z homoseksualizmem. Czy te nieformalne związki są akceptowane przez władze Tanzanii? Dlaczego kobiety tworzą takie domy? Martynę była gościem Dzień Dobry TVN.
Dzieci potrafią być bardzo kreatywne - zwłaszcza wtedy gdy zostają same w domu lub gdy rodzice - zajęci czymś innym - nie zwracają na nie uwagi. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Karolinę Malinowską, Magdę Steczkowską i Mariusza Totoszko, aby powiedzieli o pomysłach swoich dzieci, które wprawiły ich w zdumienie.
Według ostatnich badań ponad połowa Polaków marzy o podróżach. O komentarz do tych wyników poprosiliśmy podróżnika Tomasza Michniewicza, aktorkę Monikę Mariotti i dziennikarkę Agnieszkę Woźniak-Starak. Gości Dzień Dobry TVN zapytaliśmy również, czy według nich można podróżować za nieduże pieniądze, gdzie byli i jakie kraje chcieliby jeszcze zobaczyć.
Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” bierze udział w programie „Z miłości do radości” organizowanym przez firmę Wawel. W Dzień Dobry TVN aktorka powiedziała swoich doświadczeniach z pomaganiem innym. Jak udało jej się podnieść po prywatnych tragediach? Jak zachowują się ludzie będący w śpiączce?
Okazuje się, że Warszawa nie jest jedyną stolicą Polski. Zimową stolicą naszego kraju jest Zakopane, letnią - Ustka, a stolicą polskiej szydery - Radom. Do tego zacnego grona dołączyły ostatnio Kielce. Dzięki komu? Czy miasto rzeczywiście zasłużyło na to miano? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
W Polsce co roku rodzi się 3-3,5 tysiąca dzieci z wrodzoną wadą serca. Profesor Janusz Skalski na co dzień ratuje życie takich właśnie dzieci. Dlatego już po raz trzeci odbył się Niepodległościowy Bieg Charytatywny na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na sprzęt ratujący życie małych pacjentów. Z profesorem Skalskim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Grzegorz Bien odpadł z Masterchfera, ale jego kariera ciągle się rozwija. Jak twierdzi, poszedł do programu, aby pokazać, że śląskiego nie trzeba się wstydzić. Co o popularności kucharza myśli jego rodzina, która na co dzień zajmuje się piekarstwem? O tym jak ważna na Śląsku jest tradycja rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z wielopokoleniową familią Bienów.
Rodzina Koperskich z Poznania od wielu lat prowadzi własną piekarnię i tym co przynosi im największą dumę jest rogal świętomarciński. Pokazali nam, jak wypiekają ten przepyszny i słodki przysmak z Wielkopolski.
Czasy samodzielnych powrotów z kluczem na szyli bezpowrotnie odeszły do przeszłości. Dziś dzieci żyją w zupełnie innej rzeczywistości, a co za tym idzie - mają inne obowiązki. Zdania rodziców na temat przydziału zadań pociechom są podzielone: jedni twierdzą, że jest to odbieranie im dzieciństwa, drudzy - że to świetna okazja do nauki samodzielności i funkcjonowania w społeczeństwie. Jak zachować równowagę i nie pozwolić najmłodszym zbyt szybko dorosnąć, jednocześnie ucząc ich pomagania w domu? O mądrym podziale zadań domowych rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze znanymi rodzicami: Tomaszem Karolakiem, Kariną Kunkiewicz i Marią Natalią Tymańską oraz psycholog Moniką Perkowską.
Sezon na siedzenie pod kocykiem z herbatą w ręku oficjalnie się rozpoczął. A gdyby tak to, czym z chęcią się owijamy w chłodne dni zrobić samemu? W kawiarence TVN Katarzyna Olubińska wraz ze swoimi gośćmi: Iloną Jankiewicz, Kasią Ogórek i Agnieszką Plachą plotła mięciutkie koce z wełny czesankowej.
Policja rozbiła ostatnio gang sławnej już Czekolindy, królowej seksu z Wilanowa. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy ugryźć temat z trochę innej strony i zamiast zajmować się jej działalnością, skupiliśmy się na etymologii niezwykłego przydomka. Kto go wymyślił? Dlaczego kobiety wchodzą w rolę filmowego Don Corleone? Rozmawialiśmy o tym z byłą Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalną Barbarą Piwnik, która zasłynęła wyrokami w sprawie polskiej mafii.
Z okazji Święta Niepodległości - wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: wykładowcą etyki w modzie w MSKPU Magdaleną Płonką, aktywistą i socjologiem Janem Śpiewakiem oraz licealistką Karoliną Wójcicką - zastanawialiśmy się, czym dla współczesnych ludzi jest patriotyzm. Gdzie kończy się patriotyzm, a zaczyna nacjonalizm?
Okazjonalni amerykaniści zalali wczoraj media społecznościowe falą wpisów dotyczących wyniku wyborów prezydenckich w USA. Zmęczony depresyjną atmosferą Filip Chajzer jak zwykle podszedł do tematu z humorem. W studiu Dzień Dobry TVN zaprezentował nam przegląd najlepszych memów dotyczących Donalda Trumpa i Hillary Clinton.
W Polsce zaczyna brakować rąk do pracy, jednak poziom bezrobocia wcale nie maleje. Czy winny jest system zapomogowy? O tym, czy opłaca nam się pracować, porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekonomistą Markiem Zuberem i prezes Stowarzyszenia „Damy Radę” Beatą Mirską-Piworowicz.
Jak i kiedy rozmawiać ze sobą o seksie? Jak przekonać partnera/partnerkę do większej aktywności w sypialni? Porad poświęconych intymnej stronie życia udzielała dziś w Dzień Dobry TVN - dr Alicja Długołęcka.
W tym roku odbyła się 7. edycja więziennego maratonu. Resocjalizacyjne bieganie pomaga osadzonym, nie tylko w przełamaniu więziennej rutyny, ale również w pracy nad sobą. Organizatorem biegu jest Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym triathlonie w 90. roku. W Dzień Dobry TVN opowiedział o zmianach jakie dzięki maratonowi dokonują się w życiu jego podopiecznych.
Według najnowszych badań w Polsce zdrady dopuszcza się ok. 30 proc. osób będących w związkach. Czy istnieją zawody "podwyższonego ryzyka" w kwestii zdrady? Rozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi: pilotem - Mirosławem Chmielem, kierowcą rajdowym - Krzysztofem Hołowczycem i dr Alicją Długołęcką - seksuologiem.
Jej przygoda z Chinami zaczęła się ponad 7 lat temu. Przyjechała tam jako studentka i postanowiła zostać na dłużej. Na wycieczkę po chińskiej fabryce pociągów, w której pracuje, zabrała nas Marta Kucmierz.
Michael Greger jest specjalistą od medycyny lifestyle'owej. W swojej książce "Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem" opisuje między innymi naturalne produkty zapobiegające najczęstszym chorobom Ameryki. Czym jego bestseller różni się od innych książek traktujących o zdrowym żywieniu? Na to pytanie odpowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu.
Organizatorzy Szlachetnej Paczki zaprosili Maję Włoszczowską, Joannę Jóźwik oraz finalistów Top Model do wzięcia udziału w sesji fotograficznej mającej na celu promowanie ubrań polskich projektantów. Połowa dochodu ze sprzedaży wspomnianych ubrań zostanie przeznaczona na działanie Szlachetnej Paczki. Mogliśmy się przypatrzeć pracy modeli podczas sesji. Czy sportsmenki czuły się swobodnie w trakcie pozowania? Dlaczego lubią pomagać?
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wybrał się na wycieczkę po warszawskich placach zabaw aby sprawdzić jak bawią się współczesne dzieciaki. Czy gra w klasy i ciuciubabka są dalej na topie? Zobaczcie jak prezenter szaleje z najmłodszymi!
Fundacja "Centaurus" zajmuje się zwierzętami, które przeżyły traumę. W ich stajni znajdują się konie, osły i muły. Opieka nad nimi wymaga nie tylko wielkich pokładów miłości, ale również pieniędzy. Opiekunowie Lakusia i Wiesia wpadli na niecodzienny pomysł: aby zebrać fundusze na remont stajni, nakłonili swoich podopiecznych do malowania. W Dzień Dobry TVN pokazaliśmy dzieła stworzone przez czworonożnych artystów.
Czy zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się pomysły na nazwy ulic, przy których mieszkamy? Filip Chajzer wyruszył postanowił sprawdzić co mieszkańcy Warszawy wiedzą o Antonim Odyńcu, Ludwiku Narbutcie i KEN-ie.
W Polsce znajduje się od 1800 roku, kiedy to zakupili ją Czartoryscy na potrzeby muzeum sztuki. Dziś jest najcenniejszym obrazem, który znajduje się w naszym kraju. Jakie tajemnice kryje namalowana przez Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem"? Czy można ją podrobić? Reporter Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan postanowił uchylić rąbka tajemnicy słynnego obrazu.
Na początku większość związków to relacja dwojga ludzi, którzy nie chcą spuścić się z oczu choćby na chwilę. Takie postępowanie sprawia jednak, że po pierwszej fazie zauroczenia stajemy się zmęczeni obecnością drugiej połówki. Czy pozwolenie partnerowi na oddalenie się od nas może uratować związek? To pytanie zadaliśmy w Dzień Dobry TVN Piotrowi Mosakowi, Piotrowi Moskwie i Dominice Tajner-Wiśniewskiej.
Zmieniają się zasady dotyczące wysokości akcyzy za samochody. Teoretycznie związane jest to ze zmianą wizerunku Polski - złomowiska Europy i walką z zanieczyszczeniem powietrza. Co naprawdę kryje się za nowelizacją ustawy? W Dzień Dobry TVN radca prawny Marek Kolibski wytłumaczył nam nowe zasady dotyczące akcyzy samochodowej.
Dyktatorzy wierzą, w to, że tylko oni potrafią prawidłowo rządzić krajem. W związku z tym ich panowanie trwa latami, a cały naród zmuszany jest do przesadnego często wielbienia Jedynego Władcy. Jakie cechy łączą tych ludzi? W Dzień Dobry TVN Mikal Hem, autor książki "Jak zostać dyktatorem? Podręcznik dla nowicjuszy" opowiedział o cechach wspólnych współczesnych jedynowładców.
Wielu pracowników korporacji po pewnym czasie zaczyna odczuwać wypalenie. Co możemy wtedy zrobić? Rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady, a może założyć własną firmę? Goście Dzień Dobry TVN Jacek Santorski, Monika Adamczyk-Rokicka i Anula Kołakowska rozmawiali o tym, co trzeba w sobie mieć aby założyć biznes, który będzie odnosił sukcesy.
Magda Gessler : "W Polsce kobiety mają, prawie że najlepiej na świecie (..) Polska ma kobiety, które rządzą". A jak sytuacja w naszym kraju wygląda zdaniem Martyny Wojciechowskiej i Iwony Guzowskiej? Czy kobiety rzeczywiście "wykastrowały mentalnie" mężczyzn? Jak myślicie?