Premier Beata Szydło podpisała kilka dni temu rozporządzenie o płacy minimalnej. O ile zwiększy się domowy budżet rodzin z minimalnym dochodem? Czy będą to środki, które realnie podwyższą standard życia? Porozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN Pawłem Majtkowskim, ekonomistą i ekspertem do spraw konsumenckich.
W kolejnej odsłonie cyklu "Dzień Dobry Wielka Brytanio" odwiedziliśmy Frome, miejscowość oddaloną od Londynu o 200 km. W ocenie internautów okolice te są najbardziej przyjazne obcokrajowcom. Jak we Frome żyje się Polakom? I jak postrzegają ich miejscowi? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Kolejną bohaterką cyklu „Zapracowana Supermama” jest Maria Tymańska, która jest nie tylko mamą na pełen etat dójki dzieci, ale także jest bardzo zapracowana. Żona Tymona Tymańskiego prowadzi blog parentingowy, a w najbliższym czasie otwiera szkołę językową dla dzieci. Oprócz tego razem z mężem prowadzi wytwórnię muzyczną, a po godzinach jest DJ-ką. Jak udaje jej się połączyć te wszystkie zajęcia? Czy miewa gorsze dni?
Okazuje się, że rodzice bardzo późno orientują się, że ich dzieci, by przypodobać się swoim rówieśnikom, poddają się restrykcyjnym dietom. Dlaczego się tak dzieje? Z odchudzającymi się nastolatkami oraz ich rodzicami porozmawia w dzisiejszym odcinku "Rozmów w toku" Ewa Drzyzga.
Tegoroczny konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków wygrał Łukasz Dyczko, 18-latek z Gorlic. Chłopak na saksofonie gra od dziecka. Jak ocenia swój występ? Co o pasji Łukasza sądzą jego rodzice? I jakie uzdolniony saksofonista ma plany na przyszłość?
Co powiedzielibyśmy sobie będąc 20-latkami dzisiaj i mając całe swoje życiowe doświadczenie? Zapytaliśmy o to naszych gości. Studio Dzień Dobry TVN odwiedzili: Paulina Smaszcz-Kurzajewska, właścicielka firmy PR i mama dwóch synów i Rafał Sonik, kierowca rajdowy. Co by sobie doradzili? Jakich błędów staraliby się już nie popełnić?
Czy handel w niedzielę powinien być w Polsce zabroniony? Wokół obywatelskiego projektu ustawy rozgorzała zaciekła dyskusja. Zwolennicy idei podkreślają, że niedziela powinna być dniem odpoczynku i czasem spędzonym z rodziną. Przeciwnicy ustawy uważają, że skutkiem ustawy będą zwolnienia pracowników handlu i usług. Jakie rozwiązanie byłoby dobre zarówno dla konsumentów jak i pracowników? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: prawnik dr Jacek Męcina i Alfred Bujara.
Kilka dni temu ruszył nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. W szranki stanęli młodzi patrioci, którym leży na sercu bezpieczeństwo naszego kraju. Sprawdzić się postanowił także dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer, który udał się w tym celu do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Jak poszły mu testy sprawnościowe? ;)
W fabrykach na przedmieściach Harlow duża część pracowników to nasi rodacy. To tu pracował zabity przed dwoma tygodniami 40-letni Polak. Co o polskich pracownikach sądzi właściciel fabryki? Ksiądz Bogusław Kot, proboszcz jednej z parafii w Harlow, prowadzi tu spotkania dla polskich rodzin również w języku angielskim. Jak mówi, bardzo wielu Polaków nie chce uczyć się języka. Dlaczego? Z Polakami mieszkającymi w Harlow spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Gdyby porównać wyniki kobiet i mężczyzn w tych samych dyscyplinach, to kobiety znacząco pozostają w tyle za mężczyznami. Różnice w wynikach sportowych wynikają przede wszystkim z budowy ludzkiego ciała. W dyscyplinach, gdzie liczy się siła i szybkość kobiety nie mają szans z panami. W której konkurencji kobiety są lepsze? Jak trenują kobiety, a jak mężczyźni? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Katarzyna Wolska, trenerka personalna i prowadząca program #niemażeniemogę oraz Krzysztof Mizera, fizjolog sportu i dietetyk.
O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiadał z dachu studia Dzień Dobry TVN. Jaka czeka nas aura w najbliższych dniach? Jeżeli wierzyć na słowo Bartkowi, będzie to dobry czas na odpoczynek w letnich promieniach słońca :)
Według statystyk w Polsce jest najwyższy na świecie wskaźnik przedsiębiorczości kobiet. Mimo to ich firm jest dwa razy niż firm prowadzonych przez mężczyzn. Dlaczego? Z jakimi problemami muszą się mierzyć panie, które prowadzą własny biznes? Co zrobić, by przetrwać na rynku? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Katarzynę Wierzbowską, która prowadzi fundację wpierającą kobiety zakładające własny biznes, menadżerkę Patrycję Strzelecką i prowadzącą własną firmę Annę Skórzyńską.
Wiele osób z radością przyjmuje propozycję bycia chrzestnym dziecka. Uważają to za wyróżnienie i zaszczyt. Ale są i tacy, którzy twierdzą, że to kłopot. O to, czy wypada odmówić bycia chrzestnym zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: ks. Kazimierza Sowę i eksperta etyki i protokołu dr Irenę Kamińską-Radomską. Czym kierują się rodzice wybierając chrzestnych? Czy Kościół Katolicki dopuszcza wymianę chrzestnych?
Dojazdy do pracy zajmują nam niekiedy ponad godzinę. Dla jednych jest to chwila relaksu, dla innych może to być zmarnowany czas rodzący frustrację. Jak zorganizować sobie czas dojeżdżając do pracy np. pociągiem? Gościem Dzień Dobry TVN była dr Ewa Jarczewska Gerc.
Tropie nad Dunajcem to wieś położona w województwie małopolskim, licząca niewiele ponad 500 mieszkańców. Od tysiąca lat kryje w sobie wiele tajemnic, m.in. taką, że to tu rozpoczęła się chrystianizacja Polski. Do Tropia zabrał nas dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan, abyśmy mogli przekonać się, jak urokliwie są tamte tereny oraz poznać legendy związane z mieszkającym tam św. Świeradem.
W Harlow, miejscowości oddalonej od Londynu o 30 km, język polski słychać na każdym kroku. To tu dwa tygodnie temu w wyniku dotkliwego pobicia zginął 40-letni Polak. Policja do dziś ustala czy był to zamach na tle rasistowskim, czy nieszczęśliwy wypadek. Jakie nastroje panują obecnie w Harlow? Czy stosunek Brytyjczyków do Polaków zmienił się? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Greg i Ralph Collins tuningują w Londynie i Katarze najdroższe auta świata. Do ich klientów należą największe gwiazdy show-biznesu. Bracia Collins to tak naprawdę Grzegorz i Rafał Chmielewscy. Rodzeństwo wychowało się w Legnicy, gdzie każdego dnia musieli walczyć o przetrwanie. Dlaczego wyjechali akurat do Londynu? I jak na ich życie wpłynął Shane Lynche?
Według naukowców ze Stanów Zjednoczonych osoby, które dobiegają do końca kolejnej dekady swojego życia mają skłonność, by zachowywać się zupełnie inaczej niż wcześniej. Czy to prawda? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: pisarkę Katarzynę Bondę (lat 39), dziennikarza i pisarza Mariusza Szczygła (lat 50) i konsultanta biznesowego Miłosza Brzezińskiego (lat 39).
Zwycięzcą ostatniej edycji "You Can Dance" został Stefano Silvino. Jak zmieniło się jego życie po programie? W jaki sposób tancerz uczy się języka polskiego? I czy był już na warsztatach na Broadwayu? Ze Stefano rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Pamiętacie akcję dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera, w której zachęcał swoich fanów do wpłacania pieniędzy na rzecz Powstańców Warszawskich? Osoby, które wpłaciły ich najwięcej miały okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego w towarzystwie dwójki Powstańców: Hanny Stadnik i Leszka Żukowskiego oraz Filipa. Towarzyszyliśmy im z kamerą.
Katarzyna Jaroszyńska zabrała naszych widzów do Jeleniej góry. Tam spotkała się z Mają Włoszczowską, która opowiedziała jej o swoich planach sportowych oraz o akcji T-Mobile Pomoc mierzona kilometrami, w której nasza medalistka olimpijska aktywnie uczestniczy.
Fiński system edukacji od lat uważany jest za jedne z najlepszych na świecie. Anna Kalczyńska postanowiła sprawdzić czym różni się on od tego, który znamy z polskich szkół. O tym, jak kreatywnie wykorzystać możliwości jakie oferuje polski system edukacji, opowiedzieli nam, nauczyciele z misją, Bożena Będzińska-Wosik – dyrektorka szkoły podstawowej, oraz Dariusz Chętkowski - polonista w liceum.
Filip Chajzer zakochał się w... swoim polonezie! Dlatego też postanowił ruszyć tropem motoryzacyjnej miłości i znaleźć, podobnych mu, fascynatów czterech kółek! Czy na tym uczuciu da się zarobić? Zobaczcie. O męskiej fascynacji samochodami rozmawialiśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, z Hubertem Urbańskim i Mateuszem Damięckim. Czy pamiętają swoje pierwsze samochody? Które auta mają, ich zdaniem, dusze?
Rafał i Piotr, prowadzą restaurację w Gdynii. Paweł jest szefem kuchni w Norwegii, a najmłodszy Tomasz, właśnie stawia pierwsze kroki w gastronomii. Kuchnią interesowali się od zawsze. Czy kulinarny klan Wałęsów podbije smakiem podniebienia Polaków? Czy były prezydent, a ich krewny, Lech Wałęsa odwiedził prowadzoną przez braci restaurację?
Marcin Sawicki dowiedział się m.in. jak bada się inteligencję i ... czy można udawać osobę inteligentną! Gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN byli, członkowie MENSY, Alina Rybałtowska i Kamil Płonka. Opowiedzieli jak wygląda zwykłe życie osób niezwykle inteligentnych.
Janusz L. Wiśniewski w 1987 rok wyjechał do Niemiec jako stypendysta. Miał tam zostać rok, jednak mieszka w Niemczech do dzisiaj. Czy jego początki w Niemczech były trudne? Jak my Polacy jesteśmy postrzegani w Niemczech? Czy Niemcy wciąż pokutują za II Wojnę Światową? Więcej o stosunkach polsko-niemieckich, a także o polityce ,wierze i życiu codziennym przeczytacie w wydanej niedawno książce „Siedem lat później”, którą Janusz L. Wiśniewski napisał wspólnie z Dorotą Wellman.
Dieta ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. W drugim odcinku cyklu "Naturalnie" Agnieszka Cegielska opowiedziała o zaletach awokado, które kryje w sobie mnóstwo właściwości odżywczych. Między innymi działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Kto w szczególności powinien jeść awokado i jak je odpowiednio przyrządzić?
Latem rodzi się wiele miłości. Dlaczego ciepłe miesiące sprzyjają romansom? Dlaczego z wakacyjną miłością nie można wiązać poważniejszym planów? Rozmawialiśmy o tym z edukatorką seksualną Joanną Keszką, psychologiem Piotrem Mosakiem i piosenkarzem Norbim. Zobaczcie, do jakich gorących scen - podczas tej rozmowy - dochodziło w Dzień Dobry TVN ;)
Świetny fotograf i aparat za kilka złotych - czy z tego połączenia mogą wyjść świetne zdjęcia? Postanowiła to sprawdzić dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz, która przetestowała znanego w Europie fotografa Damiana Chrobaka. Zobaczcie, co wyszło z tego eksperymentu.
Jakiś czas temu pewien bloger zarzucił Jerzemu Owsiakowi oszustwa i nieprawidłowe wykorzystywanie darów przekazanych na rzecz WOŚP. Jurek skierował sprawę do sądu, który orzekł, że ów bloger naruszył dobra osobiste i nakazał pozwanemu wypłatę ok. 19 tys. zł na rzecz szefa WOŚP. Jerzy Owsiak chce jednak te pieniądze oddać żonie blogera. Dlaczego? Jak radzi sobie z innymi hejterami? Powiedział o tym w Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się również, jakie akcje planuje nasz gość.