Z początkiem września w Łazienkach Królewskich rozpoczął się II Festiwal Oper Barokowych. To jedyna tego typu okazja, by zobaczyć operę "Semiramide" w wersji scenicznej. Opera jest przedstawiana w niekonwencjonalny sposób. Co to znaczy? I dlaczego opera ta jest bardziej przystępna dla publiczności? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały o tym Ewelina Pietrowiak, reżyser operowy i Anna Radziejewska – organizator festiwalu.
Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Iwona Ciesielska. Projektantka mieszka z dwoma synami pod Poznaniem na 200 metrach kwadratowych. Parterowy dom jest urządzony w stylu skandynawsko-francuskim, który Iwona przełamała nowoczesnymi meblami. W domu dominuje biel, czerń oraz pudrowy róż. Czyim mieszkaniem inspirowała się nasza bohaterka urządzając swoje wnętrze? Iwonę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Allianz Junior Football Camp to obóz dla utalentowanych, młodych piłkarzy. Co roku dzieciaki wyjeżdżają na tygodniowe wakacje, gdzie mogą trenować swoje piłkarskie umiejętności. Co więcej, podczas takiego wyjazdu dzieci mogą spotkać swoich piłkarskich idoli. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Krzysztofa Golonkę, ambasadora Junior Football Camp oraz uczestników obozu: Karolinę Pydyszewską, Mikołaja Klimka, Jakuba Rudka i Martynę Krygier. Jak młodzież wspomina swój ostatni obóz?
Jan Adamski od dwóch lat prowadzi blog o modzie męskiej. Internauci doceniają go - przede wszystkim - za barwny styl. 63-letni bloger udowadnia również, że by dobrze wyglądać, nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Od kiedy Pana Jana interesuje moda? Kto robi mu zdjęcia na bloga? I jak 63-letni bloger ocenia styl polskich mężczyzn? Jan Adamski odwiedził studio Dzień Dobry TVN razem ze swoją żoną Małgorzatą.
Według danych Eurostatu Polacy są na drugim miejscu w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o liczbę godzin spędzanych w pracy - średnio jest to ponad 43 godziny tygodniowo. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego, by zapytać, dlaczego - jego zdaniem Polacy tak dużo czasu poświęcają pracy, jak można zrelaksować się w biurze i dlaczego zapracowani ludzie podczas urlopu miewają zawały.
Stylistka Alicja Napiórkowska podpowiada w Dzień Dobry TVN, co powinien nosić modny mężczyzna. Dla panów przygotowała trzy stylizacje: wyjściową, dzienną i niezobowiązującą. Co o nich myślicie? Przy okazji odkryliśmy, że nasza stylistka potrafi pięknie śpiewać. Zobaczcie, jak zaśpiewała dla kompozytora, muzyka i producenta Davida Fostera. Jesteśmy pod wrażeniem!
Czy łzy to dla współczesnych mężczyzn powód do wstydu? Czy może powiedzenie "chłopaki nie płaczą" jest obecnie już nieaktualne? A może płacz zarezerwowany jest tylko dla kobiet? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN modela Rafała Maślaka i psycholog Małgorzatę Ohme.
Są kobiety, które nie pokażą się innym bez makijażu. I właśnie z takimi paniami oraz ich partnerami porozmawia w dzisiejszym odcinku Rozmów w toku Ewa Drzyzga. Czy udało się jej namówić je do zmycia makijażu?
Od kwietnia tego roku działa program Rodzina 500 plus, dzięki któremu rodziny dostają 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. Okazało się, że przyznanie tych świadczeń skutkuje poważnymi zmianami na rynku pracy, ponieważ wielu rodziców rezygnuje z zatrudnienia. O nieoczekiwanych skutkach programu Rodzina 500 plus rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: dziennikarzem TVN24 BIS Pawłem Blajerem i psychologiem biznesu Miłoszem Brzezińskim. Czy kobietom, które zrezygnowały z zatrudnienia będzie trudniej wrócić do pracy?
Fani reprezentacji Polski w piłce nożnej doskonale znają kanał "Łączy nas piłka". W Dzień Dobry TVN gościliśmy jego współtwórcę Łukasza Wiśniowskiego, zwanego Wiśnią. Zapytaliśmy go, w jaki sposób zdobył zaufanie piłkarzy, czy przed publikacją video PZPN je cenzuruje i czy były momenty, których nie chciał nagrywać.
W naszej kulturze płeć jest czynnikem, który różnicuje ludzi pod względem tego, czego się po nich spodziewamy kompetencyjnie. Choć nie ma to związku z merytoryką tego co robimy, z góry zakłada się, że kobieta jest słabsza od mężczyzny. Kobieta musi przez to wykazywać się dwa razy bardziej. O stereotypach zakorzenionych w naszej kulturze rozmawialiśmy z dziennikarką Pauliną Młynarska, psychologiem i socjologiem dr Joanną Heidtman oraz projektantka Ewą Minge.
Podobno kontakt z zielenią znacząco obniża stres. Jaka powinna być trawa w mieście? Od czego zależy to, czy jest miękka czy kłująca? Jak powinniśmy obchodzić się z trawą? Na inspekcję trawników w Warszawie razem z Kamilem Prokopiukiem, ekspertem w dziedzinie traw wszelakich wybrał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Okazuje się, że w organizacji ISIS możemy znaleźć obywateli różnych narodowości. Na listach służb wywiadowczych jest aż 40 Polaków. Co skłania naszych rodaków, by wkraczać w takie szeregi? Gościem Dzień Dobry TVN był dr Wojciech Szewko, ekspert ds. stosunków międzynarodowych.
Kolejnymi bohaterami cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Ela i Oskar. Para mieszka w Szczecinie na 120 metrach kwadratowych. Dom jest urządzony w stylu epoki gustawiańskiej. Co to oznacza? Co Elę i Oskara najbardziej urzeka w tym stylu? I gdzie para szukała mebli pasujących do wnętrza? Elę i Oskara odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Steve Siebold podczas studiów zbadał sposób myślenia zamożnych ludzi. Przeprowadził ponad 1200 wywiadów z najbogatszymi ludźmi świata. Dzięki temu dowiedział się, jak udało im się dojść do fortuny. Dlaczego pieniądze tak często wzbudzają w nas poczucie winy? Czy ciężką pracą rzeczywiście można dojść do bogactwa? O tym, jak zostać milionerem Steve Siebold opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu.
"Mam 12 lat. Chciałabym pomóc w wyprowadzaniu psów na spacer. Spacer trwa 20 minut. Koszt 5 zł. Moje zarobione pieniądze przeznaczę na schronisko, które znajduje się na ulicy Gilowej" - takie ogłoszenie napisała 12-letnia Natalia Jańczyk. Pojechaliśmy do Częstochowy, aby poznać tę wyjątkową dziewczynkę. Po kim odziedziczyła miłość do psów? Jakie zwierzęta ma w domu? Jak zareagowała, kiedy pierwszy raz pojechała do schroniska? Dowiedzieliśmy się również, ile osób zareagowało na ogłoszenie Natalki.
Grzybobranie to sport narodowy Polaków. Jednak co roku do szpitali trafiają w ciężkim stanie liczne ofiary zatrucia grzybami. Takie sytuacje to dowód na to, że nasza wiedza na temat grzybów jest wciąż znikoma. Gdzie kupować grzyby, które na pewno są bezpieczne dla naszego zdrowia? Piotr Kucharski zapytał o to certyfikowanego grzybiarza, Konstantego Leszka Bojemskiego.
Remigiusz „ReZigiusz” Wierzgoń jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych yotuberów w Polsce. Popularność nie zawróciła mu jednak w głowie. Wykorzystuje ją w dobrym celu, biorąc udział w wielu akcjach charytatywnych. Swój kanał z video ma również jego siostra Wiktoria. Zobaczcie, co rodzeństwo mówi o sobie. ReZi i Wiktoria rywalizują ze sobą, czy współpracują?
Coraz więcej kobiet - z różnych względów - odkłada pierwszą ciążę na tzw. później. Według statystyk przeciętna Polka rodzi swoje pierwsze dziecko w wieku 29 lat. Wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: tyczkarką Moniką Pyrek-Rokitą, stylistką Zofią Ślotałą, Mistrzynią Świata w kick-boxingu i boksie Iwoną Guzowską zastanawialiśmy się, czy jest najlepszy moment na ciążę, a ginekologa Grzegorza Południewskiego zapytaliśmy, czy zegar biologiczny współczesnej kobiety przesunął się.
Siódmy Bal Fundacji TVN "Nie jesteś sam" to największe wydarzenie sezonu. Jak gwiazdy wspominają swoje poprzednie bale? Dla kogo duet Paprocki & Brzozowski zaprojektował suknię? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.
Remigiusz Wierzgoń aka reZigiusz, reZi jest jednym z najbardziej wpływowych nastolatków w Polsce. Sławę zdobył dzięki swoim produkcjom zamieszczanym na Youtube. Należy do tych ludzi, którzy swoją popularność wykorzystuje w szczytnych celach. Jakiś czas temu zorganizował zbiórkę na sfinansowanie największego w Polsce placu zdrowia dla dzieci. O swoich akcjach powiedział w Dzień Dobry TVN. Czy kiedy gry stały się jego pracą, przestały być pasją? Do czego namawia młodych ludzi?
Otylia Jędrzejczak to najbardziej utytułowana polska pływaczka - wywalczyła 25 medali Mistrzostw Świata i Europy. Po zakończeniu kariery zawodniczej swoją wiedzą postanowiła dzielić się z najmłodszymi. Otylię zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o prowadzone przez nią warsztaty. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego - według naszej mistrzyni - dzieci unikają w szkole zajęć na basenie i jakie zalety ma pływanie.
Karol "Filmik" Paśnikowić urodził się w Wilnie, ale jego dziadkowie i rodzice są Polakami. Jest pierwszym i jedynym raperem na Litwie, który śpiewa w polskim języku i to z powodzeniem. Dlaczego wybrał nasz język? Koncertuje w Polsce?
Kilka lat temu tabloidy rozpisywały się o tzw. aferze futrzanej, której jedną a bohaterek była Monika Janowska. Według ich doniesień Pani Monika wyniosła z amerykańskiego sklepu futra, za które nie zapłaciła. Sąd amerykański oczyścił ją z zarzutów, a polski uznał, że cała historia została sfabrykowana przez media plotkarskie. Monikę Janowską zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby odniosła się do sprawy. Jak żyje się z takim oskarżeniem? Dlaczego mąż Pani Moniki - Robert Janowski - podczas trwania sprawy złożył oświadczenie o ich rozstaniu?
Trener Tomek Choiński odwiedził żołnierzy z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, by sprawdzić, jak dbają o swoją kondycję fizyczną. Czy ćwiczą codziennie? Jak wyglądają ich treningi? Zobaczcie, jaki trening zaproponował im Tomek i, co działo się w bazie! Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie odcinek cyklu "Aktywny poniedziałek". :-)
Wiera Jelinek została pierwszą a Polsce kobietą-księdzem w Kościele Ewangelicko-Reformowanym. Jej mąż - Mirosław - jest również pastorem. Obecnie mieszkają w Czechach i prowadzą dwie parafie oddalone od siebie o 2 km. W ich ślady poszła córka Ewa, która jest proboszczem w Ostrawie. Dlaczego wybrała tę drogę? Jak zapatruje się na celibat? W jakich okolicznościach poznała swojego męża? Czy w Czechach jest coraz mniej wiernych? O tym Pani Ewa powiedziała w Dzień Dobry TVN.
Inspektor Marek Konkolewski i reporter Faktów TVN Paweł Płuska postanowili pokazać, co należy robić, by dzień dobry był także bezpieczny. W pierwszym odcinku cyklu "Przyzwoita jazda" wzięli na warsztat pieszych. Zobaczcie, jakie błędy popełniają piesi i kiedy mają pierwszeństwo na drodze. Dlaczego nie należy wpatrywać się w telefon podczas przechodzenia po pasach?
Już po wakacjach, ale nie ma co rozpaczać. Z naszego wyliczenia wynika, że w roku szkolnym dni bez szkoły będzie aż 111. Zobaczcie, w jakie dni przypadają święta i kiedy można liczyć na długi weekend.
Jezus ze Świebodzina jest największym pomnikiem przedstawiającym Chrystusa na świecie. Taki pomnik to dla miasta wartość dodana. Okazuje się, że wiara jest bezcenna tylko teoretycznie. Pielgrzymki to całkiem dochodowy biznes. Największe sanktuaria w Polsce odwiedził Filip Chajzer. Dziennikarz Dzień Dobry TVN sprawdził, jakie dewocjonalia są obecnie na topie. W Częstochowie i Licheniu można kupić np. obraz Matki Bożej za 500 zł, mrozoodpornego Jezusa za 810 zł. Ile kosztuje "Maryjka ledowa", która zmienia kolory w rytmie disco?
Siedem lat temu trzech studentów założyło platformę do odrabiania prac domowych. Dzięki portalowi uczniowie z całego świata mogą pomóc sobie w rozwiązywaniu zadań. Pomysł okazał się na tyle dobry, że inwestorzy wyłożyli na niego 25 mln dolarów. Serwis jest już dostępny w 35 krajach. Z jakim odbiorem spotyka się platforma? Ilu uczniów z niej korzysta? Czy każdy może zadać pytanie? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr inż. Maciej Pylak, fizyk, moderator platformy do odrabiania prac domowych i Jakub Piwnik, manager portalu.