Wnuczka Bronisława Geremka, Maria Geremek od dzieciństwa chciała zostać weterynarzem. "Duże zwierzęta" pokochała już w wieku 4 lat, gdy pierwszy raz wsiadła na konia. Jej marzenie się spełniło i dzięki ciężkiej pracy dziś zajmuje się zwierzętami. Nie są to jednak zwykle zwierzęta - Maria jeździ do Afryki, gdzie w rezerwacie pracuje z dużymi kotami. W Dzień Dobry TVN opowiedziała nam o niebezpieczeństwach, które spotkały ją na sawannie. Czy bijącą od niej dobroć wyniosła z domu?
Dziś jest znana jest ze swoich osiągnięć w kick-boxingu, jednak jej życie nie zawsze było pełne sukcesów. Tuż przed maturą dowidziała się, że jest w ciąży. Iwona Guzowska opowiedziała w Dzień Dobry TVN jak wyglądało jej życie gdy była nastoletnią matką. Kto pomógł jej w tej trudnej sytuacji i jak dzisiaj wygląda relacja z 24-letnim już synem?
Sklepowe witryny zachęcają nas do ciągłej konsumpcji i kupowania rzeczy, których często wcale nie potrzebujemy. Brak pieniędzy też nie jest problemem, bo banki z chęcią udzielają pożyczek gotówkowych i rozdają karty kredytowe. Jak nie dać się zwariować i nie uzależnić się od wydawania pieniędzy? O ćwiczeniu "mięśnia silnej woli" rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.
Donald Trump jest doskonałym przykładem na to, że ścieżkę kariery można zmienić w każdym wieku. Historia zna wielu innych ludzi, którzy osiągnęli niesamowity sukces w dziedzinie, o której nie mieli wcześniej bladego pojęcia. Jak zacząć od zera i nie popaść w ruinę? O wywracaniu życia zawodowego do góry nogami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Miłoszem Brzezińskim.
Bartek Jędrzejak wybrał się na basen, i to nie byle jaki. Bytom posiada jedyną w swoim rodzaju podwieszaną pływalnię. W środku - tropikalny klimat i emocjonujący mecz. Zawodnicy waterpolo czują się w ogniu rywalizacji jak ryba w wodzie. Kto wymyślił ten wymagający kondycji sport i jakie są jego zasady?
W województwie kujawsko-pomorskim ksiądz nie pozwolił na wniesienie trumny do kościoła, gdyż zmarły deklarował się za życia jako osoba niewierząca. Czy w takiej sytuacji przekonania rodziny mają znaczenie? O warunkach jakie należy spełnić aby zostać dopuszczonym do poszczególnych sakramentów porozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z ojcem Mieczysławem Łusiakiem.
Klasyczne łyżeczki, na krawędzi , bezpieczna przystań ... Pozycji w których zasypiamy z ukochaną osobą jest tyle ile związków. Z tej mowy ciała można wiele wyczytać. Co konkretne ułożenie dwojga ludzi mówi o ich relacji? O łóżkowych pozycjach porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuolog Monika Staruch, ekspertką znaną z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia".
Te zwierzaki nie miały tyle szczęścia co nasze domowe pupile. Mieszkają na ulicy, gdzie muszą radzić sobie same. Często leżą ranne na poboczach godzinami lub dniami, a w jesienne dni szybko się wychładzają. Jest jednak ratunek: schronisko w Sosnowcu, które dzięki akcji charytatywnej zorganizowanej przez katowickie studio tatuażu kupiło inkubator przeznaczony specjalnie dla zwierząt. Ilu ich podopiecznych skorzystało już ze sprzętu? Obejrzyjcie materiał Dzień Dobry TVN o wspaniałej inicjatywie na rzecz bezpańskich kotów i psów.
Jazda "na suwak" jest powszechnym procederem w dużych miastach, szczególnie w godzinach szczytu. Czy powinniśmy przepuszczać kierowców, którzy chcą zjechać z kończącego się lewego pasa? O kulturze na polskich drogach porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z insp. Markiem Konkolewskim i dziennikarzem Pawłem Płuską.
Mitem jest, że trufle nie występują w naszym klimacie. Już w pierwszej książce kucharskiej napisanej przez Stanisława Czernieckiego pojawiły się przepisy z tym niepozornie wyglądającym grzybem w roli głównej. Czy w polskich lasach powstaną truflowe ogrody? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak postanowił dowiedzieć się więcej o najdroższych grzybach świata.
Tomasz Samojlik to naukowiec, pracownik Instytutu Biologii Ssaków Państwowej Akademii Nauk w Białowieży, który nocami tworzy komiksy edukacyjne dla dzieci. Powiedział nam o bohaterach swoich rysunków, pracy naukowej i rodzinie. Co go skłoniło do tworzenia komiksów? Z kim konsultuje swoje pomysły? Co wspólnego ma z kultowym komiksem Kajko i Kokosz?
Głosami widzów zwycięzcami czwartego półfinału programu Mam talent zostali: grupa Wolf Gang i Lasio Companija. W Dzień Dobry TVN wspominaliśmy z nimi ich wczorajsze występy. Ile czasu tancerze z zespołu Wolf Gang muszą ćwiczyć, aby udało im się tak dobrze zsynchronizować ruchy? Zdradzili, co szykują na finał?
Hygge to słowo, które określa filozofię życia czyniącą Duńczyków najszczęśliwszym narodem na świecie. Opisuje chwile szczęścia, ciepła i bliskości, jakie możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach. W Dzień Dobry TVN dyrektor duńskiego Instytutu Badań nad Szczęściem Meik Wiking wyjaśnił jakie są główne elementy tej filozofii. Co zatem wystarczy zrobić, aby osiągnąć szczęście? Dowiedzieliśmy się również, w jakim wieku ludzie są najmniej szczęśliwi.
W kolejnym odcinku Kobiety na krańcu świata Martyna Wojciechowska zabiera nas do Tanzanii, do plemienia Kurya, w którym istnieje tradycja zwana nyumba ntobhu, czyli „dom kobiet”. Zgodnie z nią kobieta może poślubić kobietę. Nie ma to jednak związku z homoseksualizmem. Czy te nieformalne związki są akceptowane przez władze Tanzanii? Dlaczego kobiety tworzą takie domy? Martynę była gościem Dzień Dobry TVN.
Dzieci potrafią być bardzo kreatywne - zwłaszcza wtedy gdy zostają same w domu lub gdy rodzice - zajęci czymś innym - nie zwracają na nie uwagi. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Karolinę Malinowską, Magdę Steczkowską i Mariusza Totoszko, aby powiedzieli o pomysłach swoich dzieci, które wprawiły ich w zdumienie.
Według ostatnich badań ponad połowa Polaków marzy o podróżach. O komentarz do tych wyników poprosiliśmy podróżnika Tomasza Michniewicza, aktorkę Monikę Mariotti i dziennikarkę Agnieszkę Woźniak-Starak. Gości Dzień Dobry TVN zapytaliśmy również, czy według nich można podróżować za nieduże pieniądze, gdzie byli i jakie kraje chcieliby jeszcze zobaczyć.
Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” bierze udział w programie „Z miłości do radości” organizowanym przez firmę Wawel. W Dzień Dobry TVN aktorka powiedziała swoich doświadczeniach z pomaganiem innym. Jak udało jej się podnieść po prywatnych tragediach? Jak zachowują się ludzie będący w śpiączce?
Okazuje się, że Warszawa nie jest jedyną stolicą Polski. Zimową stolicą naszego kraju jest Zakopane, letnią - Ustka, a stolicą polskiej szydery - Radom. Do tego zacnego grona dołączyły ostatnio Kielce. Dzięki komu? Czy miasto rzeczywiście zasłużyło na to miano? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
W Polsce co roku rodzi się 3-3,5 tysiąca dzieci z wrodzoną wadą serca. Profesor Janusz Skalski na co dzień ratuje życie takich właśnie dzieci. Dlatego już po raz trzeci odbył się Niepodległościowy Bieg Charytatywny na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na sprzęt ratujący życie małych pacjentów. Z profesorem Skalskim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Grzegorz Bien odpadł z Masterchfera, ale jego kariera ciągle się rozwija. Jak twierdzi, poszedł do programu, aby pokazać, że śląskiego nie trzeba się wstydzić. Co o popularności kucharza myśli jego rodzina, która na co dzień zajmuje się piekarstwem? O tym jak ważna na Śląsku jest tradycja rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z wielopokoleniową familią Bienów.
Rodzina Koperskich z Poznania od wielu lat prowadzi własną piekarnię i tym co przynosi im największą dumę jest rogal świętomarciński. Pokazali nam, jak wypiekają ten przepyszny i słodki przysmak z Wielkopolski.
Czasy samodzielnych powrotów z kluczem na szyli bezpowrotnie odeszły do przeszłości. Dziś dzieci żyją w zupełnie innej rzeczywistości, a co za tym idzie - mają inne obowiązki. Zdania rodziców na temat przydziału zadań pociechom są podzielone: jedni twierdzą, że jest to odbieranie im dzieciństwa, drudzy - że to świetna okazja do nauki samodzielności i funkcjonowania w społeczeństwie. Jak zachować równowagę i nie pozwolić najmłodszym zbyt szybko dorosnąć, jednocześnie ucząc ich pomagania w domu? O mądrym podziale zadań domowych rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze znanymi rodzicami: Tomaszem Karolakiem, Kariną Kunkiewicz i Marią Natalią Tymańską oraz psycholog Moniką Perkowską.
Sezon na siedzenie pod kocykiem z herbatą w ręku oficjalnie się rozpoczął. A gdyby tak to, czym z chęcią się owijamy w chłodne dni zrobić samemu? W kawiarence TVN Katarzyna Olubińska wraz ze swoimi gośćmi: Iloną Jankiewicz, Kasią Ogórek i Agnieszką Plachą plotła mięciutkie koce z wełny czesankowej.
Policja rozbiła ostatnio gang sławnej już Czekolindy, królowej seksu z Wilanowa. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy ugryźć temat z trochę innej strony i zamiast zajmować się jej działalnością, skupiliśmy się na etymologii niezwykłego przydomka. Kto go wymyślił? Dlaczego kobiety wchodzą w rolę filmowego Don Corleone? Rozmawialiśmy o tym z byłą Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalną Barbarą Piwnik, która zasłynęła wyrokami w sprawie polskiej mafii.
Z okazji Święta Niepodległości - wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: wykładowcą etyki w modzie w MSKPU Magdaleną Płonką, aktywistą i socjologiem Janem Śpiewakiem oraz licealistką Karoliną Wójcicką - zastanawialiśmy się, czym dla współczesnych ludzi jest patriotyzm. Gdzie kończy się patriotyzm, a zaczyna nacjonalizm?
Okazjonalni amerykaniści zalali wczoraj media społecznościowe falą wpisów dotyczących wyniku wyborów prezydenckich w USA. Zmęczony depresyjną atmosferą Filip Chajzer jak zwykle podszedł do tematu z humorem. W studiu Dzień Dobry TVN zaprezentował nam przegląd najlepszych memów dotyczących Donalda Trumpa i Hillary Clinton.
W Polsce zaczyna brakować rąk do pracy, jednak poziom bezrobocia wcale nie maleje. Czy winny jest system zapomogowy? O tym, czy opłaca nam się pracować, porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekonomistą Markiem Zuberem i prezes Stowarzyszenia „Damy Radę” Beatą Mirską-Piworowicz.
Jak i kiedy rozmawiać ze sobą o seksie? Jak przekonać partnera/partnerkę do większej aktywności w sypialni? Porad poświęconych intymnej stronie życia udzielała dziś w Dzień Dobry TVN - dr Alicja Długołęcka.
W tym roku odbyła się 7. edycja więziennego maratonu. Resocjalizacyjne bieganie pomaga osadzonym, nie tylko w przełamaniu więziennej rutyny, ale również w pracy nad sobą. Organizatorem biegu jest Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym triathlonie w 90. roku. W Dzień Dobry TVN opowiedział o zmianach jakie dzięki maratonowi dokonują się w życiu jego podopiecznych.
Według najnowszych badań w Polsce zdrady dopuszcza się ok. 30 proc. osób będących w związkach. Czy istnieją zawody "podwyższonego ryzyka" w kwestii zdrady? Rozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi: pilotem - Mirosławem Chmielem, kierowcą rajdowym - Krzysztofem Hołowczycem i dr Alicją Długołęcką - seksuologiem.