Artur Filipowicz prowadzi bardzo popularny kanał na youtube - "Topowa Dycha". W swoich filmach prezentuje i analizuje 10 ciekawostek związanych z wybranym tematem. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej książce, w której prezentuje "informacje, o których nie mieliście pojęcia". Artur był też gościem na naszym czacie.
Rozpoczął się sezon aukcyjny. W naszym studiu, o dziełach które już wkrótce pojawią się na aukcjach, opowiedziała Iwona Büchner, właścicielka domu aukcyjnego. Jakie perełki będzie można upolować? Zobaczcie!
Co dzieje się w byłych miastach wojewódzkich? Jak toczy się tam życie i czy ich mieszkańcy są szczęśliwi? Odpowiedzi na te pytania postanowił znaleźć Filip Springer. Ruszył w Polskę, jego podróż trwała 121 dni. W tym czasie przejechał ponad 6 tys. kilometrów, odwiedził 31 miast, przeprowadził niemal 300 wywiadów, podczas których zużył 45 długopisów! Czego się dowiedział? Jak wygląda codzienność mieszkańców mniejszych miast? Zobaczcie!
Z wykształcenia jest rolnikiem, ale jej prawdziwą pasją jest krawiectwo. Poznajcie Dorotę Drzewiecką, która tworzy motyle skrzydła! Jak wpadła na ten pomysł i kto kupuje jej dzieła? Zobaczcie.
W Dzień Dobry TVN gościliśmy mężczyzn, którzy przełamują utarte konwenanse. Łukasz Czerniewski jest panem kosmetyczką, Sławomir Kazimierczuk jest brafitterem, a Tomasz Kołodziejczyk - położnym. Jak wygląda ich praca? Dlaczego nasi goście wybrali akurat takie zawody? I czy kobiety im ufają?
Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN aktora Rafała Rutkowskiego i dziennikarza Rafała Madajczaka, aby zapytać, co ich zdaniem rozśmiesza Polaków w obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Jak goście oceniają "roast"? Zobaczcie, w jaki sposób aktor ubawił do łez naszych prowadzących Dorotę Wellman i Marcina Prokopa ;)
Królową kwiatów jest róża, a przypraw - kurkuma. O jej właściwościach prozdrowotnych powiedziała w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl "Naturalnie" Agnieszka Cegielska. Z czym łączyć tę przyprawę? W jakich ilościach dziennie warto ją jeść? Czym różni się sproszkowana kurkuma od tej w korzeniu? Agnieszka postawiła też super zdrowego drinka Marcinowi Prokopowi.
Polki rodzą w coraz późniejszym wieku. Z czego to wynika i jakie niesie za sobą konsekwencje zdrowotne? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: socjologa dra Marka Troszyńskiego i ginekologa dra Grzegorza Południewskiego. Co mogłoby zachęcić Polki do wcześniejszego decydowania się na dziecko?
Francuskie kobiety słyną z nienagannego stylu i figury. Wyznają zasadę, że piękno nie wymaga pieniędzy. Jak pogodzić się z upływającym czasem i ze zmianami, jakie zachodzą w naszym ciele? Co czyni kobietę piękną? O tym, jak poczuć się lepiej ze sobą dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz rozmawiała z francuską pisarką Mireille Guiliano.
O wypadku fizjoterapeutki Beaty Jałochy było głośno - kiedy przechodziła obok bloku, z siódmego piętra spadł na nią samobójca. Na skutek tego zdarzenia doznała złamania kręgosłupa i przerwania rdzenia kręgowego. Od pasa w dół jest sparaliżowana. Nie poddała się jednak i nadal stara się czerpać z życia to co najlepsze. Jakiś czas temu znalazła sobie nową pasję - szybownictwo. Zobaczcie, jak sobie radzi.
Kolejnym bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Piotr Rogalski, który mieszka w kawalerce o powierzchni 25 metrów kwadratowych. W pomieszczeniu znajduje się pokój z kuchnią oraz łazienka. Mieszkanie zostało urządzone na biało w stylu nowoczesnym. Piotr tak zaaranżował przestrzeń kawalerki tak, że optycznie wydaje się ono większa niż jest w rzeczywistości. W jaki sposób? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Małgorzata Dobrzyńska-Dąbska jest mamą dwójki dzieci, prowadzi kancelarię prawną i wykłady na kilku uczelniach. Mimo wielu obowiązków nie rezygnuje z zajęć w klubie fitness. Jak na to wszystko znajduje czas?
Wraz z rozwojem technologii oszuści matrymonialni rozwinęli zasięg swojego działania - w sieć łapią przez portale randkowe i serwisy społecznościowe. Aby się przed nimi ustrzec, może warto skorzystać z biur matrymonialnych, które starają się sprawdzać kojarzone ze sobą osoby? O ich działanie zapytaliśmy właściciela jednego z biur matrymonialnych Pawła Niemca. Za pomocą jakiego klucza dobierani są partnerzy? Kto zgłasza się do biur matrymonialnych?
Pięciu mężczyzn, 1700 km, 16 koni mechanicznych, czyli tyle, ile ma mały traktor. To właśnie przy pomocy takich pojazdów kilku śmiałków postanowiło pokonać drogę z Jaworzna do francuskiego Lisieux. Swoją wyprawę nazwali "Drogą pojednania". Projektem zachwycił się reżyser David Lynch i postanowił objąć go swoim patronatem. W Dzień Dobry TVN uczestnicy pielgrzymki: ks. Mirosław Tosza, Dariusz Bujalski i Tomasz Głowacz powiedzieli o szczegółach swojej wyprawy. Co ich zainspirowało do zorganizowania pielgrzymki? Z jaką prędkością jechali? Jak reagowali mijani ludzie? Co im dała pielgrzymka?
Pochodzi ze słonecznej Florydy, a zamieszkała w Gliwicach. Poznajcie Leah Morawiec, której blog pomaga obcokrajowcom zrozumieć Polaków. Wraz z mężem Piotrem przyjechała do Dzień Dobry TVN, by powiedzieć, co ją zachwyciło w naszym kraju, czym Polacy - według niej - różnią się od innych nacji i jakich informacji szukają na jej blogu cudzoziemcy.
Mimo kampanii społecznych przeciwko hejtowi zjawisko niestety nie zanika. Jak czują się ofiary nienawistnych komentarzy? Rozmawiała z nimi prowadząca Rozmów w toku Ewa Drzyzga. Jakie są powody hejtu?
Prowadzącą "Azja Express" jest Agnieszka Woźniak-Starak. O swoich relacjach z uczestnikami programu powiedziała w Dzień Dobry TVN. Z kim miała największy problem? Odniosła się też do plotki, według której osoby biorące udział w "Azja Express" miały bardziej luksusowe warunki niż to pokazywano.
Osoby korzystające z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu stanowią duże zagrożenie dla innych kierowców. Okazuje się bowiem, że przy rozmawianiu przez komórkę, wykonywaniu selfie, czy pisani sms-ów w trakcie jazdy ryzyko wypadku wzrasta aż o 30 proc. O konsekwencjach korzystania z telefonu podczas prowadzenia auta rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prezesem Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Januszem Popielem i psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.
Zapewne wielu z nas spotkało się z regulaminami klubów nocnych wprowadzającymi selekcje przy wejściu lub wspólnot mieszkaniowych, w których jest zapis o zakazie gry w piłkę nożną na osiedlu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy radcę prawnego Przemysława Ligęzowskiego, by wyjaśnił, czy należy się stosować do regulaminów niezgodnych z obowiązującym prawem.
Wiele kobiet potrafi zadbać o siebie finansowo, a w domu zrobić niemalże wszystko. Czy takim paniom potrzebny jest zaradny mężczyzna? Dlaczego coraz więcej kobiet bierze ster we własne ręce, a zaradnych panów jest coraz mniej? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarkę Odetę Moro, aktorkę Annę Oberc i psycholog Paulinę Biernat.
Wiele światowych marek luksusowych omija polski rynek. W efekcie 38 proc. bogatych Polaków robi zakupy za granicą. Nie trzeba jednak wyjeżdżać. Julia Dyzio, na stałe mieszkająca w Paryżu, zrobi zakupy za nas. Skąd taki pomysł na biznes? Jak wygląda jej praca? I za ile zrobiła najdroższe zakupy? Z Julią rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Na spacer śladami Powstania Warszawskiego zabrała dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego porucznik Janina Rożecka ps. "Dora". Miała 22 lata, gdy przystąpiła do Powstania Warszawskiego. Teraz Pani Janina ma prawie 95 lat i do niedawna pracowała jeszcze w sekretariacie szkoły średniej. Pokazała Marcinowi, gdzie zaklinował się ranny Niemiec, gdzie zakopała odciętą nogę rannego powstańca i, gdzie leżała pięć godzin pod ostrzałem. - To wszystko działo się pod ostrzałem pocisków i samolotów. Nie wiem, widocznie tak mi było przeznaczone, żebym żyła, żebym wszystko Wam mogła opowiedzieć - mówi Pani Janina Rożecka.
Większość z nas zapożycza się w bankach na zakup mieszkania, samochodu lub na wakacje. Coraz więcej osób posiada też więcej niż jedną pożyczkę. Czy można uniknąć brania kredytów? O chęci gonienia za dobrobytem oraz o tym, jak oszczędzać w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z ekonomistką Katarzyną Iwanoską.
Duszpasterz Tomasz Jaeschke nie ma wątpliwości, że zwierzęta także potrzebują modlitwy. Błogosławi je, kiedy są chore, samotne, czy po prostu jest im źle. Nam powiedział o swoim związku z kościołem, empatii do zwierząt i jak na jego misję reagują ludzie.
Genowefa Magiera całe życie spędziła w Dąbrowie Chełmińskiej, ukończyła cztery klasy szkoły podstawowej, nigdy nie wyszła za mąż i nie miała dzieci. W wieku 88 lat zamieszkała w ośrodku opieki - to tam podczas warsztatów odkryła w sobie niezwykły talent artystyczny. Jej obrazy trafiają do muzeów i rąk kolekcjonerów. Zobaczcie, jak wyglądają.
Już po raz 20. przyznano literackie nagrody Nike. Wśród 7 laureatów znalazło się aż troje debiutantów. Statuetkę i 100 tys zł zdobyła Bronka Nowicka. Nagroda Nike Czytelników powędrowała do Magdaleny Grzebałkowskiej, autorki takich książek jak: „Beksińscy. Portret podwójny”, „Ksiądz paradoks”, „1945. Wojna i pokój”. Magdalena Grzebałkowska o kulisach swojej pracy oraz o najbliższych planach opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.
W kolejnym odcinku cyklu "Aktywny poniedziałek" Tomek Choiński postanowił sprawdzić kondycję policjantów. Przygotował dla nich trening wytrzymałościowy i siłowy. Jak myślicie, dali radę? ;)
Dagmara Hicks i Stewart Hicks w 2011 roku doczekali się trojaczków. Rodzice starają się podkreślać indywidualizm Emmy, Niny i Dominika poprzez różnorodny ubiór, dzieciaki chodzą też na inne zajęcia dodatkowe. Jak wygląda ich codzienne życie? Jak rodzice dzielą się opieką? Kiedy bywa najtrudniej? Czy rodzeństwo trzyma się razem?
Od 1 stycznia opłaty za wodę i prąd wzrosną od 5 do 20 procent. Wynika to z nowej polityki UE, która w trosce o zasoby wody będzie pozyskiwać pieniądze z naszych portfeli. O ile faktycznie będą droższe rachunki? Gościem Dzień Dobry TVN był prowadzący „Biznes i Świat” Paweł Blajer.
Sygnalizacja świetlna powinna usprawniać ruch drogowy oraz ułatwiać życie pieszym. Czy na co dzień przestrzegamy zasad ruchu drogowego? Jakie są największe grzechy Polaków na światłach? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym insp. Marek Konkolewski i dziennikarz Paweł Płuska.