Styl życia

  Ministerstwo Edukacji Narodowej powoli dostrzega potrzebę przeprowadzania obowiązkowych zajęć z edukacji seksualnej w szkołach. Na razie nie są one obligatoryjne, ale może zainteresowanie uczniów i rodziców doprowadzi do tego, że wszyscy będą w nich uczestniczyć. 81 proc. uczniów deklaruje chęć wzięcia udziału w lekcjach, a 83 proc. rodziców uważa je za potrzebne.

  Rafał Rutkowski pod lupę wziął seks Polaków. Jak zachowujemy się w łóżku? Co lubimy, a czego nie? Jak wypadamy w materii seksu na tle innych narodowości? Rutkowski w "Seksie polskim" w satyryczny sposób przedstawia intymną sferę naszego życia. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak nakręcić film pornograficzny, jak domowym sposobem wykonać tradycyjne polskie gadżety erotyczne, zobacz one man show Rafała Rutkowskiego.

  Czy po zawale nadal możliwe jest prowadzenie normalnego życia, uprawianie sportu i podejmowanie jakiegokolwiek wysiłku fizycznego? Czy aktywność seksualna po zawale jest ryzykowna? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza.

  Mężczyzna, który w przeszłości miał wiele kochanek jest lepszym kandydatem na męża - przekonuje prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Trzeba jednak zwróci uwagę na to, jakie partnerki wybierał nasz przyszły mąż. Jeśli wszystkie jego eks były skrajnie różne od siebie, to może być znak, że nasz wybranek jest rozwiązły. Jeśli w byłych kobietach zauważymy wspólny mianownik, możemy być spokojne. One były tylko drogą do ideału, który przecież odnalazł w nas.

  Naszym dzisiejszym gościem była Sylwia Kubryńska, pisarka, blogerka i dziennikarka mieszkająca na Kaszubach, autorka pierwszej na rynku powieści o seksturystyce „Last minute”.

  Szybkie randkowanie to coraz bardziej doceniana przez polskich singli forma nawiązania bliższej znajomości – a nawet odnalezienia miłości. Zasady są proste: zebrani w jednym miejscu poszukujący drugiej połówki uczestnicy, muszą jak najlepiej wykorzystać czas około 5 minut na zapoznanie. Po każdym sygnale dźwiękowym zmieniają stolik i rozpoczynają kolejną ekspresową randkę.

  Polskie kobiety z reguły wstydzą się swojej seksualności - tak uważa ginekolog Monika Łukasiewicz. Dlaczego? Ponieważ w mediach lansuje się młodość i idealne kształty. A co na temat wstydu kobiet i ich seksualności sądzi seksuolog prof. Zbigniew-Lew Starowicz?

  Reporterka Dzień Dobry Wakacje Kasia Olubińska była w Porcie Wisła podczas tanecznych warsztatów prowadzonych przez finalistów You Can Dance i Stefano Terrazzino oraz Paulinę Biernat, tancerzy z „Tańca z Gwiazdami”. Czy jest różnica miedzy nauczaniem tańca gwiazd a tzw. „zwykłych ludzi”? Dla kogo są bardziej wymagający? Tancerze zdradzili także, czy zatańczą w kolejne edycji muzycznego show.

  Szpetne, brzydkie i trącące komunizmem elewacje budynków. Brak spójności, brzydota i zaniedbanie, to obraz wielu polskich blokowisk. Czy jest jakakolwiek nadzieja, aby ich wygląd się zmienił? W sukurs przyszła akcja społeczna „Pospolite Ruszenie”. Jak możemy poprawić rzeczywistość? W DD Wakacje gościmy autora projektu, muzyka, performera i laureata „Paszportów Polityki” L.U.C ‘a oraz dziennikarza Macieja Mazura , który wychował się na ursynowskim blokowisku. Jest on także autorem książki „ Czasoprzewodnik. 33 lata na Ursynowie” oraz założycielem strony o dzielnicy Ursynów.

  Tym razem Ewelina Rydzyńska radzi, jak w upalne dni za małe pieniądze ubrać się elegancko i zgodnie z biznesowym dress codem. Jakie kolory nosić w korporacyjnym świecie? Co znaczą konkretne barwy, jakich musimy unikać i jak wywieramy wpływ na innych ludzi za pomocą kolorów , które na sobie nosimy?

  Nasz reporter Filip Chajzer, w Porcie Wiła spotkał się z Basią Zielińską i Żorą Korolyovem. Nad warszawską rzeką rozmawiał z nimi o warsztatach tanecznych, które będą mieli okazje poprowadzić. Jak będzie wyglądać czacza i salsa w wykonaniu naszych tancerzy? Ponadto spotkaliśmy tam także Patrycję Malinowską, która opowiedziała nam o swojej nowej płycie.

  Polacy coraz częściej żyją w białych związkach. Zapracowani, poświęcający się karierze, niekiedy po prostu rozczarowani, mniej lub bardziej świadomie rezygnują z intymności w związku. Ile procent polaków żyje w białych związkach? Dlaczego decydujemy się na związki bez seksu?

  Ideą Portu Wisła jest zachęcenie wszystkich do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Kinga Burzyńska spotkała tam Łukasza Ziębę, Basię Zielińską, Izabela Janachowska oraz Żorę Korolyova, którzy prowadza warsztaty taneczne nad Wisłą.

  Dziennikarz i krytyk sztuki Łukasz Radwan wybrał się do pałacu w Drzeczkowie, gdzie, jak głosi legenda, o północy po tarasie przechadza się Biała Dama. Czy właściciel posiadłości, milioner Andrzej Babiak potwierdzi tą legendę?

  Bartek Jędrzejak był na III Eliminacjach Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych w Nysie. Było tam głośno, szybko, ostro i niebezpiecznie. W eliminacjach pierwszy raz brały udział kobiety. Dziennikarka TVN Turbo Alicja Grabowska udowodniła, że kobiety czuja się w tym sporcie jak ryby w wodzie.

  Renata Klekotko oraz Artur Biel wyruszyli kajakiem z Warszawy do Gdańska. W ten sposób chcą zebrać pieniądze na operację serca małej Ani z Wieliczki. Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie charytatywnej akcji? W jakim czasie i jaki dystans zamierzają pokonać? Ile potrwa wyprawa? Bartek Jędrzejak rozmawiał z tą dwójką Renatą i Arturem.

  Żona Ruperta Murdocha 42-letnia Wendy Deng stała się w ostatnich dniach bohaterką pierwszych stron gazet. Błyskawicznie zareagowała, kiedy napastnik chciał zaatakować jej męża podczas przesłuchania. Kim są kobiety stojące u boku wpływowych mężczyzn? Jak dużą odgrywają rolę w ich życiu?

  Kamera Dzień Dobry Wakacje towarzyszyła Łukaszowi Radwanowi podczas wizyty w domu polskiego reżysera. Dowiedział się od niego jak wygląda jego azyl, dlaczego wybrał Polskę, a nie Stany Zjednoczone i czy gościł kiedykolwiek u siebie Jacka Nicholsona?

  Jak wynika z raportu grupy edukatorów seksualnych „Ponton” coraz więcej nastolatków publikuje swoje nagie zdjęcia w Internecie. Często zdarza się, że nagie zdjęcia wykorzystywane są przeciwko ich autorom. Jak wygląda seksting wśród polskiej młodzieży i, jak ustrzec się przed cyberprzemocą? O tym rozmawiamy w Dzień Dobry Wakacje z aktorem Rogerem Karwińskim, piosenkarką Honoratą Skarbek i Anną Grzywacz z grupy edukatorów seksualnych „Ponton”.

  Sakramentalne "tak" powiedzieli sobie 5 metrów pod wodą. Uroczystość była połączona z biciem rekordu Guinnessa w ilości świadków ślubnych. Jaką liczbę gości udało się zgromadzić pod wodą?

  Jakie płyty tym razem poleca dziennikarka muzyczna Agnieszka Sielańczyk?

  Brytyjskie aktorki założyły Ligę Przeciwko Operacjom Plastycznym. Kate Winslet, Rachel Weisz i Emma Thompson sprzeciwiają się temu, że od dojrzałych aktorek oczekuje się niezmiennie młodego wyglądu. Swój sprzeciw kierują w stronę przemysłu filmowego Hollywood, gdzie operacje plastyczne są na porządku dziennym. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy aktorki: Beatę Tyszkiewicz oraz Ewę Kasprzyk. Czy chciałyby poprawić swój wygląd?

  Czasami wystarczy odrobina kreatywności, aby zwykłe zajęcia pozalekcyjne lub wakacje zamienić w szaloną przygodę. W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy nauczyciela geografii Jarosława Szulskiego , specjalistę od nietypowych wyjazdów. Towarzyszył mu jego uczeń Błażej Hejwowski. Jego wychowawca specjalizuje się w... porwaniach. Przekonaj się, czy dla okupu?

  Bycie modelką to ciężka fizyczna praca, nieustająca rozłąka z rodziną i wyrzeczenia. Jak w brutalnym świecie modelingu odnajduje się nastolatka? Jakie niebezpieczeństwa na nią czyhają? Na naszej kanapie w studio Dzień Dobry Wakacje zasiadły: Zuzanna Bijoch, 17-letnia modelka, Zofia Ragankiewicz, była modelka, a teraz manager oraz Lucyna Szymańska, managerka Anji Rubik i Zuzanny.

  Kolejny "Wakacyjny przegląd muzyczny" poświęcamy twórczość zmarłej niedawno Amy Winehouse. W studio Dzień Dobry Wakacje gościliśmy dziennikarkę radiową Agnieszkę Sielańczyk.

  Nie straszna im burza, ulewa czy tornada. Wychodzą im nawet naprzeciw! W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Kamila Bogusławskiego i Artura Surowieckiego ze Stowarzyszenia Polskich Łowców Burz. Jak pracują łowcy burz?

  Ks. Adam Boniecki, po jedenastu latach zrezygnował ze stanowiska redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego", a tydzień temu pożegnał się z Krakowem. Wrócił do warszawskiej siedziby swojego zakonu. Dlaczego odszedł z Tygodnika i co zabrał ze sobą do nowego mieszkania? Czy antagonizmy pomiędzy krakowianami a warszawiakami to tylko mit?

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy aktora Tomasza Stockingera i jego syna Roberta, których pasją jest tenis. Jak do tego doszło, że pasja ojca stała się również pasją syna? Kiedy pierwszy raz ojciec wygrał z synem i jakie to wzbudziło w nim uczucia? Czy mają jeszcze inne wspólne hobby?

  Specjalnie dla Dzień Dobry Wakacje, mistrzyni w skoku o tyczce i zwyciężczyni XII edycji "Tańca z Gwiazdami" pokazała swój niedawno urządzony dom. Kto urządzał mieszkanie Moniki i jakie były jej pierwsze słowa po wejściu do nowego mieszkania? Lekkoatletka opowiedziała także o swoich przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Korei.

  Dorota Gardias spotkała się w Juracie z najlepszą Polką w kitesurfingu oraz z Joanną Jabłczyńską i Anną Bosacką, które trenują tę dyscyplinę sportu.