Styl życia

  Albert Camus napisał, że męska przyjaźń jest jak kaktus, bo potrafi przetrwać lata bez podlewania. Czym różni się przyjaźń kobieca od męskiej? Czy prawdziwemu przyjacielowi zdradzimy więcej sekretów niż własnej żonie? O męskiej przyjaźni w Dzień Dobry TVN opowiedzieli: były hokeista Mariusz Czerkawski, dziennikarz TVN24 Jakub Porada i aktor Piotr Szwedes.

  Polski grafik i plakacista Michał Batory podbił Paryż. W ciągu spędzonych tam zapewnił sobie regularną ekspozycję swoich plakatów w przestrzeni miasta. Wyraz najwyższego uznania otrzymał w postaci otwartej 20 stycznia 2011 wystawy w prestiżowym Musée de la Publicité, jednym z czterech muzeów należących do zespołu Les Arts Décoratifs w Luwrze.

  19 minut i 27 sekund – w tak rewelacyjnym czasie udało się Krystianowi Herbie wyskoczyć 16 lutego rowerem na 52 piętro najwyższego w Europie hotelu, czyli Grand Hotel Bali w hiszpańskim Benidorm. W Dzień Dobry TVN Krystian zaprezentował swoje umiejętności.

  Problemy sercowe pracowników w pewnej chińskiej firmie spotkały się ze zrozumieniem pracodawców. Pracownicy tej firmy, którzy cierpią z powodu miłosnego zawodu, dostają płatny urlop. Czy taki urlop jest rzeczywiście pracownikowi potrzebny? Jakie są zagrożenia wynikające z popularyzowania tego typu urlopów? Do studia DDTVN zaprosiliśmy prof. Witolda Orłowskiego ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, Barbarę Górską, dyrektora PR Ernst&Young oraz Ewę Orłoś z portalu bylezony.pl.

  Daniel Ciupryk, znany szerzej pod pseudonimem Mc Silk, podjął internetową walkę z mieszkańcem Los Angeles Georgem Watsky na prędkość rymowania. Ze starcia wyszedł zwycięsko, a w Dzień Dobry TVN zaprezentował swoje umiejętności.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Jacka Januszko uczestnika 5. edycji „You Can Dance”, a obecnie gwiazdę 4FunTV i prowadzącego program „SuperVIP” oraz „Polską Top Listę”. Opowiedział nam o tym, jak trafił do telewizji i jak sobie radzi.

  Kinga Burzyńska odwiedziła Antoninę Turnau w jej mieszkaniu. Przekonaj się, czym się zajmuje i jakie stosunki łączą ją z ojcem Grzegorzem.

  Nie od dziś wiadomo, że bardziej pociąga nas to, czego od razu mieć nie możemy. Do niedawna pragnienie "pogoni za króliczkiem" łączono, przede wszystkim, z płcią męską i instynktem łowcy. Sytuacja jednak uległa zmianie. Zgodnie z wynikami najnowszych badań także kobiety wolą włożyć więcej starań w zdobycie mężczyzny, co więcej - atrakcyjność panów wzrasta w ich oczach, gdy są niepewne ich zamiarów i uczuć.

  Dziś kolejne spotkanie z Anną Puślecką i Tomaszem Jacykowem, którzy jak co tydzień oceniają zdjęcia nadesłane przez widzów. Przekonajcie się, czyja stylizacja tym razem zwróciła ich uwagę. Kto w tym tygodniu zajmie pierwsze miejsce?

  "Zakamarek styl" to wyjątkowy blog i sklepik internetowy, którego założycielka o pseudonimie "Kasdeja", postanowiła przywrócić do życia niedoceniane, stare, a czasem po prostu zapomniane elementy naszej garderoby. Skąd czerpie inspiracje? Jak powstają jej projekty? W Dzień Dobry TVN Katarzyna Kotwa "Kasdeja" odsłoniła przed Wami kulisy swojego "zakamarkowego" biznesu.

  Jeśli chcemy ożywić wnętrze domu, naklejki to idealne rozwiązanie. Dekornik.pl i naklejkiścienne.pl, to miejsca w Internecie, gdzie znajdziemy różne wzory dekoracji na ścianę. W pracowni możemy też zamówić naklejkę według własnego projektu. Gościem Dzień Dobry TVN była Katarzyna Rostkowska, właścicielka portali.

  Stylista Tomasz Jacyków zdradza, co będzie modne na wiosnę tego roku. Jakie kolory? Jakie fasony? Jakie materiały?

  Modne staje się posyłanie dziecka na szachy, naukę gry w tenisa, gry na pianinie, naukę śpiewu chóralnego lub szermierkę. Czy rodzice posyłają swoje dzieci na tego typu zajęcia, by samemu się dowartościować? Czy może rzeczywiście na uwadze mają rozwój dziecka?

  Tomasz i Nadia poznali się na Facebooku. Po kilku miesiącach internetowej znajomości postanowili się spotkać. Nadia zaprosiła Tomasza w swoje rodzinne strony. Poleciał więc do Beninu. Od tego momentu są parą. Planują ślub. Jeden odbędzie się w Polsce, drugi w Afryce. Dziś opowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN historię swojej niezwykłej miłości.

  Lampy w kształcie łowickich spódniczek lub kusych pielęgniarskich fartuszków, plecione kosze, stoły i krzesła inspirowane sztuką ludową - to tylko kilka z wielu niezwykłych mebli zaprojektowanych przez Katarzynę Herman-Janiec. W Dzień Dobry TVN młoda artystka zdradziła nam swoją receptę na udany kobiecy biznes!

  Kiedy dwójka ludzi decyduje się na spędzenie życia razem i staje na ślubnym kobiercu, tak naprawdę nie wiąże się tylko ze sobą, ale również z całą rodziną swojego przyszłego małżonka. Jak nasze kontakty z rodziną zmieniają się po ślubie? Czy odsuwamy się od swoich rodziców? Jak przebiega "wtapianie" się w nową rodzinę? O swoich doświadczeniach w tej kwestii opowiedzieli nam w DDTVN: Joanna Drozda, Jakub Porada oraz Rudi Schuberth.

  W Dzień Dobry TVN mieliśmy okazję gościć rodziców polskich pięcioraczków! Paulina i Piotr Szymkiewicz opowiedzieli nam jakim trudnościom musi stawiać czoła rodzina z pięciorgiem dzieci.

  W setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla za odkrycie nowych pierwiastków Polonu i Radu, Sejm RP postanawia oddać hołd jednemu z najwybitniejszych naukowców naszych czasów. Obecny rok, jest rokiem Marii Curie-Skłodowskiej. Z tej okazji do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Yves Langevina, który jest prawnukiem naszej wielkiej uczonej.

  Robienie zdjęć pozwala na uchwycenie chwili i wspomnień. Diana Cembala postanowiła uchwycić pierwsze chwile życia płodowego swojego syna Oliviera. Kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży i robiła USG nie miała dobrego miejsca na przechowywanie zdjęć z badań. Wpadła na pomysł stworzenia albumu, który jest dobrą pamiątką dla rodziców.

  Anita Król, właścicielka sklepu FurniCouture, stworzyła miejsce, w którym stare, zniszczone meble są odnawiane i przerabiane. A każdy klient może z pomocą Pani Anity stworzyć własny mebel.

  "Harda Wenus" to kampania społeczna na rzecz samoakceptacji kobiet i tolerancji inności. Porusza ona problem braku akceptacji niedoskonałości własnego ciała. W studiu Dzień Dobry TVN gościmy panie, które zdecydowały się wesprzeć kampanię. Rozebrały się i wzięły udział w sesji zdjęciowej, która pokazuje kobiety dalekie od ideału kreowanego przez media.

  Bohoboco i Bizuu to młodzi projektanci, którzy mają szansę zdetronizować uznane w świecie mody nazwiska. Gościliśmy ich dziś na kanapie w studio Dzień Dobry TVN.

  "Niepokorne kobiety, które zmieniły świat" i "Płetwa rekina" to dwie książki, które w kolejnym odcinku cyklu "Książka na weekend" rekomenduje Anna Dziewit. Którą wybierzecie?

  Wielokolorowe zabawki nie stymulują rozwoju dziecka. Są po prostu atrakcyjne dla rodziców. Patrycja Szymichowska i Julia Bąkowska od niedawna prowadzą sprzedaż czarno-białych akcesoriów dla dzieci, korzystnie wpływających na ich rozwój.

  Dyskusje dziennikarzy z politykami zawsze przyciągają widzów przed odbiorniki telewizorów. Ostatnio modne stało się wychodzenie ze studia w trakcie rozmowy. Po takim spektakularnym wyjściu, uczestnik dyskusji jest na pierwszych stronach gazet. Czy goście robią to po to, by zaistnieć w mediach? O tym w DDTVN Monika Olejnik, Andrzej Morozowski i Piotr Marciniak.

  Ma 21 lat i jest najmłodszym bramkarzem w historii Arsenalu Londyn. W tym roku po raz pierwszy zadebiutował ze swoim zespołem w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tylko w Dzień Dobry TVN mogliście zobaczyć jak na co dzień wygląda życie Wojtka Szczęsnego w Londynie.

  To nieprawda, że babskie spotkania to tylko strata czasu. Mogą mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Dają możliwość wygadania się, uzyskania wsparcia i siły. Czy mają więc charakter terapeutyczny? O tym porozmawiamy dziś z Marią Prażuch, Beatą Tyszkiewicz i Agnieszką Kręglicką.

  "Miłość po polsku" pisarki Manueli Gretkowskiej, gościa Anny Dziewit w programie Dzień Dobry TVN, to powieść psychologiczno-obyczajowa. Tarapaty miłosne to specjalność Miłosza, polskiego emigranta w Szwecji, po czterdziestce. Po dramatycznym rozwodzie spotyka jednak kobietę swojego życia i dla niej wraca do Polski. W programie dziennikarka omawiała także książkę Toma Hodkingsona "Jak być wolnym" i Vedrany Rudan "Murzyni we Florencji".