Styl życia

  Proste, solidne i ładne buty dla dzieci. Sygnowane nazwą Gucio, powstały ponad dziesięć lat temu w Krakowie, jednak wciąż nie są w Polsce znane, za to w Hollywood cieszą się ogromnym powodzeniem. Markę butów dla dzieci stworzył jeden człowiek - Sławomir Piwowarczyk, ojciec trójki dzieci.

  Autostopowicze są świetnym celem dla złodziei. Nigdy nie wiemy, kto zatrzyma się na środku drogi i zaprosi nas do samochodu. Renata Babicz stworzyła alternatywę dla tej formy podróżowania - serwis społecznościowy naszeczasy.com. Dzięki niemu można ciekawie, bezpiecznie i tanio zaplanować wyprawę.

  Krytyk kulinarny Maciej Nowak zabrał aktorkę Katarzynę Figurę do niezwykłej, luksusowej moskiewskiej restauracji "Turandot". Sami zobaczcie!

  Dziś gościliśmy Klarę Bujak, która chociaż ma zaledwie 13 lat już postanowiła pomagać poświęcić się dla innych. Więcej o tym czym się zajmuje mogliście dowiedzieć się w Dzień Dobry TVN.

  Joanna Chitruszko, żona Pawła Małaszyńskiego, jest tancerką. Joanna Poremba, żona fotografa Jacka Poremby jest modelką i właścicielką pracowni cukierniczej. Żona Andrzeja Smolika, Anna Głuszko-Smolik zajmuje się fotografią i grafiką. W Dzień Dobry TVN opowiedziały nam o tym jak to jest żyć ze znanym mężem.

  W sklepach z ubraniami z drugiej ręki można tanio kupić markowe rzeczy. Zainteresowaniu dawnymi "ciuchlandami" sprzyja moda vintege. To styl, którym wracamy do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Ponadto w ostatnim czasie pojawiła się też subkultura hipsterów, którzy znani są z tego, że ubierają się głównie w second-handach.

  W Dzień Dobry TVN mogliście zobaczyć jak po raz pierwszy od 10 lat Joanna Kluzik-Rostkowska wsiadła na konia! Razem z Kingą Burzyńską wybrała się do stadniny by odświeżyć swoją największą pasję z młodości.

  Na naszej kanapie w studiu Dzień Dobry TVN usiadły dziś trzy szczęśliwe kobiety, które kiedyś były mężczyznami: Anna Grodzka, Rafalala oraz Monica McPerscon. Zaprosiliśmy je do programu z okazji Dnia Kobiet, by porozmawiać o tym, jak to jest być kobietą. Czy musiały uczyć się kobiecości? Czy wolą przyjaźnić się z mężczyznami, czy z kobietami?

  Gośćmi Dzień Dobry TVN byli mężczyźni, którzy zgłębili tajniki kobiecości i zachwycili kobiecymi kreacjami na deskach teatru i w telewizji. Grzegorz Wons i Robert Kudelski opowiedzieli nam, jak przygotowywali się do tej roli, jak czuli się w obcisłych sukienkach, szpilkach i makijażu oraz, czy trudno było im zrozumieć sprawy i problemy kobiet, których historie przedstawiali.

  Nasi goście zgodnie twierdzą, że nie chcieliby, żeby ich partnerki poddawały się operacjom plastycznym. Niestety aż 80 proc. Polek nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Z usług chirurga plastycznego skorzystałaby co szósta kobieta. Wspólnie z Cezarym Harasimowiczem i Wojciechem Bąkiewiczem zastanawiamy się, co sprawia, że Polki są jedną z najbardziej zakompleksionych nacji na świecie.

  Kilka razy w roku, najpiękniejsze miasta świata stają się prawdziwymi stolicami mody. Fashion week w Londynie, Paryżu czy Mediolanie to najbardziej prestiżowe wydarzenia branży modowej. Jak przebiegają takie imprezy? Kto i w jaki sposób wyłania trendy na kolejne sezony? Czy kolory i kroje kreacji z pokazów zawsze odnoszą sukces?

  Pokaz mody, miejsce w którym oczy zebranych skierowane są na wybieg i prezentowane kreacje. Pokaz mody jest też miejscem do pokazania się. Na takich imprezach warto być. Jak organizuje się pokazy mody? Kto stoi za doborem modelek? O czym rozmawia się na pokazie i tuż po nim? Naszymi gośćmi byli: reżyserka Katarzyna Sokołowska i Robert Kupisz.

  Mediolan do światowa stolica mody. Widać to nie tylko podczas pokazów, ale i na ulicach miasta. Uczestniczki Programu "Top Model. Zostań modelką" miały okazję odwiedzić miasto podczas Tygodnia Mody, na którym prezentowano kolekcje Wiosna Lato. Ania Piszczałka wystąpiła wtedy na pokazie Paola Frani.

  Cenzora polskiej ulicy, kontrowersyjnego stylistę Tomasza Jacykowa zapytaliśmy o to, jak ubierają się Polacy. Dlaczego Tomasz Jacyków uważa, że wszyscy jesteśmy kosmitami? Czy zgadzasz się z jego opinią?

  W ramach dni mody w Dzień Dobry TVN spotkamy się z czołowymi polskimi projektantami - duetem Marcin Paprocki & Mariusz Brzozowski oraz Maciejem Zieniem, by porozmawiać z nimi o tym, jak powstają ich projekty ubrań, skąd czerpią inspiracje i jak to możliwe, że wyczuwają to, co będzie modne. Kto tak naprawdę kreuje trendy na światowym wybiegu?

  Dni Mody w Dzień Dobry TVN dobiegły końca. W tym czasie prezentowaliśmy w programie ekskluzywne relacje dziennikarki Anny Puśleckiej i stylisty Tomasza Jacykowa z Mediolanu. Zobacz kulisy pobytu ekipy DDTVN we Włoszech.

  26 maja 2011, w dniu matki ukaże się nietypowy album: „Boskie Matki”. Będzie on poświęcony niezwykłym kobietom, które pomimo choroby nowotworowej postanowiły urodzić dzieci i walczyć o życie. W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z bohaterskimi mamami: Magdaleną Prokopowicz, prezesem fundacji „Rak’n’Roll. Wygraj życie” i Magdaleną Rudowską, która urodziła dziecko w trakcie chemioterapii.

  W okresie narzeczeństwa jesteśmy adorowane i rozpieszczane, traktowane jak królewny. Po ślubie jednak, mężowie często wychodzą z założenia, że nie muszą o nas już zabiegać, w końcu zdążyli się napracować i nie muszą się o nas starać. W końcu ile razy można zdobywać?

  Z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy aukcję najpiękniejszych kreacji z Tańca z Gwiazdami. Ewa Wojciechowska postanowiła się przy okazji dowiedzieć, która sukienka była najpiękniejsza m.in. dla Anity Werner i Nataszy Urbańskiej

  Miłość od pierwszego wejrzenia, bezgraniczne zauroczenie a następnie ślub. Prosta droga do szczęścia. Zanim jednak dwójka ludzi zdecyduje się na małżeństwo należy się poznać. Jakie pytania warto zadać partnerowi przed ślubem? Czy zdawanie pytań jest w ogóle koniecznie? Czy powinniśmy pytać o liczbę dzieci, ewentualne miejsce zamieszkania lub finanse? Czy warto sprawdzać nasze oczekiwania, o tym rozmawiamy z Katarzyną Laskowską, Andrzejem Deskurem i Janem Monczką.

  Anna Puślecka i Tomek Jacyków znów ocenili stylizacje nadesłane przez naszych widzów. Tym razem wśród kobiet miłośniczek mody, znalazł się mężczyzna. W rankingu zdobył zaszczytne trzecie miejsce.

  Powoli zauważamy, że stereotyp matki Polki odchodzi w dal. Kobieta, idzie do pracy, chce się realizować i mieć tak samo ważną w życiu rolę jak mężczyzna. Co w takim razie z mężczyzną? Czy rola dobrego ojca, który spędza z dzieckiem dużo czasu, robi zakupy, pierze, prasuje i nie wpada w panikę, gdy żona wyjeżdża, jest na pewno zgodna z jego naturą. Czy może to presja mediów stwarza nowy wizerunek zaangażowanego ojca?

  Wysyłanie sms-ów, rozmowy przez telefon, robienie zdjęć z użyciem lampy błyskowej to tylko niektóre z niestosownych zachowań w miejscach, gdzie szerzy się kulturę. Teatry, kina, sale koncertowe skupiają tłumy. Jak się jednak okazuje przybyli widzowie bądź słuchacze czasem po prostu zapominają o tym, dlaczego znaleźli się w tym miejscu.

  5. lutego ukaże się w księgarniach polskie tłumaczenie autobiografii Pierwszej Damy Gruzji Sandry Elizabeth Roelofs „Historia Idealistki”. Autorka opisuje w niej swoje życie rodzinne, okoliczności spotkania z obecnym prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim. W Dzień Dobry TVN gościliśmy autorkę tej książki, która opowiedziałą nam o niej więcej w naszym studiu.

  Specjalnie dla Dzień Dobry TVN Agnieszka Rylik odwiedziła Izę Małysz, by przekonać się jak wygląda jej zwyczajny dzień.

  Z dylematem co wybrać, wychowanie dziecka, czy samorealizację w pracy zawodowej spotkała się zapewne każda kobieta. Decyzja w tej kwestii pociąga za sobą szereg pytań: Jak zorganizować czas, aby pracując nie krzywdzić dziecka, a jednocześnie rzetelnie wywiązywać się z obowiązków zawodowych? Na to pytanie odpowiedziały w Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska, Magdalena Kumorek i Agnieszka Kozak.

  Wonna I de Jong od zawsze wiedziała, że chce być bizneswoman. Po tym, jak przypadkowo spotkała w Warszawie Szwedów, pomyślała, że Szwecja jest rajem dla ludzi takich jak ona. O swoim życiu i karierze opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN.