Wiele osób, po zdobyciu władzy, zmienia się nie do poznania i to często na gorsze. O to, dlaczego tak się dzieje oraz jaka jest różnica w tym względzie między kobietami i mężczyznami zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych kobiet Katarzynę Pawlikowską i psychologa biznesu Jacka Santorskiego.
Tata Hubert i syn Miłosz to zapaleni fotografowie. Kiedy tylko mogą wyruszają w trasę, aby na zdjęciach utrwalać piękno Suwalszczyzny. Na szczęście swoich prac nie zostawiają tylko dla siebie, ale publikują je na wspólnym blogu. Mogliśmy podpatrzeć ich pracę.
Jacek Kopyciński jest pierwszym białym kucharzem lamów i Karmapy, czyli buddyjskiego odpowiednika papieża oraz poszukiwaczem przygód, na podstawie którym mogłaby powstać bardzo ciekawa książka. Jak doszło do tego, że zaczął gotować dla najważniejszych buddyjskich duchownych?
Czy Polacy to aktywny naród? Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone. Sprawdzić to postanowił nie kto inny, jak Filip Chajzer. Jak dbamy o formę i co oznacza dla nas witalność? Dziennikarz Dzień Dobry TVN dotarł do badań, z których wynika, że dla 47% Polaków witalność to przede wszystkim aktywność fizyczna, ale nie tylko. Co jeszcze?
Każdy z nas marzy o tym, by grając na loterii, trafić główną, milionową wygraną. Czy jest jakiś system gwarantujący powodzenie? Czy szczęście może przynieść miejsce? W jednej kolekturze w Polsce padło aż sześć głównych wygranych. Do Olesna przyjeżdżają nawet mieszkańcy okolicznych miast, by kupić kupon w tej konkretnej kolekturze. Jakie jest prawdopodobieństwo, że wygrana padnie w tym samym miejscu kilka razy? Od czego zależy wygrana? Od ilości zainwestowanych pieniędzy czy jest to po prostu kwestia przypadku? Gościem Dzień Dobry TVN był matematyk Łukasz Bury z Centrum Nauki Kopernik.
Za nami VIII Kongres Kobiet. Hasłami tego wydarzenia była równość, aktywność, demokracja. Czy wartości te w obecnych czasach mogą zostać zachwiane? Na Zachodzie wiele się mówi o mansplainingu. Co to takiego? Jak wygląda perspektywa praw kobiet i równouprawnienia? Jak obecnie żyje się kobietom w Polsce? Czy kreatywność i ambicje Polek są wykorzystywane? Rozmawialiśmy na ten temat z naszymi gośćmi. Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiadły: Agata Kurzyk – pracownik naukowy Centrum Onkologii, wiolonczelistka, Ewa Woydyłło-Osiatyńska – psycholog, panelistka Kongresu Kobiet oraz prof. Monika Płatek – prawniczka, nauczyciel akademicki, feministka.
Uniwersytet Warszawski obchodzi dwusetną rocznicę powstania. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy absolwentów uczelni: Ryszarda Kalisza, Grzegorza Kajdanowicza i Zygmunta Chajzera. Jak wspominają swoje studenckie czasy? Co studiowali? Co szczególnie utkwiło im w pamięci? Czy zawarte na studiach przyjaźnie przetrwały te wszystkie lata?
Gwardia szwajcarska to najmniejsza i jednocześnie najbardziej elitarna gwardia świata. Ma niezwykłą, 500-letnią historię. Z rekrutami rozmawiał Piotr Kraśko. Jakie trzeba spełnić warunki, by móc zostać żołnierzem gwardii? Jak wygląda służba? W rocznicę jakiego wydarzenia zaprzysięża się nowych żołnierzy gwardii? I co czują rodzice rekrutów?
Juro wieczorem, już po raz piąty zostaną wręczone Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Goście Dzień Dobry TVN: członkini Kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta - Aldona Wejchert i Dariusz Mioduski, przewodniczący Kapituły, Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu powiedzieli nam, w jakich kategoriach były przyjmowane zgłoszenia oraz jakie osoby mają szansę otrzymać nagrodę. Co zaskoczyło ich podczas tegorocznej edycji?
Monika Banasiak to była żona Andrzeja Zielińskiego "Słowika", jednego z najsłynniejszych i najbardziej niebezpiecznych polskich gangsterów. Pomimo, że ciążą na niej poważne zarzuty, nie bała się zabrać głosu. Ze "Słowikową" rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jak Monika poznała swojego męża? Czy były momenty, kiedy bała się o swoje życie? Dlaczego rozstała się ze "Słowikiem"? W jakich okolicznościach trafiła do aresztu? Obecnie Bansiak chce rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Jakie ma plany?
Pod Tarnowem ma powstać największa w Europie baza dla astronautów. W wiosce księżycowej zamieszkają ci, którzy chcą się poczuć jak w kosmosie. W rolę astronautów chce się wcielić aż 50 osób. W projekcie udział może wziąć jedynie sześciu śmiałków. Jakie powinni spełniać warunki? Dlaczego tak bardzo zależy im, by wziąć udział w tym projekcie badawczym? Jaki eksperyment ma cel? I ile ma potrwać? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Łukasz Wilczyński, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, Tomasz Janowski, architekt, który chciałby zamieszkać w bazie księżycowej, Kamil Muzyka, specjalista ds. prawnych, również chciałby zamieszkać w bazie księżycowej.
Żadne miasto nie ma tylu bohaterów co Rzym. Jeden z nich wciąż tutaj mieszka. Z płk Erykiem Jankowskim spotkał się Piotr Kraśko. Pułkownik jest postacią ważną szczególnie dla nas Polaków. To on jako pierwszy powiadomił przez radio dowódcę Władysława Andersa o opanowaniu ruin klasztoru na Monte Cassino. Jak wspomina tamte podniosłe chwile? Czy się bał? Jak potoczyło się jego życie po wojnie?
Noc Muzeów to niezwykła inicjatywa kulturalna, dzięki której warszawiacy będą mogli za darmo wejść do placówek muzealnych niedostępnych na co dzień. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Zachęty, gdzie rozmawiała z Małgorzatą Bogdańską-Krzyżanek, główną inwentaryzator galerii. Jakie atrakcje warszawska galeria sztuki przewidziała dla zwiedzających?
Mężczyźni do swoich samochodów mocno się przywiązują. Podobno wielu panów niechętnie pożycza auto swoim partnerkom. Dlaczego? Ze względu na sentyment? Bardziej zależy im na samochodzie niż partnerce? A może kobiety są gorszymi kierowcami? Czy taka sytuacja może spowodować kryzys w związku? Na ten temat rozmawialiśmy z naszymi gośćmi: stand-uperką Katarzyną Piasecką, dziennikarzem Pawłem Płuską i coachem Rafałem Olejniczakiem.
Fredrik Eklund to gwiazda amerykańskiego rynku nieruchomości. Jego specjalnością są te najbardziej ekskluzywne. Panuje opinia, że jest w stanie sprzedać prawie wszystko prawie każdemu. Jako broker zarobił miliony dolarów. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Gabi Drzewieckiej powiedział, ile dziennie sprzedaje nieruchomości, które gwiazdy korzystają z jego usług i jakie były ich najdziwniejsze wymagania.
Do końca kwietnia tego roku policja odnotowała 240 przypadków nawoływania do nienawiści na tle rasowym i etnicznym. To o połowę więcej niż rok temu o tej samej porze. Tymczasem premier Beata Szydło zlikwidowała Radę ds. do spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji. O wzroście agresji i braku reakcji władz rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prof. Małgorzatą Fuszarą ze Stowarzyszenia Kongres Kobiet, była pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.
Adam Zdanowicz konstruuje rowery inne niż wszystkie, bo dopasowane do potrzeb użytkowników. Klienci w jego pracowni czują się jak u krawca. Jak wygląda jego praca? Kto kupuje jego rowery? I jakie Adam ma plany na przyszłość?
Kolejną bohaterką naszego cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Zuza Kuczyńska, stylistka i właścicielka marki z ekskluzywną bielizną. Zuza mieszka na poddaszu kamienicy w mieszkaniu, które ma 42 metry kwadratowe. Dlaczego zdecydowała się na kupno zrujnowanego poddasza? W mieszkaniu panuje pełen eklektyzm, a Zuza - jako estetka - lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Gdzie stylistka szukała inspiracji do aranżacji wnętrza? Zapytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
W półfinałowym odcinku programu "You Can Dance - Po prostu tańcz" odpadli Hania Szychowicz i Joachim Uetake. W Dzień Dobry TVN ocenili swój ostatni występ w programie. O czyje wsparcie musiał walczyć Joachim? Jaką cechę charakteru Hani ceni juror YCD Michał Piróg? Zobaczcie, z jakich powodów Marcin Prokop zrezygnował z kariery tanecznej.
W internecie pojawiła się informacja, że po wielu latach małżeństwa Sharon Osbourne złożyła pozew o rozwód. O to, jak się odnaleźć w po takiej życiowej rewolucji zapytaliśmy goszczące w Dzień Dobry TVN: psycholog i mediatora rodzinnego Izabelę DeBenedetti. Jak po rozwodzie radziły sobie: dziennikarka Anna Zejdler-Ibisz oraz aktorka Agnieszka Wielgosz.
Według technologii opracowanej w Zduńskiej Woli zostało wybudowanych wiele domów na całym świecie. Nawet król Maroko skorzystał z niej podczas budowy swojego pałacu. Zobaczcie, kto stworzył tę technologię i na czym polega jej innowacyjność.
Car spotting to fotografowanie luksusowych samochodów sportowych. Najlepszym miejscem na robienie zdjęć takim autom jest ulica Żurawia w Warszawie. Które samochody cieszą się powodzeniem wśród spotterów?
Z badań CBOS wynika, że w Polsce problem bezrobocia dotyczy obecnie 21 proc. gospodarstw domowych, a mianem bezrobotnego określa się 9 proc. dorosłych Polaków. Niestety wiele z tych osób nie może znaleźć pracy od ponad roku. Z gościem Dzień Dobry TVN psychologiem i trenerem międzynarodowym Mateuszem Grzesiakiem zastanawialiśmy się, jak bezrobocie wpływa na kobietę, a jak na mężczyznę i jak sobie radzić, kiedy nie ma się pracy.
O burlesce i boylesce rozmawialiśmy performerką, instruktorką tańca, nauczycielką i matką polskiej burleski - Betty Q. Zobaczcie burleskę w wykonaniu mężczyzn.
Agnieszka Rylik żadnego sportu się nie boi. Ty razem postanowiła spróbować swoich sił na desce z wiosłem. Jej trenerem został mistrz Polski w tej dyscyplinie - Łukasz Koński. Co w czasie nauki było dla Agnieszki najtrudniejsze? Ile zajęło jej to czasu? Czy każdy może spróbować swoich sił na kitesurfingu?
Alkohol nie jest tylko problemem dorosłych. Okazuje się, że co piąty nastolatek w Polsce między 11. a 15. rokiem życia upił się przynajmniej raz w swoim krótkim życiu. Dzisiejszy odcinek "Rozmów w toku" poświęcony jest właśnie temu problemowi. Gośćmi Ewy Drzyzgi będą dzieci, które piją alkohol. Co na to ich rodzice?
Żyjemy w czasach, kiedy dzielimy się ze światem wszystkim. Czy publiczne oświadczyny to dobry pomysł? Dlaczego mężczyźni decydują się na oświadczyny z wiwatującą publicznością w tle? Czy robią to, by się dowartościować? Czy nie jest to wywieranie zbyt dużej presji na partnerce? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: psycholog Maria Rotkiel i wokalista Norbi.
Liban, to kraj kontrastów i sprzeczności. Od wybuchu konfliktu w 2011 roku w Libanie skryło się ponad milion Syryjczyków. Zazwyczaj przebywają tam nielegalnie. Organizacje humanitarne alarmują, że dzieci uchodźców, by pomóc rodzinie w utrzymaniu, muszą pracować na ulicy. Dzieci Syryjczyków są często dyskryminowane i wytykane palcami. Jak pomóc syryjskim dzieciom, by znów poczuły się ludźmi?
13 maja minie 35 lat od zamachu na Jana Pawła II. Pamiętnego, tragicznego popołudnia 1981 roku Papieżowi towarzyszył jego osobisty fotograf - Arturo Mari. Jak fotograf wspomina współpracę z Ojcem Świętym? Przez 50 lat pracy w Watykanie Arturo Mari zrobił ponad 6 mln zdjęć. Która fotografia ma dla niego największe znaczenie? Z fotografem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
W 2025 roku pokolenie Millenialsów, inaczej nazywane generacją Y, przejmie władzę na rynku pracy. Czym charakteryzują się ci młodzi ludzie? Jakimi będą szefami? O tym gość Dzień Dobry TVN ekspertka od zarządzenia zmianą Katarzyna Lorenz.