W Polsce coraz więcej rodziców wychowuje swoje dziecko w pojedynkę. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy samotnych ojców: Adama Anioła, tatę 5-letniego Bartka, Jacka Olszewskiego, tatę 8-letniej Liliany oraz Sebastiana Grzywacza, tatę 6-letniego Franka. Jak wygląda ich codzienność? Co jest dla nich najtrudniejsze?
Joshua Browder stworzył pierwszego na świecie robota-prawnika. Jak on działa? Po co Joshua go stworzył? Czy Amerykanin zarabia na swoim projekcie? I jak wielu osobom robot już pomógł?
Agnieszka Mnich mogłaby zawstydzić niejednego piłkarza. Dziewczyna zajmuje się freestylem footballowym. Jest to sztuka wykonywania ewolucji żonglersko-cyrkowych. Ile lat trenuje Agnieszka? Czy wiąże z tym swoją przyszłość?
Justyna Kisielewicz to malarka po warszawskiej ASP. Jej prace były wystawiane w najbardziej elitarnych galeriach sztuki na całym świecie. Jej droga do sukcesu nie należała jednak do najłatwiejszych. Dlaczego? Jej obrazy charakteryzuje wyrazistość i kolor. Są pełne pop-kulturowych symboli. Gdzie malarka szuka inspiracji do pracy? I kto kupuje jej obrazy?
Mikołaj Rey tym razem udał się do Rozalina. W tamtejszym gospodarstwie ekologicznym zasmakował uprawianego tam tymianku. Zioło jest używane jako przyprawa do bardzo wielu potraw. Jakie jeszcze ma właściwości?
Jarosław Hampel to polski, utytułowany żużlowiec. Sportowiec na co dzień razem z żoną wychowuje 11-letnia córkę Nadię. z całą rodziną spotkała się Agnieszka Rylik. Co się zmieniło w życiu żużlowca odkąd na świecie pojawiła się córka? Jakim jest ojcem? Czy w czasie zawodów zwalnia na zakręcie?
Po ostatnich zamach terrorystycznych we Francji i Belgii, wiele mówi się o bezpieczeństwie naszego kraju. Zwłaszcza, że pod koniec lipca w Krakowie odbędą się Światowe dni Młodzieży. Organizatorzy spodziewają się aż 2 mln pielgrzymów. Czy jesteśmy gotowi na ich przyjęcie? Kto będzie czuwał nad bezpieczeństwem wiernych? Czy wydarzenie może być potencjalnym celem dla terrorystów? Co wiadomo o polskich dżihadystach? Ilu ich jest? Zapytaliśmy o to dr. Wojciecha Szewko, eksperta ds. stosunków międzynarodowych.
Kilka miesięcy temu Forest został znaleziony w lesie. Pies był zaplątany w kłusownicze wnyki. Zwierzak nie był w stanie sam się z nich wyplątać. Tak spędził aż dwa tygodnie. Znalazł go miejscowy leśniczy. W lecznicy weterynaryjnej w ostatniej chwili udało się uratować życie Foresta. Niestety psiak stracił dwie łapki. Szansą na powrót do pełnej sprawności są protezy. Jak my możemy pomóc Forestowi? I jak uniknąć podobnych sytuacji? Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiedli: opiekunowie Foresta: Jakub Kotowicz i Tomasz Żołnierz oraz Artur „Kornik” Sowiński, pięściarz.
Okazuje się, że moda na planszówki wciąż trwa. W gry grają nie tylko dzieci. Sięgają po nie także dorośli. Które gry cieszą się największą popularnością? Gościem Dzień Dobry TVN był Andrzej Tucholski, bloger i miłośnik gier planszowych.
Maciej Banaszak wyszedł z propozycją, by zwiększyć limit alkoholu we krwi kierowców. Według pomysłodawcy kierowcy po 30. roku życia mogliby mogliby wsiąść za kierownicę i prowadzić pojazd mając pół promila alkoholu we krwi. Pomysł wzbudził wiele kontrowersji. Czy słusznie? Czy zwiększenie limitu to dobry pomysł? Jakie pomysł może nieść za sobą konsekwencje? Zapytaliśmy o to Marka Konkolewskiego z Biura Ruchu Komendy Głównej Policji oraz dziennikarza Włodzimierza Zientarskiego.
Amerykańska wokalistka Alicia Keys oznajmiła, że rezygnuje z makijażu. Do tego samego namawia też inne kobiety. Zobaczcie, jakie podejście do makijażu mają, goszczące w Dzień Dobry TVN, dziennikarka Paulina Młynarska, fotograf Lidia Popiel i blogerka modowa Tamara Gonzalez Perea.
„Solidarność” przygotowała obywatelski projekt ustawy handlowej. Których punktów sprzedaży zakaz handlu w niedzielę nie obowiązywałby? Co groziłoby temu, kto zakaz złamie? Jakie projekt wzbudza emocje? Kto zyska, a kto straci, gdy projekt wejdzie w życie? Zapytaliśmy o to Pawła Blajera z TVN 24 BiS.
Benedyktyni z klasztoru w Tyńcu wymyślili niekonwencjonalne gadżety religijne. Ich niezwykłość polega na tym, że widnieją na nich teksty egzorcyzmów. Zobaczcie, jakie gadżety można nabyć od zakonników.
Jak to mówią, wszystko co dobre, szybko się kończy. To już ostatni "Aktywny poniedziałek" w tym sezonie z trenerem Tomkiem Choińskim. Z tej okazji Tomek dał nam porządny wycisk! :) Pojawiły się ćwiczenia wzmacniające, jak i budujące kondycję. Spróbujecie w domu?
Moda na koszulki z wymownymi hasłami wciąż trwa. W ostatnim czasie popularnością cieszą się zwłaszcza T-shirty "turysty" wyposażone w takie ikonki jak: "stacja benzynowa", "dworzec PKP", "restauracja" itp. Mają one pomóc turystom nieznającym języka, dogadać się w obcym kraju. Idąc tym tropem Filip Chajzer postanowił sprawdzić, co mówią nasze ubrania? Czy utożsamiamy się z ich przesłaniami?
Michał jest osobą transgenderyczną i otwarcie mówi, że nie ma ochoty odpowiadać na pytanie, czy jest kobietą, czy mężczyzną. O wychodzeniu poza ramy swojej płci powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Żeni Klimakinowi. Jak na jego kobiecy ubiór reagują koledzy z pracy, ludzie, których mija na ulicach i dziewczyna Wiktoria? Para skierowała też kilka słów do osób, którym styl życia Michała mógłby się nie spodobać.
Maciej Dolega Wybrał się dziś na Zlot Starych Aut na warszawskim Żeraniu. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów motoryzacji! Wybieracie się popatrzeć na auta?
Edukacyjna Fundacja im. Prof. Romana Czerneckiego za główny cel stawia sobie, zapewnienie zdolnym uczniom z terenów wiejskich dostępu do nauki na najwyższym poziomie. Naszym gościem był Igor Czernecki - syn założyciela fundacji, który, 16 maja, odebrał Nagrodę im. Jana Wejcherta, pośmiertnie przyznaną jego ojcu. Dlaczego Andrzej Czernecki, w testamencie, zdecydował się przeznaczyć większość majątku na fundację?
Młodym mamom wracającym do aktywności zawodowej towarzyszy wiele obaw. Niektóre z nich czują presję, że w pełni powinny poświęcić się macierzyństwu zamiast wracać do pracy. Jak pomóc im na nowo uwierzyć we własne możliwości? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: Annę Kozioł, blogerkę i mamę trójki dzieci oraz coacha Martę Waszczuk, która pomaga mamom wrócić do aktywności zawodowej.
Antoni Rygiel był kamerdynerem w najbardziej luksusowym hotelu świata. Na czym dokładnie polega praca kamerdynera postanowiła to sprawdzić Ula Chincz. Dziennikarka Dzień Dobry TVN umówiła się na szkolenie. Czy myśli o zmianie zawodu? Jakie trzeba posiadać cechy, by zostać kamerdynerem? Czy Ula zdała przygotowany przez kamerdynera test? I jak Antoniemu udało się zajść, aż tak wysoko?
Kolejną bohaterką naszego cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Karina Furga-Dąbrowska, która mieszka w 100-letniej, odrestaurowanej kamienicy w Warszawie. Apartament robi wrażenie wielkością, wysokością, ale też tym, że jest bardzo spójny. Mieszkanie o powierzchni 240 metrów kwadratowych zostało urządzone w stylu paryskim. Skąd pani Karina czerpała inspiracje? Czy ktoś pomagał jej dekorować wnętrze? Z właścicielką "odpicowanego" apartamentu rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
W ostatniej edycji "You Can Dance" Aleksandra Borkowska zajęła drugie miejsce. Odwiedziliśmy Olę w jej rodzinnym mieście. Jak wygląda jej życie po zakończeniu programu? Co się zmieniło? I jakie Ola ma plany na najbliższą przyszłość?
Gościem Dzień Dobry TVN była socjolog dr Emilia Paprzycka, z którą rozmawialiśmy o tym, jak nowe technologie i Internet wpłynęły na relacje międzyludzkie. Czy ułatwiają bycie niewiernym?
Astrid Lindgren, szwedzka pisarka, autorka takich książek, jak: "Dzieci z Bullerbyn" i "Pippi Pończoszanki", dla wielbicieli niedostępna. Z jednym wyjątkiem. Sara Schwardt, jako dziewczyna, przekonała Astrid do listowej korespondencji. Teraz Sara opowiedziała nam o tej wyjątkowej przyjaźni.
Filip Chajzer spełnia marzenie o własnym hicie i... śpiewa piosenkę na Euro 2016! Haj$er feat. Cloudy... zobaczcie teledysk "Polska gra"! Podoba się Wam? Będzie hit?
Zbigniew Modej jest kaskaderem. Jego zawód jest jednocześnie pasją, której poświęcił cale swoje życie. Brał udział w największych polskich produkcjach filmowych. Jak sam przyznał, kiedyś ciężko było dostać się do tego typu szkoły. Jak mu się udało? Który film wspomina najlepiej? Czy jest jeszcze coś, czego Zbigniew się boi?
Opiekunowie dzienni to mikro instytucje, które zapewniają dzieciom pełną opiekę w swoim domu. Zgodnie z ustawą o opiece dla dzieci do 3. roku życia funkcja opiekuna dziennego jest równoważna opiece żłobkowej. Jak zostać dziennym opiekunem? Ile dzieci liczą grupy? I jak tego typu opieka wpływa na rozwój dziecka?
W Dzień Dziecka Filip Chajzer ogłosił akcję zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci w Hospicjum Promyczek. Jej efekt przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać aż pół miliona złotych! Filip odwiedził rodziny, którym hospicjum daje ten ostatni promyczek nadziei...
Jeżeli myślicie, że polski tenis to tylko Agnieszka Radwańska, jesteście w błędzie. 15-letnia Iga Świątek to największa polska nadzieja tej dyscypliny sportowej. Obecnie jest jedną z ośmiu najlepszych zawodniczek na świecie do 18. roku życia. Jak udaje jej się łączyć treningi i turnieje ze szkołą? Kto zaraził ją pasja do tenisa? Igę i jej tatę Tomasza gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.
W związku z nowelizacją ustawy o usługach płatniczych banki mają rzetelnie informować klientów, za co i kiedy pobierają od nich opłaty. O tym, co nowelizacja przyniesie nam dobrego rozmawialiśmy z Patrycjuszem Wyżgą, dziennikarzem TVN24 Biznes i Świat. Gdzie mogą być ukryte małe koszty? Co jest najbardziej kosztowne? I od kiedy nowelizacja wejdzie w życie?