Ostatnio duże kontrowersje wywołała, zamieszczona w sieci, fotografia Heather Whitten ukazująca jej nagiego męża trzymającego na kolanach ich chore dziecko. Komentarze były różne - jedni nie widzieli w zdjęciu nic zdrożnego, a inni uważali, że może być ono pożywką dla pedofilów. Zobaczcie, co o tym sądziły, goszczące w Dzień Dobry TVN: specjalistka od zagrożeń dzieci i młodzieży w Internecie Ewa Dziemidowicz oraz seksuolog Anna Golan. Czy internet to dobre miejsce na umieszczanie nagich zdjęć dzieci? Czy nie przesadzamy z dostrzeganiem wszędzie seksualnych podtekstów? Czy zdjęcie byłoby krytykowane w ten sam sposób, gdyby zamiast ojca była pokazana matka?
Kolejnymi bohaterami naszego cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Agnieszka i Darek. Małżeństwo mieszka pod Krakowem w domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych. Kiedy para kupiła dom, był on w opłakanym stanie. Co przekonało ich do jego kupna? Ile pracy i ile czasu kosztowało ich wyremontowanie domu? Kto odpowiadał za aranżację wnętrza? Z właścicielami odpicowanego domu rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
PMS to zespół napięcia przedmiesiączkowego. Kobiety bywają wtedy nadpobudliwe i drażliwe. Lepiej nie wchodzić im wówczas w drogę ;) Czy biologia rzeczywiście determinuje zachowania kobiet? Czy kobiety potrafią regulować swoją złość i gorszy nastrój przed miesiączką? Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiadły: seksuolog Izabela Jąderek, dziennikarka Beata Sadowska i Maria Natalia Tymańska.
Syn Barbary Pastusiak - Marcin pojechał na misję do Afganistanu. Niestety podczas jednej z akcji stracił życie. Z pieniędzy, jakie Pani Barbara otrzymała z odszkodowania, wybudowała dom dla weteranów misji. Mogliśmy go zobaczyć i porozmawiać z pomysłodawczynią.
W tym roku, 26 maja obchodzimy również święto Bożego Ciała. z Tej okazji Filip Chajzer udał się do Zdun, gdzie trwają przygotowania do uroczystej procesji. Kto buduje i przystraja ołtarze? Dziennikarz Dzień Dobry TVN próbował też opanować sztukę sypania kwiatów...
Trzech przyjaciół stworzyło buty, które, dzięki ukrytej wewnątrz buta wkładce, dodają mężczyznom centymetrów. Czy w takich butach chodzi się inaczej? Czy są wygodne? Kto kupuje tego typu obuwie? I ile takie buty kosztują? Zapytaliśmy o to Olafa Furmanka, producenta podwyższających butów dla mężczyzn.
"Mam Talent" poszukuje super świra. Masz predyspozycje? I chcesz poznać "człowieka wieżę" - Marcina Prokopa? Zgłoś się! Program to wielka przygoda, o czym opowiedzieli nasi dzisiejsi goście. Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiedli byli uczestnicy "Mam Talent": Jakub Mozgawa, mistrz tricków jojo, iluzjonista Maciej Kozłowski i Barbara Czuba, trenerka psów. Jak wspominają swój udział w programie? Jak program "Mam Talent" zmienił ich życie?
Jak samemu skomponować bukiet z okazji Dnia Matki? Swoimi sposobami w studiu Dzień Dobry TVN podzielił się z nami florysta Piotr Sekunda. Jakie w tym sezonie obowiązują trendy?
Polskę odwiedził amerykański mistrz hipnozy Ron Eslinger. Temat hipnozy, która podobno jest antidotum na wszelkie ludzkie dolegliwości, postanowił zgłębić nie kto inny, jak Filip Chajzer. Dziennikarz Dzień Dobry TVN udał się w krótką podróż w głąb swojego umysłu...
Dominika Peszel wystąpiła w programie "Mam Talent", gdzie oczarowała wszystkich swoim tańcem. Dominika trenuje dancehall. Swoją wiedzę i technikę tańca postanowiła zgłębić na Jamajce, to stamtąd wywodzi się dancehall. Jak wyglądały tamtejsze warsztaty? Czego się nauczyła? I dlaczego chce tam wrócić?
W niedzielę wieczorem groźnemu wypadkowi uległo dwóch żużlowców. 18-letni Krystian Rempała walczy o życie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Sylwię Nowiczewską, mamę rajdowca w kategorii mini, Annę Kluskę, babcię 15-letniej Julii, która była najmłodszym nurkiem na świecie oraz psychologa sportowego Katarzynę Selwant. Co czują rodzice dzieci, które uprawiają sporty ekstremalne? Czy da się oswoić lek przed wypadkiem? Czy rodzice małych sportowców również potrzebują opieki psychologa sportowego?
W świecie fitnessu i kulturystyki zawody "Arnold Classic" są wydarzeniem bardzo prestiżowym. Już samo wystąpienie na zawodach jest dla zawodnika nobilitacją. 16-letnia Aleksandra Kępa te zawody wygrała. Jaką wartość ma dla niej statuetka? Kiedy Ola zaczęła przygodę ze sportem sylwetkowym? Jak wygląda jej typowy dzień? Czy przy kilku treningach dziennie ma czas na szkołę i koleżanki? O swoich planach na przyszłość Ola opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Towarzyszyli jej rodzice - mama Joanna i tata Grzegorz.
Ukraina zmaga się obecnie z wieloma problemami, w tym z gospodarczymi. O pomoc w zreformowaniu tego obszaru prezydent Petro Poroszenko poprosił prof. Leszka Balcerowicza. W studiu Dzień Dobry TVN polski ekonomista skomentował obecny stan ukraińskiej gospodarki, powiedział, kto znajdzie się w zorganizowanej przez niego grupie doradczej i jaki ma pomysł na program naprawczy.
Młodszy brygadier Szymon Kokot-Góra jako jedyny polski strażak został wybrany do elitarnej jednostki gaśniczej, która będzie chroniła Wielki Zderzacz Hadronów. Dostać się do CERN-u nie było łatwo. Jak wyglądały egzaminy do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych? Ilu olsztyniak pokonał chętnych? Na czym konkretnie będzie polegać jego praca? I jakie obawy przed wyjazdem do Genewy ma żona strażaka - Katarzyna?
Jak reagujemy, gdy młodej dziewczynie podwinie się spódnica tak wysoko, że widać jej pośladki? Czy zwrócimy uwagę, gdy z torebki wypadną jej podpaski? Tego typu sytuacje są bardziej krępujące dla bohaterki zajścia czy dla świadków? Okazuje się, że podczas przeprowadzanego eksperymentu większą wyrozumiałością wykazywały się kobiety. Dlaczego mężczyźni tak rzadko reagowali na kobiece wpadki? I co mówi savoir-vivre? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr Irena Kamińska-Radomska, mentorka w programie „Project Lady” i Tomasz Sobierajski, socjolog.
Procedura zmiany płci w prawie polskim jest dość skomplikowana. Miała to zmienić, uchwalona przez sejm poprzedniej kadencji, ustawa o uzgodnieniu płci. Nie weszła ona jednak w życie z powodu weta prezydenta Andrzeja Dudy. Co muszą zrobić osoby transseksualne, które chciałyby dopełnić formalności prawnych? O trudnym procesie zmiany płci w Polsce rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z socjolożką i medioznawcą Jej Perfekcyjnością.
Podobno coraz bardziej dbamy o nasze lokalne środowisko. Czy lokalne inicjatywy mogą mieć realny wpływ na zmianę? Akcja „Decydujesz, pomagamy" zakłada aktywizację lokalnej społeczności? Co to oznacza? Zapytaliśmy o to Łucję Krzyżanowską, Dr Nauk Społecznych, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stoczni oraz Darię Kulińską, organizator akcji „Decydujesz pomagamy”.
Tomasz Zeliszewski, perkusista Budki Suflera: "Tacy jesteśmy i tak brzmimy (...) Płyta winylowa, jeżeli chodzi o dźwięk, pokazuje nas, pokazuje muzyków w sposób najbardziej naturalny, najbardziej wiarygodny, najbardziej prawdziwy. To miłe, że z powrotem można robić płyty winylowe (...) w kraju". Macie w domu płyty winylowe? Lubicie ich słuchać?
O tym, czym jest kabała i co zmienia w życiu osób, które ją zgłębiają, Mateusz Hładki rozmawiał z Karen Berg – popularną nauczycielką kabały. W studiu gościliśmy dwie studentki kabały: Alicję Napiórkowską i Emmę Kiworkową, które opowiedziały nam o swoich doświadczeniach z tą filozofią duchową. Czy kabała pomaga im w życiu codziennym?
Naszym gościem był Zygmunt Choreń -"Ojciec żaglowców", który zaprojektował największe żaglowce świata m.in. SV Royal Clipper, Fryderyk Chopin, Dar Młodzieży, Oceania. Towarzyszyła mu córka Anna, która zdradziła nam jest ojcem i czy zaraził ją miłością do żeglarstwa. Za dwa dni pan Zygmunt obchodzi 75-te urodziny. Wszystkiego najlepszego!
Amnesty International przeprowadziło eksperyment, w ramach którego posadziło na przeciwko siebie dwie osoby, by przez 4 minuty patrzyły sobie w oczy. Jedna z nich była uchodźcą, druga obywatelem Europy. Jak reagujemy patrząc drugiemu człowiekowi prosto w oczy? Które miejsce w rankingu tolerancji wobec uchodźców zajmuje Polska? Naszymi gośćmi były Aleksandra Górecka i Katarzyna Wac.
Szybki rozwój internetu i gigantyczny sukces sieci społecznościowych spowodował, że spora część interakcji międzyludzkich przeniosła się do sieci. Dlaczego tak chętnie kontaktujemy się z przyjaciółmi i znajomymi za pośrednictwem internetu? O przyjaźni w czasach internetu rozmawialiśmy z psychologiem społecznym Joanną Heidtman i autorką aplikacji społecznościowej, która ułatwia ludziom spotkania w "realu", Karoliną Demiańczuk.
Na himalaistę Tomasza Mackiewicza wielu patrzy z niedowierzaniem. Dlaczego? Ponieważ udowadnia, że bez wielkich funduszy i sponsorów można się wspinać. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Tomkiem o jego podejściu do gór, poświęceniu dla nich i nałogu narkotykowym, z którego udało mu się wyjść.
Rowery to nadal w naszym kraju niezły kąsek dla złodziei. Jak zatem zabezpieczyć swój dwukołowy pojazd przed kradzieżą? Czy w Polsce można wykupić ubezpieczenie od kradzieży roweru? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN Marcina Tarczyńskiego z Polskiej Izby Ubezpieczeń i przedstawiciela Stowarzyszenia Miasto dla Rowerów Karola Mocniaka. Mieliśmy okazję przekonać się, jak - za pomocą piły - złodziej może szybko uporać się z zabezpieczeniem roweru.
Główny Urząd Statystyczny zrobił przegląd stołecznych "słoików". Okazuje się, że najwięcej przyjezdnych pochodzi z lubelskiego. Co roku do Warszawy sprowadza się mniej więcej 4 tys. mieszkańców tego województwa. "Lubelaki" deklasują pod tym względem pozostałe regiony Polski. Czy w Warszawie lubelskie "słoiki" trzymają się razem? I co zazwyczaj szmuglują do Warszawy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Magda Gessler przeprowadziła w Dąbrowie Górniczej miłosną rewolucję. Otóż zmobilizowała właścicieli jednej z tamtejszych restauracji - Annę Piszczek i Jerzego Turka, by po ponad 30 latach związku wzięli ślub. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, by powiedzieli o swoim życiu oraz relacjach sprzed "Kuchennych rewolucji" i już po. Czy wyznaczyli już datę ślubu?
Iza Płóciennik najpierw próbowała swoich sił w X Factor, a potem w Mam Talent. W pierwszym programie dotrwała do boot campu, a w drugim doszła do półfinału. Zobaczcie, co się z nią działo potem i, co robi teraz.
Michał Minor jako jedyny Polak, który został wytypowany do między narodowego konkursy Canson, głównego mecenasa Luwru. Kunszt pracy Minora docenili także zagraniczni kolekcjonerzy. Minor na co dzień jest wykładowcą w katowickim ASP. Jak oceniają go studenci? Michał Minor pokazał też Łukaszowi Radwanowi swoją pracownię. Co przedstawiają jego obrazy? Gdzie artysta szuka inspiracji?
Z tęczowego rankingu ILGA-Europe analizującego poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie wynika, że Polska jest w homofobicznej czołówce starego kontynentu. Wśród krajów UE jedynie Łotwa miała gorszy wynik od naszego kraju. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Marzannę Latawiec i Małgorzatę Świerszcz, których synowie są gejami. W jakich okolicznościach się o tym dowiedziały i jaka była ich reakcja? Obok nich na kanapie usiadła psycholog Agata Loewe, która pracuje z osobami LGBT. Powiedziała nam, z czym muszą się zmagać jej pacjenci.
Marta Przybylska to dziewczynka o wielkim sercu, która postanowiła podarować pieniądze z komunii chorej na białaczkę jedenastoletniej Izie. Dlaczego to zrobiła? Jak zareagowali na ten gest koledzy dziewczynki? Martę mogliśmy gościć w Dzień Dobry TVN razem z tatą - Wojciechem Przybylskim. Dowiedzieliśmy się również, że Marta nie była jedyną osobą z rodziny, która zdecydowała się na taki krok. Zobaczcie, jaką niespodziankę przygotowaliśmy dla niej.